UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

granulu apkures katli,Sime(Itāļu),Atmos(Čehu) ,Benekov(Čehu), Edilkamin Ottawa(Itāļu)Extraflame LP20(Itāļu)
Autors: igaunis (46.109.153.---)
Datums: 13/08/2012 06:56

Labdien,lūdzu vai kāds nevarētu padalīties pieredzē par šādiem granulu apkures katliem: Sime(Itāļu),Atmos(Čehu) ,Benekov(Čehu), Edilkamin Ottawa(Itāļu)Extraflame LP20(Itāļu).Mani intersē kādas ir atsauksmes par šiem katliem.Esmu nonācis izvēles priekšā un tāpēc vēlos uzklausīt viedokļus no šīs sfēras profesionāļiem,vai cilvēkiem kuri jau lieto kādus no šiem katliem.
Ieejot veikalā katrs pārdevējs slavē savu katlu ,bet reālo informāciju jau nesniedz,tāpēc arī šeit jautāju.Man ir jāpkurina 250m2,un vēl vēlos ,lai būtu iespēja ar granulu katlu vasarās sildīt karsto ūdeni.

Re: granulu apkures katli,Sime(Itāļu),Atmos(Čehu) ,Benekov(Čehu), Edilkamin Ottawa(Itāļu)Extraflame LP20(Itāļu)
Autors: specs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 15/08/2012 22:11

Pats lietoju Moderator katlu, tāpēc neko par augstāk minētajiem nepateikšu, bet būtiski ir: izvēlēties katlu ar vertikālu siltummaini un aizmirst par ūdens sildīšanu vasarā.
Vertikālais siltummainis nodrošina to, ka katls būs jāizslēdz un kārtīgi jāiztīra labi, ja 3 reizes apkures sezonā. Atlikušajā laikā tikai jānoslauka degoša degļa malas un jāizber pelnu kaste. Ja izvēlēsies horizontālo siltummaini, tad tīrīsi katlu vismaz katru otro nedēļu, kā rī katlu telpa būs īsta miskaste, jo granulu pelni ir kā smalki milti - lasi ļoti put.
Par ūdens sildīšanu vasarā vari aizmirst, ja spēj iztēloties nepātrauktai degošu/gruzdošu katlu. Kur tu liksi katla radīto siltumu, ja 12 stundas, piemēram, nelietosi ūdeni, bet šis visu laiku gruzdēs? Kāda būs vilkme pie āra t +25? Pat, ja izmantosi katlu ar aizdedzinošo teni, tas process nebūs diez ko loģisks un katla mūžu saīsinās pat ļoti.
Vēl pēc pirmās lietošanas sezonas sapratu, ka ļoti būtiska problēma ir degvielas standartu neesamība, tas ir granulas var būt jebkādas kvalitātes, kas būtiski spēj ietekmēt to, cik autonoma tava granulu apkure būs. Problēma ir tajā, ka iegādes brīdī nav iespējams noteikt granulu kvalitāti, un līdz ar to izvairīties no potenciālām problēmām.

Re: granulu apkures katli,Sime(Itāļu),Atmos(Čehu) ,Benekov(Čehu), Edilkamin Ottawa(Itāļu)Extraflame LP20(Itāļu)
Autors: khe (78.84.207.---)
Datums: 15/08/2012 22:58

Kas tik atšķirīgs abiem degļu tipiem pelnu izkliedes ziņā? Kapēc horizontālais, piem Kostrzewa, būtu jātīra biežāk?

Re: granulu apkures katli,Sime(Itāļu),Atmos(Čehu) ,Benekov(Čehu), Edilkamin Ottawa(Itāļu)Extraflame LP20(Itāļu)
Autors: specs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 16/08/2012 22:37

Nav runa par degli, bet gan par siltummaini, kuram ir vēlams būt vertikālam.

Re: granulu apkures katli,Sime(Itāļu),Atmos(Čehu) ,Benekov(Čehu), Edilkamin Ottawa(Itāļu)Extraflame LP20(Itāļu)
Autors: Dereks (212.93.105.---)
Datums: 19/08/2012 12:53

Pats lietoju Kostrzewa Fuzzy logic 25kw un man ir vertikalais siltummainis. Istenibaa nevaru saprast, varbut es katla tirishanai pieeju parak nopietni :) Es tiriju katlu katru reizi pec taa kad izdeg bunkurs (210kg).. kartigi notiru vertikala siltummaina sienas, un ja ir izveidojies uzdegums uz degla, tad ari to akurati nodauzu ar amuru, pec tam iznemu pelnus. Vienigais nevaru saprast, varbut ir verts tirit tikai pirmas lukas sienas siltummainim, otras lukas, tirit retaak?! Jo es iztiru visu siltummaini.. Un pie temperaturas lidz -10, katls ar visu bunkuru stradaa 5-7 dienas, kad bija -20 un zemak, tad medza izdegt arii 4 dienaas, bet arii baigi nekas nav jaatiira, sienas ir tiiras.

Piekritu specs, ka ar granulnieku noteikti nevajadzetu sildiit udeni vasaraa..katls reaali mokaas, un aizaug gan kalts, gan skurstenis...jo pirms lietus laikaa, spiediens ir liels, un vilkme ir nekaada..

Biju iepircis kopumaa 8tonnas Inchukalna granulas, reali izlietoju tikai 5.6 tonnas. Majaa tiek uztureeta temperatura 23-24 gradi, un ir uzstadits 200litru boilers. Udens lietotaji ir 4 cilveki. Manuprat diezgan labi raditaaji, nemot veraa temperaturu, kura tiek uztureta majas.

Gribetu dzirdet veel kaadus komentarus par kostrzewa katliem



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **   ******         ** 
 ***   ***  **   **   **     **  **    **        ** 
 **** ****  **  **    **     **  **              ** 
 ** *** **  *****     **     **  **              ** 
 **     **  **  **     **   **   **        **    ** 
 **     **  **   **     ** **    **    **  **    ** 
 **     **  **    **     ***      ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727