UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Trimmeris
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 24/05/2016 23:07

Asmeņus protams var iegādāties, tikai centra diametram jāatbilst un varbūt jāapskata ko pats MTD šim modelim piedāvā.
No savas pieredzes varu teikt šādi, ja paskatās stigas katalogu 41. lpp. (http://online.stiga.com/download/dk/Eftermarkedskatalog_oevrigt_2013.pdf), tad man komplektā nāca Nr. 5 un nr. 7.

Nr. 7 es uzskatu par ļoti neizdevušos variantu - mēģināju kaut ko darīt, bet nu galīgi garām. Ar zāli, jebkādu, es šobrīd strādāju tikai ar nr. 5, lai gan tas ir paredzēts krūmiem - iet bez aiztures un grūti man iedomāties labāku variantu. Viņš īpaši nebadās no akmeņiem un dzelžiem, bet uz tiem spiest nevajadzētu jebkurā gadījumā. Ripai ļoti nepatīk audumi un striķi kas varētu mētāties pa zemi. Visādi citādi perfekti. 2 minūšu asināšanu es veicu pēc kādām 2 bākām, kas reāli sanāktu 2-4 reizes pa dienu. Par nr 5 varu teikt, ka viņai patīkams pluss ir tas, ka viņa ir plānāka par standarta krūmgriežu ripām. Tā kā šo Nr, uz krūmiem es jau izgriezu, tad nopirku husq vietā. Neesmu apmierināts ar viņu, oriģinālā ņēma labāk un arī bija plānāka un nez kāpēc mazāk atgriezās.

Ja apskatās citus variantus, kuri pie mums pieejami: [www.husis.lv]
tad es teiktu, ka interesanta versija varētu būt 8T-250 1" (bet nu lasot manas pārdomas tālāk es to nepirktu). Ar trijstūri nav iznācis gods strādāt, bet domāju, ka tas ir ne visai labs. Ja jau 4 staru ripa negāja, tad kāpēc lai baigi labi strādātu vieglāks trijstūris? Pļaušanas ģeometrija rotējošajiem ir tāda, ka tie griež ar pašu asmens galu 0-2cm max. Ja ir tikai 3 stari, tad visa slodze uz tiem nabaga dažiem cm - bieži jāasina. Turklāt benzīna ekonomijai no svara ir lielāka inerce ripai - ja vieglāks un neapaļāks, jo mazāka inerce un visa slodze aiziet uz motoru.

Re: Trimmeris
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 24/05/2016 23:10

Vēl kaut kad senāk spriedām par dažādām ripām šai forumā, tad secinājām, ka radikāli savādāka pieeja ir japāņiem - viņiem ir populāri dažādi kausveidīgi diski - kā bļodas. Nu video bija pārliecinoši un ja tādu kaut kādu redzētu, tad nopirktu, jo bļodai ir viena ļoti laba lieta - ar viņu var arī apsmalcināt nogāzto zāli un citu drazu, kas nav mazsvarīgi dažās situācijās. Ja piemēram iet kādā reālā zālē, kur veidojas monstrozi vāli, tādi kuri bojā pļavu, tad šāds kauss ir īstais. Bet tā ir atkāpe no normāltēmas.

Re: Trimmeris
Autors: SerViss (85.10.211.---)
Datums: 25/05/2016 09:29

Redzesloka paplašināšanai par zāles cirpšanas paņēmieniem un instrumentiem krūmgriezim.
[www.youtube.com] helikopters-putekļusūcējs
[www.youtube.com] apaļā pīķu pļaujmašīna
Atkāpe zālespļāvēja virzienā, bet var vēzēt kā krūmgriezi:
[www.youtube.com] uz gaisa spilvena
[www.youtube.com] tas pats lielā zālē
[www.youtube.com] tas pats ar daļēju pārveidi.

Re: Trimmeris
Autors: v_t (85.10.211.---)
Datums: 25/05/2016 09:47

visražīgākā pie pļaušanas ir aukla. ar to gāž visas zāles un smalkos jaunos koku dzinumus.
tad četrstūris - to lieto, kur darīšana ar ataugām līdz pirksta resnumam.
zāģripa līdz 8, varbūt 10 cm resniem kociņiem.
tālāk zāģis.
svarīgākais ir klasificēt teritoriju, lai izvēlētos pareizo rīku.

Re: Trimmeris
Autors: arre (85.10.211.---)
Datums: 25/05/2016 09:55

Man ir jaudīgs 45cm3 jonsered trimmeris, ar tādu sulīgajai pavasara zālei visādas ripas un trīsstūri manuprāt ir kārtīgs "perebors". Ar spoli pļaujot viss šķīst un krīt. Gārsa un pienenes vispār pilnā vālā iet uz abām pusēm - spēj tikai skriet līdzi. Iesaku diegu pirms uztīšanas uz pāris dienām iemērcēt ūdenī - lai elastīgāks un tik ātri nedilst.

Re: Trimmeris
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 25/05/2016 09:56

Aukla ir visneražīgākā, tur nav vērts pat diskutēt.

Re: Trimmeris
Autors: Rx (85.10.211.---)
Datums: 25/05/2016 11:17

Aukla ir ražīga plānai zālei. Ražīga arī ja jaudas atlikulikām un apgriezieni nekrīt. Tad vienā vezienā 30cm krīt. Ripai ir 25cm, bet pļaušanai vajag mazāku jaudu. Es no ripām jau desmit , vai vairāk.....gadus lietoju Nr. 7, ko te brāķē....Pareizu pļaušanas tehniku ievērojot, teicams vāls un darba ražīgums. Vēlreiz: Jauda! Te runā ka nevajag jaudu....zāģītis viegli griežas. bet ja zāle sapinķerēta, ložņājošo augu daudz, vecā kūla apakšā, tad jauda ir ļoti derīga lieta. Un ar laiku motors dilst- krīt jauda, un tāpec vajag labāk pat ar rezervi. Un vēl: Svarīgi, lai laba motora vibrācijas slāpēšana ( tā ir laba tikai profesionālajiem trimmeriem). Maska un austiņas noteikti....

Re: Trimmeris
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 25/05/2016 11:23

Ražīgums ir benzīna patēriņš uz ha un patērētais laiks ha. Auklai trimmeris ir jātur ručkā, ripai ar vienu pavāju ručku pietiek turp un atpakaļ piedevām vienalga kādā zālē.

Re: Trimmeris
Autors: v_t (85.10.211.---)
Datums: 25/05/2016 11:38

benzīna patēriņu apspriest, manuprāt, ir smieklīgi. pāris eiro uz ha vairāk vai mazāk, ir špicka.
pats dārgākais resurss ir laiks. neatjaunojams resurss.
ja laiku nav kur likt, un pļaušanu uzskata par sava veida baudu vai mākslu, tad var likt zāģripu un ar maziem apgriezieniem, taupot atjaunojamo resursu - motoru, baudīt kā, ripai sitoties pret zāli, tā melodiski san.

Re: Trimmeris
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 25/05/2016 13:41

v_t domāju, ka tev vienkārši trūkst pieredze šajā jautājumā. Benzīns uz ha starpībā var sanākt 5-8 eur uz dienu un laika ziņā starpība var sanākt reizes 10. Man laika nav, tāpēc es ar mākslu un auklu nenodarbojos.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********   ********  **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 **     **  **     **  **     **     **     **     ** 
 **     **  **     **  ********      **     **     ** 
 **     **   **   **   **            **     **     ** 
 **     **    ** **    **            **     **     ** 
  *******      ***     **            **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727