UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: Anita__ ()
Datums: 22/10/2008 17:54

vai ir kādi pozitīvi vai negatīvi aspekti tam, ka dēļus fasādē liek vertikāli nevis horizontāli? Vai ir kādas iespējas, ka vertikāli likti dēļi ir vairāk pakļauti mitrumam kā horizantālie?
Paldies

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: Didims ()
Datums: 22/10/2008 19:40

Vertikāli liktiem apšuvuma dēļiem apakšējos galus vajag zāģēt nedaudz slīpi (tā lai ārpuse ir zemāk par iekšpusi). Tas lai uz dēļu galiem nekrātos mitrums, kas pēcāk iesūcas kokā, bet gan lai veidotos tāds kā lāsenis un ūdens no tā pilētu zemē.

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: Didzisp ()
Datums: 22/10/2008 21:30

No vertikāliem dēļiem ūdens ātrāk notek un neiesūcās spundēs. Horizontali dēļi labāk izskatās. Tad nu jaizvelās vai nu smukums, vai arī deļu ilgmūžīgims. Par lāseni Didimam pilnīga taisnība.

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: Anita__ ()
Datums: 22/10/2008 21:47

Man atkal vertikāli labāk patīk, bet biežāk tiek izmantots horizontāls risinājums, kas lika domāt, ka tas ir drošāk un ilgmūžīgāks risinājums. Paldies par atbildēm.

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: aaaa ()
Datums: 23/10/2008 00:31

Man ir kombinets vertikalasi ar horizontalo un nekada vaina, viss izskatas vienadi. Nezinu, man gan jumta parkare ir tada, ka uz fasades udens praktiski nekad netiek, ja nu tajos retajos gadijumos, kad lietus list horizontali. Delji gan krasoti ar zviedru miltu krasu Falu rodfarg, kas koku stipri aizsarga. Nevajag no ta udens tik paniski baidities. Gadsimtiem zinama patiesiba - maja Ziemelju puse nepust, bet gan dienvidu. Tas tapec, ka veselu koku mikrobi gandriz neaiztiek, bet D-puse saule koka strukturu noarda un tam jau gan mikrobi bruk virsu, neskatoties uz to, ka Z-puse fasade ir krietni vien mitraka. Reali jadoma vairak par to, ka koku aizsargat no saules. Par slipajam apaksham vertikalajam - tas vispar ir jebkura koka veidojuma pamatu pamats. Skandinavi, piemeram, koka zhogiem delishus visus apaksha slipi zagje. Pie mums - neviens.

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 23/10/2008 09:07

Horizontālas līnijas objektu vizuāli pazemina, rada stabilitātes iespaidu un, es teiktu, it kā "nomierina"...

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: drumer ()
Datums: 23/10/2008 10:07

Dindims saka taisniibu,tieši taa ,tiek apdariitas DAAŅU,ZVIEDRU,-resp.skandinaavu eekas!!efekts ir redzams,ņifigaa nebojaajas,es pat pabriiniijos,un peec tam tikai pieleca!!

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: elizas07 ()
Datums: 23/10/2008 15:10

Anita__ Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man atkal vertikāli labāk patīk, bet biežāk
> tiek izmantots horizontāls risinājums, kas lika
> domāt, ka tas ir drošāk un ilgmūžīgāks
> risinājums. Paldies par atbildēm.
Labdien,

arī man tas pats jautājums, pie reizes kur varētu nopirkt kvalitatīvākus apdares dēļus ar puspundi un jau krāsotus? Varbūt kāds var padalīties? Paldies jau iepriekš!


Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: aaaa ()
Datums: 23/10/2008 16:07

Deljus pirms piesishanas OBLIGATI ir jakraso, vismaz ar atshkjaiditu krasu. Ja to neizdara, tad tiem staigajot salaiduma vietas ar laiku paradas nekrasotas linijas - izskatas veneriski.
Nezinu vai vel to dara, bet Raitwood savulaik piedavaja rupnieciski krasotus apdares deljus:
[www.raitwood.lv]

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: žora korņevs ()
Datums: 24/10/2008 18:34

njaa, peec logjika ilgmuuzhiigaak buutu vertikaali. vispaar zviedriem paarsvaraa ir vertikaali apsistas maajas.
horizontaali apsistas izskataas esteetiskaak.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  **     **  **    **   *******  
 **   **   ***   **  ***   ***   **  **   **     ** 
 **  **    ****  **  **** ****    ****    **     ** 
 *****     ** ** **  ** *** **     **      ******** 
 **  **    **  ****  **     **     **            ** 
 **   **   **   ***  **     **     **     **     ** 
 **    **  **    **  **     **     **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727