UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 24/10/2007 17:19

Ir funktieris uzcelt koka karkasa māju šādā kompektācijā: projekts, pamati, karkass, logi, durvis, jumta segums, iekšpusē reģipsis un elektroinstalācija.
Māja ~140kvm.

Gāzes nav un nebūs.

Gribētos uzzināt, cik vēl patuveni vajadzēs naudu lai piebeigtu māju dzīvošanai?
vajag ūdeni, kanalizāciju, ārējo apdari, iekšdarbus visus, apkuri.

Aptuveni, no līdz?

Paldies.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: a (---.radioswh.lv)
Datums: 24/10/2007 21:18

Velos nopirkt vieglo pasazieru automasinu (obligati dizelis) cik tas maksaas?

;-)

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 24/10/2007 21:30

a Wrote:
-------------------------------------------------------
> Velos nopirkt vieglo pasazieru automasinu
> (obligati dizelis) cik tas maksaas?
>
> ;-)


jauns auto, sākot no kādiem 12'000 eur maksās tavs dīzelis. lētāki ir apvisam sūdīgi un protams augšējā robeža nav noteikta. un pa tiem pašiem 12k eur tu vari dabūt 101 variantu. vislabāk, protams būtu rēķināties ar 20k eur, varēsi vismaz izvērsties un maziet garāks uz ceļa izskatīsies.
tādas cenas būs ja to visu pirks salonā, oficiāli, jaunu.
ja meklēsi kaktu pārdevējus, second hand, tad vispār izvēles iespējas lielas, bet tad nav garantēta kvalitāte, laimes spēle.

tieši tādu infu es gaidu no cilvēkiem kas ir to visu darījuši, man nevajg precīzas lietas, tikai aptuvenus uzmetumus. jo man nav ksiadŗibas cik maksā kanalizācija, ūdens (speice piemēram) ierīkošana, pieslēgšana, āra apdare, celiņa nobruģēšana ...

smejies vesels, tas pagarina dzīvi!

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: aaaa (---.ltnet.lv)
Datums: 24/10/2007 21:54

Elektrība apmēram 2000 LVL, ar visu, kanalizācija un ūdens, arī apkure, viss atkarīgs ko gribi, bet zem 3000-4000 Ls nepalīdīsi, es teiktu ja godīgi, vairāk. Bruģēšana maksā vismaz 30 Ls/m2 ar lētāko bruģi. Ārējā apdare ar vagondēļiem - darbs kādi 2000, plus materiāls, nu vismaz 3000 Ls, vēl vēja kastes apdare un fasādes krāsošana...

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 24/10/2007 22:02

Ja to sākumu es dabuju pa 40k Ls, tad pašam iesaistoties max, meklējot materiālus, meistarus, tērējot savu laiku ir klusa cerība ielīst 10k Ls, reāli gan ar 20k Ls jārēķinās laikam vismaz. Jo pats neesmu celtnieks.
Kopīgais mājas cipars (bez zemes) būs 60k Ls. Izklausās jau šausmīgi maz, bet nu ... liekas iespējami.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: nemos (83.223.136.---)
Datums: 24/10/2007 22:23

Nezinu neko par karkasa māju būvniecību izmaksām, bet sev būvēju no fibo 200mm un otrais stāvs būs karkasa (kopā mājas platība 150 kv.m.). Tagad tiek likts jumts (ranila) un pirmā stāva fibo sienas jau nosiltinātas. Līdz šim brīdim (kopā ar jumtu) iekļāvos aptuveni 13000 LVL. Lai ievāktos dzīvošanai sarēķināju tāmi - vēl nepieciešami aptuveni 25000 LVL. Neko pats nedarīju, izņemot to, ka meklēju strādniekus un gādāju materiālus.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: td (87.110.89.---)
Datums: 24/10/2007 22:56

Māja stadijā "zem jumta" ir 1/3 no kopējiem izdevumiem. Lai kā taupītu, kad nonākam līdz apdarei un iekārtām- gribam ko labāku un kvalitatīvāku- gan izlietni, gan krānu, duškabīni un kāpņu margu- par siltām grīdām sanmezglos, tapeti, krāsu uc sīkumiem nerunājot... bez 100 kLs 140 m2 māju 100% gatavībā nedabū pat ar Aladina burvju lampu...

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: a (---.radioswh.lv)
Datums: 24/10/2007 23:10

to : td
cik saprotu, kungi te ir aizrunajushies lidz koka stavbuvem, kas apsistas ar osb un piestuketas ar vati...

pilniba piekritu - man ka reiz ir 146 m2 ljoti parasta maja.
Uz so bridi bez arejas apdares, terases trepem, bez ieksdurvim, kaapneem, tehnikas, zoga un brugja.Par otra stava ieksejo apdares pabeigsanu nemaz nerunajot.

Manuprat, es netereejos pa labi un kreisi, es pat teiktu, ka ljoti ekonomejot uz visu, kur tas iespejams man izmaksas uz so bridi sastada Ls104000.
So summu sastada:

pamati - lieti 2,2 m (maja atrodas nogaazee)
sienas fibo/10 cm putuplqsts/ peleka liime ar sietu
jumts - bitumena dakstinji
2 skurstenji
siltas gridas abos stavos
gazes kondensacijas katls
pvc logi
koka durvis
spice / lokala kanalizacija
Ieksaa apmetums / flizes
1.stavs visa grida flizeta.


Var jau but, ka vaina tur ka pamat celtnieciba norisinajas 2006 gada, tacu vienalga, seit augstak minetie komentari par izmaksam, manuprat liecina par papira majam.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 24/10/2007 23:20

jā, runa ir par koka karkasa māju - osb+vate+apdare.
ir konkrēts piedāvājums pa 40k Ls iegūt pamatus, karkasu, logus, durvis un jumtu uz manas esošās zemes.

nevajadzēs man 2 skursteņus, max 1 būs, jo kamīnu gribās, tas nav rēķināts vēl cenās.
Māja ~140 kvm ar mansardu.
siltās grīdas .. vēl nezinu, gribās vismaz 1. stāvā to silto, bet redzēs, varbūt nosiltināt un kurināt tad ar radiatoriem vai kādu siltumsūkni.

negribu izvirst pa max visu, mēģināšu no min. puses visam pieiet.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: nemos (83.223.136.---)
Datums: 24/10/2007 23:27

Piekrītu td tikai tādā gadījumā, ja ir vēlēšanās ielikt durvis pa 300 LVL gabalā, parketu pa 50 LVL, flīzes 50 LVL u.t.t. Es taisīju tāmi balstoties uz reālām cenām un izmantojot gana kvalitātivus materiālus, jo pagājušo gadu savā esošā mājā veicu remontu mainot visu santehniku, pārflīzējot, pārkrāsojot, u.t.t.
Vispār jau cenas var ļoti krasi atšķirties gan materiāliem, gan darbam, jo piem., kad pirku blokus, veikalā tie maksāja 75 LVL/m3, es tajā pašā veikalā dabūju par 63 LVL/m3. Meklējot jumtiniekus, firma prasīja 28 LVL/m2 + kaste, tagad man liek meistari no reģiona par 10 LVL/m2 ar visu kasti, un kvalitāte ir pat ļoti laba u.t.t.
Piekrītu, ka mājas karkass ir tikai puse no kopējiem izdevumiem. Piekrītu arī Td, ja pats negrib neko darīt, tad firma arī prasīs 100000, jo redzēju reālas tāmes par vieniem un tiem pašiem pamatiem dažādas firmas prasīja 10000, 14000, 17000, bet saimnieks pats tos uzbūvēja un viņam sanāca 7000 LVL.
Un vēl kas, Hansa bankā pirms pāris nedēļām man teica, ka viņi pieņēmuši pašas minimālākās izmaksas mājas būvēšanai, kuras sastāda 450 LVL/m2, optimālas aptuveni - 600 LVL/m2. Tatad 140 kv.m. lielas mājas būvēšana varētu izmaksāt 63000-84000. Ja pats aktīvi piedalies visos būvniecības procesos un nebūvē "ļoti ekskluzīvu" māju , tad domāju, kādos 45000-50000 var noteikti iekļauties.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: a (---.radioswh.lv)
Datums: 24/10/2007 23:30

par skursteni , starp citu padomaa - liekas cukas vienmer noder, kaut vai ventilacijai.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 24/10/2007 23:34

Mans padoms - sarēķini tik, cik tev liekas, ka tas izmaksās un cik tu vari tam tērēt un tad piemet vismaz 10 tk ja ne vairāk.... Jo šādi aprēķini ir ļoti nepilnīgi un tiek rēķinātas tikai lielās lietas, aizmirstot, ka sīkās arī prasa naudu un nebūt ne mazu. Cik šķembas un smilts vien maksā... un cik viņas ir vajadzīgas!
Un par apdari td ir pilnīga taisnība - ekonomē, kā gribi, bet ieejot veikalā izvēlēsies smukāko flīzi un tapeti, un tā smukākā ir tā dārgākā.... utt utjp.
es arī ieteiktu rēķināties ar 100 000... Man šobrīd ir 70000 koka karkasa mājai, tiesa gan ar ekovati, koka logiem, siltumsūkni, siltajām grīdām un bioloģisko attīrīšanas iekārtu. Tātad ne paši lētākie risinājumi. Bet apdare vēl nav pabeigta, pirts arī, celiņi nav noklāti un cenas tik aug.... Ja iekļaušos 80000 būs ļoooti labi!

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 24/10/2007 23:35

thx par infu!

patreiz esmu ticis tikai līdz nopirktai zemei, rīt būs APU gatavs un zeme notransformēta + vēl apstaigātas vairākas karkasu firmas, iegūta infa ko kas kā aptuveni piedāvā, patreiz reālaākis ir tas 40k Ls piedāvājums par iekonservētu māju.

man skurstenis asociējas tāds pa kuru nāk dūmi, tobiš mūrēts. :) ja tas būs nepieciešams ventilācijai, tad protams, ceru, ka to jau mājkas projektā paredzēs.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 24/10/2007 23:55

es pirms 2 gadiem taisīju dzīvokļa remontu, tad bija tieši tā, ka necēlās roka nopirkt lētākas flīzes, lētāku vannu, lētāku sienām krāsu ... finālā par 30% aizgāja pa virsu tāmei kas bija sākumā.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: td (87.110.89.---)
Datums: 25/10/2007 01:16

Protams, nepārtraukti "uzmetot" un mainot būvbrigādes var ieekonomēt...koka karkasa būves gan ir visai ugunsnedrošas.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: nemos (84.237.156.---)
Datums: 25/10/2007 02:34

>td - ja tas koments uz manu pusi, tad nav vietā. Nevienu nekad neesmu "uzmetis", bet gan vienmēr samaksāju pat pa virsu, ja labi izdara savu darbu. Uzskatu, ka nu par darbu tiešām ir jāmaksā. Pats kādreiz strādāju celtniecībā un ļoti labi zinu, ko nozīmē, ja tevi "uzmet".
Uzskatu, ka brigādes ir jāmaina. Ja brigāde saka, ka prot visu, tad ir teiciens "kas der visam, tas neder nekam". Labākās brigādes parasti specializējas kādā noteiktā jomā. Līdz ar to viņi ir profesionālāki, izdara vairāk un līdz ar to paprasa mazāku samaksu, jo nopelna vairāk pateicoties ražībai.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: v_t (84.237.181.---)
Datums: 25/10/2007 02:39

par pamatiem.
kaimiņš šobrīd taisa pamatus pirtij - lustūzim ar izmēriem - 7 X 11 m pluss starpsienas. pamatu tilpums ap 15 m3. nu riktīgs ērberģis.
par nepilniem diviem simtiem latu iepirkti 20 m3 grants, par 250 ls 50 maisi cementa, par pliku velti veci betona stabi. vecas skaidu plates sagādāja jau vasarā. protams, par pliku velti. tik cik pašam atvest. kaut kādi koka gabali distanceriem un stutēm atradīsies jebkurā saimniecībā. 0,3 m3 mešalka aizlienēta. divarpus dienās, palīdzot diviem dēliem un diviem to draugiem, ir paveikta trešdaļa apjoma. vēl nedēļa un pamati būs iekšā.
materiālos iznāk nepilni 500 ls + magaričas talciniekiem. līdz 1000 ls tikpat tālu kā līdz mēnesim. kur nu vēl līdz pieminētajiem 10, 14, 17 tūkstošiem ls.
tieši tāpat ar visu pārējo.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 25/10/2007 17:00

v_t foršs piemērs ka var, ja tik grib.

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 25/10/2007 18:51

Vt, bet tavā piemērā jau arī ir pamati 15 m3....
Man pamati bija ~ 45 m3.... attiecīgi man viņi izmaksāja ap 1,5 tūkst bet 2 gadus atpakaļ. Jo 45 kubus saliet talkas veidā un pašiem maisot nav īsti prātīgi. vecus OSB šādam apjomam arī par velti nedabūsi... Domāju, ka tos xpadsmit tūkstošus arī neviena firma neprasa par 15 kubu pamatiem! Gadījums no gadījuma atšķiras. Vieniem vajag monolītos pamatus, citiem pietiek ar fiboblokiem, vienam ir skurstenis mūrēts līdz ar to pamatu tam vajag pamatīgu, citam naf...

Re: Cik vēl Ls vajadzēs?
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 25/10/2007 19:02

Nemos
man starp citu iekšdurvis ir par 60 Ls gabalā (bet daudz!), flīzes par 5 ls kv.m, santehnika ne tā dārgākā... Tiesa, ir koka logi, palodzes, trepes....
gribēju teikt tikai to, ka pati gribēju uzbūvēt lētu un vienkāršu māju bez extrām un apzeltītiem podiem, un domāju, ka tā būs gana lēta. Bet būvniecības procesā izmaksāmir tendence augt, nez kāpēc nekur nesanāk mazāk, kā tāmē, bet vairāk gan. No tiem, kas šobrīd būvējas, vēl nevienu neesmu dzirdējusi, kam izdevies iekļauties iepriekš aprēķinātā tāmē. Tāpēc, lai nebūtu jāviļas uhn j;āiekonservē būvniecība, labākk ir rēķināties ar to, ka vajadzēs vairāk, nekā aprēķināts. tad būs lielāks prieks par ieekonomēto! :)))
Starp citu par banku un apdrošinātāju aprēķiniem - kad sāku būvēt, manas mājas atjaunošanas vēŗtība bija noteikta uz 65 tūkst (pēc viņu standarta kalkulatoriem). Šobrīd jau ir 148 tūkstoši tieši tai pašai mājai.... Vai tas par kaut ko neliecijna? Ja uzbūvēsi lidz atslēgai 6 mēnešu laikā un pa šo laiku cenas nebūs paspējušas pieaugt, tad būsi laimīgs...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******    **    **  ********  ********  
 **     **  **    **   **   **   **    **  **     ** 
 **     **  **         **  **        **    **     ** 
 ********   **   ****  *****        **     ********  
 **     **  **    **   **  **      **      **        
 **     **  **    **   **   **     **      **        
 ********    ******    **    **    **      **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727