UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Armatūra
Autors: IeviņaSieviņa (212.93.100.---)
Datums: 15/06/2011 21:51

Sveikiņi!
Pieredzes bagātie, padalieties ar mani, lūdzu!
Arhitekts pamatu projektā paredz likt armatūras stieņus diam. 10A3 un diam.6 A3, bet būvnieki saka, ka tas neesot nopietni, ka vajag 10 vietā 16 un 6 vietā 10?
Es domāju vai tas A3 arī kko izsaka, varbūt ja A1 tad vajag tos 16 un 10, bet ja A3 tad pietiek ar 10 un 6...
Un betonu paredz B15 vai tad pamatiem nav vajadzīgs B22 vai B25?
Paldies.

Re: Armatūra
Autors: Yellow (46.109.89.---)
Datums: 15/06/2011 22:56

Par armatūrām neko nesaprotu,bet,kad lēju pamatus, visi teica,ka jāizmanto B20

Re: Armatūra
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 16/06/2011 08:41

Armatūru un betona marku būtu jārēķina nevis arhitektūrā, bet būvkonstrukcijās sertificētam specālistam. Ja tāds ir parakstījies, teorētiski viņam par visu arī jāatbild. Taču būvnieku piedāvātā rezerve var izglābt arī gadījumā, ja grunts dabā izrādās ne gluži tāda, kā būvkonstruktors bija iedomājies (pat ja eksistē sertificēta inženierģeologa atskaite uz papīra), jo papildizmaksas ir niecīgas salīdzinot ar risku un iegūto papilddrošību...

Re: Armatūra
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 16/06/2011 09:25

Tu tak tiltu nebūvē, kur armatūra ir tūkstošos tonnu, nu nebūs tā cenas atšķirība armatūrai tāda, lai nevarētu paņemt resnāku. B15 pamatos nav saprātīgi liet, un atkal, nu cik ir cenas atšķirība B15 uz B25? Tur tak nebūs simti kubu! Lej vismaz B20 un miers.

Re: Armatūra
Autors: Zinītis (80.232.219.---)
Datums: 16/06/2011 09:29

Sveiki! Sākumā vajag saprast vai mājai ir pagrbas vai nav. Jo teorētiski ja nav pagrabs tad var pat nelikt armatūru. Protām ka jau minēja daži ka grunts var izrādīties daudz savādāk ne kā to specālisti ir noteikuši. Dzīvē viss gadās!:) Bet ja ir pagrabs tad pamati jau strādā kā atbalst sieniņa jo uz to spiež grunts. Tas tā īsumā. Mauprāt pamatos parastai privāta mājai ar normālu grunts nestspēju( Ceru ka nav kādā purvā būvēts) pietiktu ar A3 dim 10 mm un 10mm. 16 dim tiešām ir pa pa traku - tad jau bunkurs! Par betonu pietiktu ar B20. Bet labāk kādam būvkonstruktoram to visu paskatīties jo arhitekti ne vienmēr zina vai pat iedziļinās tajā lietā. Viņi parasti pieņem!

P.S
Pāc esmu inženieris un šeit dalos ar savu pieredzi un domāma. Bet nekādā gadījumā neuzspiedu ka tas ir tikai vienīgais un pareizākais variants.

Re: Armatūra
Autors: Viesturs470 (85.254.150.---)
Datums: 16/06/2011 10:14

Esmu dzirdējis, ka betona markas izvēlē noteicošais ir nevis nepieciešamā stiprība, bet gan iestrādes veids - zemākas markas betonu nevar iestrādāt ar sūkni !

Tad nu vienkārši var izrēķināt vai ietaupīt uz betona cenu un pēc tam parmaksāt par " "ķerru stumšanu"

Tas pats par armatūru un citām lietām - var ietaupīt uz grunts izpēti un blietēšanu un uztaisīt pamatus kā " rakešu palaišanas platfrmai" reāli pārmaksājot.

Tāpat tirgotājiem jau vienmēr labāk ja apjomi lielāki.

Ieteiktu ieskatīties kādā senākā buvniecības grāmatā - tur noteiktos apstākļos tiek pieļauts pamatus taisīt vispār uz akmeņu krāvuma ar smilšu pidījumu !

Re: Armatūra
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 16/06/2011 11:01

Man ļoti pievilcīgs liekas Vienstāva reiz ieteiktais variants - atbrauc bumbieris ar betonu, tu viņam pats pielej klāt plastifikatora muciņu un tad lej veidņos. Tas tomēr krietni palielina betons plūstamību un iestrādes vieglumu.

Re: Armatūra
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 16/06/2011 14:45

Transportbetona plastificēšanu (vai citu piedevu lietošanu) objektā es vēl neesmu apsvēris no visām pusēm. Pēc pēdējās reizes (nākamreiz es plānoju likt vēl vairāk lateksa) es prātoju:
a) pievienojot piedevas betonrūpnīcā, ja gadītos kā pirms gadiem, kad autoinspektors aizturēja betonvedēju ap 40 minūtēm, objektā var tikt ievests jau pussacietējis betons;
b) pievienojot piedevas objektā, nāktos vest pussausu un maisīt objektā. Varētu būt kompromiss liet piedevas pusceļā, kad atlicis braukt 15 minūtes.
Trakākais ir, ka grūti precīzi aprēķināt nepieciešamo ūdens samazinājumu.

Viesturs470 - maziem objektiem pat visu materiālu apjoma divkāršošana var izrādīties lētāka par sertificēta speciālista pakalpojumiem.

Re: Armatūra
Autors: IeviņaSieviņa (212.93.100.---)
Datums: 16/06/2011 21:34

Paldies par iesaistīšanos!
Pagrabs netiek paredzēts, tiek paredzēta pēda 300x600 un tad pamati 1250x300.
Nē, ne jau par to, ka es šausmīgi gribu kādu latu iegrābt paņemot B20 vietā B15, vnk pamatu plānā paredz B15. Arhitekts strādā birojā roku rokā ar to būvkonstruktoru...

Un tā jaunā tehnoloģija, ka monolītajā betonā mauc iekšā armatūru un skaidas, jo vairāk jo labāk, jo tās aptur mikro plaisu izplatību. Ka akcentu liekot tieši uz skaidām, varbūt, ka te arī bijusi līdzīga doma, ka vairāk un tievāku armatūru? Nez'... pazvanīšu un apjautāšos arhitektam un arī piem. uz Lugazi.lv tur ir gan armatūra A3 uz diam. 10 un arī A1 uz diam. 10, ko tad pats ražtājs pateiks - kāda ir starpība. :)

Re: Armatūra
Autors: Vienstāvs (212.93.97.---)
Datums: 16/06/2011 23:15

Ar "skaidām" mēdz liet vispār bez armatūras:
[salmiunmali.blogs.lv]
Tomēr gan jau abu variantu kombinācijai nav ne vainas, izņemot varbūt lielākas izmaksas (kas ir saprotami, jo armatūru liek tikai tai virzienā, kādā vajag, kamēr fibras orientēejas haotiski un tāpēc jāliek vairāk)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **         **    **  **    ** 
 **     **     **     **    **    **  **    **  **  
 **     **     **     **    **     ****      ****   
 **     **     **     **    **      **        **    
 **     **     **     *********     **        **    
 **     **     **           **      **        **    
 ********      **           **      **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727