UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: Amatieris9 (178.16.22.---)
Datums: 24/12/2014 17:34

Priecīgus ziemassvētkus!
Jautājums par grīdu uz grunts - vai ir nepieciešama arī betonēta melnā grīda un ja ir nepieciešama vai tajā būtu jāliek arī armatūras siets?
Arhitekta uzzīmētajā pīrāgā ir blietēta smilts, hidroizolācija, putuplasts, 7 cm estrich siltā grīda.
Runājot ar spečukiem gandrīz visi saka, ka virs blietētajām smiltīm ir jābetonē melnā grīda, tad hidroizolācija, putuplasts...
Cik biezai būtu jābūt šai melnajai grīdai?

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 25/12/2014 23:12

Jebkura "spečuka" apgalvojumam vajag argumentus!... pašlaik vienīgais arguments ir tas, ka to saka "spečuki", bet kapēc tu par tādu neuzskati arhitektu?
Melno grīdu varētu likt tikai tad, kad rodas problēmas ar gruntsūdeņiem vai arī tev nav iespējas to smilti kārtīgi noblietēt ar vibroblieti, varbūt citi argumenti - "man daudz naudas un gribu, lai māja stāv 1000 gadu!"

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 26/12/2014 01:11

Vēl varētu būt arguments:''grauzēji''.

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 26/12/2014 04:07

Amatieri - klausi Ivaru B....

Tas Estrix sastāvs (ja nemaldos) pats par sevi bija armēta betona līdzinieks ( plastiskais vai kā )....

Un "spečokiem", kuri zin tikai to - ko darījuši aizvakardien - pa dupsi vien dot ....un neskaitāmi daudzas reizes....tā lai atcerās ...

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: rbm (178.16.22.---)
Datums: 26/12/2014 11:29

nu man bija līdzīgi tikai otrādi - arhitekte iezīmēja melno betona grīdu zem hidroizolācijas. uz jautājumu kāpēc betons nevis piemēram škemba nevarēja atbildēt. Šobrīd projektā ir blietētu šķembu kārta.
Par hidroizolāciju - ko likt ja apakšā blietēta smilt un 10cm škembu kārta? Likt 200mikronu plēvi vai tomēr to pašu ruberoidu ?

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 26/12/2014 13:00

Es gan gribētu dzirdēt skaidrojumu tam - kā melnā grīda pasargās no visas grīdas sēšanās, ja smilts zem melnās grīdas nebūs labi sablietēta??? Grīda sēdīsies pat tad, ja tur tiks uzliets 1m biezs pasaulē cietākais betons, jo gaisā taču viņa nekarāsies. Vājākais posms sablietēsies un viss pīrāgs nosēdīsies.
Nekādas šķembas tur nav vajadzīgas - tās ir pilnīgas muļķības. Ļoti labi sablietēta smilts (un atkal - ja zem šķembām smilts nebūs sablietēta - sēdīsies viss pīrāgs - līdzīgi kā bruģējot celiņu), tad plēve 200 mkm, tad puķiks, vismaz 10 cm, var balto EPS 100-150, tad atkal plēve, tad armatūras režģis un betons.
Smiltis pamatos gan jāblietē pa kārtām un ilgi un pacietīgi - vēlams ar smagu blieti. Var liet ar ūdeni, bet no paša pieredzes - arī pēc liešanas ar lielo blieto vēl krietns gabals nosēdināms.
Man šāds pīrāgs kalpo jau 7 gadus pilnīgi bez problēmām. Un pa taisno uz grīdas ir gan pāris nesošo sienu, gan skurstenis un krāsns.

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 26/12/2014 19:26

Taču paldies, ka jautā... "septiņas reizes nomēri un tad griez" Man ar visu profesionālo zināšanu klāstu ir tāpat, vectēvs ēku kurā dzīvoju, būvēja vadoties no 1930 gadu teorētiskās pieredzes un tā laika būvmateriāliem. Tā, ka te veidojas dilemmas - kā veiksmīgāk siltumizolēt vai kā labāk pārbūvēt krāsni - vectēva principiem ( te tik dari un nedomā), vai tomēr veidot savādāk!
Tā piemēram rbm k-gs min to, ka grīdai uz grunts zem hidroizolācijas ir šķembas. Tai laikā, kad kvalitatīvas polietilēna plēves nebija pieejamas ( pilda hidroizolācijas lomu) problēmu risināja izmantojot šķembas ...15cm šķembas pārtrauca ūdens kapilāro plūsmu uz augšu, bet to neveic betons melnajā grīdā. Taču likt vai nelikt šķembas atkarīgs no gruntsūdens līmeņiem - ja tas stabili 2m zem planējuma, tad šķembu lietderība apšaubāma un to mierīgi var veikt polietilēna plēve. Tādejādi pareiza atbilde ir vairāku ārējo apstākļu un projektētās būves konstrukciju sintēze.
Un tā... ja tev augsts gruntsūdens; putekļaina vai mālaina kapilāri mitra grunts - tad iespējams šķembas labākas nekā melnais betons. Sevišķi ja grunts mālaina - tad pamatnes blietēšana neko nedos - te optimālākas šķembas vai pat grīda uz gulšņiem.

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: J (178.16.22.---)
Datums: 26/12/2014 20:10

Arī tad, ja gruntsūdens tikai 1m zem planejuma, PE plēve labāk pārtrauks ūdens kapilāro plūsmu nekā šķembas. Melnās grīdas funkcija vispār nav skaidra, ja nu vienīgi tuvuma ferma un pilns ar žurkām.

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 27/12/2014 11:24

Kā reizi radiņam ferma un atkrīt karkasnieces, vates siltinājumi utt. Vēl pat jumta pārkares jāveido uz leju, lai nevar tur ielīst:) Arī puķikā uz smiltīm zem grīdas tiek iekšā, ja ir kāda vieta, kur sapūstas putas ap caurulēm, kabeļiem :)

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: es te (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 10:43

Neredzu plēves jēgu standarta pīrāgā zem putuplasta. Vai tad putuplastā notiek kapilārā plūsma? Ja ir runa par grīdu uz gulšņiem tad cita lieta.

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 14:48

Es veicu tādu eksprimentu. Pagrabā vēsā telpā, tempoeratūra no 0..+15 vasarā, kur glabāju kartupeļus ieliku putuplasta kasti. Puruplasta kastē iebēru sausas smalkas birstošas smiltis, līdzīgi jūrmalas smiltīm karstā vasarā. Ķaste bija ar siltinātu vāku. Pēc gada atverot kasti, konstatēju ka sausās smiltis palikušas mitras - kapilāri saistījušās. Tātad šajā aukstajā telpā vasarā kastē mitrums bija kondensējies no kastē iekļuvušā gaisa caur ~2cm polistirola sieniņām un vāka spraugu. Tas pats efekts jūrmalas smiltīm karstā vasarā - birstošas ir tikai 5...10cm smilts virskārtā, tālāk mitras kapilāri saistītas.
Aprakstam jādod norāde par to, kapēc vajadzīga šī PE polietilēna plēve. Tās uzdevums ir neļaut pamatnes gruntī esošajam kapilārajam mitrumam virzīties uz augšu cauri polimēru siltumizolācijai un samērcēt to betonu, kurš veido tīrās grīdas pamatni.

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 15:52

Esmu mainījis viedokli par plēves atrašanās vietu grīdas pīrāgā, jo liekot plēvi zem putuplasta, tas laika gaitā paliek mitrs no kondensāta caur grīdu uz vēsās apakšas, tāpēc tagad izvēlos likt uz putuplasta, jo tas paliek mitrs tik un tā, toties grīdas betons - sausāks. Ja apakšā liek kārtu ekstrudētā un virsū parasto, tad varbūt nav tik traki ar to kapilāro mitrumu. Lai gan viss, kas ir zem plēves, vienalga paliek mitrs - ar laiku. Tāpēc varbūt ir tie ietecamie 10cm zem grīdām...

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 19:19

Tur Khe k-gam pilnīga taisnība. Vasarā plēves virsmai zem polistirola ir jāpaliek mitrai. Taču apkures sezonā, pat ja nav apsildāmās grīdas, ir spiests izžūt ... telpās gaiss taču aukstā laikā paliek sauss. Tas nozīmē, ka šim mitrumam, kas kondēsējies vasarā jāizžūst, bet tas mitrums, kas zem plēves tai cauri netiek.

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: es te (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 20:13

Tur jau tā lieta Brikmaņa kungs, paliek jautājums vai tās smiltis bija palikušas mitras no kapilārā vai tas bija kondensāts. Man vairāk gribas ticēt, ka tas bija kondensāts. Jo putuplasts vairāk vai mazāk elpo, atšķirībā no vates tirgotāju viedogļiem.

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: J (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 20:27

Putuplasts EPS elpo diezgan labi - tālu neatpaliek no masīvkoka.

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: juris99 (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 20:32

Ja uzliks plēvi uz putuplasta (nevis zem), tad viņam nekad mūžā nebūs dota iespēja izžūt caur betona grīdu. Tāds slapjš gadu desmitus tur arī stāvēs. Es izvēlētos likt tikai zem putuplasta un nekādā ziņā virs putuplasta.

Un šķembu vietā tikai smiltis. Jau 10 gadi tādai grīdai un viss ir kārtībā.

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: es te (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 20:50

Tas , ka desmit gadi tavai grīdai absalūti neko nenozīmē, neceļam māju uz desmit gadiem, es domāju gadu desmitos.Kas ir viņam? Un kam ir jāizžūst?

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: Rx (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 21:06

No pieredzes: Labi ventilējams puspagrabs, ābolu glabāšanai. Pavasarī- vasaras sākumā putuplasta griesti slapji- karājās piles. No pagraba puses sendvičš šāds: Putuplasts ( speciālas veidnes) un betons apmēram 20cm. Ziemā betons sasalst. Putuplatsts kā labs siltuma izolators. Temperatūra pagrabā ap 0-+2 grādi ziemā. Piles ir kondensāts, siltajam gaisam nonākot pagrabā . Tā arī Jūsu kastē: Smiltis atdziest ziemā. Siltā laikā strādā kā aukstuma akumulators un noraso. Kāpēc lai vēlāk tās ķļūtu sausas....Plēvei zem putuplasta manuprāt ir hidroizolācijas uzdevums: Uzlejot slapjo betonu škirbas vada ūdeni, cementa putriņu un rezultātā pat var palikt škirbas, kas nav aizpildītas ar betona javu, betons caudē cementu, tā samazinot stiprību) Vēlākā gaitā plēvei praktiski nav nozīmes. Kāpēc liek šķembas zem betona? Tāpēc, ka ir dažādas smiltis ...un pamatuzdevums šķembām ir virsmas laukuma daudzkārtīga palielināšana, tā samazinot betona sēšanos laika gaitā ( samazinās spiediens uz laukuma vienību). Škembu pielietošanas piemērs ir ceļš, asfalta apakškārta. Un putuplasts zem betona ir tas pats kā putuplsts no ārpuses mājas siltināšanā. Kondensāts pie sendviča: 50mm putuplasts, 150mm betons, zeme 4grādi, betons 30 grādi, neveidojās. ( pārbaudīts [www.u-wert.net] )
P.S. Ļoti savāds secinājums "ES TE":"Jo putuplasts vairāk vai mazāk elpo, atšķirībā no vates tirgotāju viedogļiem." ?????????

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: es te (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 21:27

Rx, kas tur tik savāds, ja vate maksā divreiz dargāk kā putiks? Kā lai pārdod vati kura ir divriz dārgāka nenomlnjot to?

Re: Melnā grīda zem estrich siltās grīdas
Autors: rbm (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 22:02

to Rx, tavs uvert bik nekorekts, nebiji ārpusei norādījis ka tā ir grunts.
Sanāk šādi ar kondensātu uz saskarsmes punkta starp grunti un siltinājumu (ir vai nav PE plēve).
[www.u-wert.net]

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **     **  **     **  **     ** 
 **     **     **     ***   ***  ***   ***  **     ** 
 **     **     **     **** ****  **** ****  **     ** 
 *********     **     ** *** **  ** *** **  **     ** 
 **     **     **     **     **  **     **   **   **  
 **     **     **     **     **  **     **    ** **   
 **     **     **     **     **  **     **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727