UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Kāpnes grāvja malā
Autors: LaurisV ()
Datums: 21/04/2023 12:34

Sveiki, pie mājas ir grāvis. Gribu uztaisīt sakarīgas trepes, lai var nokāpt pasmelt ūdeni laistīšanai.
Pašreizējā doma ir uztaisīt divus "vaigus" no ūdensizturīgā saplākšņa, sastiprināt kopā ar šķērskokiem, un pa virsu uzlikt guļus ietves apmales, kas kalpotu par pakāpieniem. Pieci pakāpieni, kāpņu garums ~1,6m. Kāpņu apakšējā daļa(1 pakāpiens) sanāks mainīga augstuma ūdenī, atkarībā no sezonas.
Tik tālu viss ir izdomāts. Neesmu tikai pārliecināts, kā to veidojumu nostiprināt, lai tas neslīdētu grāvī iekšā. Kā jau grāvmala, grunts ir ļoti pārmitrināta un nenoturīga.
1. Skrūvpāļi, bet sakarīgs izmērs jau sāk maksāt pie 25 eur/gab., un vajadzēs vismaz 4.
2. D110 kanalizācijas trubas, ko pieliet ar betonu.
3. Resni koka mieti, ko iedzīt max dziļi.
4?
5?
Prioritāte ilgmūžībai un lētam risinājumam.

Re: Kāpnes grāvja malā
Autors: Ivara Godmaņa vārdabrālis ()
Datums: 21/04/2023 13:21

Mans ierosinājums sekojošs. Vasaras sausumā, kad ūdens līmenis viszemākais... un slīpumā noplanē kāpņu laida vietu ~0,8m platumā. Grāvja augšmalā iedzen vai ieskrūvē divus cinkotos skrūvpāļus. Sagatavo 15mm OSB plātņu kāpienu malas ar kāpņu profilu, kur apakša ūdenī. Tad pie skrūvpāļu augšas, tas ir augšējā beidzamā pakāpienā piesien kompozītās stiklaplastikas (bazalta) šķiedras stiegrojumus, kur šķērsām piesien sadalošās stiegras, radot režģi. Tad izmantojot mitrumizturīgo Sakret BH C35 betonu ielej laidu un nodrošina tā mitro kopšanu vismaz mēneša garumā. Betonēt var arī ūdenī - betona massu lēni ieslidinot ūdeni...

Re: Kāpnes grāvja malā
Autors: Aldiss ()
Datums: 21/04/2023 13:37

"un pa virsu uzlikt guļus ietves apmales" - šo gan nevajag. Ietves apmales ir nestiegrots un ļoti trausls betons, pārplīsīs. Ja tās būtu uz stingra pamata, tad vēl, bet ne jau grāvja dūņās.

Re: Kāpnes grāvja malā
Datums: 21/04/2023 16:47

Ielaid grāvī kaut kādu trumuli, piemēram veļasmašīnas bunduli, ieliec ieksā tajā sūkni pa 25 eur ar pludiņu. Kabeli ieliec gofrā. Kaut kur izveido slēdzi, līniju sēdini uz 30ma noplūdes automāta. Rudenī velc ārā un nes mājās. Būs super ērti un lēti, nav ko tur dabu čakarēt ar kaut kādiem monstroziem objektiem. Lai nogāze paliek ķirzaciņām. :)
Patiesībā var elegantāk ar sūcvadu to uztaisīt, resp sūknis kalnā, bet caurulei kas iet uz grāvi galā pretvārsts, būs vēl labāk, jo sūknis drošībā un zem jumta, pieliec kādu foršu pedrollo un uhh kā ūdens nāks!Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 21/04/2023 16:50, labojis Vilnis_Radio.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.