UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Zāles pļāvējs
Autors: aaaa ()
Datums: 18/05/2009 13:29

Beidzot ir nobriedusi doma iepirkt zāles pļāvēju ar benzīna dzinēju. Īpaši virs 200Ls negribas izdot. Skatos un brīnos - vienam ass regulējas, citam riteņi, vienam Stiga dzinējs, citam Briggs un Stratton. Cits smalcina, cits savāc, met uz sāniem, viens jāstumj, cits pats brauc.
Markas arī visāda - Alko, MTD, YardMan, Stiga utt.
Padalaties pieredzē, kā lai tajā visā orientējas. Gribas labu, lai nav jākrāmējas un par saprātīgu cenu.

Re: Zāles pļāvējs
Autors: A_ ()
Datums: 18/05/2009 14:26

Situācija līdzīga, pagaidām esmu apstājies pie diviem modeļiem
1 - Partner P53-500CMW
2- Partner P56-550 SMDW

Varbūt kads var dalīties pieredzē cik liederīga ir pašgājēja funkcija?? Cik noprotu lielu laukumu pļaut varētu būt ērti, bet kā ir ar nelielām ierobežotām teritorijām kur tas jāstumda turpu šurpu, vai šī funkcija nesāk traucēt???

Nopļautās zāles savākšana vs mulčēšana, kā labāk priekš mauriņa????

Re: Zāles pļāvējs
Autors: Mikelisss ()
Datums: 18/05/2009 14:27

"Ass regulējas" - ja jāmaina augstums, noteikti nenožēlosi. Ar vienu sviru to izdarīsi, nevis skrūvēsi katru riteni atsevišķi.
"Uz sāniem izmet" - ērtāks, ja pļausi garāku zāli. Ja ne, ņem uz aizmuguri, kam ja gribēsi būt perfekts, varēsi pielikt arī savācējgrozu. Daudziem modeļiem ir iespēja pielikt papildu plastmasu apakšā, lai sasmalcina. Tad sanāk pavisam universāls aparāts.
Piedziņa - gaumes lieta, - man ērtāk ir stumt. Ar piedziņu tāpat par lēnu un smagu - tā kā tā jāpiestumj - esmu nepacietīgs. Bez tam pa 200 Ls ar piedziņu uzticams aparāts diez vai sanāks.
Vēl pievērs uzmanību, lai riteņi ir uz gultņiem, ja vēlies, lai ilgi kalpo.

Es nopirku kaut kādu Stigu ar B&S. 47turbo laikam bija nosaukums. Četrus gadus lietoju - sākumā pa nelīdzenu būvlaukumu, pēdējos pāris pa zālienu. Jāpļauj ap 2000m2. Atskaitot eļļas maiņu katru pavasari un 2x asmeņa asināšanu viss vēl joprojām notiek perfekti.


Re: Zāles pļāvējs
Autors: v_t ()
Datums: 18/05/2009 14:54

pirms gada nopirku YardMan 5519 PO. apmēram 180 Ls. ir visas funkcijas - savākšana, smalcināšana, izmešana. tās tagad ir visiem līdzīgas cenas aparātiem. ar centrālo augstuma regulēšanu. vot, tā ir laba štelle.
uzmanību jāpievērš tieši sev vēlamajām fīčām, jo motorus visiem piegādā pāris ražotāju un tie iet suņa mūžu, ja tīšām nelauž.

Re: Zāles pļāvējs
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 18/05/2009 14:59

Nebūšu kompetents pagalma sīkzālītes appļāvējos.
Lielākai zālei un platībām izvēle varētu būt:
1) šņik-šņak šķērīte tipa [www.al-ko.lv] (bet vajag ļoti līdzenu zemi bez drātīm utml);
2) high-wheel trimmeris tipa [www.murray-europe.com] - lētāks, var braukt pa ciņiem, iepļaut kurmju rakumā un nesteidzoties arī lielā zālē.
Man ir pēdējais ar Tecumseh dzinēju un pagaidām tā neko, kamēr kaimiņiem tāds pats ar Briggs & Stratton pa trim gadiem jau ir ievērojami izdilis...
Vēl man problēmas ir sagādājušas ne tikai šaim dzinējam pazaudētas collīgās skrūves, kas Latvijā jāmeklē ar uguni un par baltu naudu.
Varbūt kautkādiem piemēram Hondas dzinējiem skrūves mēdz būt metriskas?


Re: Zāles pļāvējs
Autors: Jazeps ()
Datums: 18/05/2009 17:25

oja, B&S dzinēja skrūves:) jautra lieta. man ar te bij paķimerēšanās sanākusi, tas bij tāds negaidīts pārsteigums tiešām. varbūt tūkstoš skrūvēs var atrast vajdzīgos skrūvju parametrus? viena tā bode bija uz Daugavgrīvas ielas.

Re: Zāles pļāvējs
Autors: eka ()
Datums: 18/05/2009 18:33

Pērc tādu kuram labāks servis ,un rezerves daļas ir veikalā . Motori jau visem nākot no vienas rūpnīcas. Man pašam ir Olemac .

Re: Zāles pļāvējs
Autors: TX ()
Datums: 18/05/2009 21:55

Kā reiz izmantoju Vienstāvs pieminētos agregātus, pļaujamā platība ~4800 kv/m. Lielos un brīvos laukumus pļauju ar "šņik-šņak šķērīti" (man ir tāds čehu motobloks, kādreiz krievu laikos bija ļoti populārs), pie ēkām un grūtāk piekļustamās vietas appļauju ar high-wheel trimmeri.

Re: Zāles pļāvējs
Autors: EjTakTu ()
Datums: 18/05/2009 22:04

Vēl jāņem vērā reljefs. Ja kalniņi, lejiņas, četrtaktnieks dūmos, smirdēs, piedegs. Un visi pļāvēji pārsvarā ir 4taktnieki. Divtaktnieki tiek piedāvāti tikai uz gaisa spilvena. Bet tas uz skrajākas zāles atstāj tikai smiltis un putekļu mākoņus. Lēnām, bet neatlaidīgi briestu pameklēt kādu vieglāku korpusu no četrtaktnieka kādā metāllūžņu punktā. Un jāuzķimiķo tas divtaktnieks, deletējot ventilātoru. Tad varēšu kaut vertikāli pļaut :)

Re: Zāles pļāvējs
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 19/05/2009 08:36

Par collīgajām skrūvēm:
"1000 skrūvju" sortimentā Valdemāra ielā bija netīšām iemaldījusies tikai viena collīgā, tā pate no misiņa un ar vītni, kas man nederēja;)
Kautko dabūju
[tehnikasveikals.lv]
Vāl paliek tīkls
[www.namrick.co.uk]
Pieņemu, ka lētāk varētu būt sūtīt no Amerikas.

Starp citu, latviski runājot par pļaujmašīnām droši vien nedrīkst nepieminēt Pēteri Spruktu:
[www.google.com]

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **  **     **   *******   ********  
 **     **  ***   **  **     **  **     **  **     ** 
        **  ****  **  **     **  **         **     ** 
  *******   ** ** **  *********  ********   **     ** 
        **  **  ****  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **   ***  **     **  **     **  **     ** 
  *******   **    **  **     **   *******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727