UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Mājas karkass
Autors: Zebra (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 20:35

Sveiki puiši.
Lūdzu palīdziet ar padomiem.
Laukos vēlos uzcelt stalli ar dzīvojamo daļu. Vēlos aprēķināt cik kubikmetrus kokmateriāla man vajadzēs. Lai to aprēķinātu man vajadzētu zināt kā veido konstrukciju.
Uzreiz saku, ka šis viss ir aptuveni, un kāds varbūt var dot padomus, kur i netā meklēt info. Vai pats pastāstīt. Pie lielā zinātāja pēc gala tāmes došos tikai vasarā, un tagad nevēlos uzmākties kamēr man nav skaidrs vai es to beigās vispār varu atļauties.
Piemēram par jumtu man viss ir skaidrs, zinu cik garš, cik plats, attiecīgi kādas spāres - tad varu sarēķināt.
Ēku plānots celt no salmu ķīpām - nezinu cik bieži jāliek, un kāda izmēra brusas utt. Kādai jābūt konstukcijai.
Varbūt kādam ir vairāk brīva laika un vēlmes man palīdzēt ar aprēķiniem.
Tā kā es vēlos izvairīties no suņu rejām, kas te bieži ir, tad varbūt var caur meilu, bet var jau arī šeit. Tikai bez kritikas un sarkasma, atcerieties, ka otrā pusē ir sieviete, kam patīk vicināties ar āmuru, bet pirms tam daudz vēl jāmācās, citādi var trāpīt ne tur.

Re: Mājas karkass
Autors: Zebra (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 20:54

Ēka ir paredzēta 7 m plata un 31m gara, sienu augstums 2,5 vai 3m. Būtiskākais laikam ir tas, ka 2/3 ēkai jumts būs velēnu, bet 1/3 paredzēta sienaugšā ar daudz augstāku jumta konstrukciju - viegls jumta segums, bet svars veidosies no siena. Tur uz 80kvadrātmetriem tiks uzkrauts aptuveni 10 t siens.

Re: Mājas karkass
Autors: ints45 (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 20:59

ieraksti googlē "salmi un māli"

Re: Mājas karkass
Autors: kaamisz (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 21:09

Papēti šo gan radīsies lielāka skaidrība salmiunmali lv

Re: Mājas karkass
Autors: Zebra (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 21:13

Jau izpētīju. Cik es saprotu tad liek aptuveni pa 3 m brusas, kas varētu būt15*15 vai 10 cm, sienām kur nav durvis logi.

Re: Mājas karkass
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 21:34

Tu takš ar māliem netaisies mest, vispirms opreģeļisj, kāda būs apdare iekšā un ārpusē. Salmu ķīpas ir biezas, līdz ar to klasiskā karkasene nesanāk nu nekādi - ja grib reģipsi iekšā un dēļus ārā un ķīpas ir kā siltinājums, tad būs jātaisa kaut kāds dubultais karkass. Klasiskais karkasa variants ar akmensvates siltinājumu tiek taisīts nevis no 10x10 vai 15x15, bet no 195x45 ēvelētiem materiāliem - kubatūra mazāka, precizitāte lielāka, izturība arī. Pārseguma un jumta sijas viennozīmīgi ieteiktu līmētos I-bīmus:
[www.google.lv]

Re: Mājas karkass
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 21:44

Par kokmateriāliem runājot - aprēķins pavisam vienkāršs - statņus liek ar soli 60cm, perimetrs tev sanāk 76 m. Vēl jādomā, cik gari būs statņi, jo standarta kokmateriālil nenāk 3m garumā - ir visādi - 2.8, 3.2, 3.6 utt. Tas jāņem vērā, jo sanāk atgriezumi.
Ja ņem perimetru+20% atgāžņiem un logiem, tad vajadzēs kādus 150 gabalus 45x195x3200 tikai plikam karkasam - bez pārseguma un jumta konstrukcijām un bez mūrlatām - tie ir tikai 4.2 m3 - nekas īpašs. Jumta konstrukciju takš arī - kaut vai ar roku sazīmē un tad materiālus var izrēķināt pusstundas laikā praktiski visus un pat diezgan precīzi.
Tās salmu ķīpas, protams, visu nenormāli sarežģīs, jo jāņem vērā to platums veidojot konstrukciju - to blīvums, vēja barjera, salmu sablīvēšanās laika gaitā utt. Tici man - ja tas būtu lētāk kā būvēt no klasiskiem būvmateriāliem a ļa akmensvate, sen visi un visur tā arī darītu. Bet tas trakākais jau ir tas, ka tas ilgtermiņā sanāk krietni dārgāk, neefektīvāk un arī neekoloģiskāk, jo tie tukšumi starp salmiem būs un tur svilpos vējš un kurināsi uz nebēdu.

Re: Mājas karkass
Autors: Zebra (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 21:54

Pagaid, lopiem kurināt neko nevajag, un dzīvojamā daļa nepilda mājas funkciju.
Otra lieta, par to kā šāda ēka uzvedās eksploatācijā nerunājam, ja paši tajā neesam nodzīvojuši vairākus gadus ;) Un es neticu, ka te ir kāds ar reālu pieredzi, kas ir demontējis salmu māju, lai spriestu, kā tā izskatās pēc 20 gadiem.
Paldies par padomiem. Priecāšos par vēl padomiem.

Re: Mājas karkass
Autors: Zebra (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 21:58

aaa, ar kādu vēl reģipsi. salmu mājas var ar malu, krītu apmest, ne jau kā savādāk. Viss pārējais ko minēji ir liekams tikai pēc tam. Bet jautājums jau ir pavisam par ko citu.

Re: Mājas karkass
Autors: Zebra (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 21:59

Un vēl varbūt būtiska info filazofētājiem. Es nemeklēju ekonomisko variantu, esmu izvēlējusies šo variantu un viss, man tam ir savi argumenti un tos es tagad nemaz neapspriešu ;)

Re: Mājas karkass
Autors: AndrisL (178.16.22.---)
Datums: 02/01/2014 23:06

Zebra - nefilozofēšu , bet ieteikšu pasūtīt tehnisko projektu, kurā viss būs sazimēts un aprēķināts. Pieprasi no projektētāja projekta ekonomisko aprēķinu. Tad arī redzēsi cik daudz kāda materiāla vajag un kādi darbi jāveic. Un projekta izmaksas būs daudz mazākas, nekā sākt būvēt un nepabeigt, tapēc ka pietrūka naudas.
Uz sitienu - 150-200LVL/m2 x 217m2 = 35500 līdz 43400LVL kopējai būvei. Un tas, vēl pie nosacījuma, ka pati būvē, tas ir pa lēto.
Protams, ja ir savs materiāls, tad arī lētāk var sanākt, tad jau pa nullēm var iziet, :)

Re: Mājas karkass
Autors: Mx (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 12:19

aaaa.. par koku dzudzumu, man sanaca 42 kubi, nevis 4.2 kubi

Re: Mājas karkass
Autors: mx (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 12:21

Mx Wrote:
-------------------------------------------------------
> aaaa.. par koku dzudzumu, man sanaca 42 kubi,
> nevis 4.2 kubi
ok, es kludijos, aaa ir uzrakstijis korekti, sorry

Re: Mājas karkass
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 13:28

Mīļais cilvēk, vispār jau jebkuras ēkas pamatā ir tehnoloģija. Tev taču tas stallis ir jātīra un jākopj. Un jo tu to taisīsi garāku, jo apkope sanāks darbietilpīgāka. Jo cik zinu, tad parasti stallim vidū vai vienā malā ir brīva eja, pa kuru var braukt ar traktoru vai vismaz ar to pašu zirgu vest ratus. Tātad blakus ''sai ejai var būt nesošie stati. Tātad ejas platums 2,5m. Zirga vietas dziļums nu vismaz 3m. Tātad staļļa platums asīs 2*3+2,5+3*0,15~9m.
Jautājums vai taisīt lineāru būvi? Varbūt optimālāk L veida vai T veida ēka. Tad pie ēkas var vienkāršoti izveidot vienu vai divus pagalmus.

Re: Mājas karkass
Autors: Zebra (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 13:56

Labi, paldies par papildu padomiem, par ēkas tipu jau viss skaidrs. Šī ir tikai pirmā daļa, pēc kvadrātmetriem vismazākā. Gan finansiāli, gan laika ziņā vasaras periodā var uzcelt tikai vienu daļu.

Šitos izmērus es sakombinēju no savas pieredzes. Staļļa iekšpusē ir vieta 6 aizgaldiem - 3*3,5 m. Tie ir izvietoti vienā staļa pusē, otra paliek platam koridoram 3,5m platumā. Pašā staļa galā, ja nemaldos pēc atmiņas sanāk 4*7 m aizgalds aitu baram.

Brinkmaņa kungs, es neceļu piena fermu, bet mājokli mīluļiem, ar traķi pa stalli netaisos laist :D
Protams visi izmēri ir + - , jo būs jāpielāgojas ķīpu parametriem.

Protams, es tagad starp draugiem meklēju kādu celtnieku, kas kaut ko saprot no konstrukcijām, lai izprastu kāda konstrukcija vispār ir vajadzīga tiem izmēriem, kas ir manos plānos.

Kā jau iepriekš miēju runāju tikai par kubikmetriem, ne latiem, ne eiro! Vērtīgi ir tikai tie padomi, kur ir stāsts par konstrukciju, kokmateriālu izmēriem.

Ieteikumi doties pie arhitekta nav vietā, jo iepriekš jau minēju - visu esmu paskaidrojusi, bet varu vēl. Man nav jātraucē cilvēks pa darba lietām, ja nevaru viņam šobrīd par to samaksāt.

Tāpēc jautāju šeit, jo šeit apmainās ar padomiem un tā nav spesta lieta - to dara tie, kas to vēlas. Un pastāv arī variants tālākai komunikācijai nākotnē, iespējams, jau darba ietvaros.

Paldies, ceru uz sapratni un labāku lasītprasmi. ;)

Re: Mājas karkass
Autors: arre (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 14:08

Zebra Wrote:
-------------------------------------------------------
>
> Paldies, ceru uz sapratni un labāku lasītprasmi.
> ;)
Tas būtu tā kā - aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko - un turklāt nenovirzies no pareizā ceļa:)

Re: Mājas karkass
Autors: m. (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 14:23

Vēl ir [salmumaja.lv]

Re: Mājas karkass
Autors: Zebra (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 14:29

Kāpēc, es tak izmērus pateicu. Loģiski būtu runāt par konstrukcijas veidu, tad par to kāda izmēra kokmateriāli veido šo konstrukciju, no tā es varu aprēķināt aptuvenus, bet jau diezgan precīzus kubikmetrus. Bet nezin kāpēc sarunas vedas par vispār kaut ko citu, un tā jau ir tīrākā filozofiju. Un no tādām sarunām jau nevienam nav labuma. Pagaidām es neesmu saņēmus nevienu jautājumu, kas palīdzētu noskaidrot kāda veida konstrukcija ir nepieciešama.

No būvniecības saprotu maz, bet ar loģisko domāšanu viss ir ok, Un nav jau tā ka neko neprotu. Kopā ar vienu celtnieku esmu uzlikusi jumtu daudz lielākam stallim, kas gan bija mūra. Šo ēku vairs nevēlos lietot, nepieciešams uzlabojums, un ekonomiskāk ir uzelt jaunu.

Re: Mājas karkass
Autors: AndrisL (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 14:39

Zebra
1. Lai ēka būtu acīj tīkama un ergonomiska ekspluatācijā, tā ir jāsaplāno un jāuzzīmē - to dara arhitekti.
2. Ēkas konstrukciju risinājumu izvēli un to nestspējas aprēķinu veic būvunženieri un ar savu parakstu apliecina, ka konstrukcija nesabruks projektējamo slodžu ietekmē.
3. Atceries - celtnieki ir izpildītāji, kuri strādā saskaņā ar projektu. Viņu uzdevums ir pareizi iestrādāt materiālu un izveidot projektēto konstrukciju, nevis domāt par to, vai izvēlētā kokmateriālu dimensija izturēs tevis ieplānoto velēnu jumtu ar nezināmu spāru laiduma garumu un jumta plaknes slīpumu + vēl vēja un sniega slodzi... Nezinu

Re: Mājas karkass
Autors: pamats topošais (178.16.22.---)
Datums: 03/01/2014 15:44

>>AndrisL
Saplānot var arī pats lietotājs, jo arhitekts jau pat nepainteresēsies par ģimenes stāvokli, dzīvesveidu (aktīvs, neaktīvs, balles rīko, draugu pulki, radi utt). Varbūt tur kur reāli arhitektu biroji, tas arī notiek, bet lētajā galā nekas tāds nenotiek...

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  ********   **     **  **     ** 
 ***   ***  **   **   **     **  ***   ***  ***   *** 
 **** ****  **  **    **     **  **** ****  **** **** 
 ** *** **  *****     **     **  ** *** **  ** *** ** 
 **     **  **  **    **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **    **  ********   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727