UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Bioloģiskā kanalizācija
Autors: BioBio (90.139.74.---)
Datums: 17/08/2022 23:09

Sveiki!
Ir jāizvēlas bioloģiskā kanalizācija, precīzāk ražotājs.
Papētot i-neta plašumus dadz skaidrības neieguvu.
Izvēle ir starp August AT6, Virte bio-3 un Traidenis nv-1.
Izskatās, ka virte ir nedaudz prastāka uzbūvē un līdzīga traidenis nv-1, August ir vairāk kameru un aeorolifts, ja pareizi sapratu.
Virte ir vietējais ražotājs, august un traidenis nāk no LT.
Visvairāk info ir par August at6 un at8, par pārējām ir diez ko skopa info. Par citiem ražotājiem neko lietderīgu neatradu.
Būtu pateicīgs par pieredzi, ieteikumiem, komentāriem.

Re: Bioloģiskā kanalizācija
Autors: Ingus_V (83.177.146.---)
Datums: 18/08/2022 06:44

Iesaku arī painteresēties cik kuram no tiem maksā apkope. Zināmakajiem no šiem 133eur (pirms kāda laika bija, iespējams tagad vairāk) par apkopi, kuru paši īsti neizdara līdz galam - katru reizi kādas problēmas un bieži problēmas tiek pārmestas klientam ka ne to laiž kanalizācijā utt.

Re: Bioloģiskā kanalizācija
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 18/08/2022 07:59

vēl ir enfriho, tas līdzīgs augustam...es apkopes pats taisu,tas man izmaksa 30 eiro..Bet tas ja atbrauc asenizacijas auto nosukt un izskalot, to daru reizi kados 1,5 gados...Var arī savadak.Neko jau vini pasi taja apkope citu nedara, tik samaksa cita..

Re: Bioloģiskā kanalizācija
Autors: Ingus_V (83.177.146.---)
Datums: 18/08/2022 08:03

Jā, es arī apkopes pats taisu, tikai tagad likumi tādi ka teorētiski būtu pašvaldībai katru gadu jāsūta sertificēta apkopes veicēja apliecinājums par veikto apkopi...

Re: Bioloģiskā kanalizācija
Autors: RS (87.110.165.---)
Datums: 18/08/2022 09:01

Man ir ekostandarts.lv nu jau 15+ gadus, mazā iekārta 2-6 cilvēkiem. Neatceros nekādas problēmas, kuras nebūtu pats izraisījis :D bet vienmēr ir salabojuši.
Bet vispār - neesmu īsti sekojis, ko tajās apkopēs dara, zinu tikai, ka sūknim filtru maina. Kāds zin sarakstu ar lietām, un ko jāzina kur jāskatās? Nekādas mērierīces vai aparātus pielietojam neesmu manījis.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 18/08/2022 09:03, labojis RS.

Re: Bioloģiskā kanalizācija
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 18/08/2022 10:04

Man ir AT-6 un viss strādā ideāli jau kādus 10 gadus. "Apkopes" veicu pats visus šos gadus. Apkope ir dūņu atsūkšana apmēram 3 reizes gadā ar iegremdējamo sūkni - viena pēc iespējas vēlāk rudenī, tad pavasarī un vasarā, ja gribās. Ja sistēma ir palaista un gaiss saregulēts un nenobeidz baktērijas ar ķīmiju vai ko citu, tad īsti nav daudz lietu kas var noiet greizi. Kompresora releju nomainīju uz uzticamāku, rezervē no aļika pasūtīju vienu kompresora gumija membrānu.
Jā, esmu dzirdējis par pašvaldību prasību reizi gadā sniegt papīru no apkopējiem, bet vismaz manā teritorijā tas attiecas uz apdzīvotajām vietām. Tā kā dzīvoju ārpus tām, tad man pagaidām šis jautājums nav aktuāls, tomēr ar laiku gan jau nonāks arī šeit. Tiesa tie noteikumi mums ir mazliet nenoteikti, jo nav nekāda sertificēto apkopēju saraksta un būtībā svarīgs ir papīrs. Man arī teica, ka hipotētiski, ja es dabūtu kaut kādu sertifikātu, ka esmu izgājis apkopju mācības vai ko tādu, tad es varētu reizi gadā pats ar savu parakstu sniegt iekšā.

Re: Bioloģiskā kanalizācija
Autors: Noname (80.89.72.---)
Datums: 18/08/2022 10:31

Ja jau ir runa par bioloģisko attīrīšanu, pajautāšu par savu problēmu.
AT-6 iekārtai, centrālajā sektorā, kur ir jau ūdenim vajadzētu būt tīram, ir dūņas.
Tās nenosēžas, lēnām cirkulē. Šogad 3 reizes esmu dūņas atsūknējis pa ~200l.
Vai ir kaukādi knifi no kuriem sektoriem atsūknē?
Kas par vainu

Re: Bioloģiskā kanalizācija
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 18/08/2022 10:46

Tajā centrālajā sektorā protams ir dūņas, jo 6 kamera ir savienota ar 5. Pēdējā kamerā attīrītais ūdens ir virsējais slānis, bet manuprāt tur nekāda cirkulācija nenotiek, jo tā ir nostādišanas kamera. Tur ir kaut kādi gaisa burbuliši vismaz manā versijā (esmu dzirdējis, ka tur ir kāds modernāks risnājums esošajiem at6). Karstā laikā un vispār vasarā tur ir mazliet tendence virspusē uzaugt kaut kam bioloģiskam, bet vēsajā periodā tas nozūd. Ir plāns tomēr vākā iestrādāt putuplastu, lai nav tik karsti tur iekšā vasarā.
Galvenais ir jasaprot vai nav smaka, jo ja sistēma strādā normāli, tad nav tāda izteikta smaka vispār. Dūņu koncentrāciju veic vienkārši - tad kag kompresors sakustinājis visu, tad iesmel no 5 kameras un ielej burkā. Pagaidi 30 minūtes un jābūt noslāņojumam, kurā redzēsi cik daudz sasēdušās dūņas. Pēc instrukcijas būtu jābūt diapazonam 40-60% dūņas.
Es parasti nosūcu nemazāk par 400 litriem, turklāt es daru tā, ka izslēdzu kompresoru, lai dūņas nosēžas un tad tad tikai sūcu, lai es patiešām arī sūktu dūņas. Savādāk, ja sūc sakultu, tad sanāk mazāk dūņu izsūknēt. Jāsūc no visām kamerām vienmērīgi, savādāk var būt risks, ka dēļ ūdens līmeņiem var izlauzzt kameru sienas. Kameras apvienotas pa pāriem - 1/2, 3/4 un 5/6. Es sūcu no 2, 3 un 5.

Re: Bioloģiskā kanalizācija
Autors: BioBio (90.139.74.---)
Datums: 18/08/2022 17:15

Paldies par pieredzi.
Šodien saliku visu tabulā un joprojām nekas skaidrāks nekļuva, pēc izbūves, pēc tipa un darba principa liekas +/- vienādas. Cenu ziņā virte, august un enfriho, tā arī sadalās, cena dilstošā secībā. Bet starpība starp lētāko un dārgāko ir 160E, kas ir +/- 5% no vid. cenas, kas īsti nav noteicošais arguments.
P.S. vienīgi ko atradu, ka tantes runā, ka LT vairs nav tas pats kas 5-10 gadus atpakaļ, ka sienu biezumi ir plānāki. Par ekosistēmu neko neatradu sakarīgu.

Re: Bioloģiskā kanalizācija
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 18/08/2022 18:53

es savu no enfriho nemu izstade Maja..nu kaut kad pirms covida...Tad enfriho bija par kadiem 200 eiro letaks ka ikdiena, un ari letaks ka auguste.Varbut viniem tur uzstadīsana kada atskiriba, bet par cik taisijos uzstadīt pats, tad tam uzmanību nepieversu. ja, palaidu arī pats...Tas izmaksaja 18 eiro, ja parstavis būtu braucis, tad uz to brīdi 180...bet vini nekadi nevareja atbraukt, tad nu nemos pats.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **        **     **  **     **   ******  
 **     **  **        **     **   **   **   **    ** 
 **     **  **        **     **    ** **    **       
 **     **  **        *********     ***     **       
  **   **   **        **     **    ** **    **       
   ** **    **        **     **   **   **   **    ** 
    ***     ********  **     **  **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727