UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 5
Re: osb pamatu veidnēm
Autors: nemos ()
Datums: 22/10/2008 13:03

Visas celtnieku tāmes vienmēr ir maksimāli uzskrūvētas. Esmu pārliecināts, ņemot jebkuru tāmi, droši varētu dabūt 20-30% (varbūt pat vēl lielāku) atlaidi. Galveinais bišķiņ jāpārzin tāmēs saturu un nedaudz jāoriantējas pašreizējās būvniecības darbu un materiālu cenās.

Re: osb pamatu veidnēm
Autors: andisk26 ()
Datums: 22/10/2008 14:32

Ja man materiālos/ transportā sanāk ~2500-3000 Ls , tad vēl tik pat par darbu nevaru atdot.

Re: osb pamatu veidnēm
Autors: ivec ()
Datums: 06/11/2008 21:42

OSB 15mm lābāk neliec. Kur biju uzlicis paspieda vēderus, bet kur 22mm viss OK.
Droši lej vairākās kārtās, tikai saliec armatūru, un vienas kārtas biezumam pa parimetru jābūt vienādam. Ar transporta betonu gan jātaisa nēžēlīgie vedņi.Par plēvi taisnība, varēsi izmantot arī citur.

Re: osb pamatu veidnēm
Autors: andisk26 ()
Datums: 07/11/2008 08:57

Man gan lentas platums tikai 20cm , tāpēc domāju ka vajadzētu tā kā pietikt ar tiem 15mm, un padomā ir ņemt transportbetonu. Taisu pats priekš sevis un pirmo reizi, biezā kārtā sastiprināšu ar vītņustieņiem un pa vaidu plastmasas trubās.

Re: osb pamatu veidnēm
Autors: jurgens ()
Datums: 07/11/2008 18:24

Tev tie vūtņustieņi pliki vien nederēs, būs tāpat caur dēļiem jāskrūvē lai pastiprinātu to konstrukciju. Ar transport betonu var sanākt bēdīgi! Baigi uzmanīgi jālej. Vēlams pieber ar zemi tos veidņus cik vien augstu vari.

Re: osb pamatu veidnēm
Autors: aigars_ ()
Datums: 10/11/2008 10:48

Es ar lēju pirmo reizi un man ar bija tikai 20 cm pamati.Domāju ka 15 mm OSB izturēs, pie kam tas tika sakrūvēts ar vītņstieņiem kas vēl izlaisti vēl caur brusām 5x5cm un viednes pamestas ar zemi gandrīz līdz pusei.

Labāk neatcerēties to dienu kad sākām liet, mati sirmi, rezultātā ielējām ~ 80% no kopējā augstuma (125 cm), vienu OSB loksni vienkārši pārplēsa uz pusēm otrai pietrūka ļoti maz, paspējām atstutēt at kādām 15 stutēm, labi ka bija plēve veidņos, savādāk vēl pārs vietās būtu tecējis ārā, kopumā murgs baigais, bet pamati tomēr ielieti.

Iesaku ņemt kautko biezāku, pamatīgi saskrūvēr itsevišķi salaiduma vietas un ik pēc ~ 1m ar vītņstieņiem, kas papildus stiprībai izlaisti carur brusu, jo osb šaibu un skrūvi pie tādas slodzes netur vispār, kā arī liet divās kārtās, no sākuma pusi augstuma un pēc tam otru pusi.

Re: osb pamatu veidnēm
Autors: andisk26 ()
Datums: 10/11/2008 16:35

aigars_ Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es ar lēju pirmo reizi un man ar bija tikai 20 cm
> pamati.Domāju ka 15 mm OSB izturēs, pie kam tas
> tika sakrūvēts ar vītņstieņiem kas vēl
> izlaisti vēl caur brusām 5x5cm un viednes
> pamestas ar zemi gandrīz līdz pusei.
>
> Labāk neatcerēties to dienu kad sākām liet,
> mati sirmi, rezultātā ielējām ~ 80% no
> kopējā augstuma (125 cm), vienu OSB loksni
> vienkārši pārplēsa uz pusēm otrai pietrūka
> ļoti maz, paspējām atstutēt at kādām 15
> stutēm, labi ka bija plēve veidņos, savādāk
> vēl pārs vietās būtu tecējis ārā, kopumā
> murgs baigais, bet pamati tomēr ielieti.
>
> Iesaku ņemt kautko biezāku, pamatīgi
> saskrūvēr itsevišķi salaiduma vietas un ik
> pēc ~ 1m ar vītņstieņiem, kas papildus
> stiprībai izlaisti carur brusu, jo osb šaibu un
> skrūvi pie tādas slodzes netur vispār, kā arī
> liet divās kārtās, no sākuma pusi augstuma un
> pēc tam otru pusi.


Ok sapratu ka vajag ņemt biezāku. Tik vēl viens jautājums kā labāk nolīmeņot tā lai nav nekas jāpārskrūvē ?


Re: osb pamatu veidnēm
Autors: aaaa ()
Datums: 11/11/2008 20:24

Ar liimenjradi - garam. Ja gribi tiesham precizu horizontalo limeni visos pamatos - tipa ar nivelieri. Ja tads nav, vai negribas nomat - ar udens cauruliti. Noperc bode garu (10 un vairak...m) caurspidigu cauruliti, ik pa gabalam iedzen mietu, kuru vairs nekustinasi, vislabak mietus iedzit ta, lai sanak katras OSB plaksnes gala. Tad ielej udeni un pec savienoto trauku principa udens abos galos bus vienada limeni, tikai cauruli labak piesiet pie mietiem tipa ar drati. Ar zimuli atzime uz abiem stabiem limenja liniju. Un ta ej uz priekshu lai limenja linija ir uz visiem stabiem. Nav obligati linijam jasajrit uz nakama staba, pietiek sakt ar 1 atskaites liniju, tad no parejam ar linealu cik vajag var atnjemt nost/pielikt klat. Beigas dabonam uz visiem stabinjiem idealu limenja atzimi, pec shim svitram liekam un skruvejam OSB plaksnes un priecajamies. Pamatu virsma limeni - tas pec tam 100-kartigi atmaksajas - sturi saiet labak kopa, vieglak muret vai sliet karkasu utt. Koroche - pamatu celtnieciba viens ljoti svarigs moments.

Re: osb pamatu veidnēm
Autors: andisk26 ()
Datums: 12/11/2008 08:47

Paldies par padomiem

Re: osb pamatu veidnēm
Autors: Extremlv ()
Datums: 02/04/2009 09:31

??? Arī es domāju pamatus veidot no osb vedņiem. Ko Jūs kolēgas teiktu, ja izmantotu 20mm OSB ap 120 augstumam. sākumā ieleju pēdu + vertikālā armatūra.
Tad uztausu iekšējās stutes star divām osb plāksnēm un salieku virsū uz pamatu pēdas. Tad teiksim 2/3 no ārpuses apberu ar smilti. Domāju, ka šādos veidņos pildot iekšā transportbeotonu visu paveiktu dabīgais veidnis-zeme. Kāādami ir biju saskare ar šādu risinājumu?

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********   *******   **     ** 
 **     **   **   **      **     **     **  ***   *** 
 **     **    ** **       **     **     **  **** **** 
 **     **     ***        **      ********  ** *** ** 
 **     **    ** **       **            **  **     ** 
 **     **   **   **      **     **     **  **     ** 
  *******   **     **     **      *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727