UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Jumtu īpašības
Autors: shimkus (80.232.219.---)
Datums: 27/06/2011 09:56

Sveiki visiem.
Vēlētos dzirdēt no jums atsauksmes par dažādiem jumta segumiem. Ceļu māju un esmu jumta seguma izvēles priekšā, ražotāji un izplatītāji katrs par savu produktu izsakās ļoti labi, bet kā ir reālajā dzīve ej nu sazin. Mani neinteresē jumta seguma svars vai cena, bet interesē ekspluatācijas īpašības t.i. cik skaļš, izturīgs cik bieži jāpārkrāso jumta segums.

Re: Jumtu īpašības
Autors: m. (78.84.71.---)
Datums: 27/06/2011 10:01

Man ir metala un liekot vati jumta paliek klusaaaks, jau ir loti klusaks uz pusi gandriz, bet siltinashana vel tikai pusee (planoti 30 cm)

Re: Jumtu īpašības
Autors: shimkus (80.232.219.---)
Datums: 27/06/2011 10:16

Lieta tāda ka man topošā māja stāv zem ozola un man māc šaubas ka metāla jumts no krītošām zīlēm ātri būs beikts

Re: Jumtu īpašības
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 27/06/2011 10:19

No rūpnieciskiem segumiem man patīk bebrastes dakstiņi.
Arī jaunais "šīferis" manuprāt nav sliktākais:
[salmiunmali.lv]

Re: Jumtu īpašības
Autors: gac (---.csb.lv)
Datums: 27/06/2011 10:19

Mums arī nupat uzlikts metāla jumts - pagaidām siltināts tikai 50mm ar vēja vati. Pie lielāka vēja var dzirdēt metāla ļodzīšanos, bet tā nav tik ļoti izteikta, domājams, ka nosiltinot un vēl uzliekot apdari, jumts vairs nebūs dzirdams.

Re: Jumtu īpašības
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 27/06/2011 10:22

Vel jau ir tada lieta,ka jumta slipums ... savam projektam es atduros,ka max slipums ir 12 gradi,atliek tikai un vienigi metals

Re: Jumtu īpašības
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 27/06/2011 10:22

gac,par to lodzisanos nevaretu but,ka latojums ir parak rets?

Re: Jumtu īpašības
Autors: shimkus (80.232.219.---)
Datums: 27/06/2011 10:33

Nu man jau pašam patīk jaunie betona dakstiņu jumti, bet nez kā ar tām sūnām, cik ātri tas apaug un cik viegli tas tīrās. Vēl pēc manam domām arī jaunais šīferis nav slikts, it īpaši kad saliek mazās loksnes.

Re: Jumtu īpašības
Autors: gac (---.csb.lv)
Datums: 27/06/2011 10:33

Latojums ir diezgan ciešs (2-3 cm starp apakšklāja dēļiem). Mums ir uzlikts valcprofils (loksnes platums ~ 80cm, garums 10m) un tas pie jumta stiprinās tikai valcējuma vietās loksnes sānos. Varētu būt, ka vietām metālā palikuši nelieli kūkumi, kuri vējā mēdz nedaudz ļodzīties un radīt skaņu. Paša jumta konstrukcija jau ar nev nekāda ideālā.
Paši jumtinieki šo "ļodzīšanos" noraksta uz temperatūras svārstībām un metāla izplešanos.

Re: Jumtu īpašības
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 27/06/2011 10:55

Vai izvēloties slīpumi lēzenāku par 40° automātiski nav jārēķinās ar sniega tīrīšanu?

Re: Jumtu īpašības
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 27/06/2011 11:03

Ja celtu mājo otrreiz, vispār nedomājot liktu atkal tikai un vienīgi Ruukki bleķa jumtu. Man ir Classic profils - ļoti patīk. Par to troksni - nu tā ir atkal kaut kāda tirliņu palaista pīle un visi tagad kā tādi nenormāli to troksni ieņēmuši pierē. Vismaz zin, ka lietus līst - ja godīgi, absolūti smieklīga problēma. Pa palodzēm tas lietus grabinās skaļāk kā pa jumtu riktīga gāziena laikā. Vairāk traucē, kad bērni multenes pa TV blenž, kā tad, kad gāziens jumtu rībina.
Dakstiņi varētu būt otra alternatīva, bet tad jāliek obligāti apakšklājs, kā zviedri un norvēģi taisa - nevis plēve, bet pilnīgi funkcionāls ruberoīda jumts zem dakstiņu jumta. Bet tas atkal neelpo un jāmāk pareizi uztaisīt. Plikiem dakstiņiem lietus stiprā vējā un pulverveida sniegs tiek cauri. Man domāt modernais laba ražotāja bleķis ilgmūžibas ziņā noteikti neatpaliek no dakstiņu jumta. par tām zīlēm gan nepateikšu, varētu būt problēma, jo bleķim tomēr virsū ir krāsa, kuru fiziski nodauzīt varētu būt paviegli.

Re: Jumtu īpašības
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 27/06/2011 11:21

Lielāka problēma par zīlēm varētu būt lapas un citi sīkumi, kas rudens laikā uzturēs pastāvīgu mitrumu un veicinās bleķa koroziju un apsūnošanu.

Re: Jumtu īpašības
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 27/06/2011 11:23

Vienstāvs,manuprat tas ari atkarigs no jumta konstrukcijas

Re: Jumtu īpašības
Autors: shimkus (80.232.219.---)
Datums: 27/06/2011 11:35

Jumts man būs 45grādu leņķī un apdzīvojams mansards ja nebūtu tas nolādētais ozols tad liktu bleķi.

Re: Jumtu īpašības
Autors: shimkus (80.232.219.---)
Datums: 27/06/2011 11:40

Vispār cik palasot komentārus un pastaigājot pa jaunuzceltiem ciemiem tad rodas sajūta ka cilvēki liek tikai metāla vai šindeļa jumtus, it kā citu segumu neeksistētu.

Re: Jumtu īpašības
Autors: Dzindzis (217.195.54.---)
Datums: 27/06/2011 11:48

Viennozimigi blekis. Gluzi valcprofils varbut nee bet parejie ir ok. Man ari valcprofils stipra veja tinkstj lika it ka pieredzejis skardnieks.

Re: Jumtu īpašības
Autors: raihs (87.110.40.---)
Datums: 27/06/2011 11:54

A ko Tev tas ozols pāri nodarījis? lai zīle krītot iebuktētu 0,5mm profilētu cietu bleķi??? Comooon!
Vot ja ieliksi to papes jumtu(tipa onduliine),tad gan būtu vāks-lapas ieķertos,sūnas sāktu augt.Varbūt ar laiku arī kāds jauns ozoliņš:)
Ja dakstiņi,tad dārgi un sarežģīti-ja gribi likt tos,to jau pat projektā vajadzēja paredzēt-stiprākas konstrukcijas vajadzīgas.
Es pirms pāris mēnešiem uzliku matētu BORGA bleķi-it kā viss taisns un smuks. Izvēloties jumtu ražotājus, esot ļoti svarīgi zināt,cik ražotājfirmai veci tie bleķa locāmie valči-ja nodrillēti,tad arī jumtu normāli nevarot salaist kopā. Siltinājums-28cm,un par skaņu neko daudz vēl nevaru teikt,bet tās pāris reizes,kad te gāza lietus,un es biju objektā,neko nedzirdēju. Otrkārt,ir taču jauki,kad lietus pakšķina,bet tev tur apakšā ir silti un jauki:) Karoče-es par bleķi!

Re: Jumtu īpašības
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 27/06/2011 12:25

bleka jumta manuprat biezums ari ir pasutams,sakot no 0.45 un biezaks

Re: Jumtu īpašības
Autors: raihs (87.110.40.---)
Datums: 27/06/2011 12:46

Bleķa biezums,protams, iespaido tā cenu,bet nu 0,5mm jau nu vajadzētu ņemt-lai arī starpība ir tikai dažas milimetra daļas,bet to jūt,pat ar roku pataustot.

Re: Jumtu īpašības
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 27/06/2011 12:56

Rukki piedava ari 0.6 bleki ... izskatas kadi paris lati uz kvadratu klat pret 0.5

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **    **  ********   ******  
 **     **  **     **  ***   **  **        **    ** 
 **     **  **     **  ****  **  **        **       
  ********  **     **  ** ** **  ******    **       
        **  **     **  **  ****  **        **       
 **     **  **     **  **   ***  **        **    ** 
  *******   ********   **    **  **         ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727