UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Elpojoši matereāli
Autors: KristineL (---.gnt.lv)
Datums: 15/07/2004 12:34

Kas tagad skaitās labi siltināšanas matereāli, bet kas ir "elpojoši"?

Re: Elpojoši matereāli
Autors: Mc (---.tec2000.lv)
Datums: 23/07/2004 10:46

Akmens vate taa luuk!!!

Re: Elpojoši matereāli
Autors: ekologs (159.148.86.---)
Datums: 23/07/2004 11:01

Kautkur nesen lasiju, ka termins "elpošana" attiecībā uz būvkonstrukcijām tāds mīts vien ir. Tā gaisa plūsma, kas iziet caur sienām, salīdzinot ar gaisa apmaiņu ventilācijas (piespiedu vai dabīgā - atvērts logs) rezultātā, ir gaužām niecīga (tipa 8l gaisa stundā salīdzinot ar 30m3 vēdināšanas rezultātā). Tā ka cerēt, ka "elpojošās" sienas palīdzēs nodrošināt skābekļa apmaiņu mājā, ir vairāk kā naivi!

Manuprāt vairāk būtu jārunā par mitruma caurlaidības īpašībām, kas arī ir būtiski saistībā ar labvēlīga mikroklimata nodrošināšanu telpā. Cik zinu, vatei mitrums iet cauri bez aiztures. Savukārt koka māja ir spējīga absorbēt mitrumu un pēc tam arī to atdot, nodrošinot mitruma līdzsvaru.

Neesmu speciālists, tapēc, ja ir kāds spečuks - palabojiet mani, ja esmu kautkur kļūdījies!

Re: Elpojoši matereāli
Autors: Buss (195.244.138.---)
Datums: 23/07/2004 16:41

Šis temats jau šeit tika apsūkāts uz priekšu un atpakaļ - pameklē vecos topikos.

Īsumā
Uz fibo blokiem var likt putuplastu, jo putuplasta gaisa un mitruma caurlaidība ir lielāka nekā fiboblokiem
Uz gāzbetona, keraterm jāliek vate.
Nezinu par silikāta blokiem.

Re:
Autors: vt (195.13.178.---)
Datums: 12/08/2004 12:53

Ja mēs gribam elpojošu māju, tad vislabāk to uzbūvēt no drāšu žoga. Elpos tā, ka tik turies. Visi citi elpojošie izolācijas materiāli - vates, skaidas, fibo, fibro, salmi, niedres, spaļi, izdedži u.t.t. u.t.jpr., pēc savas būtības ir līdzīgi aušgminētajam "siltumizolācijas" materiālam. Saelpojušies ūdens tvaiku, viņi kļūst stipri siltumcaurlaidīgāki un nepilda izolācijas pamatfunkciju - izolēt.
Tāpēc tiem mēdz nogriezt skābekli, izolējot ar tvaika necaurlaidīgām plēvēm. Tādā veidā no elpotājiem pārvēršas par neelpotājiem un sāk pildīt savas funkcijas - PALĒNINĀT 1/4 daļu visu siltuma zudumu. Atlikušās 3/4 siltuma, infrasarkanā starojuma veidā, netraucēti silda pilsētu, rajonu, Latviju, galu galā visu zemīti. Tas būtu sīkums, ja par to nebūtu jāmaksā pašiem. Bet nevajag īpaši izsamist, jo šīs 3/4 var iesprostot māju iekšpusē ar atstarojošās izolācijas palīdzību. 5 - 8 mm biezs ruļļu materiāls ar pulētu alumīnija foliju. Neelpo nemaz! Par ko liels prieks. Liek iekšpusē, ar foliju pret silto pusi, atstājot gaisa spraugu 1,5 - 2 cm, atstarojošā efekta nodrošināšanai. Domājam par ventilāciju, vai turam logu šķirbiņā - varēsim atļauties. Ja liekam no ārpuses, tad sacaurumojam kā duršlāgu, lai izlaistu laukā mitrumu, kas izgājis cauri sienai - lai nesapūdētu koka māju, lai nebūtu jādzīvo mitrā mūra mājā. Šajā variantā zaudējam ap 20% efektivitātes. Protams, gaisa sprauga obligāta, ventilējama apdare. Apmest nevar. Ir daudz citu iespēju. Lai veicas.

Re: Elpojoši matereāli
Autors: Jāns (62.84.20.---)
Datums: 29/08/2004 19:29

Vislabāk elpo un iyolē līmētās brusas - ideāls materiāls un vislabākais klimats mājā!

Re: Elpojoši matereāli
Autors: Taa luuk (159.148.150.---)
Datums: 31/08/2004 10:24

Elpojash materiāls nenodroshina skabeklja apmainju telpā bet gan to ka ēka var veiksmīgi žūt kautvai no buvniecības laika mitruma (lietus, līmes javas utt) Ja izmanto ne-elpojoshu materiālu šī žūšana notiek līdz pat 8 reizēm ilgāk nekā ja sienas ietver elpojosh materiāls un ja žūyšana notiek uz iekshu tad ja nav pietiekami padomāts par ventilāciju pieļauju domu ka telpas iedzīvotājiem var sākties problēmas ar veselību(mitrums, iespējams pelējums utt).
Ja njem piemēram koka māju un siltrina tad 100% vajadzētu izveirīties no tiem kas neelpo jo kokaā ka jau te minēja veidojās mitrums kurš pēc veselā saprāta un latvijas būvnormatīviem nav pieļaujams ;-( Ka teica viens pazinja ka tad jau pec laika tikai tas putuplasts vien paliks !
Interesanti ar ko līmē brusas ? Tieši tā pat kja ievieš zināmas bažas OSB izmantošana visut tai skaitā sienās kas tur ieksha notiek ir gruuti pateikt ...

Ka te VT min ka jaizolē ar atstarojoshiem materiuāliem un min piemēru, bet te iet runa par ēkas siltināšanau no ārpuses t.i gadījums kad nelieto šīs plēves ! jo bloks sho mitrumu laiz cauri un elpojoshais ari to dara!

Vis ir savādāk ja izolē no iekshpuses !

Ja runā par VT reklamēto atstarojošo izolāciju kas pēc likuma nemaz nav izolācija (jo nevienā normatīvā aktā nav runa par atstarojošiem materiāliem) tad pēc vienkārsās fizikas varu teikt ka sīs izolācijas efektivitāte ir stipri atkaīga no tep starpības starp apbām pusēm ! Un rekjlāmas materiālos tiek norādīta siltumvadītspēja 0,037WmK kas ir tieshi tik pat cik uzrāda vates ražotāji līdz ar to reklamēta 5x labākā izolētspēja ir apshauubāma jo tad labdai jābūt ~0,007WmK.


taa luuk

Ta luuk

Re: ta luuk
Autors: vt (195.13.178.---)
Datums: 31/08/2004 12:00

atkārtošos, nedaudz.
atstarotāju var lietot arī no ārpuses, tikai !!! - perforētu. pat liels skaits nelielu caurumiņu būtiski nesamazinās infrasarkanā starojuma atstarošanas spējas. tai pašā laikā nodrošinās mitruma izvadīšanu no sienas. vienīgais risks - tīri hipotētisks, kas var būt, ir caurumiņu aizsērēšana.
lietojot no iekšpuses, nekādu problēmu. atstarotājs pildīs arī tvaika barjeras funkcijas un var izmantot kombinācijā ar kādu citu izolāciju. īpaši jau jumtos, lai nodrošinātu skaņas izolāciju. turklāt var riktīgi ietaupīt uz kokmateriālu rēķina. nav nepieciešams ārprātīgais spāru platums, kur ievietot vati.
vot , par ventilāciju gan ir jādomā šajā variantā - kā tas mitrums izkļūs laukā no ēkas? varbūt, vienkārši, pa logiem un durvīm.
kas vēl? jā, tas 0.037 ir pamatslānim - putu polietilēnam, kas ir materiāls ar slēgtu mikrošūnu struktūru, neņemot vērā atstarošanas efektu. ir testi un dokumenti, kas apstiprina, ka atstarotājs ir 10X efektīvāks par vati.
par temperatūras starpību pilnīga taisnība, jo ārā būs aukstāks, jo efektīvāk atstarotājs darbosies, pilnīgi pretēji masīvajai izolācijai. un vasarā pasargās no karstuma, ja izmantosi abpusējo.
šeit ir pavisam citi darbības principi. piemēram, ziemā, -15*C, 5 metrus no mājas stāv auto un pret māju esošā puse nav aizsalusi, bet otra ir.
vasara, vakarā no mūra nāk riktīgs siltums jau pa gabalu, rumpis sāk svīst vaigi svilst, bet pieliec roku pie mūra - johaidī, nekāda īpaša siltuma. visādā ziņā stipri zem 36,6*C. starojums.
normatīvajos aktos, droši vien, nav daudz labu lietu - acīmredzot neesam daauguši. bet tas nenozīmē, ka tā vispār nav, ka tas nedarbojas.
pietiek sildīt visu latviju, ziemā gribas paslēpot, paslidot nevis staigāt gumijniekos!
par aukstu latviju!

Re: Elpojoši matereāli
Autors: Taa luuk (159.148.150.---)
Datums: 31/08/2004 15:47

Klau a kas tad turees sniega slodzi un kārniņu jumtu ja ne taas spares? Atstarojoshais materiāls vai kas ko ?


Un par to skanjas izolaaciju es ar smagi apshaubu vai 8mm materiāls buus labs izolators !


Un kas veiks shi pasakaina materiāla iestradi lai tas netiktu bojaats ? Aizej apskaties ka izskatas tvaika izolacija buuvees un tad pameigini katram ieskaidrot ka nedriikst buut neskrambinjas lai tas viss darbotos ...
Musu celtnieciibas kultuurai veel jaaug lidz shadam materiālam ;-)

Atstarojosha izolacija ir piemnerota tādās vietās kur nav iespējams lietoot "klasiskos" izolācijas materiālus ! Ka piemers Rundales pils vai cita eeka kura nav pieljaujami lieli biezumi utt! Domaju ka buuveet maju no shadiem materiāliem ir pietiekami neapdomiigi !

Tad serificējiet ar lamdu 0,007 un uz priekshu> lai vates un putuplasta tirgotaji iet lasiit seenes ;-))). Neesmu redzeejis nevienu papiiru ar sjhaduu lambdu iznjemot protams tos kas shos materiālus izplata !

Cik rada pieredze latvietim var iebarot ljoti daudz ko ka tik pietiek marketinga naudas vai skalju sauklju .....

Ta nu taa

Ta luuk

Re: Elpojoši matereāli
Autors: vt (195.13.178.---)
Datums: 31/08/2004 16:59

bez kārniņiem ir arī citi materiāli. un ja jumts sver pāris simtus kg, vai pat mazāk, tad to var uzlikt arī uz kamīna sērkociņiem. nu, nedaudz pārspīlējot. :) paliek, tiešām, tikai sniegs, ko turēt. bet sniegam nav vajadzīga drausmīgā spāre.
skaņai, tiešām, vajadzētu pielikt kaut ko šķiedrainu, un tieši jumtā, un īpaši bleķa. es jau arī neesmu teicis ka skaņas izolācijai pietiks ar 8mm atstarotāja. starp citu, kā tu zini, ka tieši 8? esi interesējies?
par iestrādāšanu bez komentāriem. kas jādara, tas jādara. jāprasa.
ir taču veidi kā likt cilvēkiem strādāt apzinīgi. pats pirmais - sitiens pa kabatu. gala beigās visi iemācisies atstāt caurumus un skrāpejumus. nedo dies, ķirurgs, par piemēru.
tādu lambdu nevar dabūt. un tā jau attiecas uz kondukciju, jeb vadāmību un uz konvekciju. bet ne par to ir stāsts. bet par to, ka nevienam citam izolācijas materiālam nav ielikts šūpuli apturēt starojumu. tie visai veiksmīgi tiek galā ar 1/4 līdz 1/3 no visiem siltuma zudumiem un pārējais kā pa lielu caurumu līst laukā starojuma veidā.
runa iet par pilnīgi atšķirīgiem principiem - termoss vai vatētā deķī ietīta kanna.
par iebarošanu tev absolūta taisnība. agrāk mēdza teikt - sakam partija, domājam - leniņš, tagad saka siltums un domā - ok, lai paliek.

Re: Re:
Autors: re (81.198.170.---)
Datums: 11/06/2007 17:01

vt Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja mēs gribam elpojošu māju, tad vislabāk to
> uzbūvēt no drāšu žoga. Elpos tā, ka tik
> turies. Visi citi elpojošie izolācijas
> materiāli - vates, skaidas, fibo, fibro, salmi,
> niedres, spaļi, izdedži u.t.t. u.t.jpr., pēc
> savas būtības ir līdzīgi aušgminētajam
> "siltumizolācijas" materiālam. Saelpojušies
> ūdens tvaiku, viņi kļūst stipri
> siltumcaurlaidīgāki un nepilda izolācijas
> pamatfunkciju - izolēt.
> Tāpēc tiem mēdz nogriezt skābekli, izolējot
> ar tvaika necaurlaidīgām plēvēm. Tādā veidā
> no elpotājiem pārvēršas par neelpotājiem un
> sāk pildīt savas funkcijas - PALĒNINĀT 1/4
> daļu visu siltuma zudumu. Atlikušās 3/4
> siltuma, infrasarkanā starojuma veidā,
> netraucēti silda pilsētu, rajonu, Latviju, galu
> galā visu zemīti. Tas būtu sīkums, ja par to
> nebūtu jāmaksā pašiem. Bet nevajag īpaši
> izsamist, jo šīs 3/4 var iesprostot māju
> iekšpusē ar atstarojošās izolācijas
> palīdzību. 5 - 8 mm biezs ruļļu materiāls ar
> pulētu alumīnija foliju. Neelpo nemaz! Par ko
> liels prieks. Liek iekšpusē, ar foliju pret
> silto pusi, atstājot gaisa spraugu 1,5 - 2 cm,
> atstarojošā efekta nodrošināšanai. Domājam
> par ventilāciju, vai turam logu šķirbiņā -
> varēsim atļauties. Ja liekam no ārpuses, tad
> sacaurumojam kā duršlāgu, lai izlaistu laukā
> mitrumu, kas izgājis cauri sienai - lai
> nesapūdētu koka māju, lai nebūtu jādzīvo
> mitrā mūra mājā. Šajā variantā zaudējam ap
> 20% efektivitātes. Protams, gaisa sprauga
> obligāta, ventilējama apdare. Apmest nevar. Ir
> daudz citu iespēju. Lai veicas.



Re: Elpojoši matereāli
Autors: Harijs T (83.223.151.---)
Datums: 14/06/2007 17:05

ELTETE ir tvaika izolācija ELT-KRAFT VCL četru slāņu materiāls. Aktīvā tvaika barjera ar augstu mehānisko izturību. Īpaši ieteicama siltinātajās koka konstrukcijās un būvēs bez piespiedu ventilācijas, 50 gadu garantija.
Papīru pielieto tikai organiskajai siltumizolācijai (linu vate, ekovate, kokšķiedras vate, kanepju vate un t.t.)

Re: Elpojoši matereāli
Autors: Harijs T (83.223.151.---)
Datums: 15/06/2007 19:20

Atsaucoties
[www.tvnet.lv]

Dabai draudzīga siltināšana

Par ekoloģiski pareizu siltināšanas sistēmu, pēc A. Skujiņas domām, nevarētu saukt minerālvates jeb akmensvates izmantošanu, nemaz nerunājot par putuplastiem. Minerālvate Latvijā tiek ievesta, līdz ar to tiek patērēta milzīga enerģija, lai to atgādātu līdz celtniecības vietai. Ekoloģiskāka ir tā saucamā ekovate, jo tās pamatizejviela ir vecais avīžpapīrs. Tipogrāfijas krāsas nu jau kādu laiku vairs nav indīgas un arī masai klāt pievienotā borskābe neizdalās, tāpēc tā nevar telpās uzkrāties tādā koncentrācijā, ka kļūtu bīstama cilvēku veselībai. – Ekovate pie mums vēl nevar izspiest no tirgus minerālvati tikai tāpēc, ka pēdējai aiz muguras stāv lielie ražotāji ar milzīgo reklāmas naudu, kaut pārējā pasaulē šo materiālu kā siltinātāju vairs neizmanto, – uzskata A. Skujiņa. Minerālvates lielākais trūkums ir tas, ka tā kā siltumizolācijas materiāls darbojas vienīgi sausā veidā, tāpēc celtniecībā tā jāizolē ar polietilēna plēvēm.

Re: Elpojoši matereāli
Autors: Harijs T (---.ejae.lv)
Datums: 15/04/2008 10:52

sk. www.ejagrupa.lv

Re: Elpojoši matereāli
Autors: sto>>Harijs T (80.232.250.---)
Datums: 15/04/2008 12:01

Tu nu gan pastāstīji jaunumus (pareizāk - izplati), runājot par minerālvati, ka: "..pārējā pasaulē šo materiālu kā siltinātāju vairs neizmanto". Ne Somijā, ne Ziedrijā u.t.t.? Un, pēc Tavām domām, Ekovate (tās pamatizejviela ir vecais avīžpapīrs) ir tas īstais materiāls? To neapdraud ne grauzēji, ne pelējuma sēņītes, ir ugunsdroša un mūzīga?

Re: Elpojoši matereāli
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 15/04/2008 12:24

Cik pats savām acīm esmu redzējis, Zviedrijā gandrīz visu un visur siltina ar akmensvati - nav ko te izplatīt murgus. Un zviedri, kas ekoloģijai un materiālu nekaitīgumam principā pievērš ļoti lielu uzmanību.

Re: Elpojoši matereāli
Autors: mmm (87.249.71.---)
Datums: 15/04/2008 12:31

Neiesu te gudri spriedelet, bet tad jau sanak, ka gazbetona majeli labak no arpuses ir siltinat ar pukjiku, jo ka sapratu, tad cietajai vatei tapat jaliek tvaika pleve, un tad jau visa "elposana" zud un maja zus pec buvniecibas tikai no iekspuses tavaitaa.

Re: Elpojoši matereāli
Autors: IP Loggedd (159.148.229.---)
Datums: 15/04/2008 13:37

"Minerālvates lielākais trūkums ir tas, ka tā kā siltumizolācijas materiāls darbojas vienīgi sausā veidā, tāpēc celtniecībā tā jāizolē ar polietilēna plēvēm"

Spēcīgi teikts ;) Ekoloģiskās izolācijas, protams, darbojas arī slapjā veidā ;)

Re: Elpojoši matereāli
Autors: sto>>>mmm (80.232.250.---)
Datums: 15/04/2008 13:52

Puptuplastu no ārpuses likt nav labākais variants salīdzinot ar minerālvati. Pirmkārt, tas neļaus elpot/žūt sienas konstrukcijai, otrkārt - ugunsnedrošs. Tvaika izolāciju (jeb plēvi) liek vienmēr no telpu iekšpuses, jo tās uzdevums neļaut mitrumam (ūdens tvaikiem, kas atrodas gaisā)iekļut tālāk sienas konstrukcijās, tur - virzienā uz ārpusi, ziemā pazeminoties temperatūrai - mitrums kondensēsies (pie rasas punkta) un sapūdēs un/vai sapelinās sienu. Bet, kas nezina, tad tvaika izolācijai nevar/nedrīkst izmantot jebkuru plēvi, ko var nopirkt veikalos - plēvei jābūt tādai, kas laiž cauri gaisu (un siena elpo), bet nelaiž cauri "ūdens molekulas". Ir tādas, kas laiž visu vai neleiž neko - tādas neder. pareizās ir tās, kas speciāli izgatavotas kā tvaika izolācija.

Re: Elpojoši matereāli
Autors: mmm to sto (87.249.71.---)
Datums: 16/04/2008 12:08

Bet plevi no iekspuses ir likt mulkigi, ja gribu apmestas sienas un lai muris kalpo kaa siltuma akumulators kurinasanas zezona. Tad jau tas sanak, ka visas majas no "gaaziites" pelina vati un sienas, ja nav taa tvaika pleve? Man celas jaunbuve un esmu dillemas prieksa - likt paroc cieto 10cm vai pukjiku 10 cm, please advice...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******    *******   **     **  ********  
 **     **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **               **  **     **  **     ** 
 *********  **         *******   *********  ********  
 **     **  **               **  **     **  **     ** 
 **     **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **   ******    *******   **     **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.