UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: GL_build (---.mt.lv)
Datums: 01/12/2011 10:05

Kādu malkas centrālo apkures katlu un pārējo komplektu ieteiksiet,
- lai būtu silts ziemas aukstajos mēnešos, kurinot katlu vienu reizi dienā 3 līdz 4 stundas un siltums turās vismaz 10 stundas (ar domu, lai sešos no rīta nav jāceļas un jākurina )
- paralēli radiatoriem varētu kurināt arī siltās grīdas trubas un silto ūdeni dušai
- vasarā būtu iespējams kurināt tikai silto ūdeni (vai pareizāk tomēr būtu siltā ūdens ieguvei vasarā izmantot sistēmai paralēli pieslēgta uz malku kurināms neliela izmēra baoleris kam nepieciešami mazāka izmēra malka )

māja ir 140 m2, Aeroc ecoterm bloki, arī ziemā gribu staigāt pa māju šortos.
iesakiet apkures katlu jaudas un ūdens aukumulējošās tvertnes optimālos tilpumus?

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 01/12/2011 10:46

Ja ir iespēja malku ļoti labi izžāvēt(ideāli nelielu daudzumu jau laicīgi ienesot kačenē), tad gāzģenerācijas katlu(ap 50kw), 2m3 aķus, 2. stāvā radžikus, 1. stāvā radžikus un siltās grīdas. Radžikus ar termogalvām. Tas aptuveni - gan jau te precizēs.

Jautājums zinošiem energorēķinātājiem: "Vai varētu mēģinājumu ceļā noteikt mājas patērējamo jaudu, saliekot telpās precīzus termodevējus, kas ieslēdz elektriskos pūtējus visās telpās, noteiktā temp? Uzsildot māju kādas trīs dienas, tad izmērot āra vidējo diennakts temp un aprēķinot vienas diennakts siltumpatēriņu?"

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: GL_build (---.mt.lv)
Datums: 02/12/2011 08:09

Par gāzenerāciju doma laba, bet domāju, ka derēs tikai kā papīldus kurināmais, jo nodrošināt vienmēr tik sausu malku visdrīzāk būs nereāli, bet varbūt kāds var padalīties pieredzē ar šo jautājumu ???


Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 02/12/2011 10:54

Man 140m2 koka mājā ielikts parastais čuguna malkas katls vario 30kw kurinu reizi dienā , pirmā stāvā siltās grīdas otrā radiatori, , no rīta nav jāceļās un jāsalst, pie brokastu galda var sēdēt apenēs. Bet lai būtu kaut cik noturīgs komforts kurinot ar malkas katlu, obligāts nosacijums manā skatijumā ir siltās grīdas.

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: GL_build (---.mt.lv)
Datums: 05/12/2011 08:32

Ar Šo katlu vario 30 kv cik ilgi dienā viņu sanāk kurināt vai vienkāršāk, cik reizes viņu jāpiebakā ar malku, lai pietiktu līdz rītdienai, un vai izmanto kaut kadus akumulejošos ūdens tvertnes?

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 05/12/2011 09:28

Ir tikai pliks malkas katls bez jebkādiem akumulatoriem, mājā dzīvoju un kurinu jau trešo gadu, divreiz dienā neesmu kurinājis nekad. bargajās ziemās sanāca kurināt līdz 3.st vakarā, tā kā pašlaik kad ziema lutina sanāk ~1-2st. Mana komfort temperatūra mājā 23 grādi. Ja jāsaka godīgi tad protams ir jau piegriezies ar to malku, jo tomēr tas ir čakars, iespējams ja būtu nauda paņemtu granulas, varbūt ne pilnīgi , bet kombinēto variantu.

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: GL_build (---.bitemobile.lv)
Datums: 05/12/2011 21:32

Patīkami pārsteidz andisk26 teiktais varbūt tiešām paprovēt,kādusezonu tikai ar apkurēs katlu .
Par čakaru ar malku arī pievienojos par visiem 100%, tomēr,kad paskatās cik izdevies ietaupīt vienas sezonas laikā, paliek nedaudz labāk ap dūšu :)

Vēl gribēju jautāt par trubām no katla uz radiatoriem:
vai tiešām obligāti vajag tās vara caurules? varbūt kāds praksē paprovējis tās alumīnija ar plasmaas apvalku caurules, neesmu skops, vienkārši gribu ietaupīt;)

un kā ir ar cauruļu diametriem, skatos ka radiatoriem ir 1/2" bet vai ar to pietiek diviem stāviem ?

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: subaru (46.109.116.---)
Datums: 05/12/2011 22:01

interesanti kas tas par brīnumkatlu, kuru kurini ar malku 1-3 stundas un iegūsti komfortablu temperatūru un vari vēl pat no rīta justies labi un staigāt apenēs? jei bogu, gribas redzēt šito brīnumu, vai arī šitās pasakas autoru:D malkas apkurei jau ir tā galvenā problēma,ka ja nav akumulācijas tvertnes, ātri tā malka deg un cik ātri izdeg, tik ātri atdziest. brīnumi nenotiek, visi mēģina ko izgudrot, bet tik un tā nekas labāks nesanāk kā vakarā par karstu un no rīta par aukstu. ar gaisa padeves regulēšanu tas efekts ir tik niecīgs, ka kopumā ņemot tik un tā temperatūras vienmērīgums paliks sapņu līmenī. ja jau ar akumulācijas tvertnēm tā darbība ir max 10 stundas, ko tur runāt par pliku katlu??? par tām caurulēm- katla apsaisti jau nu gan vajag no kapara, bet turp un atgaitas caurules var likt henko( tās pvc+al+pvc), kapēc ne? vienīgais mīnuss- ja gadīsies sistēmā tikt tvaikam( kas ar malku mēdz gadīties), tad būsi bēdīgs... pie granulu apkures šitās caurules strādā godam, tur nekad nav turp gaitā vairāk kā 40-50grādu.

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: es santehniķis (81.198.129.---)
Datums: 05/12/2011 22:06

Pats apkures katla apsaistes sistēmu taisu no kapara (vara) caurulēm. Tālāk ar PPR ar Alu vai Fiber slāni. Parasti tie diametri ir Kaparam Ø28,Ø22, PPR Ø25; Ø20-izņēmumi Ø32.

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: slēpnis (95.68.88.---)
Datums: 06/12/2011 01:12

Kad pats būros šitam cauri, tad uzgāju vienu tabuliņu pēc kuras vadījos.

[www.engineeringtoolbox.com]

Pēc šīs man sanāk, ka pie plūsmas ātruma 2m/s 1/2 izmēra caurule var transportēt 30kW lielu jaudu. Plūsmas ātrums līdz 2m/s tiek ieteikts, lai izvairītos no plūsmas radītiem trokšņiem caurulēs. Es savas trubas rēķināju uz 1m/s.

Vispār tajā engineertoolbox var labi pasmelties zināšanas un informāciju.

Par akumulatoru lielumu. Tur laikam jāapkopo lietotāju pieredze, lai varētu redzēt aptuveno ainu. Ar vienu 750l varētu pietikt 140m2 normāli nosiltinātai mājai tavām prasībām, lai no rīta nav jādrebinās. Līdz vakaram, kad atkal kurināsi, noteikti būs kāds temperatūras kritums, bet domājams ne vairāk kā 2-3 grādi. Spriežu pēc sevis. 650l akumulators un pagaidām tiek apkurināta arī apmēram tāda platība un aukstajās dienās ir drusku pa īsu. Bet vēl nav pietiekami nosiltināts. Caur pagaidu durvīm bik laiž garām, bēniņos ir tikai 15cm vate 1/2 laukuma, pārējā vispār tikai 10cm un vienkārši salikta, nevis iestrādāta. Jebkurā gadījumā var un vajadzētu apsaist taisīt tā, lai jebkurā laikā var vēl vienu akumulatoru pievienot klāt bez liela čakara, ja nu sagribās.

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: GL_build (---.mt.lv)
Datums: 06/12/2011 08:49

Skaidrs, paldies par lielo atsaucību :)

Pagaidām pēc Jūsu ieteikumiem manai 140m2 mājai orentēšos uz
30kW jaudīgu katlu
ap 600l tvertni kā siltuma akumulatoru
līdz pirmajam radiatoram ar kapara caurulēm diametrā Ø28 , un tālāk ar PPR ar Alu vai Fiber slāni diametrā PPR Ø25

siltajām grīdām paredzu plastmasas caurules Ø15 mm

palabojat, ja tik tālu ir kāda muļķība?

vēl par tiem radiatoriem gribējās pajautāt, šobrīd iegādāti Purmo radiatori kam abos galos ir pa diviem caurumiem, tātad katrā radiatorā 4 caurumi, varbūt, kāds varētu ielikt linku, kur parādīts, kā viņus īsti izmantot?
cik noprotu šobrīd tad pa augšējiem diviem varētu būt turpgaita un pa apakšējiem diviem ir atpakaļgaita!
bet vai nedrīkst tā, ka tiek izmantoti tikai apakšējie cairumi (viens caurums turpgaitai un viens atpakaļ)?
un kā ir ar tiem sūkņiem, doma ierīkot atsevišķi sūkni radiatoriem un atsevišķu siltajām grīdām, jautājums ir kādus parametrus ņemt vērā abos šajos gadījumos, vai vispār pietiek ar vienu un kad var iztikt tikai ar silto grīdu, tad kaut kā ar krānu palīdzību radiatorus noslēdz ?



Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 06/12/2011 10:24

kā jau rakstiju parastāks par parastu brīnumkatls Vario 30, pirmā stāvā siltās grīdas otrā radiatori, rezumē no vakardienas, rīta temperatūra 22.5, atnākot vakarā 21, pēs 2.5st kurināšanas ejot gulēt 24.5, šorīt no rīta sēžot apenēs pie galda brokastojot 22.8 . Katla apsaiste protams ar kapara caurulēm, tālak uz radiatoriem un uz siltajām grīdām plastmasenes ar al. iekšā.





subaru Wrote:
-------------------------------------------------------
> interesanti kas tas par brīnumkatlu, kuru kurini
> ar malku 1-3 stundas un iegūsti komfortablu
> temperatūru un vari vēl pat no rīta justies
> labi un staigāt apenēs? jei bogu, gribas redzēt
> šito brīnumu, vai arī šitās pasakas autoru
> malkas apkurei jau ir tā galvenā problēma,ka ja
> nav akumulācijas tvertnes, ātri tā malka deg
> un cik ātri izdeg, tik ātri atdziest. brīnumi
> nenotiek, visi mēģina ko izgudrot, bet tik un
> tā nekas labāks nesanāk kā vakarā par karstu
> un no rīta par aukstu. ar gaisa padeves
> regulēšanu tas efekts ir tik niecīgs, ka
> kopumā ņemot tik un tā temperatūras
> vienmērīgums paliks sapņu līmenī. ja jau ar
> akumulācijas tvertnēm tā darbība ir max 10
> stundas, ko tur runāt par pliku katlu??? par tām
> caurulēm- katla apsaisti jau nu gan vajag no
> kapara, bet turp un atgaitas caurules var likt
> henko( tās pvc+al+pvc), kapēc ne? vienīgais
> mīnuss- ja gadīsies sistēmā tikt tvaikam( kas
> ar malku mēdz gadīties), tad būsi bēdīgs...
> pie granulu apkures šitās caurules strādā
> godam, tur nekad nav turp gaitā vairāk kā
> 40-50grādu.



Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: aae (87.246.174.---)
Datums: 06/12/2011 10:44

1-3 stundu kurināšana izklausās pēc ļoti labi nosiltinātas mājas, var jau būt. Katrā gadījumā man 10kw katls (bez akumulatora) pie pašreizējās āra temperatūras ar briketēm iet ap 18h, temperatūra mājā pēc vajadzības 18-21, platība ap 160kvm.

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: Porex (195.122.4.---)
Datums: 06/12/2011 11:12

Ir tāds "brīnumkatls" saucas podiņu krāsns(viena ēkas vidū),pie pašreizējās temperatūras kuras 30 min. un nākošajā vakarā 60 kv.m mājā ir 18 grādi.

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: eb (80.233.222.---)
Datums: 06/12/2011 11:36

izklausās, ka brīnumkatla brīnuma atslēga ir siltās grīdas, kas to siltumu labi saglabā.
es uz 160 kvm platību esmu ieplānojis 30 -35 kw katlu ar 2 x 1000 L akumulatoriem.

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: subaru (46.109.116.---)
Datums: 06/12/2011 12:29

te vismaz viens jēdzīgi pasaka- kurinot ar briketēm iet 18h....nu bet par to jau saku- ja tas kurināmais deg tās 18h, tad kaut cik var domāt par vienmērīgumu mājā, bet ja cilvēks saka ka kurina 1-3st. dienā, nu tās ir vai nu pasakas, vai superkatls!!! ar akumulācijas tvertni jākurina strauji, ātri jāuzceļ max temperatūru un visas dienas garumā to izlieto. bet kā var to izdarīt ar parastu malkas katlu, man nav saprotams:) katram jau arī sava temperatūras jušana, tomēr dzīvot 20-25 grādos ar centrālo apkuri ir jābūt faķīram. man mājā temp. staigā no 20grādiem plus mīnus 0.5 grādi un ja nokrīt par tikai vienu grādu, jau jūtu ka nav riktīgi:D

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 06/12/2011 16:33

kāda jēga akumulatoriem, tad jau labāk granulu katls, jo piekurināt 2x1000L , es vismaz nevaru iedomāties kā es to varētu paveikt ar savu 30kw katlu, un tad jau man ar tām 3-stundām tiešām nepietiktu. Tēmas iesācējam ieteiktu labi padomāt pirms vispār sāc projektēt savu apkures sistēmu. Siltās grīdas pilnīgi un viennozīmīgi ir obligāts nosacījums ,manā skatijumā, un tad jau tālāk vari slēgt ko vien gribi klāt.

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: kkk (159.148.211.---)
Datums: 06/12/2011 20:12

Te derētu atcerēties daudzkur pieminēto Vācijas normatīvu par 50l akumulatora uz 1kw katla jaudas.

Ja katla jauda knapi nosedz zudumus (t.i nav iespējams piesildīt akumulatoru), tad labāk paņemt niknāku katlu. Es jau nu teiktu, ka papildus kw katlam nemaksā tik dārgi (reku paskatījos viadrusa čugunniekus - apmeeram 10ls/kw), lai atteiktos no "komforta", ko dod ātra kurināšana uz pilnu klapi.

Man uz ~220m2 ir 40kw katls, 1m3 akumulators. Es teiktu, ka tas ir maz. Ja vieta atļautu, noteikti liktu vēl vismaz 1m3. Šībrīža laika apstākļos akumulatoru piesildu no 30 līdz 70, to noteikti var pāris stundās (no spičkas iedegšanas līdz durvju un šībera aiztaisīšanai). Speciāli gan neesmu mērījis un arī katlu īpaši nevaktēju - malku piemetu, kad sagribās uzpīpēt.

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: subaru (46.109.116.---)
Datums: 06/12/2011 21:38

es te padomāju par tiem kilowatiem un kvadrātmetriem...man ir apsildāmā platība ap 130m2, sildu ar granulu katlu kam ir 15kw jauda, mājā 20 grādu, pat mīnus 30grādos jaudas pietiek atliku likām, šādā laikā kā tagad,ap nulli, radiatori ir praktiski auksti, vismaz ar roku jūt ka pat īsti remdeni nav...turpgaitā ir ap 30 grādu. tad nu jautājums- kā var nepietikt jaudas 140m2 ēkai ar 30kw malkas katlu? te domāju andisk26 pārdomas par 30kw katla nespēju uzsildīt akumulācijas tvertni? tvertni uzsildīt līdz 95grādiem tiešām prasīs vairākas stundas, toties 8-10 stundas būs vienmērīgs siltums mājā. bet kā ar tādu katlu bez akumulācijas tvertnes var nodrošināt kurināšanu reizi dienā pa stundai un justies komfortabli, nu dien nespēju saprast. protams siltajām grīdām ir inerce, bet cik ilgi ir atdzisušas, tikpat ilgi būs kamēr sasils un beigās iznāk atkal cik plats tik garš. bet ar akumulāciju gan var to inerci samazināt līdz minimumam. lai nu kā, iesaku granulu apkuri, mazliet dārgāk ir ierīkot, toties praktiski neko darīt nevajag, pietiek reizi nedēļā piebērt tvertni ar granulām un reizi mēnesī iznest pusspaini pelnu:) ....esmu gadus 20 kurinājis ar oglēm, malku, kūdras un skaidu briketēm. netaisos vairs nekad atgriezties pie tām visām problēmām- netīrības, skaldīšanas, salšanas un karšanas, krāmēšanas, mūžīgie pazudušie sērkociņi, cirvim kāts nolūzis, avīzes slapjas vai degmaisījums beidzies...:D:D:D lai veicas!

Re: malkas apkures sistēmas izvēle
Autors: rikijs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 07/12/2011 07:30

neviens te nemin granulu izmaksas.paziņa sūdzējās, ka ar granulām apkure viņam izmaksā ap 250 Ls mēnesī. Kā ar apkures izdevumiem ir subaru?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **    **  **     **  **     ** 
 **    **  ***   **  ***   **  ***   ***  **     ** 
     **    ****  **  ****  **  **** ****  **     ** 
    **     ** ** **  ** ** **  ** *** **  **     ** 
   **      **  ****  **  ****  **     **  **     ** 
   **      **   ***  **   ***  **     **  **     ** 
   **      **    **  **    **  **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727