UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: RaivisNOR (---.dhcp.bluecom.no)
Datums: 16/11/2011 13:02

Sveiki visiem! Esmu novērojis vienu lietu kas man neliek mieru un gribu dzirdēt citu domas!
Tuvāko gadu laikā plānoju celt māju un protams māja sākas ar pamatiem, esmu šeit jau daudz un dzikti lasījis par pamatu siltināšanām un pamatu pēdu izbūvi, bet nekur neesmu lasījis kad kāds pēdas vietā zem pamatiem liktu putuplastu!? Es pašlaik uzturos Norvēģijā jau 3 gadus un esmu novērojis ka šeit putuplastu izmanto kaa traki, ceļu būvēs uz šosejām un privātmājās zem bruģa un kā jums bildēs parādīšu arī zem tonnīgas akmens sētas kas jau vairāk varētu vilkt uz māju pamatu domu!
[files.inbox.lv]
[files.inbox.lv]
Jautājums citiem- vai putuplasts pastiprina pamatiem izturību??? (mana doma, ja liek pamatus 30cm platus tad apakšā uz blietētām šķembām uzlikt teiksim kādus 50cm platu un 100mm augstu putuplastu, gan jau vismaz EPS150. Vai tas darbosies nedaudz līdzīgi kā pamatu pēda??? :)

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: Filoloģe (---.bitemobile.lv)
Datums: 16/11/2011 13:33

es neesmu celtnieks, bet filoloģe, un mans priekšstats ir, ka norvēģiem šīm putuplastam zem pamatiem un visām konstrukcijām ir nevis pēdas loma, bet saistīta ar iekšzemes konstrukcijas izsalšanu un siltuma laišanu visapkārt sev- respektīvi- apkurinot māju, es sildu arī grīdas, grīdas silda pamatus un visu kas ir apakšā, un tas silda man grunti zem mājas.. rezultātā, man apkārt mājai ziemā veidojas bez-sniega-kārtas piltuve, un māja ātri atdziest.

norvēģi darīja gudrāk, par mūsu mājas celtnieku- siltums nonāk līdz apakšai un tad atsitas atpakaļ, nevis silda grunti.

un par likšanu zem žogiem utt- mīkstā grunts, kad sasalst un atsalst, cementētas konstrukcijas "staigā". man tā staigā žogs - betona stabi ar koka posmiem, ļoti jūtami ziena pret vasaru, spiežu pēc vārtu slēdzenēm. putuplasts ir elastīgs, bet stings un izturīgs.. tiešām, žēl ka man tā nav, jo betonējot papildus katru stabu, es efektu nepanākšu, ja vien tur nebūs pāris tonnu smags klucis. a koks pūst, metāla armatūra- dārgi.

tāpēc kāja jātaisa šā vai tā- bet putuplasts ļaus arī mājai sesties vienmērīgāk, nevis plīst pa visām malām.

domāju - vaina ir grunts un klimats.

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: Hmm (213.180.114.---)
Datums: 16/11/2011 13:44

Jāpiekrīt filoloģei, ka norvēģi putuplastu visur izmanto, lai mazinātu sala izcilišanas radītās problēmas.
Tāds risinājums, ka liek zem pamata pēdas gan nav nekur redzēts.
Nesen bija diskusija par pamatiem [www.building.lv]

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: RaivisNOR (---.dhcp.bluecom.no)
Datums: 16/11/2011 13:54

Paldies par interesantu info! Ja tā ir tiešām taisnība par zemes sildīšanu un es plānoju siltās grīdas tad itsevišķi pamati uzsils vēl vairāk nekā tas būtu ar radiatoriem! Un tā tad tiešām jebkurā gadījumā būtu vēlams zem pamatiem ielikt to putuplastu lai nesildītu zemi ap maju! (ar to domu kā jūs minējāt)

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 16/11/2011 15:45

Ja pamatus nosiltumizolē vertikāli arī zem zemes, nekāds sniegs ap māju nekūst.
Par to ir bijuši aprēķini un diskusija žurnālā [www.greenbuildingpress.co.uk]
Īsi sakot senlatviešu klona grīdas arī rullē.

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: Hmm (213.180.114.---)
Datums: 16/11/2011 18:14

Ja būs siltās grīdas (grīdu uz grunts), tad siltumizolāciju veido uzreiz zem betona slāņa un arī izolē pa perimetru, lai pamatus un zemi sildītu pēc iespējas mazāk.
Gan pamatu, gan grīdu iespējamos "pīrāgus" var atrast siltumizolācijas ražotāju mājaslapās, piemēram,
[www.isover.lv]

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: ints45 (81.198.10.---)
Datums: 17/11/2011 19:05

Bija arī attēli, bet nevar atrast. Skats iespaidīgs

[www.delfi.lv]

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: RaivisNOR (---.dhcp.bluecom.no)
Datums: 17/11/2011 19:42

Kā jau stāstīju ka dzīvoju Norvēģijā un mani šis raksts nemaz nepārsteidz, jo šeit tā nu gan nav nekāda neierasta lieta! Šeit arī izmanto putuplastu kalnus kadus 2-3m augstus, uzbetonē savu slānīti betona un tad pa virsu asvaltu! un viss ok!

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (---.wapgw.bi.lt)
Datums: 17/11/2011 19:46

Siltuma un siltuminerces problēmas? Kur to siltumu noturēt... vai tikai zem grīdas - tad siltumizolācja būtu jāliek uz pamatiem un uz tās liekam ēkas sienu un grīdas.
Bet varbūt labāk ziemā sildīt tikai daļu no dzīvojamām telpām? .. tad taču siltuma ekonomija būs lielāka nekā siltinot visus pamatus. Bet varbūt labāk mājā ierīkot gudru no datora vadāmu sistēmu, kas sasilda tikai telpas daļu ap cilvēku - tad mājā kurā dzīvo 5 cilvēki būtu jāsilda tikai ~20m2. Tas taču būtu lētāk, nekā sildīt 300m2 ēku?
Katrā ziņā vismaz mūsu klimatiskajos apstākļos kvalitatīvas būvniecības radīšanai vēl daudz ko darīt - piemēram ieviest siltinātus slēģus, kuri atveras tad, kad telpā uzturas cilvēks un ir dienas gaisma ... varbūt tas dotu lielāku siltuma ietaupījumu, nekā mēginājums nosiltināt akmens žoga pamatus.

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: rakets (178.16.22.---)
Datums: 06/09/2014 20:58

Gluži nav `tēmā`, bet tāds jautājums - ir pieejams EPS 60 putuplasts 5 cm. Vai ar tāsu var siltināt pamatus? Somāju, vertikālo siltinājumu?

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: rakets (178.16.22.---)
Datums: 06/09/2014 21:01

Atvainojos par kļūdām, nepārlasīju.

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: basta (109.110.13.---)
Datums: 25/05/2017 03:26

Meklēju netā info par dobtajiem betona pamatu blokiem (haus p6) un piefiksēju, ka arī lietuvieši liek XPS zem pamatiem. Likās interesanti, tāpēc pameklēju papildu info.

Izskatās, ka ārzemēs putuplastu būvniecībā tiešām izmanto ļoti plaši, sevišķi ceļu būvē, esot lielisks materiāls no kura lēti/ātri "uzaudzēt apjomu" (piemēram ceļa uzbērumos), viegls, izturīgs, vienmērīgi pārnes/izlīdzina slodzi utt.

Un jā - energoefektīvām/pasīvajām mājām liek arī zem pamatiem, lai novērstu aukstuma tiltiņus.


Te pāris linki:

General info par putuplasta (Geofoam) pielietojumu un pozitīvajām īpašībām
[www.epsindustry.org]

Par izmantošanas vēsturi. Pirmssākumi kā reiz esot bijuši Norvēģijā 1972.g., tātad gana sen.
[www.youtube.com]

Par putuplasta likšanu zem pamatu pēdas lentveida pamatiem:
[www.greenbuildingadvisor.com]

[www.greenbuildingadvisor.com]
[www.youtube.com]

šeit izskatās, ka zem putuplasta ir vēl viena betona "pamatu pēda", nevis tikai blietētas šķembas
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

Video par lietuviešu dobtajiem pamatu blokiem, zem kuriem tiek likts XPS
[www.youtube.com]

Poļu paliekošo lentveida pamatu veidņu sistēma, kurā XPS tiek likts arī zem pamatu pēdas:
[www.praktech.pl]

Par paliekošo veidņu sistēmu plātņveida pamatiem (idejiski - plātni ielej putuplasta "bļodā")
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.springvale.com]

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: basta (109.110.13.---)
Datums: 27/05/2017 01:24


Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: In_gus (91.105.11.---)
Datums: 27/05/2017 09:00

Nav gadījumā lieki izšķiesta nauda privātmājas būvniecībā?
Foruma eksperti ar klusē....

Re: Putuplasts ZEM pamatiem!
Autors: basta (212.3.192.---)
Datums: 27/05/2017 19:23

Vvz. It kā jau tas putuplasts nav nemaz tik traki dārgs. Man vienīgi ir drusku bažas par to, kas ar viņu notiks pēc ilgākas lietošanas, vai nebūs auzas dēļ tā, ka sarūk nevienmērīgi.

P.s. Pēc maniem novērojumiem te eksperti parasti iesaka nečakarēties, jo "vieglāk taču aiziet pēc malkas klēpja" :)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   *******   ********   **     ** 
  **   **   **        **     **  **     **   **   **  
   ** **    **        **     **  **     **    ** **   
    ***     ******     ********  ********      ***    
   ** **    **               **  **           ** **   
  **   **   **        **     **  **          **   **  
 **     **  **         *******   **         **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727