UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 17/11/2010 10:18

Konkrētā situācija absolūti nav svarīga - vienalga, ir 1 bērns, vai 5, 350m2 ir pilnīgi garām. Ir pilnīgi cita runa, ja cilvēkam ir 200 000 kešā un viņš ņem un uzceļ lielu smuku māju. Punkts. Bet ja cilvēks oficiāli paziņo, ka viņam ir 30 000 un viņš grib 350m2 māju - nu sorī, tas ir kā Rimi pārdevējai ar Poršu braukāt un maksāt līzingu no algas. To māju vienkārši nekad nepabeigs par tādu naudu un tā tas karkass tur stāvēs un beigās lepnās 350m2 mājas vietā būs labi ja 60m2 apdzīvojami ar nepabeigtu fasādi, bez žoga, bez 2. stāva, bez trepēm, ar būvgružiem piegāztu teritoriju un pārējo mājas daļu utt., kas, ja no algas tālāk būvēt, tāda paliks vismaz gadus 5-10. Ja ir vēlme dzīvot būvlaukumā pāris istabās ilgu laiku - uz priekšu, bet kāpēc tad nebūvēt uzreiz, teiksim, 600m2, vēl lielāki plašumi!
Un par neiborhudu runājot - nu kāda starpība, kādas apkārtnē ir mājas? Atkal nozombētā patērētājsabiedrība, kur visiem jābūt vienādiem, jāpatērē vienādi? Smuka neliela mājiņa ar smuku sakoptu ārieni noteikti būs daudz smukāka par tiem pilnas pļavas esošiem bēšdzeltenajiem 2-stāvu klučiem ar garažu blakus (garantēju, ka tieši tāds izskatās 350m2 tipveida projekts).
Par betonu runājot - to lētumu es tomēr apšaubu, jo ar rokām maisīt betonu - kas to nav pats darījis pat neiedomājas kas tas ir par elles darbu. Un jārēķina jau arī laiks. Pat jau naudas nav daudz - man domāt bumbieris sanāk lētāk. Par veidņiem gan taisnība - tad vajag visu uzreiz, bet parasti jau to finieri vai OSB vēlāk var izmantot melnajām grīdām, jumtam vai kaut kur citur - ārā jau tāpat neizmet.

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: L&S (78.84.213.---)
Datums: 17/11/2010 10:30

ko nu kurš saprot ar ''pats buve''.
1.pats gada materialus,mure sienas,taisa jumtu,apmet,velk elektribu,taisa apkuri,kraso sienas,liek gridas segumu??????

jautajums,a pa kuru laiku pelnit naudu,lai varetu nopirkt materialus,paestu,samaksatu tos pašus minimalos OBLIGATOS,NEAPEJAMOS nodokļus,?????

2 vadi celtniecibas darbus,mekle un uzraugi maisterus,dari darbus ko vari izdarit pats,


es izvelejos 2 variantu,jo tas naudas bija tik cik vajag majai un ta es veltiju 1,5 gadus celtniecibai,vai es to gribetu otreiz ,nu nezinu ,varbut.
celtnieki pa menesi uzcela karkasu no gazbetona,otra brigade 2 menešus taisija jumtu,tie paši veči pec pusgada pa 2 menešiem ustaisija fasadi un apmeta no iekšas,man tas darbs butu aizņemis kadu gadu,ka piemers ir kaimiņš kurš saka kadus 2 gadus atrak un ievaksies 1 gadu velak

es nesaku nekopar to ka visu pats,nu bet tomer ir ari lietas kuras ir gan naudas ziņa gan laikā tomr]er uzticet citiem,
kaut gan ta lisapeda izgudrošana un ari tas ka esam gudrakie visa pasaulē laikam mums ir genos,ne par velti ir teiciens DIEVS SODA ATŅEMOT PRATU

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 17/11/2010 14:20

Būvēšanās variantu ir daudz:
[www.building.lv]

Pašbūvētāja viedoklis par būvniekiem:
1) nereti tiem mēdz būt šaura domāšana, respektīvi, viņi saprot un māk darīt tikai tā, kā ir ieraduši, kas ne vienmēr ir optimāls risinājums;
2) cenas mēdz būt neiedomājamas;
3) viņi mēdz steigties un strādāt pavirši;
4) daudzi izsmēķus ne tikai met zemē, bet pat sabāž visneiedomājamākajās šķirbās, caurulēs utml. Arī taru:
[www.failiem.lv]

Pašbūvniecība varētu kļūt vēl populārāka, kad līdzšim pelēko biznesu spiedīs maksāt nodokļus...

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: L&S (78.84.213.---)
Datums: 17/11/2010 14:28

ar to smeķešanu bija pavisam vienkarši;noteikta vieta,solis pa labi,solis pa kreisi maksa 10ls.alhahols 100ls,taja skaitā ari smagas pohas+brivdiena.tas vis tiek atvilkts no honorara.

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: E (80.233.175.---)
Datums: 17/11/2010 14:48

L&S tas ir forši, kad par to visu jau sākumā padomā un noslēdz dzelžainu līgumu. Tomēr pārsvarā cilvēkiem nāk pieredze no pašu kļūdām un māju bieži vien būvē tikai vienreiz dzīvē.
Man piemēram pamatu bēvētāji pēc darba aizrokot (šķībos pamatus) bija visas savas miskastes turpat aprakuši. Kad raku drenāžu, tad izraku 3 lielos maisus ar šņabja pudelēm, ēdienu paliekām, sūdiem, utml. Viņi tur mēnesi dzīvojās un es diemžēl biju stipri aizņemts un viņus nekontrolēju. Es pat nevarēju iedomāties ka cilvēki (kuriem pie tam ļoti labi samaksāju) var būt tādi cūkas.
Savukārt citi būvnieki ar ko ir bijusi saskare aiz sevis pat visus cigarešu galus savāc un aizved sev līdzi. Pilnīgi cita attieksme gan pret darbu, gan instrumentiem, gan vidi sev apkārt.

Runājot par 350 m2 māju....
Man arī patīk plašums, bet par to ir dārgi jāmaksā uzturēšanā :(
Iztīrīt un sakopt, kā arī apsildīt tādu māju sanāks dārgāk. Ar to ir jārēķinās. Bet ja to var atļauties, tad kāpēc gan ne? Dzīvojam taču tikai vienu reizi.

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: wolframs (212.93.97.---)
Datums: 19/11/2010 13:33

350 m2 jau bus ljoti dargi ari uzcelt, ne tikai uzturet - ap 100 kls

varbuut tad labaak sitaadu celt?:))


[www.ss.lv]

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 19/11/2010 20:12

Un nekustāmā īpašuma nodoklis arī tiks dubultots....

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: dzincha (---.cust.tele2.lv)
Datums: 20/11/2010 04:49

aaaaa,
vai esi strādājis siena pļavā? Tas, manuprāt, ir vēl lielāks "jackaas".
Protams, ja rauj viens pats būs grūti, bet ja ir kādas 6 rokas ne kreisās, tad lēnā tempā var pieliet pēdu vai uzliet izlīdzinošo. Protams, 2m dziļu un 40 cm platu, 40m garu tranšeju pieliet ar roku betonu ir ilgs darbs.
Un pavediena autoram iesaku apdomāt:
1) cik cilvēki dzīvos tajos 350m2? Bērni izaugs, aizies savās ģēlās un 2atā 350m2 ir kā rimi pārdevējai porche.
2) cik izmaksās uzturēt? Apkure, elektrība, uzkopšana?
3)ja ir kāpis atliku likām vismaz tie 200 000 Ls un ar tendenci palielināties un vajag izcelties uz kaimiņu fona, tad var arī tā darīt
4) pabraukā apkārt pa pierīgu un pavēro cik "lielās" mājas stāv tukšas, puspabeigtas(mūris+logi+jumts+ varbūt fasāde).

Ģimenei ar 2 bērniem vairāk par tiem pašiem 150m2 nevajag, jau tā ir telpas, kuras ir palielas un varētu būt mazākas.

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: spk (83.223.153.---)
Datums: 21/11/2010 00:39

Eu nu ko var nīdēt par tiem metriem, nu ja baigi vajag cilvēkam - lai tak ceļ. Nepabeigtas stāv ne tikai tipa lielās privātmājas, bet arī ne tik lielās un mazās, rindu mājas, arī vairāku dzīvokļu mājas. Ne jau no katra vecāka bērni aiziet, ģimenes mēdz arī paaudzēm kopā dzīvot. A ja vēl projekts tāds, ka var 2 vai 3 daļās sadalīt - vispār ideāli. Protams, 35 kilo ir stipri pa maz, bet ja jau tāda summa ir uz rokas, tad gan jau izdomās, kur vēl tikpat dabūt. Un tad vēl tikpat :)

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: Ansis Liepa (---.cust.tele2.lv)
Datums: 24/11/2010 06:15

Varbūt par tiem 35 000 Ls var iegādāties kādu citu, vēl lielāku prieku kā lielas mājas būvēšanu?

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 24/11/2010 08:32

Par 35k latos sanak samera labs Wohnmobile ...

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 24/11/2010 16:49

Visādi var sevi iepriecināt pa 35K. Bet ja cilvēks grib celt māju - nu lai tak ceļ :)

Re: Mājas būvnieciiba 2010. gadā.
Autors: Ansis Liepa (---.cust.tele2.lv)
Datums: 26/11/2010 16:28

tur sanāk arī kādas 7 tonnas šokolādes, nenoēsties, un vēl radus, draugus sacienāt :D

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******         **  ********         **   ******  
 **    **        **  **     **        **  **    ** 
 **              **  **     **        **  **       
 **              **  ********         **  **       
 **        **    **  **         **    **  **       
 **    **  **    **  **         **    **  **    ** 
  ******    ******   **          ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727