UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

mansarda vai vienstāva
Autors: gratis (80.233.235.---)
Datums: 14/10/2010 08:25

Varbūt varat dot padomu.. Jau labu laiku nevaram vienoties, kādu māju būvēt - vienstāva vai ar mansardu. Kopējā platība - 90 līdz 100 kv.m.

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 14/10/2010 08:41

Kāpnes ir lielu telpu aizņemošs un siltumneefektīvs, bet vecumdienās - arī apgrūtinošs vai pat bīstams inter jēra elements.

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: heating (---.44.92.62.static.cust.telenor.com)
Datums: 14/10/2010 08:44

Tad jau varbuut uzreiz iet dzivot uz pansionaatu ja domajam par vecumu!!
Es par mansardu!!;)

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: gratis (80.233.235.---)
Datums: 14/10/2010 08:57

kāpnes ir mazākais, kas mani uztrauv, zem kāpnēm var ielikt kaut vai dušu vai tualeti, tā par kādiem 2 kv.m samazināt kāpņu aizņemto platību. mani uztrauc, cik tādai mājai varētu izmaksāt jumts ar pareizu nosiltinājumu. Citi, kuri būvējuši mansarda māju, saka, ka otreiz būvētu tikai vienstāva. Kā īsti ir no jūsu pieredzes. Visu laiku esmu dilēmas prikešā - mansard māju sadārdzina siltinājums, duša un tualete 2. stāvā, kāpnes. vienstāva mājai atkal jumts un pamati. gribētu dzirdēt patiešām argumentētus viedokļus, jo līdzekļi būvniecībai ļoti ierobežoti.

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: aae (159.148.12.---)
Datums: 14/10/2010 09:11

Otrreiz būvētu pilnu 2-stāvu. Nepatīk tā mansarda koka karkasa konstrukcija, mūra sienām tomēr viss ir labāk ar siltuma noturēšanu ziemā un siltuminerci vasarā.

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: kaamis (---.client.microlink.lv)
Datums: 14/10/2010 09:21

kapeec tev 90m2 maajai vaig veel otraa staavaa dushu un tualeti? Es buuveetu ar manstarda neredzu nekaadas iipashaas probleemas ar siltinaajumu...

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 14/10/2010 09:24

Vienstānam 95 % taisnība. sildi cik gribi viss aiziet uz augšu, bet visa dīvība notiek pirmajā stāvā...
Savukārt no zemāk rakstītā - es otreiz būve'tu vai nu 1 stāvu, vai arī 1,5 stāvu ēku ar vienslīpu lēzeniem jumtiem.
p.s.
tā kā pārvācos no dzīvokļa - zinu ka katra dzīvokļa īpašnieka sapnis ir smuka māja ar 2-3 balkoniņiem un mansardu kur ir guļamistabas.
Realitātē balkons mājai piedodiet naf... nav vajadzīgs, jo kāda iemesla dēļ lai es izietu uz balkoniņa, ja es varu iziet ārā savā pagalmā (pīpēdams aiziet līdz saimniecības ēkai, un tur pie stūra ....)
Un mansarda fīča - da nu tā kāpelēšana - īpaši ja vēl bērni mājās. (statistiski, ja atmetam traumas kas iegūtas no instrumentu lietošanas, mājās pirmā vietā ir kritiens no kāpnēm, otrā karstais ūdens , un trešais durvis un pirksti tajās)

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: LaurisV (91.193.65.---)
Datums: 14/10/2010 10:24

Man ir ar mansarda stāvu, otrreiz būvētu vai nu pilnus 2 stāvus, vai nu vienstāva(diemžēl zemes gabala platība to nepieļāva). Par 100% piekrītu par balkona nevajadzīgumu, bet terasi gan vajag.

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: heating (---.44.92.62.static.cust.telenor.com)
Datums: 14/10/2010 10:38

Es vienalga par mansardu!Ja nee tad telts ar krasninu ieksaa!!:))

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 14/10/2010 11:25

Mūžīgā strīdu tēma n-tajos būvniecības forumos (vēl trakāk laikam ir vien kautiņi par rasas punktu), skaidras atbildes joprojām nav. Tāpēc viss atkarīgs no tā, ko Tev vajag. Japāņi uz saviem 60-80 m2 lielajiem zemes gabaliņiem būvē "daudzstāvenes" un kāpnes iemanās iemānīt tā, lai lieku telpu patērētu minimāli. Mums pie standarta >1000 m2 zemes viennozīmīgi tik nelielu māju, kā 90 m2 var būvēt 1 stāvā. Tā kā bēniņu pārsegumu tāpat jāsiltina un jumtu jābūvē, var sanākt, ka izdevīgāk taisīt slīpos griestus arī 1-stāvenei, tas pats mansards vien sanāk.

Ekonomēt var citur - ierasto lentveida pamatu vietā lietot stabveida pamatus, stikla pakete var būt lētāka par pilnvērtīgu mūra sienu utt.

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 14/10/2010 11:36

Piemēram, šai mājai
[www.buildingwithawareness.com]
nav pārseguma, tikai siltināts jumts.
Es gan nedomāju, ka tas ir racionāli no siltuma viedokļa. No otras puses lielā istabā ar zemiem griestiem var rasties sajūta, ka tie spiež pakausi...

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: gratis (80.233.235.---)
Datums: 14/10/2010 11:37

heating, kādi Tev argumenti? Kāpec tikai mansarda?

jautājums jtdesign. kā jua teicu, kāpnes mani uztrauc mazāk, tās tiešām var iemānīt, ka aizņem mazu platību. Cik piemēram, izmaksā jumts vienstāvu ēkai (bez siltinājuma) un siltināts mansarda stāva jumts? Vai vari pateikt atšķirības izmaksās?

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: gratis (80.233.235.---)
Datums: 14/10/2010 11:39

Un plus vēl izmaksas par 1. stāva pārsegumu, 1. stāva mājai nosiltini gristus un Ok

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: gratis (80.233.235.---)
Datums: 14/10/2010 11:41

Vienstāv, man lielākā istaba paredžeta 15 kv, t'du par lielu nenosauksi. Bet no apkures viedokļa, kādu māju racionālāk sildīt?

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: Viesturs470 (85.254.150.---)
Datums: 14/10/2010 11:44

šadas problēmas manuprāt rodas cilvēkiem kuri nav spējuši atbildēt uz vienkāršo jautājumu, kam tad tā māja vajadzīga !
Ja dzīvošanai tad nevajag izgudrot "divritenni", jāņemt kādus jau sen aprobētus tipveida projektu, kas atbilst tavām vajadzībām un izvēlēties visekonomiskāko variantu (cenas ziņā)
Bet ja gribi "mērīties" ar kaimiņu vai tikt uz glancētu žurnālu vākiem tad "padomi" jāmeklē citā auditorijā !

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 14/10/2010 12:02

Vispār jau laikam visracionālāk būtu siltināt zemnīcu ;)
Dažās eko aprindās tas skaitās topā, tomēr viņiem manuprāt lielāku lomu par ruukiitis aprakstīto "labsajūtu savā sētā" spēlē bailes no viesuļvētrām vtml.
Puszemnīcu dienvidu nogāzē es vēl apsvērtu:
[www.johnfergusdesign.com]
Ja tomēr paliekam virs zemes, teorētiski būtu jācenšas pēc lielākas tilpuma/laukuma attiecības:
[salmiunmali.blogs.lv]

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: Viesturs470 (85.254.150.---)
Datums: 14/10/2010 12:53

Labākā /Lielākā tilpuma/ laukuma attiečība ir lodei, ēkai reālākā ir kubs, vai tik tie nebija GEONAMI, kas piedāvāja sfēriskās konstrukcijas !

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 14/10/2010 12:57

pirmo reizi nav ko piebilst :)
visiem sava daļa taisnības.
īpaši ja uzdod jautājumu, kādu sievu labāk ņemt - to kas pašam patīk, vai to uz kuru apkārtējie acis met....
racionālāk pirmais :) krutāk laikam otrais variants. Pareizā atbilde ir pa vidu beyt tas ir ļoti stiepjams pasākums

lai izdodas.

p.s.
varbūt stulbs bet padoms - tagad ir iespēja izīrēt mājas.
Ja Tu ir gatavs investēt čupu ar naudu celtniecībā, varbūt ir jēga pa 3 mēnešiem padzīvot kādās 3-4 dažādās mājās?
Investīcija īrējot noteikti atmaksāsies, jo nebūs "otro reizi jābūvē"...

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: gratis (80.233.235.---)
Datums: 14/10/2010 13:09

Ironijas deva, protams, arī ir laba lieta. Dzīvot noteikti labi gan vienst gan arī mājā ar mansardu. Esam novirzījušies no praktiskām lietām uz filozofiskām. Jautājums jau bija vienkāršs- kuru māju ar 90 -100 kv.m platības var lētāk uzbūvēt?

Re: mansarda vai vienstāva
Autors: slēpnis (---.lnt.lv)
Datums: 14/10/2010 13:34

Es par vienstāvu. Ietaupījums uz jumta platību var pārvērsties par izdevumiem uz jumta logiem un trepēm. Kā arī čakarīgāku siltināšanu. Siltināt plakanu var ar ruļļu segumu vai saberot kaut ko. Un tas ir vienkāršāk un lētāk, kā savietotam jumtam. Daudz kas atkarīgs no tā, kāds būs plānojums, konkrētāk, cik istabas, bet 100kv m jau apmēram daudz ko izsaka. Būtība ir, tur, ja ir plašs stāvs un paredzēts daudz telpu, tad vajag kaut kādus gaiteņus, halles, lai uz taām istabam aizvestu un tajās varētu iekļūt, bet tas atkal ir nelietderīgi. Varētu pat sanākt nelietderīga platība lielāka par trepēm. Individuāli jāskatās jārēķina. Kaut gan ja max telpa ir 15kv/m tad sanāk vismaz 6telpas uz 90kv/m. Kas arī varetu būt max skaits vienam stāvam, jo savādāk jau sarežģās iekļūšana un izkļūšana no tām telpām.

Paskaties gatavus, pasimulē datorā. Dators labi palīdz tādā lietā. Var labāk saprast, kā tas varētu izskatīties dabā, proporcijas, izmērus.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.