UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Šķūnītis
Autors: Pauls-232 ()
Datums: 28/07/2016 22:46

Sveiciens! Gribu būvi 3x5 metri un h 2.5 ar divslīpu jumtu lai iederētos pie mājas. No kā man viņu būvēt, ko ievērot? Pielietojums- mantu glabātava kur salikt bērna vasaras rotaļlietas, vasaras mēbeļu pufus, grābekļus, lāpstas, citas mantas. Ko ievērot, lai mājiņā nerastos kondensāts, nepelētu mantas utt? Jumta segums varētu būt viļņotās metāla loksnes. Varbūt ir kādam kāds projekts ar ko padalīties?

Re: Šķūnītis
Autors: jjjjuris ()
Datums: 02/08/2016 09:46

man arī aktuāla tēma .. pieļauju, ka te jau 18000 reižu izrunāts, tapēc visi klusē :))
jautājumi arī baigi vispārīgie .. es piem. paņemšu biblenē kādu grāmatiņu palasīties, lai ir kaut kāda poņa, bet pa lielam jau ņem un klapē augšā.. procesā daudz kas taps skaidrs :)

Re: Šķūnītis
Autors: marc111 ()
Datums: 07/08/2016 17:43

Nu pats peetiju un rekinaaju videeja lieluma saimnieciibas eekas buuvi, un nonaacu pie secinaajumu, ka jaacel tomeer no gaazbetona.
Iebetoneesu lentveida pamatus, akmeni sakraajusies daudz, tad nu cerams cements traki daudz neaizies..
No saakuma domaaju koka konstrukciju, apsuutu ar OSB utt, bet parekinot materiaalus un arii prasmi, jo neesam tach nekaadi "karpenteri", izsecinaaju, ja jaataisa no gaazbetona.

Re: Šķūnītis
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 07/08/2016 18:34

Lai āra telpā nebūtu mitruma, tas būvējams no materiāliem, kas labi caurvēdinās un tas tātad nevar veidot virsmas uz kurām var rasties kondensāts. No sienu materiāliem visi porainie materiāli - vislabāk caurvējo keramzītbetona blokus vai monolīto keramzītbetonu, tad māla ķieģeļi un tad gāzbetons. Jumta segumiem - vislabāk plātnītes- dakstiņi vai viļņotās bezazbesta plātnes. Labs koks - bet te daudziem jautājums par ugunsdrošību.

Re: Šķūnītis
Autors: marc111 ()
Datums: 07/08/2016 19:21

Saimnieciibas eekai, kas nav paredzeeta apkurinaashanai, neredzu probleemu ar veedinaasanu, jo gaazbetona sienaas buus iestraadaatas ventilaacijas luukas.
Keramziitbloki ir par daargu shim pasaakumam..

Re: Šķūnītis
Autors: piča ()
Datums: 08/08/2016 12:10

pēdējā dari pats ir parasta šķūnīša projekts.

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: Šķūnītis
Autors: Alfadelta ()
Datums: 08/08/2016 12:50

Pats cēlu 25m2 šķūnīti pagājšvasar. Zemē noliku keramzīta blokus kurus apstrādāju pret mitrumu. Uz tiem no brusām 10x5 veidoju nesošo rāmi, brusas jāimpregnē. Apšuvums vagondēļi, jumta segums: metālprofila loksnes... Pats uzzīmēju projektu un iesniedzu būvvaldē uz apstiprināšanu (projekts ir jāapstiprina obligāti). Tad kad projektē ir jāievēro materiālu gatavie izmēri, lai nebūtu daudz jāgriež (piemēram jumta loksņu, apdares dēļu izmēri). Par grīdu vēl pats nēesmu izlēmis: šobrīd viss stāv uz zemes un tāpat ir sauss. Bija doma plēve+smiltis+grants. Es šķūnīša konstrukciju veidoju tā, ka man ir daudz atveru ventilācijai. Jo labāka ventilācija- jo mazāk mitruma

Re: Šķūnītis
Autors: Alfadelta ()
Datums: 08/08/2016 12:56

Jā aizmirsu svarīgi: no apakšējās sienas malas līdz zemei obligāti ir jābūt kādi15-20cm atstarpei

Re: Šķūnītis
Autors: rbm ()
Datums: 08/08/2016 13:16

paturpinot tēmu par lēto šķūnīti.
Netieku gudrs ar ārsienas risinājumu šķūnītis+pirts ēkai.

Visa ēka būvēta no 50x150mm statņiem ar soli 600mm. Saimniecības ēkas daļai tā kā būtu skaidrs - horizontālais latojums pa virsu staņiem un apšuvums vertikāli ar spundēto dēli vai dēli trīnītī. Bet ko darīt otrai pusei, kur ir pirts? Kādu pīrāgu tur veidot uz šiem pašiem statņiem, ja statņi tiek pildīti ar 150mm vati? Vēl ir interesants apstāklis, ka viena no pirts sienām ir vērsta pret kaimiņa ugunsmūri, tāpēc tur vispār (un vajag) var tikt cauri pa lēto bez smukas apdares.

Tad nu pagaidām ideja pirts daļai ārsienu pīrāgiem (no siltās uz auksto pusi)

Redzamās sienas::
vagondēlis 18mm
latojums 25mm
alupap (papīrs ar alumīnija folliju)
statņi ar vates pildījumu 150mm
tyvek housewrap vēja plēve
latojums 25mm
dēļu apdare

Siena pret ugunsmūri::

pirts apdares dēļi 18mm
latojums 25mm
alupap (papīrs ar alumīnija folliju)
statņi ar vates pildījumu 150mm
OSB-3 vai tomēr vējaplēve+latojums+OSB/laminēta saplākšņa atgriezumi ???

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Šķūnītis
Datums: 08/08/2016 15:25

Pirts daļai no iekšpuses es liktu šādi:
apdares dēlis
latojums
follija?
preskartons vai plāns osb
ekovate
isoplaat, steico universal
latojums
ārējais dēlis

vai arī ārējo daļu šādi - steico protect + apmetums (ja nav akūta vēlme pēc dēļu dizaina, tad šis manuprāt ir vismuļķdrošākais variants. Par cenu grūti spriest, bet iespējams tuvu alternatīvai, neskatoties uz protect cenu.

Kāpēc tā? Vienkārši vate un no iekšpuses/ārpuses ļurīgie materiāli netur grauzējus. Es saliku lēto ļuri un pirmajā gadā bira man folija, jo grauzēji bija iekšā un viena no pirmajām lietām bija caurumu taisīšana.

No ārpuses osb nebūs labi, jo liels risks, ka vatē mitrums netiks ārā, jo osb ir laba tvaika bremze.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **         **     **  ********  ********         ** 
 **    **   **     **     **     **     **        ** 
 **    **   **     **     **     **     **        ** 
 **    **   *********     **     **     **        ** 
 *********  **     **     **     **     **  **    ** 
       **   **     **     **     **     **  **    ** 
       **   **     **     **     ********    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727