UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Ugunsmūris uz robežas, ko drīkst darīt?
Autors: Vecpils ()
Datums: 14/08/2022 19:44

Nu vot ir divi zemes gabali. Uz viena zemes gabala ir saimniecības ēka, kurai ugunsmūris ir uz robežu ar otru zemes gabalu. Ko drīkst vai nedrīkst darīt otra zemes gabala īpašnieks? Vai piemēram drīkst nostiprināt kādas dēles un palaist vīteņaugus, vai piemēram apgaismojumu un vadus pa to ugunsmūra sienu vilkt. Vai, piemēram, drīkst ventilācijas cauruli stiprināt pie ugunsmūra un palaist virs saimniecības ēkas jumta? Vai tomēr tas ugunsmūris ir svētā govs un bez kaimiņa piekrišanas tur nevienu dēli klapēt klāt nedrīkst, piemēram, zviedru sienu vai nu vel kas nu ienāk prātā.

Re: Ugunsmūris uz robežas, ko drīkst darīt?
Autors: Katls ()
Datums: 14/08/2022 21:31

Vīteņi bojā sienu. Un sarunāt neko nevar cilvēcīgi?

Re: Ugunsmūris uz robežas, ko drīkst darīt?
Autors: Cogito ()
Datums: 14/08/2022 23:33

Nezinu, kā tas ar senākām būvēm, bet kad man bija tāda (tā arī nerealizēta) doma celt saimniecības ēku uz robežas, man vietējā būvvaldē paskaidroja, ka:
Tādu ēku var celt tikai un vienīgi ar šādu ugunsmūri pret kaimiņu;
Tādai celtniecībai vajag kaimiņa piekrišanu (ko tā arī nedabūju);
Ir jārēķinās, ka pēc uzcelšanas kaimiņš savukārt savā mūra pusē varēs darīt dajebko (normatīvu robežās, protams), man nekādu atļauju neprasot. Piemēram, piebūvēt savu saimniecības ēku, iegūstot tai vienu sienu uz mana rēķina.

Re: Ugunsmūris uz robežas, ko drīkst darīt?
Autors: ETT ()
Datums: 15/08/2022 07:14

Vīteņi sienu nebojā. Problēmas sākās tad, ja tie nekontrolēti pāriet uz jumta konstrukciju virsmas, kas traucē ūdens noteci.
[www.educations.com]

Re: Ugunsmūris uz robežas, ko drīkst darīt?
Autors: jtdesign ()
Datums: 15/08/2022 09:05

Lasīt Civillikumu.

Bet vispār šis moments mūsu likumdošanā ir visai nepilnīgi risināts. Aktuālā situācija - siltināšana, normāli nav atrisināts, kā legāli "iekāpt" tos 15-20 cm kaimiņa zemes gabalā. Pagaidām pamatā notiek "po poņaķijam".

Dažās valstīs kaimiņa sienu nedrīkst izmantot, attiecīgi, ja piebūvējas, kaimiņš būvē savu "ugunsmūri".

Re: Ugunsmūris uz robežas, ko drīkst darīt?
Autors: bern ()
Datums: 15/08/2022 12:37

ETT rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vīteņi sienu nebojā. Problēmas sākās tad, ja tie
> nekontrolēti pāriet uz jumta konstrukciju virsmas,
> kas traucē ūdens noteci.
> [www.educations.com]

Vīteņaugi traucē mājai elpot. Mājas siena faktiski visu vasaru nedabū saules gaismu, vēju daļēji. Nekas labs jau tas nav! Es nemaz nerunāju par gadījumiem, kad kad vīteņaugs izaug cauri mūrim vai bojā pamatus.

Re: Ugunsmūris uz robežas, ko drīkst darīt?
Autors: ETT ()
Datums: 15/08/2022 13:29

bern rakstīja:
> Vīteņaugi traucē mājai elpot. Mājas siena faktiski
> visu vasaru nedabū saules gaismu, vēju daļēji.
> Nekas labs jau tas nav! Es nemaz nerunāju par
> gadījumiem, kad kad vīteņaugs izaug cauri mūrim
> vai bojā pamatus.

Vīteņaugiem lielākā tvaika pretestība par sienu? Ultravioletais starojums pagarina materiālu mūžu? Viss tur "elpo", un papildus siena tiek pasargāta no slīpā lietus. Bet ja vīteņaugs var izaugt cauri mūrim vai bojāt pamatus, tad tas mūris ir caurs un pamati sen sairuši. Lauku mājai, guļbūvei, gadu desmitiem vīteņaugi gar sienu vijušies. Pamatos akmeņi ar kaļķa javu. Nekas zem grīdas nav izaudzis. Dažkārt nācās bēniņos apgriezt, lai uz jumta kur neizlien. Daļēji tika likvidēti tad, kad sāka siltinātmaju. Viss tur apakšā bija sauss un koks labāk saglabājies nekā tās pašas debespuses citas aptuveni tikpat vecas ēkas siena...

Re: Ugunsmūris uz robežas, ko drīkst darīt?
Autors: Oho ()
Datums: 15/08/2022 14:56

Kko stulbaku neesmu lasijis ka pedejo komentaru. Protams, jebkurs augs pue majas sienas to bojā jo piesaista un notur mitrumu. Tas tad ari paatri a fasadesnovecošanos, rada mirkrovidi sūnām utt.

Re: Ugunsmūris uz robežas, ko drīkst darīt?
Autors: Vecpils ()
Datums: 15/08/2022 15:32

Oi, vairāki tādi gadījumi redzēti, kad nojaucot ugunsmūri, nākas nojaukt arī tam piestiprināto šķūni. Skumjāk ir ar jaunajiem projektiem, kur dzīvojamo māju piebūvē pie robežas. Ne tur nosiltināt, ne apsekot bez kaimiņa labvēlības, 1m būtu minimums jāatstāj. Man vairāk interesē pēc likuma viedokļa, jo sarunāt jau visu var, bet tas neatspoguļo situāciju kopumā.

ETT rakstīja:
-------------------------------------------------------
> bern rakstīja:
> > Vīteņaugi traucē mājai elpot. Mājas siena
> faktiski
> > visu vasaru nedabū saules gaismu, vēju daļēji.
> > Nekas labs jau tas nav! Es nemaz nerunāju par
> > gadījumiem, kad kad vīteņaugs izaug cauri mūrim
> > vai bojā pamatus.

tad jau sanāk, ka arī dobi pie kaimiņa sienas ierīkot nedrīkst, ja nu tur kāda aveņu sakne aizlien, par laistīšanu nemaz nerunājot... sanāk ka kaimiņa mūris ir svētā govs, un savā īpašumā viss ko drīksti ir rūpēties, lai kaimiņa ugunsmūris būtu labā stāvoklī :D

Re: Ugunsmūris uz robežas, ko drīkst darīt?
Autors: Tinis ()
Datums: 15/08/2022 15:42

Cogito tak uzrakstīja:"...kaimiņš savukārt savā mūra pusē varēs darīt dajebko (normatīvu robežās, protams), nekādu atļauju neprasot. Piemēram, piebūvēt savu saimniecības ēku, iegūstot tai vienu sienu uz mana rēķina."

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********  ********   **        
 **     **  **     **  **        **     **  **    **  
 **     **  **     **  **        **     **  **    **  
 *********  **     **  ******    ********   **    **  
 **     **   **   **   **        **         ********* 
 **     **    ** **    **        **               **  
 **     **     ***     **        **               **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727