UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 4
Re: Pamatu siltināšana
Autors: Jūras vilks ()
Datums: 15/07/2009 18:48

cien.Ambrosio
Varbūt pasaki kur tādu blīvumu var pārbaudīt, cik tas maksā.
Kas par iemeslu bija dotajam gadījumam ar cauro māju.
Logus es savai mājai nomainīju 2007.gadā ieliku dubultpakešu 2x4mm koka logus, jo prasijās
vecai mājai vecmodīgi logi.Pēc tam protams ziemā tā nesalst, pirms tam bija vecie 2mm stikla mazrūtiņu logi no cara laikiem.
Neviens no jums nez kāpēc nevar skaidri pateikt, vai man tie pamati jāsiltina?

Re: Pamatu siltināšana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 16/07/2009 08:34

Labi, sāksim analizēt atejas konstrukciju. Es saprotu, ka - pie tik vecas mājas savulaik bijusi sausā atejas bedre. Tagad pārveidota moderna. Vai nav tā, ka vecās atejas bedres vāks laiž cauri auksto gaisu.
Manā personīgā mājā, ~70 gadi, vectēvs tika iebūvējis sauso atejas bedri, kurai tālāk pieslēgti grodi. Man pie mājas šī pieslēguma bedre šobrīd ir siltināta, taču to atverot es varu redezēt vai kontrolēt stāvokli izplūdē un nodrošināt horizontālā 'tukšā' kanalizācijas vada tīrīšanu. Arī caur šo kanalizācijas vadu ēkā pie pamatiek nonāk aukstais gaiss.
Ja tev bedre daļēji ieiet zem ēkas, jo stāvvadam vajag vismaz 250mm cauruli, tad tev izsalst šis betonētais vai mūrētais pārsegums.

Re: Pamatu siltināšana
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 16/07/2009 10:24

Ja var atļauties siltināt tikai tāpēc, lai aiztaisītu caurumus, to var darīt - gan jau būs vēl arī citi ieguvumi. Gaisa cauri-nelaišanai pietiek jau ar vienu stiklu, kamēr laišanai pietiek ar šķirbu gar rāmi.

Re: Pamatu siltināšana
Autors: Jūras vilks ()
Datums: 16/07/2009 11:53

Manā mājā atejas nebija vispār, sirdsmājiņa ārā pie kūts.
Mēs izbūvējām ateju ar dušu un izlietni vecajā pieliekamajā kambarī.
Ievads ūdenim no bedres ar sūkni , kanalizācijas aka 5m no mājas cauri tiem pašiem pamatiem.
Atejas ūdens trubas trīs reizes ziemā aizsala, 2005. gadā iebetonēju betona grīdu ar izolētām caurulēm un aptīts Devi kabelis. Tāpat zem flīzēm apkures siets.
Sūkņa bedre pa ziemu tiek piebāzta ar akmens vates pakām , bedres sienas no paroc paneļa. Man domāt vienīgā aukstā vieta iznāk pamati, varbūt vēl bedres vāks, kas no finiera ar skārdu apšūts.
Es neesu bagāts vīrs, bet es domāju cik maksā 10 polistirola plāksnes un pāris līmes maisi, droši vien rabica siets un paša darbs, akmeņu mums pie jūras gana daudz.Pa vasaru varētu smuki uztaisīt siltinātus pamatus.
Apsolos jums parādīt bildi, kad būs gatavs.

Re: Pamatu siltināšana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 17/07/2009 12:54

Jūtu, ka ar savām muldēšanām mēs sākam tevi kaitināt.
Vienkārši izdari un tad pēc gada varēsi rezultātus mums paziņot.
Saprotu, ka ja ēka tev tik tuvu jūrai, tad ap māju zālienu ierīkot ir problemātiski, sniegs arī neturas. Tad varbūt iznāk tā, ka aukstais gaiss Ziemeļu vēja ietekmē spēj caur atsegtām smilts porām infiltrēties zem ēkas, tas strauji atdzesē 50cm augstos virspamatus un grīdu, tapēc notiek aukstā ūdensvada caurules aizsalšana.

Re: Pamatu siltināšana
Autors: Jūras vilks ()
Datums: 20/07/2009 18:57

Paldies Ivar,
Balzāms manai sāpei, jūra tiešam tuvu, vētras laikā uz mājas sienas un ķemerķiņš uz saliņas un apkārt jūra......... zālīte mazliet ir.
No kanalizācijas akas pa cauruli 100 mm gan varbūt aukstums velk.
Ļoti ceru ka tas siltinājums ko dos, vismaz morāli.....

Re: Pamatu siltināšana
Autors: Ansis Liepa ()
Datums: 25/07/2009 01:10

Ivar Brinkmani, vai kūdras apbēršana ap pamatiem būs siltumizolācijas efekts? gan virs, gan zem zemes līmeņa daļā.

liels paldies!

Re: Pamatu siltināšana
Autors: jūras vilks ()
Datums: 31/07/2009 16:16

Vienstāvam>
Pareizi teici, nolīdu uz vēdera un zem siltinātās sienas atradu spraugu, salaiduma vietu vecajam guļbaļķim un pamatiem kura visu laiku bija vaļā, tākā caur to arī vējš zēģelē.
Tagad taisu ciet plaisas pamatu apmetumā. Iepūtīšu tajā spraugā celtniecības putas
un tad vēl pāri pielīmēšu zilo polistirolu. Domāju, ka tad tas pūtiens beigsies.
Kā solīju uztaišīšu foto.
Par beigu apmetumu nezinu, man teica ka rabica sietu likt nevar, tikai plastmasas,
bet kā man tie akmeņi turēsies?

Re: Pamatu siltināšana
Autors: max-fas ()
Datums: 31/07/2009 21:27

Par kādiem akmeņiem ir jautājums? Vecajam apmetumam pilnīgi pietiek ar stiklšķiedras sietu un armēšanas javu. Kā nobeiguma apmetumu var izmantot granīta šķembu apmetumu, flīzes, vai vienkārši nošpaktelēt virsmu un nokrāsot - ko vien sirds vēlas.

Fasāžu speciālists (īstais)

Re: Pamatu siltināšana
Autors: jūras vilks ()
Datums: 01/08/2009 09:31

Redz tas ir tā, ka vecas mājas pamati ar parastu apmetumu neizskatās veci, gribējās beigu apmetumā iestrādāt plēstus laukakmeņus. Man mājai ir blakus šķūnis ar pamatiem no plēstiem laukakmeņiem = veciem,orģināliem. Smuki izskatās, granīta šķembas jāved no karjera, tas ir dārgs prieks, plēst laukakmeņus jūrmalā varu es pats, daudz jau nevajag, tikai tonnu.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **  ********   ******  
 **     **  **    **  **     **     **     **    ** 
 **     **      **    **     **     **     **       
 *********     **     **     **     **     **       
 **     **    **       **   **      **     **       
 **     **    **        ** **       **     **    ** 
 **     **    **         ***        **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727