UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Silikāta mūra bloki
Autors: Jeremi Yablonsky (85.254.142.---)
Datums: 25/02/2013 09:43

Labdien!
Tagad pie mums Latvijā plaši reklamē silikāta mūra blokus (tads pats materiāls ka baltie silikāta ķieģeļi). Tie ir visstiprākie bloki tirgū, un gatavās siltinātas sienas cena ir viszēmākā. Lietuvā tie ir vispopulārākie bloki, bet Latvijā ar tiem tikko sāk iepazīties. Kurš zina par tiem ko vairāk? Kādi trūkumi ir šim materiālam, kādi var būt zemūdens akmeņi? Uzklausīšu jebkuru jūsu komentāru, bet tikai nevajag mani pārliecināt, ka gāzbetons ir labāks. Pēc paziņu atsauksmēm, sev to nu noteikti negribu!

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: aha (159.148.110.---)
Datums: 25/02/2013 10:04

Ja tie ir visstiprākie bloki, noteikti būs arī vislabāk piemēroti seismiski aktīviem, kā arī meteorītu lietus periodiem, gāzbetons tur nestāv pat tuvumā. Lietuvieši zin ko dara.

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: Jeremi Yablonsky (85.254.142.---)
Datums: 25/02/2013 10:14

to aha
Nevajag pat nekādu meteorītu, bet šobrīd izvēle ir starp keramikas, betona un tagad arī silikāta blokiem. Ķieģeļu mūris vēl labāk, bet tomēr padargu.

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: Vienstāvs (212.93.96.---)
Datums: 25/02/2013 10:46

Ņem keramiku (ar papildus siltināšanu, protams). Sūdzas jau par dībeļu ieurbšanu, bet tas, cik zinu, ir risināms un Lodes lapā izlasāms. Betonu - pagrabam.
Lodē varot sarunāt arī neapdedzinātus, žāvētus kleķa ķieģeļus.

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: Jeremi Yablonsky (85.254.142.---)
Datums: 25/02/2013 10:58

Lodes produkcija man ļoti patīk. Sienas protams siltināšu vismaz ar 100mm puķiku. Bet man nepatīk Lodes cenas. Sanāk pārāk dārgas sienas. Tāpēc arī gribu vairāk uzzināt par alternatīvam. Pēc saviem īpašībam, t.s. stiprība, silikāts ir līdzīgs bet daudz letāks. Gribu atrast kādi var būt zemūdens akmeņi silikāta blokiem.

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 25/02/2013 11:20

Labs materiāls, tiešām stiprs (par stiprāko uzreiz nepateikšu, jāskatās/jāsalīdzina rādītājus, uz aci pilnais keramiskais ķieģelis būs izturīgāks). Ja neskaita bloku izmēru un caurumus blokos, nekur tālāk par gadu desmitiem ierasto silikātķieģeli nav ticis.

Keramiskos lielizmēra blokus noteikti neaizstāj, drīzāk niša varētu būt turpat, kur keramzītbetona bloki vai klasiskais silikātķieģeļu mūris. Vajadzētu lietot tur, kur vajag nevis tikai tāpēc, ka tā gribas. Nu vēl ekonomiskais aspekts.

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: m. (81.198.30.---)
Datums: 25/02/2013 12:12

Kas tur ir ar dībeļiem, es normāli dībeļoju jumta skārdu klāt.

Var likt 17 cm keraterm + siltumizolācija // spiedes izturība pietiekama, ja murētajeim nav iebildumi var murēt arī no 12 cm blokiem, jo biezāks bloks jo vairāk siltuma nevajadzīgi tur akumulēsi :)

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: Vienstāvs (212.93.96.---)
Datums: 25/02/2013 13:31

Cik es saprotu, triecien-urbjot bloku, plānajās starpsienas lūzt caurumi n reizes lielāki par urbi.
Lodes mājas lapā rakstīts, ka jāurbj "ar uzasinātu urbi bez perforācijas režīma".
Siltuma akumulācija neder vasarnīcām, bet ir vēlama pastāvīgi apdzīvotām (apkurinātām) ēkām.

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: khe (46.109.173.---)
Datums: 25/02/2013 13:31

m:
Vai tu sev mūrēji no 17 cm blokiem? No armēta betona es lietu, bet sev māju no mazāka par 25cm nemūrētu. Ne jau dēļ spiedes stiprības, bet dēļ garāku sienu nestabilitātes, šūpošanās. Virpulis pāķos paziņam dēļus no šķūņa stūra nolobīja nost, sazin nu kāds sānu spiediens pa sienu un jumtu kopā salasās pie kārtīga pūtiena, vismaz nevajadzīgas plaisas var sarasties...

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: m. (81.198.30.---)
Datums: 25/02/2013 13:36

Man no 25 cm... 17 nevarēju dabūt tobrīd par labu cenu. Šitos salasīju pa daļām..

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: Vienstāvs (212.93.96.---)
Datums: 25/02/2013 13:46

Ja es mūrētu (var gadīties, ka arī mūrēšu), tad kāpēc ārsienas mūra daļai jābūt vienādi biezai visos augstumos? Līdz palodzei es mūrētu kādus 25 cm, ap logu ~18, bet virs loga gan jau pietiktu arī ar standarta ķieģeļa 12 cm. Mūra ārpuses trepi kompensētu atšķirīgs siltumizolācijas biezums.

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: m. (81.198.30.---)
Datums: 25/02/2013 13:50

Un kapec tāds čakars?
Šaubos ka keraterm blokiem kaut kādi viesuļi un šupošanās draud, jumta sijas + iekšsienas visu satur paildus kopā

Bet te gaumei nav vietas, es izmantotu letāko un energoefektivāko..

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: AndrisL (195.13.201.---)
Datums: 25/02/2013 15:05

Esmu arī izskatījis, kā variantu sienas blokiem. Īpašības labas, tikai ļoti slikta cena.
Salīdzināju:
250mm gāzbetons +100mm vate ar 180mm silikāts+ 150m vate. Sienas bloku cena m2 silikātam ir augstāka nekā gāzbetonam m2, pieskaitot cenu vates m2 ar nepiecieciešamo biezumu, cena sienas m2 pīrāgam kļūst ļoti nedraudzīga. :(
Andris

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: Jeremi Yablonsky (85.254.142.---)
Datums: 25/02/2013 16:07

AndrisL Wrote:
-------------------------------------------------------
> Esmu arī izskatījis, kā variantu sienas
> blokiem. Īpašības labas, tikai ļoti slikta
> cena.
> Salīdzināju:
> 250mm gāzbetons +100mm vate ar 180mm silikāts+
> 150m vate. Sienas bloku cena m2 silikātam ir
> augstāka nekā gāzbetonam m2, pieskaitot cenu
> vates m2 ar nepiecieciešamo biezumu, cena sienas
> m2 pīrāgam kļūst ļoti nedraudzīga. :(
> Andris

Man 2 stāvu mājai piedāvā silikāta blokus M18 (spiedes stiprība 17,5 N/mm2)un cena par m2 bez siltumizolācijas sanaak 8,40 Ls ar PVN +puķiku 120mm( ~ 2,80Ls/m2) kopā 11,20Ls ar PVN par m2
Keraterm bloki 250mm (spiedes stiprība 15 N/mm2) cena par m2 bija ~12Ls + puķiku 120mm( ~ 2,90Ls/m2) kopā 14,90Ls ar PVN par m2

P.S.
No gāzbetona točno nebūvēšu bet tam arī cena nemaz nav tik „salda“
2 stāvu mājai dēr300mm bloki, piem Aeroc Classic 300 ~51,70Ls par m3 un sanāk 15,44Ls par m2 + armatūra ~0,80Ls/m2+ puķiku 50mm ~1ls. Kopā 17,24Ls ar PVN par m2
Varbūt gāzbetonu var dabūt lētāk, bet tāds materiāls man neder.

Esmu rēķinājis 38- pārāk dārgi sanāk, Paliek divi variānti: kerāmika 250mm vai silikāts 180mm
It kā silikāts ir lētāk, bet man bail, varbūt tāpēc, ka materiāls ir jauns priekš manis

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: uldis22 (85.254.61.---)
Datums: 25/02/2013 16:16

No kurienes tad tu esi, ka balto ķieģeli neesi redzējis. Ja ir cits izmērs tas neizsaka, ka ir jauns materiāls.

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: Jeremi Yablonsky (85.254.142.---)
Datums: 25/02/2013 16:22

Kļūdījos ciparos
Silikāta blokam cena 8,40- bez PVN!, Tad ar putuplastu cena par m2 -13,06Ls (ar PVN)

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: AndrisL (195.13.201.---)
Datums: 25/02/2013 16:24

Es rēķinu gāzbetonu 36LVL/m3 + Vate 56 LVL/m3 = 9+5.6=14.6LVL/m2 bez darba.

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: Andiss (195.13.190.---)
Datums: 26/02/2013 11:55

Sveicināti!
Vēlētos viest nelielu skaidrību šajā diskusijā. Manuprāt, pirmais, kas būtu jāizdara jebkuram sava mājokļa būvniekam - jāvieš skaidrību sev, ko viņš vēlas iegūt - jumtu virs galvas, komfortablus un veselīgus dzīves apstākļus vai energoefektivitāti ar sekojošu līdzekļu ekonomiju ilgtermiņā. pēc tam un tikai pēc tam būtu jāpievērš uzmanība nesošo sienu materiāla cenām, jo realitātē, sarēķinot kopējās ēkas būvniecības izmaksas, atšķirības, patiešām būs salīdzinoši zemas. Vai visas šīs prasības var apvienot vienā mājā. Var, bet tā jau būtu krietni garāka saruna. Vai šajā gadījumā ir jārēķina, vai nav? Protams, ka ir! Bet, patiešām, jārēķina. Visos augstākminētajos aprēķinos nepamanīju siltumizolācijas stiprināšanai nepieciešamo dībeļu, cokola profilu, līmēšanas un armēšanas javas, armēšanas sieta u.c. izmaksas 1m2 sienas. Neapšaubāmi tas nes līdzi arī ši paša 1m2 sienas izmaksu palielinājumu, sevišķi, ja ņem vērā, ka katra darba operācija kaut ko, bet tomēr maksā. Nedaudz par siltumizolācijas materiāliem. Ja pameklē, tad gan jau šī foruma diskusiju sadaļā var atrast argumentus, kāpēc jālieto tas vai cits siltumizolācijas materiāls. No savas puses varu tikai piemetināt, ka putu polistirola plāksnes ir praktiski ūdens tvaiku necaurlaidīgs materiāls, kas vienkārši pieprasa, lai ēka būtu aprīkota ar aktīvām gaisa apmaiņas sistēmām (pieplūde/nosūce). Nedaudz savādāka situācija ir ar akmens vai stikla vates pielietojumu ēkas ārsienu siltumizolācijā. Iesaku visiem Noskatīties filmu "Plesen" - Pelējums (krievu val.)

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: Andiss (195.13.190.---)
Datums: 26/02/2013 12:16

Vēlos nedaudz paturpināt par cenām. Patiešām, Keraterm 25 1m2 mūra izmaksas būs aptuveni Ls 12,20 + PVN, kas ietver arī piegādes un palešu izmaksas. man tikai radās jautājums - kādu iemeslu dēļ netiek izskatīts jautājums par ārsienu mūri bez papildus siltumizolācijas (kuras neprofesionālas ieklāšanas gadījumā dod ļoti dārgu fasādes apdari ar ''0" siltumizolāciju, diemžēl, arī tā mēdz gadīties). Atļaušos nedaudz salīdzināt keramisko bloku 1m2 izmaksas, kurus var lietot bez papildus siltumizolācijas: Keratem 44 (440mm bieza siena) - Ls 21,50/m2, Keraterm 51 - 24,90/m2. Saskaitiet, cik izmaksā mazāka izmēra bloks ar papildus siltumizolāciju, lai kaut vai atbilstu spēkā esošajam Būvnormatīvam. Jautājums, kuru bloku lietot vai nelietot ir katra paša ziņā, gluži kā tas - siltināt vai nesiltināt. Par sienu biezumu. Atkal jāatgriežas pie Būvnormatīva sienu biezuma/sienas augstuma attiecībai jābūt ne lielākai kā 1:25, ka sprotams, vēl ir atkarīgs no sienu noslodzes, pārsegumu laidumiem, logu platuma u.c.parametriem. Es ieteiktu vienstāva ēkai lietot sienu blokus (ja runājam par Keraterm) sākot no Keraterm 17,5, divstāvu ēkai - sākot no Keraterm 25Šeit jau ir darbs būvkonstruktoram. Par dažādu materiālu īpašībām vislabāk, protams, būtu interesēties pie ražotāja pārstāvja.

Re: Silikāta mūra bloki
Autors: Andiss (195.13.190.---)
Datums: 26/02/2013 12:28

Ups! Vēlos pats sevi palabot. Keraterm cenas, protams, ir ar PVN.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******    *******   **      **  **      ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **  **  ** 
 **     **         **  **     **  **  **  **  **  **  ** 
 *********   *******    ********  **  **  **  **  **  ** 
 **     **         **         **  **  **  **  **  **  ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **  **  ** 
 **     **   *******    *******    ***  ***    ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727