UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4
Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 16/10/2011 17:18

raihs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Viens ,ko es nekad nesapratīšu-kā viņiu visi
> nesaprot,ka tāds darba stils "nestrādā"-nu
> nohaltūrēju tu vienam ,otram,desmitajam..Ko-visu
> dzīvi iekš ss.lv darbu meklēsi?



Vecā padomlaiku patiesība (aktuāla gan visos laikos) - valsts izliekas, ka maksā, tauta izliekas, ka strādā.

Diemžēl, būvniecības nozare ir pilnīgi pelēkajā ekonomikas zonā (es par privātobjektu celtniecību) un tāpat, kā valsts/pašvaldību iepirkumos, pasūtītājam noteicošais ir tikai cena. Tie, kurus interesē arī (vai tikai) reputācija ir tādā mazākumā, ka normālā biznesā var arī neņemt vērā, ne viņi veido tirgus kopainu. Attiecīgi, kā sauc tā atsaucas - kaut piekrītot strādāt par 3 kapeikām visi zin, ka atbildību un kvalitāti prasīs par rubli, tomēr izdara par tām 3 kapeikām un uzskata, ka izdarījuši labāk un vairāk. Tā ir daudzu gadu garumā izveidojusies mentalitāte un tiek nodota jaunajai paaudzei gandrīz vai ģenētiski. Ik pa laikam saskaros ar brigādēm, kas šo tradīciju mēģina lauzt, tomēr tas iespējams vien gadījumos, ja nav jāknapinās un sadarbība no abām pusēm noris kā nolīgts.

Ir tāda profesija - būvuzraugs. Privātbūvniecībā praktiski nenovērojama un arī citur bieži vien tikai formāls, jo likumdošana tā prasa.

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 16/10/2011 19:22

Mana personīgā pieredze un tiešām ieteikums - tiklīdz redz, ka konkrētais cilvēks nemāk vai negrib strādāt - momentā, bez nekādām nākošajām reizēm ir jāsaka viņam atā. Un jāmeklē vietā cits. Ir ļoti daudz labu meistaru, kas arī prot strādāt, bet tādi ir retums. Un, ja viens kaut ko salaida dēlī, tad ir 100% skaidrs, ka viņš arī turpmāk taisīs sūdus. Cilvēki nemainās. Galvenais jau ir attieksme - man viss po, esmu paviršs, gan jau saimnieks nepamanīs utt. No tādiem tiešām pa gabalu. Un no sliņķiem un dzērājiem pa gabalu.

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: specs (46.109.119.---)
Datums: 16/10/2011 21:08

Jā, piekrītu aaaa! Kad sāku darbus un pirmā brigāde, kā tagad saprotu bija nelietīgi halturšiki, sataisīja pirmos sūdus, norunāju un uzticējos, ka problēmas tiek likvidētas, kas arī notika, bet man pietika naivuma noticēt, ka pēc pirmās šmuces viņi vairs nemēģinās haltūrēt. Kā rezultāts tagad ir nekvalitatīvi veikts darbs, kurš ik pa laikam par sevi atgādina, bet bez apaļām summām diemžēl nav labojams...
Ieteikums citiem - trieciet ratā uzreiz, jo brāķis nav nejaušība, bet gan nemācēšana, vai vēl sliktāk - attieksme.

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: raihs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 16/10/2011 23:02

Kā vienmēr,ļoti cienu aaaa komentārus-skaidri,tieši un precīzi...
Es izdarīju to kļūdu-n-tās reizes naivi cerēju,ka izlabos un tālāk strādās godīgi/apzinīgi...Ha-Šššasss... Ļoti interesanta parādība ir tā,ka cilvēki vienkārši negrib strādāt/pelnīt-es tak par cenām īpaši nekaulējos-cik prasīja,tik maksāju. Bet tak nenāk uz darbu,neceļ trubu,nekad neatzvana.Ja atnāk,tad uz dažām stundām,no kurām lielāko daļu nopļāpā pa telefonu.Sarunā tikšanos-neatnāk,zvanu-izslēgts...Nu patriec tu tādu,bet nākamais ir tieši tāds pats!Beigās jau bija bail mainīt-ka tik neuzrautos un vēl sliktākiem! Toties cik profesionāli viņi māk apdirst citu darbu! Ekselenti!Fasādnieks ieraudzīs par 5mm nošķiebušos sētas stabu,bet kad es pielieku līmeņrādi fasādei un parādu,ka 1,5cm peld,tad paliek nikns un bļauj,ka es piesienoties,lai nemaksātu,un atceras,ka jaunībā bijis karatists...Un tādu variantu bija papilnam.No kurienes te var būt cieņa? Murgs. Vēl arvien nevaru saprast,kā var būt,ka visu dzīvi darot vienu darbu(un ar to viņi visi kā viens baigi lielās-tipa es jau padsmit gadus grīdas leju,jumtus lieku,utt),nav iemācījušies to izdarīt pareizi! It kā taču vienreiz sataisot sūdus,vajadzētu atcerēties,ka tā nevajag.Tak nē!
Stulbi ir tas,ka man laikā,kad jādara pamatdarbs,ar ko maksāt par būvdarbiem,esmu spiests pusi darba dienas pavadīt,iedziļināties celtniecības procesos.Palasu,papētu ,pakonsultējos un jau nākamajā dienā saprotu,ka man tak jumtu grib ne tā uzlikt! Kā lai viņus citādi sauc,ja ne par idiotiem? Viss taču ir tik vienkārši!
Tā nu es te pa vakariem sēžu forumā,lai izburtos visām tām lietām cauri,jo nevar taču uzticēties! Un tiešām,parakājoties pa tēmām,esmu no daudziem sviestiem savu būvi izglābis! Par to liels PALDIES dalībniekiem! Nu jau tas murgs principā būs beidzies,un māja ir OK:)

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 17/10/2011 09:05

Man izskatas,ka vismaz sobrid ir loti paveicies ar stradniekiem,dzeki trijata nokapaja menesi,neskatoties uz to,ka shanceja pa vakariem un brivdienas pilnais grafiks,izdarits manuprat daudz,demonteja esosam vienstavu namelim jumtu,uzrava jaunu otro stavu no blokiem,uzlika jumtu un vel entas nianses ar dazadiem darbiem ( skurstenis,terase,betonesana,utt ),apmaksa manuprat dempings,kvalitate ok,ja kadam Liepajas puses ko vajag,varu drosi iedot koordinates,bet izskatas,puikas ir noslogoti un nav ari jajauta,kadel noslogoti

jumts
Autors: Inguss56 (91.105.6.---)
Datums: 07/08/2012 09:52

Sveiki!
Lieta tāda, ka gribu atjaunot vecvecāku māju, kurai tūliņ apritēs 100 gadi, veca koka māja, kurai steidzīgi vajag gan jaunu jumtu, gan jaunu siltinājumu...
Tad nu lūk, gribēju pajautāt, kas būtu izdevīgāk jumtam,to noplēst pavisam un izmantot šito pieeju [www.spu.fi]
vai pirkt spāru konstrukcijas...kas būtu izdevīgāk un labāk?

kaa pieliimet uv ud profilu pie betona
Autors: maris007 (178.16.22.---)
Datums: 17/11/2013 13:48

Varbuut kaads var paliidzeet man ir ieriikotas siltaas griidas,bet nezinu kaa lai monteet uv ud profilus,jo ar diibeliem nevar buus pushu caurules.varbuut kaads var ieteikt kaadu liimi vai kautko tamliidziigu.paldies

pirts.
Autors: Uldēns (85.10.211.---)
Datums: 30/04/2015 10:51

Sveiki.
Gribētu noskaidrot,cik biezam ir jābūt vates slānim,priekš pirts(lāvas).
Internetā atrodams ka sākon no 5-20 cm,takā ir grūti saprast.
Jau iepriekš paldies

Re: pirts.
Autors: v_t (85.10.211.---)
Datums: 30/04/2015 13:29

pērtuvē jālieto atstarojošā izolācija.

Re: pirts.
Autors: Pavels.O (85.10.211.---)
Datums: 30/04/2015 13:37

stipri atkarīgs no kā ir pati pirts.
Ja guļbaļķu, tad sienām neko, bet griestiem ~ 20 cm
ja karkasene, tad karkasa biezumā, piemēram, 10 - 15 cm, griestiem 20 cm.
ja mūrēta, tad sienām 5 cm, griestiem 20 cm.
Pareizs sienu pīrāgs visos gadījumos izņemot guļbaļķu sienas. no iekšas vagondēlis -> gaisa sprauga 2,5 cm -> ALUpapīrs -> siltinājums + siena.

Re: Uzkopšanas serviss
Autors: CleanMaster (85.10.211.---)
Datums: 11/07/2016 10:02

Uzkopšanas servviss www.cleanamster.lv

Re: privātmājas celtniecības izmaksas
Autors: Būvniekss (85.10.211.---)
Datums: 30/07/2016 12:01

Mājs siltināšana vienozīmīgi te - [www.prodev.lv]

Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  **    **  **     **  ******** 
 **     **  **   **   ***   **  **     **     **    
 **     **  **  **    ****  **  **     **     **    
 **     **  *****     ** ** **  **     **     **    
 **     **  **  **    **  ****   **   **      **    
 **     **  **   **   **   ***    ** **       **    
 ********   **    **  **    **     ***        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727