UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Kur lētāk :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: dziļurbums
Autors: elektriķis Māris (86.63.172.---)
Datums: 04/02/2008 23:27

kam tev cilvēk rev osm visai mājai? nekad tādu neesmu ieteicis lietot. tas ir tikai un vienīgi dzeramajam ūdeni. Un ja man tas ūdens negaršotu, es to ikdienā nelietotu.
Paņemam gandrīz jebkuru avotu, ūdens ir garšīgs, bet kāds tam sastāvs?
Neesmu elektriskajā čaiņikā redzējis nevienu kaļķa nogulsni jau gadu(kopš man ir norm. filtru sistēma dzeramajam ūdenim)!
incanti priekškam ūdenim ir garša? ja ikdienā esi pieradis dzert krāna ūdeni(venden arī reizēm gadās no krāna ņemts) ar amonjaka piegaršu, tad jau laikam tā skaitās norma, ka čuras ir jādzer.
Vienīgais rev osm trūkums imho ir tas, ka ~2/3 no sākotnējā tiek aizlaistas kanalizācijā, tāds nu tas darbības princips diemžēl.

vispār te kautkas ar bija
[www.building.lv]



Re: dziļurbums
Autors: elektriķis Māris (86.63.172.---)
Datums: 04/02/2008 23:40

Būtu jauki, ja man kāds varētu iedot linku uz kādu reālu zinātnisku pētījumu par rev osm un to ka tāda veidā filtrētu ūdeni dzerot var aptrūkties minerālvielas organismā.
[www.purdue.edu]
[en.wikipedia.org]

Re: dziļurbums
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 05/02/2008 08:40

aaaa
Jā, piedod, jautājums bija par dziļurbumu... Man vienkārši urbums.bet komentārs bija par to, ka neko nevar prognozēt, pirms sāk urbt. var sanākt gan dziļāk, gan seklāk, kā prognozēts.
Par mālu taisnība, lai gan tur 13 m jau dolomītu slānis. Par mikrobioloģiju - nav taisnība - ūdens labs, analīzes taisītas. Par Rīgas rajonu arī nav taisnība - man tas ūdens tieši Rīgas rajonā tāds.

Re: dziļurbums
Autors: aaaa (81.198.226.---)
Datums: 05/02/2008 12:33

Inesei: Sorry, atkal viens cilvēciņš kam ir palaimējies :)
Mārim: Es rev. osmozēto ūdeni nedzertu un citam nedotu. Ar rev. osmozi tiek atdalīti virs 90% sāļu ūdenī un tāds ūdens jau ir kaitīgs veselībai. Starp citu - interesanta infa. Visi McDonalds restorāni LV taisa paši savu ūdeni (ledum un dzērieniem). Viņiem ir rev. osmozes aparāts tāds lielas istabas izmēros, bet tālāk jau nofiltrētajam ūdenim automātiski tiek pielikti sāļi lai dabūtu vienādas garšas ūdeni visās viņu ieskrietuvēs. Vēl interesanti - kā tiek taisīts Aldara Vichy "minerālūdens" - yep, tieši tāpat - ņemem Rīgas ūdensvada ūdeni, reversi osmozējam un pievienojam sāļus. Pildam pudelēs - priecājamies.

Re: dziļurbums
Autors: elektriķis Māris (83.136.136.---)
Datums: 05/02/2008 14:25

aaaa, nekā personīga, bet izskatās, ka esi ķīmiķis ar personīgo laboratoriju, ka tā labi zini cik un no kā kas tiek atdalīts un ko var un ko nevar. Pagaidām redzu tikai ūdens liešanu, un tas nav RO ūdens ko tu tagad lej.

PS joprojām gaidu kādu linku uz zinātniskiem pētījumiem RO iegūtā ūdens derīguma/nederīgua sakarā.

Re: dziļurbums
Autors: elektriķis Māris (83.136.136.---)
Datums: 05/02/2008 14:35

par tiem minerāliem, kas ūdenī.

aaaa, laikam bišku kautko jauc, jo ja mēs runājam par minerālūdeni, tad tas urbums ir krietni dziļāks par visām spicēm un dziļurbumiem, ko urbj privātmājām.
Tas ūdens nav nekāds minerālūdens, tur ir vairāk visādu organismā nešķistošu lietu, kā dzelzs un kaļķis, kuru filtrēšanai tādi kā tu izmanto savas nieres. Minerāli, kā tādi šajos ūdeņos ir pārāk nenozīmīgā skaitā, lai varētu teikt, ka mez šiem mikrogramiem organisms mierīgi spēj iztikt, tos uzņemot ar pārtiku.

Arī destilētam ūdenim ir garša, ja gribi ko īpašu iemet šķēli citrona.

Re: dziļurbums
Autors: aaaa (81.198.226.---)
Datums: 06/02/2008 08:50

Mārim: Ķīmiķis tiešām esmu un neiešu te strīdēties, palasi un papēti pats.

Re: dziļurbums
Autors: elektriķis Māris (83.136.136.---)
Datums: 06/02/2008 11:39

man ir viss skaidrs, linkus jau iemetu, es jau nenoliedzu to kas tur rakstīts, ko tad man pētīt? Diemžēl nevienu informācijas pavedienu ar zinātnisku raksturu man neizdevās atrast , kas apgāstu manu pārliecību par visu augstākminēto!


Re: dziļurbums
Autors: urbejs (78.84.10.---)
Datums: 18/02/2008 14:58

Sveiki!
Nodarbojos ar dziļurbumiem! Palasot Jūsu gudrās spriedelēšanas par lietām no kurām saprašana ir stipri maza, smiekli nāk :)) (tas neatiecas uz postiem par filtriem un ūdens ķīmisko sastāvu, bet pašiem urbumiem)
Ja kādam ir kādi jautājumi par urbumiem, jautājat, centīšos atbildēt!!!

Re: dziļurbums
Autors: andisk26 (---.teliamtc.lv)
Datums: 18/02/2008 15:53

urbējam: Klau man nevajag urbumu, vajag iedzīt spici, apjautājos kaimiņam šim dziļums esot kaut kur ~13metri. Ja tu ar to nodarbojies, cik tas prieks man maksās ?

Re: dziļurbums
Autors: urbejs (78.84.10.---)
Datums: 18/02/2008 17:11

andisk26 Wrote:
-------------------------------------------------------
> urbējam: Klau man nevajag urbumu, vajag iedzīt
> spici, apjautājos kaimiņam šim dziļums esot
> kaut kur ~13metri. Ja tu ar to nodarbojies, cik
> tas prieks man maksās ?


Diemžēl ar spicēm nenodarbojos un nav nekādas info par pašreizējām cenām! Lētāk kā urbums tas būs viennozīmīgi :)


Re: dziļurbums
Autors: urbejs (78.84.10.---)
Datums: 18/02/2008 17:23

aaaa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tu ko te apvainojies - tā tieši arī ir. Man 2
> kaimiņi 2 gadu laikā taisīja dziļurbumus. Tas
> ir vienīgais veids kā tas tiek darīts - pazvani
> visām firmām, kas ar to nodarbojas un paprasi -
> par cik, cik ilgi jāgaida un cik dziļi jāurbj.
> Saku no pieredzes, firmas nezin principā neko.
> Pats sev zvanīju uz ģeoloģijas tur kaut kādu
> aģentūru un atbilde ir tāda: jums tur 2 km
> rādiusā ir urbumi no 75-160m. Ļoti izsmeļoši.
> Firmas saka, ka seklāk par 80m viņi vispār LV
> teritorijā neurbj, jo tur ir ģipša slānis un
> ūdens ir nedzerams. Praksē tas ir tā - cenas
> visiem 99% robežās ir pilnīgi vienādas -
> netici, pārliecinies pats (ar ņerža trubām ap
> 70 Ls/m), nav tādu kantoru, kas tev to uztaisīs
> pa lētu naudu. Un vēl kas - visiem ir jāgaida
> mēnešiem līdz viņi to darbiņu var paveikt.
> Viņi tā arī saka - cik dziļi - nezinām -
> urbsim un skatīsimies kāds ūdens nāk. Un
> pateikt to vai viņi fleitē absolūti nevar.
> Kaimiņš gribēja 100m, sanāca 130m, jo seklāk
> itkā nebija ūdens, itkā tāds nieks, bet 2000
> Ls vairāk. Vispār tas ir ļoti sālīts
> pasākums un zem 7-8 štukām par normālu urbumu
> nepalīst. Otram kaimiņam ir 120m un ūdens nāk
> smirdīgs, tam kam 130m nē. Tā kā, no prakses -
> tie slāņi tur mainās ik ma metram un pateikt
> cik tieši ir jāurbj nevar nemaz. Tas, ka tev
> tieši blakus kādam ir labs ūdens tādā un
> tādā dziļumā vēl nenozīmē pilnīgi neko.
> P.S. Bez 1188 tu tāpat neiztiksi


Tātad, pilnīgas muļķības, ka zem 80m Latvijā neurbj, ir urbumi pat 10-15m (tajā pašā iepriekš minētajā ķekavā un vēl šur tur)! Arī par prognozējamo dziļumu nav gluži tā, ka sakam urbsim un redzēsim....+/- 5m robežās tiek dotas prognozes (nesaku, ka negadās vairāk par +/- 5m)! Stipri šaubos arī par kaimiņa gadījumu, ka līdz 100m nav ūdens (bet ir vietas, kur tiešām tā ir)

Re: dziļurbums
Autors: Inga Zāle (78.84.221.---)
Datums: 25/02/2008 17:25

Man tiko veica dziļurbumu ar plastmasas trubām, 55 Ls metrā.

Re: dziļurbums
Autors: Ambrosio (---.metro.microlink.lv)
Datums: 28/02/2008 14:51

andisk, pamēģini uzzvanīt Aivaram, 26817001. Pensionārs, no atpūtas brīvajā laikā iedzen kādu spici :) Man pagājušajā rudenī uztaisīja spicīti tehniskajam ūdenim. Nabags iekrita - man 1.5m dziļumā ļoti blīvs akmeņu-dolomīta-māla slānis. Nočakarējās pamatīgi, bet ar roku neatmeta un cenu nepalielināja :) Manā gadījumā man ar ekskavatoru nācās izgrauzt bedri tajā slānī, tad ielika spicīti un apbēra ar sķembām. Tas gan nav tipisks gadījums - bet to, ko man vajadzēja - tehnisko ūdeni, es dabūju :) Smilšainās augsnēs viss process vienkāršāks - vibrējot iegriež spici zemē.

Īsāk sakot, uzzvani, varbūt noderēs.

Re: dziļurbums
Autors: JanisJJJ (87.99.83.---)
Datums: 07/05/2008 19:07

Uzstādam Spices mājas ūdens apgādei, laistīšanas sistēmām,
siltumsūkņiem, celtniecībai. Kā arī dziļurbumus. Pieņemamas cenas un termiņi. T. 29770009

Re: dziļurbums
Autors: VItijs (---.zb.lv)
Datums: 04/03/2009 23:18

Kompānija veic artēzisko aku urbšanu mūsu rīcībā ir 2 urbšanas agregāti URB 2A2 Hutte 605. Ar šādas tehnikas palīdzību iespējams ierīkot gan urbumus ar dažu desmitu metru dziļumu, gan urbumus, kuru dziļums sniedzas līdz 300 metriem.
Konsultējam un pieņemam pasūtījumus atkarībā no klienta vēlmēm, kā arī vajadzībām, kādām tiks izmantots pazemes ūdens, urbuma aprīkojumā ir iespējams izmantot nerūsējošā tērauda, melnā tērauda un polietilēna apvalkcaurules.
Pēc urbuma ierīkošanas tiek noteikti urbuma hidroģeoloģiskie parametri – statiskais un dinamiskais līmenis, kā arī rekomendējamajā ekspluatācijas deva.
Mēs dodam savam darbam trīs gadu garantiju.
MOB TEL 28698911

Re: dziļurbums
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 11/03/2009 09:51

man pirms 1/2 gada taisija urbumu ar metāla trubām LB ūdens pa 45ls metrā. prognozēja ka būs virs 20m, bet reāli sanāca 16m tik. caur dolomīta slānim gāja, ūdens daudzums pietiekams, tālāk neurba.
uztaisiju analīzes - kaļķis un dzels daudz. dzert var kaut tūlīt, bet visādi citādi vajadzīgi filtri.
piedāvāja tos lielos filtrus viens kantoris, pa kaut kādiem 400ls + vēl katru mēnesi sāls jāpērk utt. pagaidām nožmiedzos, salikšu kur vajadzēs mazos, tad skatīsimies.

Re: dziļurbums
Autors: andža (---.btv.lv)
Datums: 11/03/2009 12:57

jautājums aaa
Man ir 13m urbums 114mm truba uz kuras uzsēdināti trīs akas grodi.
Debets labs iet pāri grodiem paštecē.
Pumbēju ar trubā iegremdētu Grundfoss sūkni.
Bet ļoti dzelžains,kaut gan tīrs ūdens. Kur lai iztaisa to mikrobioloģisko analīzi,
jo vasarā ūdens sāk smirdēt.
Augsne mālsmilts, smilšmāls 15m no jūras.

Re: dziļurbums
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 11/03/2009 13:27

HIDRO STANDARTS Ķīpsalā gan jau ar taisa

Re: dziļurbums
Autors: taspats (80.232.248.---)
Datums: 18/05/2009 19:31

Man ir tāpat. Tad kad sāk smirdēt, nevajag dzert, bet pirkt veikalā. Un ir dzelzs filtrs. Tas ir normāli jūrmalā.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  ********   **     **  ********  
  **  **    **  **   **     **  **     **  **     ** 
   ****      ****    **     **  **     **  **     ** 
    **        **     ********   *********  ********  
    **        **     **         **     **  **        
    **        **     **         **     **  **        
    **        **     **         **     **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727