UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: nez... (195.122.3.---)
Datums: 14/08/2008 15:39

Jānis Goloveckis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Manuprāt ar 150 ir par maz koka maajas sienaam,
> vajag vismaz 200, nekaadaa gadiijumaa neizmantot
> beramo/puushamo vati, jo taa seezjas ar laiku. Un
> pats peedeejais - OSB maajas sienaas kategoriski
> nee, ja plaano veseliigus beernus un normaalu
> seksuaalo dziivi turpmaakos gadus. Ja ir interese,
> varu uztaisiit cenu piedaavaajumu gatavam
> karkasam, kas iekshpusee ir apshuuts ar Hard
> rigipsi un aarpusee ar preseeto akmensvati
> Isoplaat. mob. 26037473


Un tagad meegjinaasi apgalvot, ka lokshnju vate neseezhas???
Un cik zinaams, tad Isoplaat ir kokshkjiedra!

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 14/08/2008 16:12

Projektētājs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Šēit var izlasīt reālu stāstu un visu par
> IESI māju.
>
>


andisk26, nežmiedzies. uzraksti puisim no tirgus dienas bloga (Kristapam) uz gmail e-pastu, aizej ciemos un apskaties kā viņš ir taisijis. cik atceros, tad Kristaps ņēma standarta iesi māju, bet no iekšpuses ielika papildus 5cm vati laikam.

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: andisk26 (62.84.11.---)
Datums: 14/08/2008 20:33

dadzis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Projektētājs Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Šēit var izlasīt reālu stāstu un visu
> par
> > IESI māju.
> >
> >
>
>
> andisk26, nežmiedzies. uzraksti puisim no tirgus
> dienas bloga (Kristapam) uz gmail e-pastu, aizej
> ciemos un apskaties kā viņš ir taisijis. cik
> atceros, tad Kristaps ņēma standarta iesi māju,
> bet no iekšpuses ielika papildus 5cm vati laikam.


es jau nežmiedzos, māju celšu pirmo reizi, tik apprasos pēc gudru vīru padomiem , kā labāk .

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: ROCK (87.110.13.---)
Datums: 15/08/2008 16:20

to andisk26

Maza piebilde par tvaika izolāciju. Atceries vienu lai siltumizolācija (ekovate, lokšņu vate) strādātu ir nepieciešams nodrošināt lai nenotiek nekāda gaisa kustība caur to t.i. tvaika izolācijai ir jābūt hermētiskai t.i. visas šuves ir jābūt salīmētas. Ā palasi www.proclima.lv tur ir gan par materiāliem gan par teoriju. Neatkarīgi no tā kādu tvaika izolāciju izvēlēsies ir jālīmē šuves un ne ar iepakojuma skoču, bet gan ar tvaika izolācijai paredzētām līmlentēm.
Vēl viens svarīgs moments ir novērst gaisa kustību pa rozetēm un citām caurejošām lietām (piem, kanalizācijas ventilācija, virtuves plīts nosūcējs utt) Pro clima arī šīs lietas ir labi atrsinājusi.

Lai veicas!

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: SAK (87.110.154.---)
Datums: 18/08/2008 13:42

...un padomā par ventilāciju, citādi no rīta nepiecelsies....:)

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: ROCK (87.110.13.---)
Datums: 26/08/2008 10:12

Jā ventilācija ir nenoliedzami nepieciešama.
Kā jau es rakstīju forumā par ventilāciju, ir jāņem vērā vairāki faktori, varat palasīt diskusiju pie "iekšdarbi" "ventilācija"

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: Voldemārs (87.110.191.---)
Datums: 02/02/2009 16:29

Mans paziņa uzteisīja koka statņu māju un nosiltināja ar somu SPU siltumizolāciju. Biju pārsteigts un biju skeptiķis bet tagad, kad viņš tur dzīvo otro ziemu un par gāzes plītiņu maksā vairāk kā par apkuri, esmu savas domas mainījis. Tās ir cietas poliuretāna plaksnes, ieliktas starp statnēm un montēja ar Makrofleks putām. Nelika nevienas šķērsas atsaites jo visu turēja SPU, nevajag tvaiga un vēja izolāciju. 90 mm starp statnēm un fasādi apšuva vēl ar 30 mm plaksnēm, kas pārklātas ar folija papīru. Kā viņš teica, ka tie 120 mm ko viņš uzlika ir tas pats kas vatei 320 mm un es tam ticu. Iekšpusi izšuva ar OSB un lika apdari (es gan domāju, ka OSB bija lieks). Kā jau teicu, ka dzīvo jau divus gadu, plaisu nav jo statnes ir iepiestas. Nosiltināja dažās dienās, loti ātri, jo plāksnes montējās ļoti ātri un viegli(algu meistariem jāmaksā par stundām). Cik man zināms tad viņš kontaktējās caur www.rk69.com

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 02/02/2009 18:19

Nu kāpēc gan Voldemāram ir tā pati IP adrese kā RK69, kas pārdod to siltumizolāciju? Un abi parādās apmēram vienā un tajā pašā laikā? :)

Vai tiešām tas Somu SPU siltinājums ir 3x labāks siltumizolators kā minerālvate?

Siltumvadītspēja:

Somu SPU, [www.spu.fi]
0.024 W/mK, diffusion-tight coating (CE marking of product 2008)
0.026 W/mK, thickness ≥ 80 mm
0.027 W/mK, thickness ≤ 80 mm

Paroc FAS3 [www.paroc.lv]
0.037 W/mK

Man kaut kā izskatās, ka labākajā gadījumā PUR (poliuretāna) siltumizolācijai ir 1.5 reizes mazāka siltumvadītspēja.

Varēji jau pieklājības pēc piemnēt nākošās paaudzes PIR (Polyisocyanurate) siltumizolācijas materiālu, piemēram,

Xtratherm, [www.xtratherm.com]
0.023 W/mK

Man nekas nav pret materiālu, bet šaubas izraisa informācijas pasniegšanas veids :)

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: Voldemārs (78.84.21.---)
Datums: 03/02/2009 08:48

Nesaprotu kādēļ esi tik ļoti agresīvi noskaņots cienījamais Ambrosio? Es iesaku to ko zinu un to kas ir reāli pārbaudīts. Aiz katra mana vārda ir reāli cilvēki un darbi. Vai tas tevi aizskāra, ka esmu pasūtītāju pusē un nestāstu viņam pasakas? Manuprāt, pasniegšanas veids ir OK! Svarīgāk ir tas, ka tas ko saku atbilst patiesībai un ir pārbaudīts!


Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 03/02/2009 11:02

Es pats esmu pasūtītājs - mēģinu citus sargāt no makaronu karināšanas un batonu bāšanas ausīs.

"Kā viņš teica, ka tie 120 mm ko viņš uzlika ir tas pats kas vatei 320 mm un es tam ticu."

Tas ir Tavs citāts, Voldemār. Mazāk ticēt vajag, vairāk faktus pārbaudīt. Es tikai no ražotāju lapām izrakstīju dažādu materialu siltuma pretestības, lai ērtāk salīdzināt. Man nav nekas pret to materiālu, bet gan pret formu, kā to reklamē. Pie reizes iedevu arī vēl kādu alternatīvu, kas līdzīga un pat vēl labāka (cenas tikai nezinu) tam somu SPU.

P.S. Saki, ko gribi, bet no viena subneta, divi personāži, kas šeit uzrodas vienā dienā un raksta vienas stundas ietvaros, viens slavē otra pārdodamo materiālu, pa abiem piedēvē tam lielāku siltumpretestību nekā ir īstenībā, nevar izsaukt neko citu, kā aizdomas.

Posted by: RK69 (87.110.191.---)
Datums: 02/02/2009 13:33

Posted by: Voldemārs (87.110.191.---)
Datums: 02/02/2009 14:34

P.P.S. Vismaz pozitīvi, ka pārējās lietās, kas neskar RK69 pārdodamo materiālu, Tu tiešām pa tēmu runā.

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: celms (87.226.16.---)
Datums: 06/02/2009 15:39

Ārsienās pietiek ar 150mm vati un griestos būtu vēlams 250mm.Protams,ja nebūs kārtīga vēja barjera tad arī pie lielāka siltumizolācijas slāņa siltums mājā nepalielināsies.Runājot par "plēvēm"-tagad ir mode visu satīt vlēvēs ,rodas siltumnīcas efekts un ir vajadzīga piespiedu ventilācija.Šādos Paroc slāņos dzivoju jau astoņus gadus un aukstākajos ziemas mēnešos nav pat bijusi doma par papildus siltināšanu.

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: andisk26 (---.teliamtc.lv)
Datums: 06/02/2009 15:59

Pabeidzu karkasa siltināšanu, ārsienās ieliku vati 150mm+ no ārpuses fibrolītu 50mm, jumtā 200mm vate, plēves no abām pusēm, pašlaik noris citi darbi, par siltumnoturību sapratīšu nākamziem.

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: RBB (217.199.119.---)
Datums: 06/02/2009 16:21

Nevajag gaiīt nākoso ziemu, pārbaudi vajag izdarīt uzreiz sk www.artiva.lv tad arī sapratīsi kāda ir siltumnoturība.

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: andisk26 (---.teliamtc.lv)
Datums: 06/02/2009 16:42

Nesapratu RBB tu man gribi iesmērēt tā kantora pakalpojumus ? Ja jā tad laikam atteikšos jo siltināšanas procesam pats biju pieķēries jo daru priekš sevis, šaubos ka kāds no malas to būtu labāk izdarijis. Bet paldies par ieteikumu, tikai piegriezies ka visi reklamē to kantori.

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: celms (87.226.16.---)
Datums: 06/02/2009 17:01

Domāju,kad siltums pietiks.Somi to trako vates slāni iesaka jo viņiem ziemā grādi noslīd zem -30.Latvijas apstākļos sienās pietiek ar150 un griestos ar 200.

Re: koka karkasa mājas siltinājums
Autors: Andris Elcs (178.16.22.---)
Datums: 10/11/2014 08:52

Nezinu, es māju nosiltināju ar ursa GOLD, to materiālu ko viņi uz skandināviem ved, baigi labs, pēc kaut kādiem 5 gadim nācās atvērt sienu, stāv pilnīgi tāpat, ne sasēdies neko, esmu apmierināts. Šitie džeki man ieteica, vēl atlaidi sarunāju uz apjomu. www.buvejam.lv

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   *******    ******    **      **        ** 
    **     **     **  **    **   **  **  **        ** 
    **     **     **  **         **  **  **        ** 
    **      ********  **   ****  **  **  **        ** 
    **            **  **    **   **  **  **  **    ** 
    **     **     **  **    **   **  **  **  **    ** 
    **      *******    ******     ***  ***    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727