UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 4
Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: Miks (81.198.49.---)
Datums: 24/09/2011 23:07

Visticamāk, ka šajā forumā ir aktīvi arī paši celtnieki.
Varbūt kāds var pateikt izmaksas šādas mājas celtniecībai:

[www.solarhouse.lv]

Specifikācija: siltumsūknis, bioloģiskā kanalizācija, dziļurbums.
Iekšdarbi: krāsotas sienas, vidējas cenas flīzes, pvc logi, utt. respektīvi ņemot vērā vidējas izmaksas.

miks.sels{at}inbox.lv

Cerot uz atsaucību.

Miks

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: Miks (81.198.49.---)
Datums: 24/09/2011 23:10

Laikam šeit linku ielikt nevar, bet biju domājis solarhouse mājas lapā mājas projektu MUVONE 91.5m2 (165.4m2).

Paldies.

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: Yellow (46.109.92.---)
Datums: 25/09/2011 08:06

Sāku būvēties novembrī. Man sanāca 530Ls/m2 (140m2 mājai). Summā iekļauts gan apkure,gan bruģis,gan nojume,gan zāle...Pāris lieki taukšķi aizgāja uz gruntsgabala līmeņa celšanas rēķina,1 lieks taukšķis-biezai vates kārtai-15cm(kaut gan diez vai lieks taukšķis-drīzāk papildus taukšķis),pāris lieki taukšķi-lielam balkonam,pāris lieki taukšķi-kretīniem-celtniekiem-zogot un sačakarējot...Ja viss augstāk minētais nav nepieciešams un no tā var izvairīties(kaut gan apšaubu,ka no celtnieku darbības "šedevriem" vispār kāds var izvairīties) ,tad attiecīgo summu var atskaitīt. Par pārējo-neiedomājos,kur vēl varētu ieekonomēt,jo viss maksā tik,cik maksā,turklāt paliek tikai dārgāks(ieskaitot darbu).

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: Ivars Vītols (159.148.3.---)
Datums: 09/10/2011 08:26

Sveiki!
Šobrīd ir esmu apstājies dilemmas priekšā - vai nu nopirkt jau uzbūvētu divstāvu māju vai arī tomēr celt jaunu.
Divstāvu māja apmēram ar platību 445 m2, un vienstāva palīgēka apmēram ar platību 225 m2.

Cik lielas izmaksas varētu būt:
1) uzcelt šāda izmēra ēku pašu spēkiem, t.i., materiālu cena.
2) kādas būtu izmaksas ja to veiktu celtnieki, .t.i., cik par darbu paņemtu celtnieki?

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: m. (78.84.75.---)
Datums: 09/10/2011 10:40

Materiali ir puse no izmaksam apmeram, tatad ja augstaak teica 300 ls m2 tad materiali bus 150 ls m2 (tas ar vienkarshiem materialiem jaa). Parekjinaat pats parekjini.

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: raihs (212.93.105.---)
Datums: 09/10/2011 18:08

Nopirkt uzbūvētu,protams,būtu vienkārši un nervus saudzējoši. TAČU-noteikti ir jāzin,kāda ir mājas vēsture-tobiš-vai tā ir celta sev un tiek pārdota kaut kādu apstākļu dēļ,vai arī celta pārdošanai. Ja pirmais variants,tad jābūt ļoti uzmanīgam pie apskates(jāņem līdzi kāds pieredzējis būvnieks,kurš zinās visus knifus),turklāt būtu ideāli,ja šajā mājā jau kādu laiku kāds ir padzīvojis. Ja otrais variants,tad jābēg pa gabalu-tur nav variantu...
Pašam būvēt-tas,protams,ir murgs-riktīgs karš gada/divu garumā-bez nerviem,cīnoties ar celtnieku-deģenerātu ordām(sorry-pēc savas pieredzes citādi neesmu spējīgs izteikties),taču tu pats esi klāt visos procesos,un sajūtas pabeidzot šo murgu tomēr būs pavisam savādākas..Nu gluži kā uzvara karā:)

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: Ivars Vītols (159.148.3.---)
Datums: 14/10/2011 20:17

Nu jā ir jau tikai trīs varianti: 1) pašam celt māju, 2) pirkt uzceltu, 3) ņemt celtniekus un celt. Katram variantam ir savi plusi un mīnusi.
Lai pats celtu māju, tad tam ir vajadzīgs gan laiks, gan arī pacietība, jo vienā rāvienā to nevar izdarīt, turklāt arī - visas dokumentu būšanas, projekti, atļaujas, un visi būvdarbi u.tt. Arī vēl zeme jāpērk.
Atļauties būvniekus un "sēdēt" visu laiku klāt arī negribu.
Esmu šobrīd par trešo variantu - pirkt jau uzceltu. Protams laimes spēle. Un tomēr ir doma, lai māja būtu vairākām paaudzēm - man pašam un arī bērniem, ja vien tiem būs vēlme palikt un dzīvot.
Saprotu, ka neviens neko neieteiks, jo katrs gadījums ir ļoti individuāls, bet nu tomēr katrs padoms ir tā vērts, lai to apsvērtu u.tt., un tiem kam jau ir mājas vai tādas ir uzbūvējūši var ieteikt uz ko pievērst īpašu uzmanību.

Interesējošā māja - 400m2,celta tālajā 1992.gadā, tas nozīmē, ka mājai nu būs 20 gadi. It kā ne īpaši daudz, bet tai pat laikā tā nav arī tikko celta māja, un, iekšā sienās neielīdīsi un neko īpaši nepārbaudīsi. Ārējā apdare - dzeltenie kieģeļi, droši vien gāzbetona bloku māja, jumts - dakstiņi - gan mājai gan saimniecības ēkai - tas arī dod tādu domu, ka māja celta pamatīgi un jumts arī turēs pārdesmit gadus bez raizēm . Plaisas mājas pamatos un attiecīgi - sienām nav.Ir pilsētas ūdensvads, centrālā apkure ar malkas gāzģenerācijas katlu, čuguna radiatori. Viss pārējais kā jau citām mājām. Māja nav "apdekorēta" lai kaut ko slēptu un nav arī acīmredzamas remonta pēdas, arī iekšējā apdare neliecina par kaut kādu remontu defektu slēpšana. Ir saimniecības ēka ar garāžu, pirti, āra puspagrabs. Man patīk tas, ka māja ir piepilsētā.
Tāpēc ir jautājums esošo māju īpašniekiem, ar kādām problēmām jārēķinās ar 20 gadīgu māju? Uz ko īpašu jāvērš uzmanība, un kuras ir tās saucamās vājās vietas?
Cena protams ir uz 80000 Lv :((((

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: AndrisL (87.110.170.---)
Datums: 14/10/2011 22:08

Cik daudz esmu sastapies ar sava vecuma jaunatni (no 20-30) gadiem, ļoti reti kāds dzīvo kopā ar vecākiem. Ja nu vienīgi nav kāda lauku saimniecība, kur darbojas vairākas paaudzes.
Tāpēc teksts, būvēt bērniem liek pasmaidīt. :) Labākajā gadījumā tā celtā māja noderēs mazbērniem, kad tie ir vēl bērni, vai arī vēlāk - lai būtu ko pārdot. Iespējams esmu saticis nepareizos cilvēkus, tomēr uzskatu, ka māja jābūvē sev, savām vajadzībām, iespējam, un ar aprēķinu, ka vecumdienās pašiem nāksies to uzturēt kārtībā.

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: raihs (212.93.105.---)
Datums: 14/10/2011 22:46

Nezinu,kur tā māja atrodas,bet ja nav kaut kur tālu pāķos,tad cena ir ļoti laba!Pašam celt būs daudz,daudz dārgāk!

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: specs (46.109.119.---)
Datums: 14/10/2011 23:26

400kvm tās ir tikai problēmas. Ja nerīko tusiņus 1x nedēļā, tad vismaz 150kvm ir lieki un attiecīgi prasīs lielu naudu apsaimniekošanā. Bērni, it sevišķi, ja mājā nav pilsētā, jau 18 gadu vecumā aizvāksies prom uz neatgriešanos - tas ir fakts. 80kLVL maksā māja Valmieras priekšpilsētā...

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: raihs (212.93.105.---)
Datums: 14/10/2011 23:36

Ja jābūvē ,tad atrašanās vieta būvniecības izmaksas diez ko nemainīs-ja nu vienīgi cēlējus varēs bik lētāk noalgot,taču globāli tas izmaksas nemainīs. Ja šājā cenā ietilpst arī zeme,tad tur nav ko runāt-tas ir lēti. Vienīgi,kā jau teicu,jābūt baigi uzmanīgam. Bez speciem neiztikt-labāk ieguldīt piķi speciālistos,nekā pēc tam spļaudīties. Var tak izsaukt tādus,kas ar aparātiem nomērīs siltuma zudumus,jumta konstrukcijas,utt... Ja par cenu,man 140m2 māja ar 1550m2 zemi kopā izmaksāja ap 90 taukšķiem...Īpaši neekonomējot,bet arī bez pārmērībām....

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: gunbox (94.103.57.---)
Datums: 15/10/2011 00:57

Piemērs iz dzīves:
Pavasarī man cels koka karkasa 1-stāvu māju. 250Ls/m2 līdz pelēkai apdarei. Protams, pašam uzraugot. Tas uz maniem 90m2 būs kādi 22tk. latu. Kopā ar siltumsūkni un visām pārejām ekstrām sanāks uz 35tk. latu.
Ja ceļ mansarda vai 2-stāvu koka karkasa, tad dēļ konstrukcijas iespējams uz m2 sadārdzinājums varētu būt līdz 400Ls/m2.
Toties man sienas pīrāgs būs zināms un pietiekošs.
...
Kas patreiz notiek Baložos. Viestāvu līdz 90m2 mājas vienu pēc otras pārdod pa 70tk latiem. Sienas sola uz kaut kādiem keramzītblokiem ka ir 10cm fasādes vate, kaut gan es redzēju savām acīm, ka liek 5cm putuplastu. Nu tad rēķiniet - cik efektīgi ir pirkt pat no cēlāja māju, kuru naturāli iesmērē slēpjot faktus. Kur nu vēl māju, kura ir 20 gadus jau nostāvējusi.
...
Ķekava
Paziņas tagad pērk kaut kur ap 140m2 mansarda māju ar pelēko apdari. Sākumcena bija kaut kādi 50tk. Cenu norunāja līdz 38tk kopā ar visu zemi. Protams ka pirmie brāķi. Nojumes jumts ieliecies. Kaut kur ūdens tecēja cauri un vēl kaut kas. Cik vispār kvalitatīvi jāceļ māju ka pat nojumi nejēdz taisni uzsliet? Es viņu vietā māju, kurai pat aizdoma būtu par paviršu darbu pat neiedomātos par pirkšanu.
...
Ko es ar to gribu pateikt. Šajos laikos mūsdienās būvētu labu māju neviens nepārdos. Pārdos labu, bet dārgu ekpluatācijā. Kā arī labu un ļooooti dārgu. Jebkurā gadijumā pērkot gatavu ir jāsamierinās ar to ko iegādājies un ar to ka tas ir kaķis maisā, lai arī kādus brīnumus stāstītu. Patreiz cenas nav tik augstas būvmateriāliem, lai neizvēlētos uz doto brīdi pašam vai savam būvniekam celt.

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: specs (46.109.119.---)
Datums: 15/10/2011 01:19

Nesaprotu, kas tās par brīnumcenām 38kLVL? Jautājums ko mēs katrs saprotam ar vārdu māja, pelēkā apdare un ko mēs saprotam ar vārdu Ķekava? visdrīzāk tas ir nekurienes vidus, vieta kur lietus laikā piebraukt nav iespējams, asfalts 5km attālumā, elektrība 16A, citu komunikāciju nav, 300mm siena bez siltinājuma un pati māja vairāk atgādina šķūni...

Man, protams, nav žēl, bet nepatīk, ka cilvēki, kuri meklē padomu, tiek baroti ar muļķībām par 300LVL/kvm izmaksām būvniecībā utt. ilvēki salasās un pēc tam iestrēgst dolgostrojā, jo naudas pietiek 2/3 darba un tad visi ir nelaimīgi, ieskaitot kaimiņus.

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: raihs (212.93.105.---)
Datums: 15/10/2011 09:11

gunbox komentārā jāievēro viena nianse-"Pavasarī man cels.."-tātad nākotnes formā! Vot kad šis koments būs pagātnes formā-"uzcēla",tad arī varēsim to visu nopietni uztvert. Es,kad sāku celt,arī domāju,ka ar 50tk pietiks atliektiem galiem...
Par vienstāva(nejaukt ar foruma dalībnieku:)) māju piekrītu-ja apkārtnē nav smuku ainavu,kuras var baudīt tikai no otrā stāva balkona,tad noteikti nevajadzētu uz augšu celties. Pirmkārt izmaksas-pārsedzes,trepes+pamatīga kvadratūra,ko apēd trepju laukums(man divpadsmit m2 pa abiem stāviem sanāk). Turklāt pamatīgi besī tā kāpelēšana šurpu-turpu. Vecākiem cilvēkiem tas toč diendienā varētu būt apgrūtinoši. Kad man to pirms celšanas teica,es smējos.Tagad sapratu. Bet manā gadījumā ir tas variants,kad ir ko no otrā stāva balkona redzēt... Bet gadījumā,ja ir tikai pļava,kur perspektīvā var redzēt tikai kaimiņmājas sienu,tad otrs stāvs-tas ir lieki.

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: Ivars Vītols (159.148.3.---)
Datums: 15/10/2011 10:15

Tāpēc arī, pirms izdarīt izvēli, šobrīd uzklausu viedokļus, ieteikumus un apsveru visus par un pret. Protams, jauna māja ir un paliek jauna māja, bet ar noteikumu - KVALITATĪVA.
Par bērniem mēs nezinām, droši vien katrs aizies savu ceļu, bet viņiem vienmēr ir iespēja atgriezties un būs sava vieta, istaba u.tt. Mana doma ir tāda - ja cel (pērc) māju priekš sevis, tad neaizmirsti arī par bērniem, nu labi kaut vai priekš mazbērniem :) Citādi var dzīvot 2 istabas dzīvoklī, jo no mājas "SERKOCIŅKASTĪTES" arī jēga nav.
Mums ģimenē tūlīt ienāks trešais mazulis, un, gribās, lai katram tomēr ir sava istaba, lai man pašam ir sava darbistaba (kurā ir bibliotēka, dators u.tt.). Jā, un arī tieši tā, lai var taisīt tusiņus, lai atbraucējiem ir vismaz kāda istaba, kur palikt, pārlaist arī nakti, jo dzīvē ir sanācis, ka pats esmu pārcēlies krietni tālāk dzīvot no saviem radiem, tāpēc ciemiņi ir bieži :). Pats arī viesojos pie radiem, draugiem un teikšu atklāti - ne es jūtos ērti, ne viņi, ja ir jāspiežas un nav kur tā īsti palikt.
Runājot par pilsētu vai piepilsētu, tad droši vien katram tās prasības ir individuālas. Man personīgi nepatīk pats pilsētas centrs - transporta būzmas u.tt., nu nejūtos brīvs - visiem viss ir jāredz - ne tu pikniku ārā normāli var uzrīkot ne ko citu, un man nepatīk dzīvot uz 1400m2 zemes un skatīties pāri žogam ko kaimiņi dara. Bet ja māja ir piepilsētā (pilsētas nomalē), un zemes gabals ir vismaz 5000m2 ar iekoptu dārzu un apkārtni, tad ir citādāks skats gan uz māju gan arī uz dzīvi, un tas pats vien sanāk, ka dzīvo pilsētā, tikai klusajā rajonā. Bet parasti šādās vietās visi labie zemesgabali sen ir izpirkti un vairāk vai mazāk apbūvēti. Turklāt noskatītās mājas apkārtne ir pilsētas jaunā apbūve, tiki ne jau māja pie mājas, jo izskatās, ka katrs ir domājis par to lai nevajadzētu skatīties kaimiņu logos :)
Noskatīta mājas cena ir virs vidējā cenu līmeņa šajā apvidū (varētu teikt no augstāko cenu diapazona), bet par zemāku cenu neko labu nevar nopirkt - jau vizuāli redzams, ka tajās būs jāieliek krietni daudz naudas. Tāpēc arī piekrītu iepriekš komentāram, ka par lētu naudu neko labu nenopirksi.

Raih rakstīja: "Var tak izsaukt tādus,kas ar aparātiem nomērīs siltuma zudumus,jumta konstrukcijas,utt.." Kur šādu speciālistu lai sameklē, varbūt vari ieteikt?? Protams, tas jebkurā gadījumā atmaksājas. Bet nu tie siltuma zudumi tikai ziemā mērāmi, ne jau tagad?


Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: specs (46.109.119.---)
Datums: 15/10/2011 10:52

Nu tad skaidrs, ka nav runa par pieRīgu. Jo tālāk no Rīgas, jo celt no jauna nav izdevīgi, jo izmaksas visur +/- vienādas, bet tirgus cenas ļoti atšķirās.
Tātad matemātika ir vienkārša. 1kvm celtniecībā izmaksā kā minimums 400Ls tik lielas platības mājai BEZ žoga utt. Jānem vērā, ka tā ir cena pašam neko nedarot, bet organizējot brigādes. Pie tā visa jāpieskaita zemes cena. Tātad, ja māja ir uz 400kvm, tad tas celtniecībā būs 160kLVL + zeme.

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: Ivars Vītols (159.148.3.---)
Datums: 15/10/2011 13:11

SPECS, aha, tā nav pieRīga. Bet nu tas cipars ceļot māju tik un tā uzgriežas iespaidīgs (bet arī sadārdzināt to prieku var tāpēc, ka būvmateriālu izvēle šeit nav tāda kā Rīgā, un atlaides uz to arī nekādas, plus ja vēl viss jāpiegādā) neatkarīgi no atrašanās vietas, neskaitot vēl saimniecības ēku ar garāžu u.tt., ja grib uzcelt.
Bet, ja pērkot viss ir gatavs - māja, pie tam mēbelēta, saimniecības ēka, pirts, garāža, stikla siltumnīca, pagrabs, + zeme uz 5000m2 ar iekoptu augļu dārzu, tad liekas,ka cena arī ir nav tik liela. Bet tiek izskatīti arī citi uzceltu māju varianti, vismaz salīdzināšanai u.tt.
Paldies arī par ieteikumiem, arī tiem ja tādi vēl būs :)

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: raihs (212.93.105.---)
Datums: 15/10/2011 13:37

Par tēmu-Var tak izsaukt tādus,kas ar aparātiem nomērīs siltuma zudumus,jumta konstrukcijas-vot neatceros nosaukumu firmai,kas ar to ņēmās-pagājušajā gadā vēl pa TV rādīja-šie tur jumtus,sienas testēja,pārbaudīja konstrukciju pareizību. Gan jau kāds atcerēsies un uzrakstīs. Bet gan jau googles tante arī var palīdzēt

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: aaaa (78.84.185.---)
Datums: 15/10/2011 13:52

Viņu ir kā sabak ņerezannih:
[www.google.lv]

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: m. (78.84.75.---)
Datums: 15/10/2011 14:25

Es vareetu uzcelt par 50 ls m2.

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  ********   ******   **    ** 
 **    **  **   **   **        **    **  **   **  
     **    **  **    **        **        **  **   
    **     *****     ******    **        *****    
   **      **  **    **        **        **  **   
   **      **   **   **        **    **  **   **  
   **      **    **  **         ******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727