UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Skursteņa apmešana
Autors: G ()
Datums: 27/10/2011 13:08

Vienstāvs - vai vari paskaidrot, ko esi domājis ar "Lodes dūmvadu nebūt nav pats salizturīgākais ķieģelis. Liec klinkeru (Lodes 10x20 cm, Wienerberger 12x25"
Sliknums rakties un meklēt - bet fakts ir vienkārš: Wienerberger Igaunijas klinkeram saltūrība ir 100 cikli Lodes dūmvadam 200 cikli. Ūdens uzsūce abiem vienāda 6-7%...
Kur Tu esi novērosjis problēmas Lodes dūmvada salturībai?

Re: Skursteņa apmešana
Autors: septītais ()
Datums: 27/10/2011 13:30

Man liekas, ka nav jēgas tērēt ķieģeļus skursteņiem. Cik tik naudu var atļauties - tikai krāsnīm, jo tas ir siltumakumulators. Tās dūmgāzes normālai krāsnij ir knapi siltas. Kādi 80 grādi maksimums. Tādā tradicionālā skurstenī ir tikpat ķieģeļu, cik krāsnī. Labāk tos ķieģeļus ielikt krāsnī un būs siltumakumulātors. Ķieģeļi ir baigā vērtība.

Re: Skursteņa apmešana
Autors: maris_0102 ()
Datums: 27/10/2011 13:34

nu par lodes salizturību nez, 100 cikli bij noteikti.
Man domāt pilnīgi pietiks.

Starpcitu, cik rindas var likt uzreiz, lai tur nesāk apakšējos ķieģeļos spiest javu ?

Nu saprotu, atkarīgs arī no javas šķidruma jeb ... viskozitātes

Man tā arhitektūra vienkārša, 5 ķieģeļi vienā rindā :)

Re: Skursteņa apmešana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 27/10/2011 13:59

G, ņem par labu, bet es salturību mēru ar abrazīvo ripu skaitu, kas nepieciešams noteikta skaita ķieģeļu pārgriešanai, vai pēc smakas intensitātes, kas izdalās griežot vai pēc laika, kādu aizņem griešana ;)
Oranžais igauņu dūmvadu ķieģelis ir reizes 2 cietāks par tumšsarkano Lodes brāli, tomēr nav tik ciets kā Lodes klinkers (pieņemu, ka Lodes klinkers varētu būt reizes 3 cietāks par Lodes dūmvadu). Igaunijas klinkeru (10x20 cm, kādu pārdod Depo) vai Wienerberger klinkera ķieģeli 12x25, ko, manuprāt, ved no Polijas, man nav iznācis mēģināt.

Re: Skursteņa apmešana
Autors: aaaa ()
Datums: 27/10/2011 14:58

Salturību domāt nenosaka tikai materiāla cietība, bet gan arī elastība. Koks ir mīksts, bet salturība tam milzīga, jo sasalstošais ūdens neko nesaplēš. Varbūt arī starp dažādiem ķieģeļiem ar vienādu ūdensuzsūkšanas spēju ir atsķirība. Tīri subjektīvi liekas, ka gāzbetons ir krietni salturīgāks par ķieģeļiem. Bet mūsdienās, īpaši fasādē/skurstenī vai tad nav pat speciāli hidrofobizējoši smāķi, kas ir caurspīdīgi, bet ūdensatgrūdoši? Ar to pašu silikoneļļu tādu ieeļļo un gatavs, tāds jau ūdeni nemīlēs.

Re: Skursteņa apmešana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 27/10/2011 15:03

Ir smāķi:
[www.polyline.lv]

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********  **    **   ******  
 **    **  **     **  **    **  **   **   **    ** 
     **    **     **      **    **  **    **       
    **     *********     **     *****     **       
   **      **     **    **      **  **    **       
   **      **     **    **      **   **   **    ** 
   **      **     **    **      **    **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727