UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Hermētiska hidroizolācija betona tvertnei
Autors: Mierdeguns (62.85.1.---)
Datums: 22/05/2022 19:00

Sveiciens,

Situācija sekojoša: Pavecai mājai ~40 g ir neizmantota betona atejas bedre apm 2 m3 apjomā. Tā kā īpašumā joprojām nav ierīkota aka vai taml, tad to bedri izmantoju lietusūdens savākšanai, ar ko laistīt dārzu.
Diemžēl bedres betons nav hermētisks un ūdens no tā izsūcas prom. Meklēju risinājumu, kā nohermetizēt bedres betona sienas, lai ūdens tur stabili noturētos. Bedres izmēri ~0.7x2.0x1.5(h) metri.
Pagājušajā vasarā kā ātro risinājumu izmantoju uz ātro izveidotu plēves oderi, taču šis veidojums neizturēja ziemu. Šobrīd pētu dažādus hidroizolējošā cementa maisījumus un vēlētos saņemt kādus ieteikumus, kādu maisījumu vislabāk izvēlēties.

Atrastie varianti ir sekojoši:
1)CERESIT CR 90
2) ATLAS WODER S
3) Mapei Planisel 88
4) Vincents polyline HIDROSTOP HL 110

Šie varianti ir cenās ~30-40€ par 25 kg maisu. Ir, protams, arī krietni dārgāki varianti, bet es nevēlētos šim pasākumam tērēt vairāk par 100€..

Cik saprotu, šo maisījumu pamatā ir kaut kāda top-secret formula, kas nodrošina kristalītu veidošanos betona mikroporās, tādējādi radot bloķējošu slāni, kurš ir hermētisks, respektīvi, pilnībā bloķē ūdeni.

Tad nu mans jautājums būtu, vai tiešām šīs javas noderētu manam nolūkam. Ja, jā, tad kuru būtu labāk izvēlēties?
Varbūt ir vēl kādas alternatīvas, kas nebūtu kosmiskās cenās?

Esmu lasījis par šķidro stiklu, taču man nerodās pārliecība, ka ar to pietiktu, jo tas pamatu betons ir paraupjš, vietām kāds akmentiņš izdrupis un ar izvirzījumiem vietām no formējošajiem dēļiem, plaisājis it kā nav.

Priecāšos par ieteikumiem,
Paldies!

Re: Hermētiska hidroizolācija betona tvertnei
Autors: Mr. (77.219.8.---)
Datums: 22/05/2022 19:29

Vannaa istabas hidroizolācija, vai PVA+cements (Lip hidroizolācija)

Re: Hermētiska hidroizolācija betona tvertnei
Autors: nokijs (46.109.11.---)
Datums: 22/05/2022 21:11

Vienīgais variants kā 100% nohermetizēt ir epoksīda vai polimēra sveķi kā pamats un gelcoat kā virsmas gala apdare. Teorētiski, no gelcoat var nolekt, ja lieto poliestera sveķus.

Re: Hermētiska hidroizolācija betona tvertnei
Autors: Mierdeguns (62.85.1.---)
Datums: 22/05/2022 22:40

nokijs rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vienīgais variants kā 100% nohermetizēt ir epoksīda vai polimēra sveķi kā pamats un gelcoat
> kā virsmas gala apdare. Teorētiski, no gelcoat var nolekt, ja lieto poliestera sveķus.

Paldies par ieteikumu. Šis būtu tāds glancēts risinājums - burtiskā veidā :)
Ar epoksīdiem esmu ķēpājies, līmējot ar stiklaudumu smailītes un auto bamperus. Vai pliki sveķi bez stiklauduma armējuma būs sala izturīgi un tiem nebojāsies adhēzija sezonas apstākļu ietekmē?

Tiešām gribētos dzirdēt kādu viedokli, vai tās hidroizolāciju javas tā arī strādā, kā varētu noprast no bukleta, jo specenēs ir dati, ka līdz 1 atm hidrostatiskajam spiedienam abos virzienos (tas ir 10m ūdens stabs!), kā arī minēts pielietojums ūdens rezervuāriem.

Mr. ietektās vannas istabu hidroizolācijas pamatā ir iekšdarbiem. Ja rekomendē PVA līmi kā piedevu, vai tad jēdzīgāk nebūtu izmantot to pašu šķidro stiklu?

Šobrīd es sliecos tomēr izmantot to Ceresit CR 90, kaut vai tā iemesla dēļ, ka gribētos izmēģināt. Visādā ziņā man šķiet, ka, ja gadījumā šis risinājums nestrādātu, tad tam droši varētu pa virsu maukt vai nu tos sveķus vai kādu hidroizolācijas membrānu, kas paredzētas ārdarbiem. Savukārt pēc apstrādes ar sveķiem būs grūti kaut ko labot..

Re: Hermētiska hidroizolācija betona tvertnei
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 23/05/2022 00:16

IBC plastmasas konteiners (muca 1m3) maksā sākot no 30EUR, ūdens prom netek un ir ar krānu šļūtenes pieslēgšanai.... Ar vienu ceresit maisu nepietiks.

Re: Hermētiska hidroizolācija betona tvertnei
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 23/05/2022 04:49

Es taisni tapat par tiem konteineriem padomaju. Lai normali uztaisitu to hidru, tur ar 100 nepietiks....Visas tas lietas ir jadara pec instrukcijas un pareiziem materialiem. ...un tur salecas labi cipari.Vai tas ir to vērts ja var pa letaku naudu nopirkt kaut paris kubus un bez problemam..

Re: Hermētiska hidroizolācija betona tvertnei
Autors: Mierdeguns (62.85.33.---)
Datums: 23/05/2022 07:32

Jā, par tām izmaksām jums, kungi, būs pilnīga taisnība. Tas pasākums stiepjas stipri virs 100nieka, ja ne visi 200... Es parēķināju, ka vēl tur vajadzētu pamatni izlīdzināt, izdrupumus pieremontēt, 2 maisus es biju tā kā rēķinājis uzreiz. Tāpat instrukcijās tur ļoti uzsvērts, kā izstrādes laikā jāievēro mitrināšana un žūšana, lai netiek virsū slapjums un lai nežūst pārāk strauji, jo tam kristalizācijas procesam nepieciešams mitrums... Vārdsakot, čakars. Bet interesanti! Vai tā vērts.. tāpēc jau ienācu šeit aprunāties :)

IBC konteineri man izvērtās par bēdu stāstu. Tā bija absolūti pirmā opcija, ko mēģināju noorganizēt. Diemžēl pagājušajā vasarā jūlijā, pirmkārt tie konteineri bija deficīts un nevienam to īsti nebija. Bet tie, kam bija, tā arī divu mēnešu laikā man tos nepiegādāja (uz maniem platuma grādiem), kaut bijām par visu vienojušies. Mēģināšu tagad vasaras sākumā varbūt nomedīt, bet tāpat 2 gab izmaksas ar piegādi man būs vismaz 150 - 180€. Cik garš, tik plats :)

Re: Hermētiska hidroizolācija betona tvertnei
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 23/05/2022 10:55

Nu nezinu IBC konteineri ir visai ejoša prece, protams, ja dzīvo nekurienē un nav savs transports, tad ir kā ir.
Pilns ss.lv ar sludinājumiem, spēj tik izvēlēties. Dažs pamanās vest uz vieglās mašīnas jumta - konteiners ar visu rāmi neko dižu nesver. Var paņemt piekabi nomā, busu nomā - varbūt ir arī kāda cita vajadzība kaut ko vest - mēbeles, celtniecības materiālus,

Re: Hermētiska hidroizolācija betona tvertnei
Autors: jezus (213.226.140.---)
Datums: 23/05/2022 11:09

IBC gan nav problēma. Tikai novietot to dārzā nebūs pārāk glīti, ja kopta teritorija. ieraksta zemē tvertne ir loģiskāk.

Bet pamēģini bez lieliem ieguldījumiem šo:
1) izdrupušo aiztaisi ar betonu
2) Nosmērē ar stiklūdeni visu vai kādu dziļo grunti (tās arī hidroizolē)
3) Nosmērē ar bituma mastiku.

Tas ūdens tev iet prom, jo ir mehānisks bojājums, plaisa vai kaut kas tāds. Ja nosmērēsi nekur tev nesūksies prom būtiskos daudzumos. Man ir nosēdakas kanalizācijas betona grodi. Nekāda hidroizolācija nav. Nekas prom netek, tpc tev tur kāds defekts tiešām ir, kas vnk jānovērš.

Re: Hermētiska hidroizolācija betona tvertnei
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 23/05/2022 12:00

Dzilumgrunts nu gan nekadu hidroizolaciju nedod...Pat Akvastop nedos nekadu efektu.Tikai, un vienigi, kvalitativa hidroizolacija. parejais būs veja izmesta nauda un darbs.Bet tas nebus leti...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **  **     **   *******  
 **        ***   ***  ***   ***  **     **  **     ** 
 **        **** ****  **** ****  **     **         ** 
 ******    ** *** **  ** *** **  **     **   *******  
 **        **     **  **     **   **   **          ** 
 **        **     **  **     **    ** **    **     ** 
 ********  **     **  **     **     ***      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727