UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: Surikats (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2016 16:55

Gan jau, ka kāds var padalīties ar pieredzi par nesiltinātu gāzbetona ēku. 375-400 biezums, bez siltinājuma. Kā ir? Pietiek siltums?
Bet šeit gribētos komentārus no cilvēkiem ar reālu pieredzi nevis teorētiķus.

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: PikkO (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2016 17:45

pietiek

pie atsevišķiem nosacījumiem normatīviem arī iet cauri ...

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2016 18:09

Pēc nostāstiem esot ok. Pats arī uzbūvēju no 375mm Aeroc-a, bet vēl neesmu pilnībā pabeidzis. Dzīvojamai ēkai, lai iekļautos normās, tagad pēc spēkā esošiem normatīviem, kā minimum jābūvē no pašiem vieglākajiem 375mm blokiem. Ja skaņas izolācija neuztrauc, tad var būvēt.

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: Rx (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2016 18:32

Esat 100% pārliecināts ka siena ideāli uzmūrēta bez šuvju tukšumiem? Labāk siltināt, jo būs ziemā siltāk bet vasarā aukstāk, kas ir tik pat svarīgi! Un sienas labāk kalpos kā siltuma un auksuma akumulatori.

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: Surikats (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2016 18:40

Nu par to arī ir stāsts - lielākā daļa idejas pretenieki un atbalstītāji ir bez faktiskās pieredzes. Ir teorijas par mitrumu, ražotāju sniegtajiem datiem, būvnormatīviem, bet gribētos dzirdēt "nodzīvoju tādā 2-3 ziemas un tagad a) gribu nosiltināt, b) nejūtu pēc tā vajadzību"

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2016 19:50

"Nu par to arī ir stāsts - lielākā daļa idejas pretenieki un atbalstītāji ir bez faktiskās pieredzes. Ir teorijas...."... nevajag taču pieņemt ka prakse var iztikt bez teorijas
Personīgi domāju, ka teorija ļauj paskatīties uz problēmu no citiem skatu punktiem. Piemēram - katram cilvēkam savs ķermeņa metabolisms - vienam var būt labi +15 grādos, bet cits salst +30 grādos. Un tad, kā salīdzināt sienas siltumspējas parametrus? Tu jautā - bez siltinājuma, kā ir? Pietiek siltums?
Un salīzdinājums praksē var veidoties tikai tad, kad tu dažāda tipa ēkās nodzīvo savus 10 gadus un ēku uzturi - atbildi par siltuma sistēmu darbību... bet vai tādas personīgās pieredzes būtu daudziem?
Ja tev būs advencēta siltumapgādes sistēma - tad kapēc lai siltuma nepietiktu. Lēts auto arī brauc uz priekšu!
Pareizs ēku salīdzinājums ir tās eksplutācijas griezums vismaz 15...20 gadu periodā - izdevumi par siltuma uzturēšanu + celtniecības izmaksas. Un tikai šadi var pateikt vai dzīvot 375mm biezā gāzbetona būdā labi.

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2016 21:51

Kolegim ir 400 bloks + 80 siltinajums ... pec vina teksta starpiba ir jutama ( ari gadus divus vai tris dzivoja bez siltinatas ) + stipri mazaks troksnis no arpuses dzirdams ... ka jau seit rakstija - nekadas garantijas par idealu limejumu ...

otrs moments - varbut efektigak ir logus mainit neka sienu siltinat ...

parak skopa informacija,lai ko pratigi izspriestu, kur labak ieguldit sobrid naudu,lai panaktu labaku efektu

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: Wee (85.10.211.---)
Datums: 12/02/2016 22:17

Nodzīvoju pagājušo ziemu ar Aeroc 375 bez siltinājuma (plika gāzbetonu siena, no ārpuse pat ar BAK nepvilkta, iekšpuse gan ar pilnu apdari. Dzīvojot nejutu diskomfortu, lai arī zinu, ka pāris vietās bija brāķis līmējumā. Siltums pietiekoši, klimats telpā arī pieņemams.
Pēc ziemas vasarā nosiltināju ar 5mm vati. Tīri pēc jušanas - sajūta iespējams nedauz labaka, liekas, ka troksnis mazāk nāk iekšā, lai gan kopsummā nevarētu teikt, ka ļoti mainījies. iespējams jāņem vērā, ka ziema pag. gadu nebija auksta.
Tā kā plānoju apmest dekoratīvo jebkurā gadījumā, izvēlējos papildus ieguldīt naudu arī vatē, kas nesastādīja tik lielu summu, lai to neizdarītu. To izdarot pašam sirdsapziņa tika nomierināta, zinot, ka brāķi līmēšanā novērsti. Otreiz noteikti darītu tā pat. Vati salīmēju, un armējumu uzvilku pats ar palīgu, dekoratīvo meistari uzvilka, līdz ar to, kā jau augstāk minēju, siltinājuma izmaksas nebija graujošas.

Ja viss būtu jādara ar meistaru palīdzību, tad būtu domājis vairāk par vates nelikšanu.

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 15/02/2016 06:37

Var tak arī treilerī dzīvot, spēj tik izvēdināt un piesildīt atbilstoši savām vēlmēm…


DsKs Wrote:
-------------------------------------------------------
> otrs moments - varbut efektigak ir logus mainit
> neka sienu siltinat ...

Runā, ka logus efektīgāk esot iestrādāt siltinājumā.


Wee Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pēc ziemas vasarā nosiltināju ar 5mm vati.

5mm izklausās dikti maz. Es nevaru izlemt starp 100, 150 un 200 mm. Kaut kādus 50mm nemaz neizskatu kā opciju, par 5mm nemaz nerunājot…

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 15/02/2016 06:39

Jautājums tiem, kas padzīvojuši bez siltinājuma un pēcāk nosiltinājuši *un* dzīvo ar siltajām grīdām - kā mainījusies grīdas temperatūra pēc siltināšanas?

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: Jankouzs (85.10.211.---)
Datums: 15/02/2016 20:27

Tur jau viss kopā summējās! Būs jau labāk nosiltinot sienas, bet pēc savas pieredzes teikšu, ka logi īstenībā baigo efektu dod un protams arī bēniņu siltinājums! Bēniņus nosiltināt prasa vismazākos ieguldījumus, bet efekts ir liels! Es piepūtu pirmām kārtām bēniņus, piepūtu vismaz 500mm biezumā un bija uzreiz efekts! Pēc tam sekoja logi ( trīstiklu ) bija vēl labāk! Beigās mājas sienas ar 150mm putiku un tagat ir super! Pirmajā stāvā lielajā aukstumā temperatūra nostaigā kādu 3 grādu robežās, bet otrajā stāvā max par 1 grādu nokrītās, bet tas pie lieliem aukstumiem! Tādā laikā kā tagat var kurināt 1 x pa 2 dienām! Man gan siltās grīdas ir kādi 30m2, bet nu viņas vispār nepaspēj atdzist kurinot ar malkas katlu un akumulatoru, grīdās man iet aptuveni 30-35 grādi un ar to pietika arī lielajos aukstumos!

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: zigmars (85.10.211.---)
Datums: 15/02/2016 22:13

Trešo ziemu dzīvoju 300mm gāzbetona mājā. Sienas apmestas no ārpuses ar Ceresit cementa/kaļķa javu. Iekšā tikai šuves pārsmērētas un rigipsis uz profiliem. Logi divu stiklu paketes. Mansardā vate 350mm slīpajā daļā un 200mm taisnajā.
Divas iepriekšējās ziemas kurināju ar granulām 5-6 tonnas aizgāja.
Šogad sieva visu laiku ir pa māju un pa dienu kurina ar malku, pa nakti uzlieku granulu degli. Ja šāds laiks tad labi ja vienreiz pa nakti padeg granulas, ja dažus grādus siltāks tad vispār neieslēdzas. Akumulators nav.
Šoziem patēriņi ir šādi - nepilnas divas tonnas granulas un 7,5 steri malka.
Temperatūra iekšā 23-24 grādi.

Mans aprēķins ir - siltināšanai kādi 5000 eur aizies kā nemetās. Ja arī samazināsies patēriņš uz pusi (tā apgalvo energoauditors), tad pēc10 gadiem tik pa nullēm būšu. Tuvākajā laikā i netaisos siltināt.

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: rbm_mob (85.10.211.---)
Datums: 15/02/2016 23:33

ir paziņa kas tagad būvē māju, bet paralēli dzīvo vasaras mājā ar siltajām grīdām , tad nu pēc janvāra mīnusiem no sievas bija kategorisks NĒ uz siltām grīdām.
Iemesls - tagadējā māja slikti siltināta (vasaras mājiņa), bet grīdas flīzētas, tad nu pie -25grādiem bija staigāšana pa pannu :D

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: E (85.10.211.---)
Datums: 16/02/2016 09:02

Man māja ir mūrēta no 40cm gāzbetona blokiem. Sienām neprasās vairāk nekāds siltinājums. Staigāju šoziem riņķī ar termogrāfu, sienas un šuves ir OK. Lielākās problēmas man sagādā mājas ieejas druvis, logi un bēniņu siltinājums. Bēniņos man tikai 20cm vate. Domāju, ka vasarā būs jāuzliek vēl 10cm. Diemžēl logus un durvis vairs nevaru mainīt (nebūs lietderīgi).

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: Dizis (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2016 09:24

Kādā ziņā durvis un logi sagādā problēmas? Slikti ielikti, vai pakete/profils ir vājā vieta termogrāfa rādījumos?

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: Eds (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2016 11:13

Nepareizi izbūvēta apkure.

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: E (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2016 12:27

Logi ielikti labi, bet laiž daudz siltuma caur paketi un stiklu. Ja tagad pirktu, tad ņemtu pašu krutāko paketi un 3 stiklu. Iespējams, ka ņemtu mazāk logus, kas verami vaļā, jo tiem bilde izskatijās daudz labāka. Arī pēc sajūtām iekšpusē ir tā kā termogrāfs rādīja. Vējš it kā nekur nepūš, bet aukstums kaut kā tomēr tiek cauri. Pie -20C ārā pie loga ir salīdzinoši ļoti auksti.

Durvis ir koka, kas tomēr sezonu ietekmē lokās. Līdz ar to atkarībā no mitruma parādās šķirbas gar vienu vai otru malu. Durvis taisīja galdnieks pēc mana zīmējuma. Iespējams, ka tagad es pirktu kādas gatavas ar alumīnija karkasu iekšā un kārtīgu siltinājumu. Tikai dekoram apkārt apšūtas ar koku.

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2016 13:24

Nu es gan pirms pirksanas apdomatu nemt 2 vai 3 stiklu logu ... sakuma parekinatu cik vispar % ir logu laukums ... tad panemtu izlidzinato maksajumu sezona ...
Kad pieprasiju cenas,tad mana gadijuma starpiba bija 600 euro uz logiem ... izlidzinatais tikai otram stavam sanaks ( ta vismaz planojas - 1 sezona ) uz 25 euro menesi ar sobrid esoso 2 stiklu paketi ...
Domaju vairak par kadu piecuku menesi nost nenomestu,ja butu 3 stiklu ... saktu spelet viss parejais ari ...
Rezume - 10 gadi gaidisanas laiks lidz kaut kas saks atmaksaties

Sodien iespejams situacija ir jau mainijusies un starpiba nav tik liela cenas

p.s.

Lai gan iespejams speletu finansialais faktors ... ja ir naudas,perk ko labaku ... ja savukart vel janem klat papildus naudas ( visticamak ar % maksajumu ) tikai logiem, tad tomer var piedomat

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: Jankouzs (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2016 13:28

Nu logiem ir liela nozīme, esmu laimīgs, ka neizvēlējos lētākos un ieliku 3 stiklu ar 70mm paketi! Man vēl 2 logi palikuši piebūvē nenomainīti ( ir jau pasūtīti) nu es baigi varēju just lielajos aukstumos starpību, tāda sajūta ka tieši caur stikliem baigi lauzās cauri aukstums, a pie jaunajiem logiem vispār neko nejūt! Es te ar parasto lāzerīti mērīju kāda temperatūra ir trīsstiklniekam un kāda vecajiem logiem, nu tad teiksim, ja mājās temperatūra 22C tad uz stikla 21C, bet vecajiem logiem uz stikla ap 15C! Ieejas durvis man ir divas vienas no pagalma, un galvenās ieejas, Pagalma durvis gadu atpakaļ ieliku galdnieka taisītas koka, finiera ar siltinājumu nu nevaru sūdzēties nekādu problēmu, nekur nekas nepūš un ir siltas, tagad pasūtīju arī galvenajai ieejai tādas pašas un tad jau mājās siltuma zudumi būs vēl mazāki! Tad arī drošvien 1 stāvā temperatūra nostaigās mazāk kā līdz šim!

Re: Gāzbetons bez siltinājuma
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 17/02/2016 14:30

Domaju seit deretu pieredze,kam ir bijusi nevis parastie divstiklu pakasenieki ar U=1.8 vai pat 2.6 , bet gan salidzinajums selektivam divniekam U=1.1 pret trisstiklu ar kaut kadu tur U=0.7
Es iepriekseja posta tadus velejos salidzinat ( vismaz par cenu tadiem gaja runa )

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    **     **  **    **  **    **  **     ** 
 **    **   **     **  ***   **  **   **   **     ** 
 **         **     **  ****  **  **  **    **     ** 
 **   ****  **     **  ** ** **  *****     **     ** 
 **    **    **   **   **  ****  **  **    **     ** 
 **    **     ** **    **   ***  **   **   **     ** 
  ******       ***     **    **  **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727