UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Kaspars1280 (80.233.236.---)
Datums: 25/06/2007 20:02

Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti). T. 26321381 e-mail: kaspars1280@#$%&inbox.lv

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Nezinātājs (84.237.162.---)
Datums: 26/06/2007 07:08

Ko man dos Tava skice?

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Kaspars1280 (80.233.236.---)
Datums: 26/06/2007 08:21

Skice dod iespēju vienas dienas laikā redzēt savu topošo māju un klientam piedaloties uzreiz izkoriģēt pēc viņa vēlmēm un ar to ir vieglāk strādāt ar arhitektiem un projektētājiem, bet ja nepieciešams arī es veicu tehniskā projekta izstrādi ar visu saskaņošanu attiecīgajās institūcijās. Kā arī skice ir būtiskākā projekta sastāvdaļa kura maksā visdārgāk, tātad ja ir skice arī projekts maksās pie citiem arhitektiem lētāk.

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Nezinātājs (---.vita.gov.lv)
Datums: 26/06/2007 18:47

Paskaidrojošais variants jau ir ok, jo plika skice vien jau neko nedod. Lai nav tā, ka vairākas reizes saskaņosim skices un tad vēl sāksies riņķa deja ar arhitektu. Pēc kādiem principiem strādājam - % no mistiskas tāmes jeb LS par m2?

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: KOHINURS (84.237.164.---)
Datums: 26/06/2007 23:55

Kaspars1280 Wrote:
-------------------------------------------------------
Skice dod iespēju vienas dienas laikā redzēt savu topošo māju un klientam piedaloties uzreiz izkoriģēt pēc viņa vēlmēm un ar to ir vieglāk strādāt ar arhitektiem un projektētājiem, bet ja nepieciešams arī es veicu tehniskā projekta izstrādi ar visu saskaņošanu attiecīgajās institūcijās. Kā arī skice ir būtiskākā projekta sastāvdaļa kura maksā visdārgāk, tātad ja ir skice arī projekts maksās pie citiem arhitektiem lētāk.

Lūdzu tik ļoti nemaldini potenciālos pasūtītājus.

Piekritīšu, ka skice ir būtiska sastāvdaļa. Bet tas, par ko Tu runā drīzāk ir arhitektūras koncepcija - mets. Un piekritīšu arī tam, ka tā ir būtiska, ja ne visbūtiskākā daļa. Bet dienas laikā - nekad. Dienas (vai dažu minūšu) laikā to ideju var uzlikt uz papīra un tikai. Bet nebūs jau ko uzlikt, ja iepriekš par to nebūs stundām, dienām, mēnešiem un pat gadiem domāts.

Bet, kas attiecas uz pārējo - garām. Ja runā par skici, tad tai ir kāda jēga, ja tā tiek saskaņota ne tikai ar pasūtītāju, bet to arī var iesniegt sakaņošanai būvvaldē. Un tad jau tas ir būvprojekts skiču stadijā un uz to attiecas visi tie paši nosacījumi, kas uz jebkuru būvprojektu. Un te jau laiks jāskaita nedēļās, mēnešos.

Un par izmaksām - praksē, patīk mums arhitektiem vai nepatīk, arhitektūras koncepcija - mets (vid. 8%) un tālākais skiču projekts (līdz 15%) nekad summāri nebūs vairāk kā ap 30% no projekta izmaksas. "Lauvas" tiesu (50-60%) projektēšanas izmaksu vienalga sastāda tehniskais projekts un detalizēta darba dokumentācija. Un te jau arhitekts ir tikai "viens no". Pārējās izmaksas projekta vadība un koordinācija, saskaņošanas. Un tas viss bez ārējiem tīkliem. Ja tie arī - tad tā skiču proporcija kļūst vēl mazāka

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Kaspars1280 (80.233.236.---)
Datums: 27/06/2007 07:14

Man šķiet ka jūs paši drusciņ neiebraucat par ko runājat.
1. Es jau rakstīju, ka skice tiek izstrādāta KOPĀ AR PASŪTĪTĀJU. Tas nozīmē ka netiek tērētas nedēļas kaut ko uzzīmējot tad atrādot pasūtītājam tad atkal kaut ko labo utt.
2. Un atvainojiet piedodiet, bet ticiet man, ka neviens arhitekts mēnešiem un gadiem nedomā kāda māja izskatīsies, jo jebkurš klients jau savā prātā ir ilgi domājis, kādu viņš grib redzēt savu mājokli. Arhitekta darbs ir šo klienta vēlmi realizēt, jo ja klients to mācētu darīt pats, tad nemeklētu arhitektus.
3. Bez tam esmu projektus taisījis gan Rīgā gan Jūrmalā gan citos rajonos un pagastos, tā kā likumdošana man nav sveša un es ļoti labi zinu projektējot ēkas, kādi ir noteikumi un prasības, tā kā ar manis izstrādātajām skicēm nav nekādu problēmu.
4. Neesmu vainīgs, ja Jūs strādājat tik lēni, bet 4 stundu laikā es esmu spējīgs uzzīmēt jau gatavu skiču projektu. Ja cilvēki nemāk strādāt ar datoru tad viņi nemāk.
5. Par izcenojumiem piekrītu, jo lielākā daļa protams maksā Tehniskais projekts, bet ja cilvēkiem tiek dota iespēja ērti un ātri savu ideju realizēt uz papīra es domāju, ka tas nav nekas slikts un pie tam šo skici patiešām var izmantot, kā skiču projektu.
Jo skices izstrādāšanas laikā es nesēžu un neklusēju, bet arī konsultēju cilvēkus par to kas viņiem jādara, ko ar šo skici viņi pēc tam varēs izdarīt, bez tam tiek ieskicēts arī ģenplāns, kas ir arī visbūtiskākā projekta daļa. Jo ja kāds to nezin tad projektēšana sākas tieši no tā.
Ja Jūs jautāsiet kapēc es pats nenovedu projektu līdz saskaņošanai, bet piedāvāju tikai skices, tad varu atbildēt, ka man patīk veidot interesantas un glītas mājas pēc klientu vēlmēm pie tam man arī ir diezgan daudz idejas un varu konsultēt klientus tīri praktiski ko ir viegli realizēt un kas būs sarežģītāks un dārgāks, un man diezgan daudz ir pasūtītāji, kam es skicēju. Līdz ar to ir diezgan maz laika nodarboties ar tehniskā projekta izstrādi. Tā kā ja kādam ir nepieciešama konsultācija un ir doma kādu māju grib tik nezin kā to izdarīt droši zvaniet vai sūtiet e-pastu.

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: AR (87.110.77.---)
Datums: 27/06/2007 14:31

...arhitekts/būvkonstrukciju speciālists profesionālis ar prakses papīriem parasti uzskata zem sava goda projektēt kaut ko pēc kāda diletanta izstrādāta meta- tādi mometuzmetumi gandrīz vienmēr satur nepilnības ēku funkcijā un sarežģījumus konstrukcijās, kā arī "nesēž" zemesgabalā (nepareiza telpu insolācija, guļvietas uz "sliktām" āderēm, apēnojums dārza dzīvojamai zonai, nevar ērti piebraukt/ novietot auto uc tehniku, utt), mājas skici tehniski var radīt dienas laikā (var arī tehnisko projektu), bet info bāze autora smadzenēs un datora atmiņā pirms tam jāvāc kādu brīdi ilgāk...cilvēces vēsturē ir radīti miljoniem ideālu māju projekti, internetā, tematiskos žurnālos un katalogos ikviens var piemeklēt sev intuitīvi pieņemamo variantu, lai savas plānojuma, stila un apjoma vēlmes varētu noformulēt būvprojekta autoram... velosipēds ne vienmēr jāizgudro no jauna, toties būvnormatīvi prasa, lai tehniskais projekts atbilstu saskaņotai skicei...bez terminiem interesants un glīts pastāv jēdzieni ērts un piemērots lietošanai, kā arī samērojamas izmaksas.

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: KOHINURS (84.237.164.---)
Datums: 27/06/2007 16:01

Skaidrs.
Mums ar Kasparu1280 ir dažāda izpratne vai pieredze par skiču projektu. Es palikšu pie pārliecības, ka skiču projektā jau jāsāk strādāt kopā ar konstruktoru (publiskajām, ražošanas nešaubīgi arī ar tehnologu) un šis tas arī jāapsriež ar komunikāciju un iekārtu inženieriem.

Un ja par Rīgu - tad, cepuri nost, ja tik ātri var aptvert katras vietas konkrētos ierobežojumus, izskatīt visus ar īpašumu un blakus īpašumiem saistītos dokumentus utt., uzminēt vai tādas vai citādas atkāpes no normatīviem un apbūves noteikumu prasībām tiks atļautas gan no būvvaldes, gan citām, projekta akceptēšanai nepieciešamajām institūcijām, un pieņemt optimālu lēmumu projekta risinājumam.


Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Kaspars1280 (80.233.236.---)
Datums: 27/06/2007 19:33

Varu tikai piebilst, ka izstrādāju arī konstruktīvo daļu. Tā kā manās skicēs, kas aiziet uz tehnisko pojektu arī šajā ziņā nepilnību nav. Runājot par insolāciju un piebraukšanu utt. tas attiecas uz ģenplānu, ja kāds to nepamanīja tad pieminēju arī to.
P.S. arī ar publisko un ražošanas ēku tehnoloģiju neesmu sveš.
Un vispār runājot par to, ka profesionālis uzskata zem sava goda utt. tā jau īsti nav jo bieži vien cilvēks nāk ar internetā atrastām vairākām mājām un saka no tās vajag to no tās to utt. ļoti maz ir tādi kuri patiešām nekā nezin un uz kuriem tu vari izvērst savu talantu. Parasti ir jāsalipina kaut kas kopā no tā ko klients grib un tad var kaut ko pielikt no sevis klāt. Es vismaz uzskatu, ka svarīgākais šīs skices tapšanas laikā ir informēt klientu, par to ko viņš pēc tam varēs uzbūvēt un cik tas būs dārgāk. Jo bieži cilvēki izvēlas neapzinoties sarežģītību un pēc tam celtniecības izmaksas ir lielas un tad to visu cenšas novienkāršot.

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: KOHINURS (84.237.164.---)
Datums: 27/06/2007 20:03

OK.
Galu galā runa jau bija par ģimens mājām un tad jau daudz kas arī notiek tā kā kaspars saka. Nav jau problēma pašam samest koka vai saliekamā dz.b pārsegumus, vai līdzīgās situācijās pielāgot jau agrāk sazīmētus kopņu vai monolītos risinājumus, sameklēt slodzēm atbilstošas pārsedzes, sijas un metāla proiflus. Vienkārši tas sākuma teksts bija tik optimistisks, ka no malas radās iespaids - nepieredzējis censonis uzdodas par arhitektūras guru. Šķiet vai cerams, ka šis nav tas gadījums.
Lai veicas!

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: AR (87.110.77.---)
Datums: 27/06/2007 21:51

...sludinājumam par piedāvājumu kaut ko projektēt jāsatur info: arhitekta prakses sert. Nr. xx xxxx jeb ēku konstrukciju projektēšanas būvprakses sert Nr. xx-xxxx -citādi jebkurš mizkastes revidents uzdodas par baigo specu ...

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Kaspars1280 (80.233.236.---)
Datums: 28/06/2007 07:06

AR - diez vai tu esi kāds specs ja vārdu "miskaste" nemāki uzrakstīt pareizi :)

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: AR (87.110.77.---)
Datums: 28/06/2007 14:24

...kaste domāta mizu (drazu) izmešanai; misa ir alus pirmstadija- to parasti cenšas saglabāt.

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: SAK (81.198.230.---)
Datums: 28/06/2007 16:59

Kaspar - no iepriekš tevis rakstītā izriet, ka tu esi ģeniāls vecis! Es pat teiktu - kautkas līdzīgs Emulatoram... 4 stundās skiču projekts (kuru droši vien var izmest tajā pašā "miskastē"), BK daļa (droši vien konstrukcijas garām).Lūdzu neņem to personīgi, bet izskatās pēc smukām, nekam nederīgām fasādēm klienta iebarošanai.

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Kaspars1280 (80.233.236.---)
Datums: 28/06/2007 18:09

SAK - tu zini laikam esmu gan, jo spēju tikt galā ar saviem darbiem un vēl četriem arhitektiem tādiem laikam kā tu, kuriem pašiem nav laika zīmēt, gatavoju tehniskos projektus un redz man vēl atliek laiks kaut ko uzskicēt. Un iedomājies vēl tehnologu vietā zīmēju tehnoloģisko daļu, un konstruktoru vietā BK daļu.
Tādi purni kā tu man riebj, jo tādi parasti velk darbus mēnešiem un velk un klientam stāsta cik grūti kaut ko ir izdarīt un saskaņot utt. Kamēr klientam neapnīk, un tad klients meklē tādus kā es kuri paņem un 2 nedēļu laikā noved to TP līdz galam arī saskaņo. Cik man nav bijuši klienti, kas nāk un saka vot tur arhitekts paņēma jau pusgadu projektē. Ko tur var pusgadu darīt? Slimie - paši negrib strādāt, tikai baigo piķi saņemt un tad mēnesi dzert otru mēnesi pohas lāpīt un trešajā sāk klientam stāstīt kā 2 mēnešu projekts galvā brieda.

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Kaspars1280 (80.233.236.---)
Datums: 28/06/2007 18:22

AR - man ir prieks, ka tu miskastē met tikai mizas. Diez kur tu liec pārējos atkritumus. Un vispār ja mēs esam tik precīzi tad latviešu valodā tāda vārda "miskaste" nav. Latviski pareizi ir "Atkritumu tvertne"

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: SAK (81.198.230.---)
Datums: 28/06/2007 19:05

Kaspar, liekas, ka tu jau pārprojektējies... Ārā taču vasara, atpūties, pēc tam cita strādāšana! Veiksmi darbā!

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Līkās Rokas (62.84.4.---)
Datums: 03/07/2007 15:22

Kaspar!

Tu jau vari te stāstīt pasakas cik tu gribi, tu neesi projektētājs kurš uzņemās pilnu TP projeka izstrādi, pilnu atbildību par projektu, Tu esi no tiem draugiem kurš nopiržas un savāc par to naudu, pēc tevis, draudziņ, gan klients gan arhitekts un konstruktors savāc mēslu kaudzes ko esi sastrādājis, proti, sapirdis.

2 nedēļās TP var tapt ja klients pie tevis sēž 3 dienas no vietas un pēc tam tu tikai un vienīgi nodarbojies ar viņa projektu, pie noteikuma ja tev nav cita nekā ko darīt!

Secinājums!

Kaspar! Tu meklē muļķus no kuriem nokāst naudu!

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Kaspars1280 (80.233.236.---)
Datums: 04/07/2007 02:25

Imācies lasīt. Jau rakstīju, ka izstrādāju arī pilnu TP ar visu skaņošanu. Nevajag ar savām līkajām rokām tizloties pa klaviatūru, tad arī mācēsi projektus ātrāk taisīt.

Re: Izstrādāju ēkas skices (lēti, ātri, ērti)
Autors: Līkās Rokas (62.84.4.---)
Datums: 05/07/2007 13:17

Lai kā tu centstos pierādīt pretējo, tas nav reāli izpildāms.
Piedodiet, atvaiinojiet, ja dzīvojamā māja ir suņubūdas lielumā, vai nepārsniedz 1-stāvīgu apjomu, ar pamatu perimetru ap 10 x 10. esmu pats darījis TP 5. dienās. Draudziņ nu nevar attiecināt tādu darba apjomu uz visiem projektiem, tā ka pirdējs vien tu esi, kārtīgus un labus, turklāt pārdomātus projektus tu netaisi.
Man ir līkas rokas par to nestrīdos, bet tikai tāpēc ka neesmu apguvis programēšanu, kautgan minimālos apjomos programēju LISP, VB, C++, FOX, ORACLE, Delphi, neskaiatot to ka man ir pilna pieredze ar pārdesmit dažādām projektēšanas sistēmām, par visādiem Photoshopiem, Coreljiem, exeljiem, mathcadiem un trktūranalīzes sistēmām nemaz nerunājot.
Ja vajag varu pamācīt kā to visu sabāzt vienā maisā un izmantot.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **        **      **  ********   ******   
 ***   **  **        **  **  **  **        **    **  
 ****  **  **        **  **  **  **        **        
 ** ** **  **        **  **  **  ******    **   **** 
 **  ****  **        **  **  **  **        **    **  
 **   ***  **        **  **  **  **        **    **  
 **    **  ********   ***  ***   **         ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727