UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: Vecpils (92.49.31.---)
Datums: 22/08/2022 10:55

Man ir gāzes apkure. Ir vēlme diversificēt ar malkas apkures katlu, 2t siltuma akumulatoru un 200l kombinēto ūdens boileri. Tākā dzīvojamā platībā vietas malkas katlam nav, tad ir vēlme pie mājas izbūvēt piebūvi, katla tepu. Kādi telpas izmēri būtu optimāli?

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: Tinis (78.84.92.---)
Datums: 22/08/2022 11:29

Paņem malkas katla, akumulatora, boilera izmērus. Uz papīra uzzīmē kur tie atradīsies. Atstāj attālumus starp tiem, lai cilvēks var ielīst veikt montāžas, remontdarbus, apkopes, malkas ielikšanu katlā...Un dabūsi katla telpas izmērus.

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 22/08/2022 11:43

Tev vienkārši būtu jānoskata konkrēti akumulatoru un katla modeļi un tad jāsaliek uz papīra. Neaizmirsti arī izplešanās trauku. Vajag arī ņemt vērā, ka tvertnēm ir siltinājums un to ka iespējams ņemt akumulāciju ar iekšā iebūvētu boileri. Katlam jāņem vērā vai konkrētajam modelim vajadzīga piekļuve no aizmugures tīrīšanai un vēl padomāt par kaut kāda malkas daudzuma uzglabāšanu. Labāk protams ir mazliet brīvāk nekā visu nežēlīgi saspiest, ja reiz ir jautājums par būvniecību. Būvniecībā tie pāris m2 neko nemainīs ne nodoklī, ne projektā ne celtniecībā.

Vēl tavas piebūves izskatu ietekmē skurstenis, kā to racionālāk izlaist attiecībā pret pārējās ēkas jumtu. Arī durvju aiļu izmēri un kur eventuāli ies caurules uz sistēmu.

Ja pats katla apsaisti neveiksi, tad labāk uzreiz fizisko izvietojumu būtu nodod motāžniekam, kurš varētu arī uzzīmēt katlu telpu ar nepieciesamajiem m2. Tu samaksāsi kaut kādu nepārāk lielu summu un iegūsi bildi un pats varēsi vēlreiz pārdomāt vai tā ir labi. To ja tev nosauks tagad m2 un tu daudz nedomājot būvēsi, tad pēc tam var sanākt veikt kādas nevajadzīgas liekas pārbūvītes. Kaut vai tik banāli, ka piemēram nevar iedabūt pa durvīm un dēļ griestiem akumulācijas - neiet caur ali, vai arī nevar uzsliet vertikāli..



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 22/08/2022 11:48, labojis Vilnis_Radio.

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 22/08/2022 11:43

Ieskicē plāniņu ar tiem 2 tonnu akumulatoriem, izplešanās trauku, apkures katlu, kombinēto boileri. Tad skaties cik vēl gribās. Ideāli, ja malku var katlu telpā ielikt 2 nedēļām un vēl ideālāk, ja tā malka nestāvētu tieši pret malkas katlu.

Es teiku, ka kompakti visu ko var sagombinēt, bet, ja ir iespēja, sāc ar 14m2 un uz augšu. Ideāli, ja ir 20m2.

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 22/08/2022 11:57

Jā un vēl tomēr iesaku pārdomāt par nākotnes opciju - saules kolektors. Agrāk tas bija uz jautājuma zīmes, bet pie šī brīža elektrības cenām tam var būt nozīme. Tas maina konceptu par ūdens boileri, jo tur vajadzīga papildus cilpa. Vai arī ir kolektori, kuriem uz jumta tvertne un kurus šķiet varētu bez cilpas izmantot (es par viņiem maz zinu, tik esmu redzējis šur tur uz jumta). Kopumā ņemot saules kolektors ir interesanta padarīšana. Man jau vairākus gadus ir vakuuma cauruļu modulis. Tas man savulaik izmaksāja 1K (neatminu vai tie bija lati vai eur). Nu piemēram šovasar man bija kādas 3 reizes tikai kad vajadzīgs papildus uzsildīt. Ģimenē esam 5 + vēl ciemiņi brauc. Saules kolektors nozīmē jumta izvietojumu un super ja tas viss sanāk uz dienvidiem vai rietumiem, tad no piemēram piebūves jumta ļoti ērti pievienot. Vakuuma kolektora viens no plusiem, ka tas ļoti labi savāc siltumu arī ja izvietots ne uz dienvidiem. Man piemēram ir rietumu virziens, bet vasarā siltumu sāk lasīt jau no plkst 10-11.

Bet ir variants arī, ka elektrības izmaksas sedz saules paneļi. Tur tā atšķirība ir tāda, ka kolektors daudz efektīvāk nem saules enerģiju par paneli - 3-4 reizes. Bet panelis vienkāršāks motāžā un ekspluatācijā. Bet ja ir ierobežots jumts vai ST jaudas ierobežojums, tad kolektors var izrādīties gana interesants. :) Daudz parametri ko domāt. Man ir gan paneļi gan kolektors un esmu apmierināts, ka man ir abi.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 22/08/2022 12:04, labojis Vilnis_Radio.

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: Katls (77.219.3.---)
Datums: 22/08/2022 13:21

Iesaku ari padomāt par vietu, kur novietot nedaudz kurinamā, lai lietu- sniegā nav jāstiepj. Ja malka nav sasalusi, tad katls labāk darbojas. Loti daudz faktoru ergonomiskai katlutelpai. Āra durvis, lai nestu kurimamo/tīrītu, ieeja no mājas, lai piešķiltu...

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: pans (85.254.75.---)
Datums: 22/08/2022 14:27

Sākot no 5kvm uz augšu.
Atkarīgs arī no telpas formas.
Ja kurina ar briketem, baigi ērti turēt turpat kādu krāvumu, piemēram kubu, kas ir ilgam laikam.
Vēl forši ja var ievilkt ar rohlu paleti.
Un boileri vajag ar saules kolektoriem paredzētām izejām. Tur pa taisno silda ūdeni, nevis čūsku. Un beidzoties sezonai izlaiž ūdeni.

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: Tinis (78.84.92.---)
Datums: 22/08/2022 15:37

Bet vispār izskatās, ka šajā apkures sezonā būs lētāk kurināt ar elektrību, nekā ar gāzi, ja ir fiksētais tarifs protams.

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: Mr. (77.219.11.---)
Datums: 22/08/2022 17:33

Varbūt vajag ieskatīties būvnoteikumos par telpas izmēriem, par minimālajiem loga izmēriem attiecībā pret grīdas kvadratūru tur kaut kas bija, par ventilāciju, un vēl šis tas. Jāsāk ar to, lai nesanāk šmuce ;D

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 22/08/2022 21:21

Visi kari kādreiz beidzas, un, pat ja nebeidzas cilvēki un infrastruktūra pielāgojas. Pēc gada atkal būs izdevīgāk kurināt ar gāzi, kuru atvedīs vai nu ar kuģi, vai saņemsim pa cauruli. Tādēļ iesaku padomāt, vai ir vērts tik nopietnu projektu ar malkas apkuri realizēt.
Piebūve+skurstenis+katls+sūkņi +automātika priekš vienas ziemas projekta tā kā pa daudz. Es nesaku, ka alternatīvu/rezerves plānu nevajag, bet tas var būt kaut
kas lētāks, vienkāršāks.

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 23/08/2022 09:59

Tas pats vecais dzīvokļa iekārtošanas paņēmiens - izgriežam no papīra četrstūrīšus un aplīšus attiecīgo iekārtu projekcijām, mērogā, protams. Un bīdam pa papīra lapu, kamēr patīk. Der izgriezt arī cilvēka projekciju, ko arī bīdīt, lai redz vai var visur iespraukties. Pēc tam sabīdītajam apvelkam kontūru.

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: zutis lunkanais (195.13.197.---)
Datums: 23/08/2022 11:11

jtdesign rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tas pats vecais dzīvokļa iekārtošanas paņēmiens -
> izgriežam no papīra četrstūrīšus un aplīšus
> attiecīgo iekārtu projekcijām, mērogā, protams. Un
> bīdam pa papīra lapu, kamēr patīk. Der izgriezt
> arī cilvēka projekciju, ko arī bīdīt, lai redz vai
> var visur iespraukties. Pēc tam sabīdītajam
> apvelkam kontūru.

...Vel labak no plastalina un lego salipināt
Musdienās pilns internets ar programmam kur to izdarit, sakot ar sketch up un beidzot ar vēl primitivākām, katrs jenotsuns to var apgut ja ir kaut mazāka gribēšana

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: Tinis (78.84.92.---)
Datums: 23/08/2022 11:56

Kas prasa mazāk laika? Papīra kvadrātiņu izgriešana vai datorprogrammas apgūšana priekš vienas telpas izplānošanas?

Re: Kāds ir optimāls katla telpas izmērs?
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 23/08/2022 14:48

Man kā reizi ir apmēram kā autors bija minējis. Salikts viss rindā...katls,izplešanās trauki uz grīdas,2,5t akumulators.Kombinetais boileris pie sienas. Tas viss aizņem 2,50x1,60 vietu. Klāt visai katla apsaistei var tikt viegli,arī boileri nomainīt var bez problēmām. Bet tas ir lielas telpas vienā stūrī,ārpus šiem izmēriem vēl nāk liela malkas kaste.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **     **  **    **  ********  **     ** 
 **    **  **     **  **   **   **         **   **  
 **        **     **  **  **    **          ** **   
 **        *********  *****     ******       ***    
 **        **     **  **  **    **          ** **   
 **    **  **     **  **   **   **         **   **  
  ******   **     **  **    **  ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727