UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Ceļa izbūve uz 40cm melnzemes bez tās nomaiņas?
Autors: LaurisV ()
Datums: 20/04/2009 22:53

Linkā nebūs īstais. Tur redzams stāvu krastu melnzemi nostiprinošais. Zem ceļa liek tādu, kam tās strēmeles guļošas sastiprinātas kopā, un šaurākas arī, ~7mm platumā.
Ziemai ir dzirdēts, ka iesaka vadāt līdzi vairāk padomju laikos sastopamo drāšu kājslauķi. Bet ģeorežģis varētu bū labāks, jo salocītu var paņemt līdzi lielāku gabalu.

Re: Ceļa izbūve uz 40cm melnzemes bez tās nomaiņas?
Autors: dadzis ()
Datums: 21/04/2009 13:14

es tikko izlēmu tomēr to melnzemi norakt un bērt iekšā rupju granti. apakšā man ir māls.
paņēmu 42 kubus granti (6 kamazi). atradu tuvumā granti pa 30ls (7kubi).
sāka rakt, izrādijās ka dafiga tās melnzemes tur ir. beigās tie mani 42 kubi bij tik labi ja 1/2 no vajadzīgā apjoma. ņemšu vēl vismaz tikpat granti vai pat vairāk.
rupja grants ļoti labi noblietējas uz māla. padsmittonnīgs traktors braukāja ka nemetās un ar mazauto vispār nekādu problēmu.

Re: Ceļa izbūve uz 40cm melnzemes bez tās nomaiņas?
Datums: 21/04/2009 14:56

Man domāt, ka labāk to melnzemi kaut nedaudz novākt - ar buldozeru noraut velēnu kārtu un vēlāk to visu ar ecēšām pa teritoriju izlīdzināt. Tad piepirkt būvgružus un pa virsu smilti mazliet, lai nav tik grumbuļaini. Pēc tam tad jau varēs manīt, kur prasās piebērt un palīdzināt.
Manuprāt var arī mierīgi to visu bērt virsū uz melnzemes, tik tad ceļš mazliet piepacelsies, kas patiesībā ir tikai labi, jo tad ūdens notecēs. Es savos laukos tik smalki nemaz netaisīju. Traktori laukā izbraukalēja rises pa rudeņiem un pavasariem, tad tajā laikā tās rises arī piepildīju ar laukmalu akmeņiem un būvgružiem un tā gadu no gada šķidrajos laikos pieberu tās vietas, kur peļķes un dubļi veidojas. Izmaksas 0 LVL, tikai darbs mazliet - sekot līdz. Man gan tur traktori mīl braukt, bet tik un tā ceļš labā stāvoklī. Galvenais neizjāt ceļu tajā vienā vai divās šķīdoņa nedēļās un tāpat arī rudenī un tad jau viss būs kā vajag.
Vēl esmu redzējis interesantu pieeju, ka bruģē tikai sliežu vietas, bet vidus paliek zālītei, bet bruģē smalki, ar akmeni vai betona plāksnēm. Tā ekonomējas materiāls, nav putekļi un izskatās arī interesanti.

Re: Ceļa izbūve uz 40cm melnzemes bez tās nomaiņas?
Datums: 21/04/2009 15:08

Vēl ir viena nianse ar smiltīm un granti - tās var bērt un bērt un galu neredzēt. Es esmu konstatējis, ka ceļš labāk turas, ja lielumu pieber ar akmeņiem vai būvgružiem un smiltis tikai lai nolīdzinātu. Tiem akmeņiem ir saturs, bet tās smiltis izskalojas, izstiepjas uz malām un aizaug ar zāli no malām. Pēc visa spriežot vietās, kur ir tik branga zemīte, tur ar msilti būs par maz, jo tādās vietās zāle kā traka aug visam cauri un pārtaisa visu par melnzemi.

Re: Ceļa izbūve uz 40cm melnzemes bez tās nomaiņas?
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 21/04/2009 15:21

Zāle rullē - viņa ieaug starp (rupjajām dolomīta) šķembām tā, ka tās nevienā šķīdonī vairs neizkust. Pats galvenais ir pacelt ceļu kaut 5-10 cm virs apkārtnes, tad tas stāvēs sauss visu gadu izņemot pāris nedēļas, kad sniegs kūst un dēļ sašķūrētajām kupenām ūdenim nav kur notecēt.

Re: Ceļa izbūve uz 40cm melnzemes bez tās nomaiņas?
Autors: Lauku vecis ()
Datums: 21/04/2009 16:09

Varu ieteikt savu variantu.
Savas mājas piebraucamo ceļu izliku ar betona bruģi, kuru man dēls izlēja strādājot betona mezglā, jo bumbieros vinmēr paliek pāri,tā kā maksāja tikai transports.
Bet es ceļam izraku tikai melnzemi ,kur iebrauktas rises un pieberot apm.10 cm grants strīpā un izliku bruģīti apm.30cm platumā, iznāca glauni, var ar džipu braukt un bumbieri arī, ceļa vidū zaļa zālīte aug, vasarā to bruģi gandrīz neredz, ar izrakto melnzemes velēnu es vēl dažās vietās bedres pielaboju, kur kurmis maita izracis.

Re: Ceļa izbūve uz 40cm melnzemes bez tās nomaiņas?
Autors: soseds2 ()
Datums: 21/04/2009 22:17

Vareja tak to melnzemi uzsist gaisa un par to pasu naudu piebert ar granti...! :)

Re: Ceļa izbūve uz 40cm melnzemes bez tās nomaiņas?
Autors: aviators ()
Datums: 22/04/2009 07:49

Šobrīd tā vien rindā stāv melnzemes pircēji ;) Ka tik ne arī..

Re: Ceļa izbūve uz 40cm melnzemes bez tās nomaiņas?
Autors: LaurisV ()
Datums: 22/04/2009 08:17

Man piemēram tūlīt vajadzēs melnzemi Ķekavā, tā ka nav jau tā, ka nevienam nevajag, jāmeklē tikai.

Re: Ceļa izbūve uz 40cm melnzemes bez tās nomaiņas?
Autors: ruukiitis ()
Datums: 27/04/2009 14:20

Nu bāc. puika, vēl līdz pamatiem nav ticis, bet ceļu uz māju ir uztaisījis lai lidmašinas varētu piezemeties...
Sorry Tu naudu pataupi ielikt 250mm vati sienās 50 mm vietā. un brauc pa štruntīgu ceļu 2 reiz gadā iestiegot.
iztērēt 2,5k Ls uz s.da ceļa gabala nav māka, bet kā daži te ieteica - ieliekot nieka 500 Ls varēji dabūt mantu pa saprāgtīgu cenu.
p.s.
Ja paliek melnzeme pāri un tas ir Ogres tuvumā dod ziņu uz ruukiitis1 at inbox elve

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  ********  ********   *******  
 **     **  **           **     **    **  **     ** 
 **     **  **           **         **           ** 
  ********  ******       **        **      *******  
        **  **           **       **             ** 
 **     **  **           **       **      **     ** 
  *******   ********     **       **       *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727