UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: Andža (62.85.105.---)
Datums: 19/03/2023 13:03

Sveikciens bebra kungiem :) . Pēc pagājušās vasaras būvdarbiem ir palikusi "čupiņa" ar 50x150 dēļiem, doma ir uzbūvēt terasi apm. 8mx2,5m. Vai tā ir laba doma pašam šos dēļus pārklāt ar antiseptiķi, lai izmantotu āra terases karkasa būvniecībai? Vai nečakarēties un pirkt "normālus" zem spiediena impregnētus? Pašrocīgi antiseptizēts droši vien jau nevilks tik ilgi kā zem spiediena apstrādāts... Kādam varbūt ir pieredze un var padalīties :) ? No vienas puses jau baigi gribās izlietot pāri palikušo kokmateriālu, bet no otras negribās arī ieberzties un pēc pāris gadiem mainīt terases karkasu...

Paldies!



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 19/03/2023 13:08, labojis Andža.

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: pans (213.226.141.---)
Datums: 19/03/2023 13:17

Ja terase būs virs zemes un apakšā svilpos vējš, tad bez visiem septiķiem pāris gadu desmitus viss būs super. Droši pats apstrādā un gaiši augšā.

Re: Āra terases karkasa dēļi un antiseptiķis
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 19/03/2023 13:19

Ar pindzeli neko dižu nenoimpregnesi.
Kaut ko tuvinājumā rūpnieciskai impregnēšanai var dabūt, ja izveido no citiem dēļiem sili, izklāj ar plēvi, ielej antiseptiķi un iemērc brusu uz pāris stundām, noslogotu ar kaut ko smagu. Ir darīts ar collīgajiem dēļiem, rezultāts OK, cik labi sanāktu ar brusām, nezinu. Bet tā tāda paliela ņemšanās, ja pats dara sev tad var, bet citādi - pārdod savas bruses ss un nopirkt impregnētos vietā.

Re: Āra terases karkasa dēļi un antiseptiķis
Autors: Zzz (84.237.131.---)
Datums: 19/03/2023 14:06

Apdedzinat??

Re: Āra terases karkasa dēļi un antiseptiķis
Autors: zigaars (77.219.4.---)
Datums: 19/03/2023 18:29

Kā jau te minēja, ja svilpos vēj š tad nekas tur nebojāsies. Neklausi tos zinātniekus un netērē lieku naudu

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: Andža (62.85.105.---)
Datums: 19/03/2023 20:30

Paldies visiem par iesaisti - terase būs virs zemes un vējš pavisam noteikti svilpos... Dedzināt nav variants, jo ilgi, sarežģīti un būtu žēl tos skaistos apdedzinātos dēļus tik brutāli likt zem terases, kur viss tas skaistums tā arī neieraudzīs dienas gaismu. @aldiss variants izklausās labs bet arī par sarežģītu...

Vienvārdsakot paštukosim, iespējams, ka tā arī darīsim - ņems un pindzelēs pac :)

Paldies!

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 20/03/2023 00:53

Es pa divam reizem nogaju ar atrabotku...biski paskaida ar bendzinu, tad atrak nožust. Stāvēs simts gadu....

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 20/03/2023 09:06

Ja, svilpos vējš, tad netērē laiku un naudu impregnantos. Ar pindzeli apstrādāts tikpat kā neapstrādāts. Uzlīs lietutiņš un visu tur noskalos nost.

Atrabotka, piedodiet, ir pilnīgs fufelis. Var dabūt melnas, neatmazgājamas rokas un to smaķeli, no kuras es nezinu vai vispār var tikt vaļā. Ja vide būs pateicīga pūšanai, tad nopūs tāpat.

Es esmu vairāk par to, ka iegādājies atbilstošu materiālu - impregnētu zem spiediena, nevis vienkārši iemērktu vannā uz pāris stundām.

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 20/03/2023 09:10

Vēl kas - izvēlies priedi. Tām ir atvērta šūnu struktūra un tajā to impregnantu var iedzīt.

Eglei šūnu struktūra ir slēgta, tajā īpaši neko iedzīt nevar, arī zem spiediena.

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: Oho (85.254.75.---)
Datums: 20/03/2023 09:38

Nu nezinu vai ar pindzeli ir tik švaki. Es pagājušovasar nogāju tieši egles dēļus ar 'vivacolor protect' , dēļi sausi, sasūca iekšā daudz vairāk kā uz bundžas rakstīts. ja jau sasūca, tad jau kkas tur tiek iekšā un velti izmesta nauda nevarētu būt. Paskaties bochemit klāstu, tur ir dažādi varianti, pēc idejas spiedienimpregnētus vajag ja ir tieša saskare ar zemi [www.entario.lv]
ta nav reklama ja kas :D

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: Andža (62.85.105.---)
Datums: 20/03/2023 10:15

@Oho man dēļi arī super sausi un neēvelēti, tad jau sasūksies tā, ka maz neliekās :).Paldies par info

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 20/03/2023 13:39

Jampadracis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja, svilpos vējš, tad netērē laiku un naudu
> impregnantos. Ar pindzeli apstrādāts tikpat kā
> neapstrādāts. Uzlīs lietutiņš un visu tur noskalos
> nost.
>
> Atrabotka, piedodiet, ir pilnīgs fufelis. Var
> dabūt melnas, neatmazgājamas rokas un to smaķeli,
> no kuras es nezinu vai vispār var tikt vaļā. Ja
> vide būs pateicīga pūšanai, tad nopūs tāpat.
>
> Es esmu vairāk par to, ka iegādājies atbilstošu
> materiālu - impregnētu zem spiediena, nevis
> vienkārši iemērktu vannā uz pāris stundām.
Nu es vecākiem siltumnīcai no brusem tādu kā pamatu uztaisīju,nosmereju ar atrabotku. Tas bija 19 gadi atpakaļ,guļ uz zemes. Nekas nav sapujis... Terasei kādus dažus gadus atpakaļ smereju,nekas nesmird un rokas gumijas cimdos ar tīras... Bet nu jā,diez ko ekoloģiski jau nav. Bet nojumei stabus ar kaut kādu impregnetaju krasoju pa trim reizēm. Gada laikā lietus visu nomazgājis.

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 20/03/2023 15:35

Nu manam tēvam viens tāds gudrenieks kā tu, sastāstīja, ka tā atrabotka ir baigā štelle. Tad vari minēt, kuram šis darbiņš tika uzticēts un tajos laikos par gumijas cimdiem varēja tikai sapņot.... Tad nu melnu muti mālējām visur kur ar un bez benzīniem.

Rezultāts bija tāds, ka izmaiņas nebija - nopuva ieraktie stabi vienlīdz ātri ar vai bez atrabotkas. Man tā melnā ķēpa asociējas ar kautko nepatīkamu + "d*** darbs un matreāls".

vienīgais, kas nepuva - vecie elektrības stabi. Apse - tā arī puslīdz ilgi turējās.

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: ms123 (159.148.65.---)
Datums: 20/03/2023 15:53

Ja paceļ no zemes uz betona stabiņiem un kokam nav tiešas saskarsmes ar betonu ( starpā kaut
ruberoīda izolācija ) un jumts nav caurs - stāv gadiem nekrāsots , bez kādas ķīmijas .
Ja gribas kādu sienu apšūt (aizvējam ) - labāk dēli likt vertikāli - lietus ūdens labāk notek
Ja gribas smukumu - neēvelētam dēlim var uzsmērēt kaut zviedru krāsu ( ir pieejami dažādi toņi)
turas labi , koks elpo . Vienīgi saules pusē pēc gadiem pieciem - krāsa nedaudz pabalo un
var atsvaidzināt - nekas nav jākasa nost , esošam krāsojumam var pindzelēt pa virsu.

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: Zzz (46.109.45.---)
Datums: 20/03/2023 16:44

Cik atceros spiedienimpregnacija nodrosinaja kokam +10 gadus

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: Andža (62.85.105.---)
Datums: 21/03/2023 09:44

ms123 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja paceļ no zemes uz betona stabiņiem un kokam nav
> tiešas saskarsmes ar betonu ( starpā kaut
> ruberoīda izolācija ) un jumts nav caurs -
> stāv gadiem nekrāsots , bez kādas ķīmijas .
> Ja gribas kādu sienu apšūt (aizvējam ) - labāk
> dēli likt vertikāli - lietus ūdens labāk notek
> Ja gribas smukumu - neēvelētam dēlim var
> r uzsmērēt kaut zviedru krāsu ( ir pieejami
> dažādi toņi)
> turas labi , koks elpo . Vienīgi saules pusē pēc
> gadiem pieciem - krāsa nedaudz pabalo un
> var atsvaidzināt - nekas nav jākasa nost ,
> esošam krāsojumam var pindzelēt pa virsu.

"Neliels" precizējums - man tā terase nebūs zem jumta, bet tikai pacelta uz betona stabiņiem... tā kā karkass dabūs atrauties no mammas dabas pēc pilnas programmas :). Tāpēc arī tāda dilemma - pašam ar pindzeli pāriet pāri vai pirkt jaunu - zem spiediena impregnētu kokmateriālu

Re: Āra terases karkasa konstrukcijas dēļi pašrocīgi antiseptizēti. Vai būs ok?
Autors: Snow Rider 3D (58.187.75.---)
Datums: 21/12/2023 17:42

Izvēle starp pašrocīgi antiseptizētiem un spiediena impregnētiem dēļiem ir jūsu prioriāte un budžeta jautājums. Paldies par jūsu jautājumu, un veiksmīgu snow rider 3d terases būvniecību!



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ********  **    **  ******** 
 **   **   **     **     **     **   **   **       
 **  **    **     **     **     **  **    **       
 *****     ********      **     *****     ******   
 **  **    **            **     **  **    **       
 **   **   **            **     **   **   **       
 **    **  **            **     **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727