UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Kāds kaut ko zin par fibrolītu?
Autors: Maaris (62.85.28.---)
Datums: 18/05/2006 18:49

Vai kāds kaut ko zin par fibrolītu? Pieredze? Man koka karkasa mājai iesaka lietot fibrolītu ārsienu un pārseguma konstrukcijās? Kam būtu jāpievērš uzmanība? Paldies jau iepriekš.

Re: Kāds kaut ko zin par fibrolītu?
Autors: Rx (---.ardi.lv)
Datums: 18/05/2006 18:59

Viena uzmanība jāpievērš tā sausumam: Ja tas būs slapjš, pēc apmetuma uzlikšanas var savienojuma vietās parādīties plaisas.... Tāpat tas jāstiprina ar pietiekošu skaitu skrūvju, tās netaupot.

Re: Kāds kaut ko zin par fibrolītu?
Autors: Maaris (62.85.28.---)
Datums: 23/05/2006 23:57

Vai ir kādam vēl kāda pieredze. Varbūt ir informācija par pašu materiālu. Viedoklis? Paldies!

Re: Kāds kaut ko zin par fibrolītu?
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 24/05/2006 01:25

Es gan galīgi neesmu spečuks, bet tikai lietotājs, bet varu teikt, ka mani meistari būvējot slavēja vien to materiālu. Sākumā bija skeptiski noskaņoti - kas nu tur no skaidām un kaļķa (vai cementa, kas nu tur ir) labs var būt. Un visiem atmiņā padomju laika produkts, kas bija bezformīgs un drupa un juka. Tagadējais - taisns, akurāts, viegli griežoties un stiprinoties. Man to visu bija patīkami dzirdēt, bet pašai man svarīgāks bija materiāla dabiskums - tak jau tikai skaidas un kaļķis! Un elpo labi, tā kā mums ekovates siltinājums, tad nekur nekādas plēves nav. labs un patīkams klimats mājā. Ne brīdi nenožēlojam.
Ja tehniski dati vajadzīgi, tad gana daudz par viņu ir ražotāja mājas lapā. Es gan neatceros adresi, bet caur Google meklējot "fibrolītu" noteikti atradīsi.
Tā kā es varu teikt tikai to labāko un ieteikt neklausīties, ja kāds saka - ui tas jau padomju laikos lietots un traki slikts un briesmīgs... Tas ir kaut kas pavisam cits tagad. Vārds tikai palicis.

Re: Kāds kaut ko zin par fibrolītu?
Autors: Maaris (62.85.28.---)
Datums: 26/05/2006 16:53

Paldies, IneseX par informāciju. Izskatās, ka ļoti maz cilvēki ir informēti par fibrolītu. Biju domājis, ka būs vairāk atsauksmes :) Bet labi, ka vismaz. Paldies vēlreiz!

Re: Kāds kaut ko zin par fibrolītu?
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 06/06/2006 19:18

Redzēju, ka jaunajā "Māja, dzīvoklis" žurnāla numurā ir vesels atvērums par fibrolītu. Varbūt noder?

Re: Kāds kaut ko zin par fibrolītu?
Autors: Didims (81.198.156.---)
Datums: 07/06/2006 06:48

Ir pieejami tādi "salmu paneļi", pēc izmēriem un pielietojuma līdzvērtīgi fibrolītam.
Runājot ar "Rīgas būvdaru" spečukiem (tiem, kas piedāvā ekovati) mēs izdiskutējām, ka optimāls modelis būtu taisīt koka karkasa ēku (15 cm - optimālais, 12 cm - ekonomiskais variants, 18 cm - tiem, kas iegulda energotaupīgās būvēs ar skatu nākotnē), kuru noārpuses apšūt ar fibrolītu (jo mitrumizturīgāks, var pa tiešo āra apmetumu vilkt virsū etc) un no iekšpuses apšūt ar salmu paneļiem (jo elastīgāki (var pieskrūvēt plauktus, radiatorus etc.), ērtāk ievietot elektrības vadus un rozetes, paneļu virsma ir kartons, kas faktiski uzreiz ir gatavs apdarei.
Fibrolīts un salmu paneļi koka karkasa konstrukcijai piešķir smagnējumu, izturību un stabilitāti (var droši atspiesties, nekā pret reģipsi), palielina siltuminerci (tīra koka karkasa+vates konstrukcija sanāk dikti "viegla", ātri uzsilst un ātri atdod siltumu).
Siltumizolēšanai izmantojot ekovati, konstrukciju ir tvaikus caurlaidoša (elpojoša), tvaika izolācija nav nepieciešama.
Koka karkasu var pasūtīt kādam ražotājam, fibrolīta plāksnes un salmu paneļus skrūvēt liela kvalifikācija nav nepieciešama.

Fibrolītu piedāvā www.fibrolits.lv
Salmu paneļus piedāvā www.ekling.com
Ekovati piedāvā www.rigasbuvdari.lv un www.manass.lv

Re: Kāds kaut ko zin par fibrolītu?
Autors: J (194.8.16.---)
Datums: 16/06/2006 16:49

Vai uz fibrolīta var likt pa tiešo minerālo apmetumu?
Kā jau jebkurš koka produkts viņš staigā, līdz ar to vai nbūs plaisas? Uz OSB taču arī nevar!

Re: Kāds kaut ko zin par fibrolītu?
Autors: Didims (---.edi.lv)
Datums: 16/06/2006 21:01

Jelgavā viņiem ir tāda kā paraugu zāle, kur dažādi varianti pielietojuma ieskatam sastellēti. Par apmetumu laikam bija ka nāk pirmā kārta ar sietu iekšā un pēc tam apmetums pa virsu. Iespējams, ka iekš www.fibrolits.lv ir arī smalkāk aprakstīts.
Var jau arī likt latojumu un apšūt ar dēlīšiem, bet tad jādomā, kā pretvēja izolāciju nodrošināt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **    **  **    **   ******    **     ** 
 **  **  **  ***   **  ***   **  **    **    **   **  
 **  **  **  ****  **  ****  **  **           ** **   
 **  **  **  ** ** **  ** ** **  **   ****     ***    
 **  **  **  **  ****  **  ****  **    **     ** **   
 **  **  **  **   ***  **   ***  **    **    **   **  
  ***  ***   **    **  **    **   ******    **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727