UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
augstuma atzime pamatiem
Autors: piena paka (178.16.22.---)
Datums: 16/06/2013 16:40

Sveiki,

mernieks ar gudro aparatinu uz staba atzimeja augstuma atzimi. No zemes lidz tam punktam uz aci skiet ka ir ~10 cm un atzime taa ari saka 10 cm. Skatos majas projektaa un redzu, ka pirma stava griida man ir nulles limenii tad seko gridas betons, siltinajums un uz -0.2 saakas pamatu plaatne.

Kaa tagad isti man pareizi izrakt bedri pamatiem? Vai esmu pareizi sapratis, ka ir janonem krietna zemes virskarta, lai dabutu tos pamatus pareizaja augstuma pret to ka tagad zemes virskarta atrodas daba? Sanak, ka pamatu platnes limenis projekta ir 20 cm zem patreizeja zemes virskartas? Kaut kas skiet neskaidrs seit.

Uz aci zeme skiet ir lidzena, iznemot, protams, traktora izbraukatas rises un ta ari ir 10 cm lidz nulles atzimei.

Pamati ir iecereti platnveida.

Re: augstuma atzime pamatiem
Autors: Vienstāvs (178.16.22.---)
Datums: 16/06/2013 17:13

Ja ir projekts un topene un pēč mērīšanas nekas nav mainīts, tad reljefam jābūt zināmam.
Mērnieks atzīmēja priekš Tevis (paskaidrojot) vai varbūt priekš sevis?
Ja mērnieks atzīmēja priekš Tevis, vai par atzīmi zin arhitekts? Vai nevajadzētu būt tā, ka, lai nebūtu pārpratumu, arhitektam līmenis jāpiesien absolūtiem metriem virs jūras līmeņa? (slinkums meklēt savu ēku projektu).

Var par to visu galvu nelauzīt, bet izvēlēties sliekšņa augstumu pēc kādiem vispārpieņemtiem principiem. Domāju, pimēram, Novika grāmatās jābūt.

Re: augstuma atzime pamatiem
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 16/06/2013 19:04

Ja tavs zemes gabals pietiekoši liels, tad diezin vai tavas ēkas augstums - kore - pārsniedz eventuāli normatīvā pieņemtos standartaugstumus, tapēc...
Ēku būvējot jāņem vērā, ka 1.stāva grīda vēlama vismaz 15cm... labāk 30cm virs ēkas piesaistes vietas reljefa augstākā punkta. Tas saistīts ar to, ka no ēkas jāorganizē dabīga mitruma novade - lietus teknes no ēkas vismaz 3m attālumā un parasti iebraucamos celiņus un ieeju ēkā organizē vismaz 10...20cm virs feljefa... ziemā jātīra sniegs un citas ar reljefa organizēšanu saistītas problēmas.
Cits moments ir kanalizācijas tilpņu izbūve. Parasti līdzenumos ir augsts gruntsūdens līmenis un tādā gadījumā nepaceļot ēku uz augšu var būt problēmas ar kanalizācijas izveidi.

Re: augstuma atzime pamatiem
Autors: Praktiķis (178.16.22.---)
Datums: 16/06/2013 20:02

Nekā neparasta jau laikam šeit nav-parasti jau arī tiek iznesta šī nulles atzīme.Vienkārši mērnieks laikam nav varējis atrast mehāniski stabilu un noturīgu vietu vajadzīgajā augstumā,bet gan atradis 'tādu 10cm augstāk-tāpēc arī šī piebilde +10cm.Nulles atzīmei parasti izvēlas vietas, ko nevar nejauši, pat ar traktoru izjaukt veicot piem. grunts darbus.

Re: augstuma atzime pamatiem
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 16/06/2013 23:13

Nulle klasiski projektā ir gatavās grīdas līmenis, kas plātnes gadījumā jau nekādi nav paceļams tos vēlamos 30cm virs zemes, ja vien neveido mākslīgu uzbērumu zem plātnes. Ja reiz izvēlējies plātni, tad rēķinies ar zemu grīdu. Sausā vietā tas ir pluss, bet pie mums mūsu klimatā - nu nez. Nav nekāds brīnums, ka pa nakti sasnieg tie paši 20cm, tad ko - no rīta durvis nevar attaisīt?

Re: augstuma atzime pamatiem
Autors: Vienstāvs (178.16.22.---)
Datums: 16/06/2013 23:37

Ļauži, sacenšoties ar kaimiņiem, uzber visu ciemata apbūves gabalu až par pus metru. Kas tur ko neuzbērt zem ēkas, Jānis pat tā darīja:
[salmiunmali.lv]
Juris Biršs citstarp ir minējis arī šādu sliekšņa augstuma kritēriju - vismaz pusmetru virs tuvākā ceļa augstākā punkta.

Re: augstuma atzime pamatiem
Autors: piena paka (178.16.22.---)
Datums: 17/06/2013 00:20

Nu tiesi tapec man tads apstulbiens uznaca, nu nevar but ka man ir janorok 20 cm zeme un tur man butu jabut platnes virsmai. Izklausas pec kaut kada absurda. Stabs no vietas kur jarok pamati atrodas kadus metrus 20 nostak. Zeme ir pilnigi lidzena un nav nekada reljefa ka ari nekas laika gaitaa nav mainijies.

Arhitekts par patreizejo augstuma atzimi nezin un pat nejautaja pec tadas lietas arii kad taisija projektu. Nu un ko ar sitadiem arhitektiem iesakt? Velk uz to ka sist vajag.

Sanak, ka visi lietusudenji un sniegi un citi drankji teces mana 20 cm bedree kuraa pec projekta busu iebuvejis savu maju.

Mernieks atzimeja prieks manis, jo zinaju ka ir nepieciesams zinat nulles atzimi lai zinatu cik dzili un kaa ir jarok bedre pamatiem.

Izpetiju projektu, gridas virspuse sanak 35 cm augstuma no zemes virskartas. Savukart, zemes virskarta tiek uzskatita 20 cm zem ta limenja kas uz aci skiet patreiz ir dabaa.

Re: augstuma atzime pamatiem
Autors: eb (178.16.22.---)
Datums: 17/06/2013 09:28

nevar būt tā, ka piena paka kaut ko pārprata projektu studējot?

Re: augstuma atzime pamatiem
Autors: piena paka (178.16.22.---)
Datums: 17/06/2013 10:56

Nu nezinu ko es tur varetu parprast? Tapec ari apjautajos seit un meginu izlobit ko es varetu but parpratis vai butu jasaprot savadak.

Nulles atzime projekta ir gridas virspuses limenii, pamatu platnes virspuse ir -0.2 uttjp. Mernieks ar aparaatu atzimeja augstuma atzimi 10 cm kas arii apmeram ir 10 cm augstuma no virzemes. Sis divas lietas savelkot kopa saprotu ka pamatu platnes virspuse bus apmeram 20 cm zem patreizejas zemes virskartas.

Re: augstuma atzime pamatiem
Autors: kkk (178.16.22.---)
Datums: 17/06/2013 11:55

Projektā jābut norādītam, kādam absolūtajam augstumam pēc topogrāfijas atbilst projekta 0. Attiecīgi pats pēc topogrāfijas paskaties, vai arhitekts nav iezimējis māju zem zemes.

Mērnieks tev var iedot tikai absolūto augstumu kādam punktam - tātad ja mērnieks pateica, ka "augstums 10cm", tad ir jautājums - no kurienes? Mērnieks tavā projektā skatījās, kāds absolūtais augstums ir tai 0ei?

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   *******   **      **  **        
 **     **   **   **   **     **  **  **  **  **    **  
 **     **    ** **    **         **  **  **  **    **  
 **     **     ***     ********   **  **  **  **    **  
  **   **     ** **    **     **  **  **  **  ********* 
   ** **     **   **   **     **  **  **  **        **  
    ***     **     **   *******    ***  ***         **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727