UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
malkas katla tīrīšana
Autors: Grobiņa (90.133.95.---)
Datums: 26/09/2023 12:54

Kā jūs tīriet un cik tīrs ir jūsu malkas katls?
[failiem.lv]
Šādi izskatās pirms tam kurināts, iztīrīts, tad atkal kāds 3-5x izkurinu krāsni un tīru.
Grobiņas katls ar akumulācijas tvertni, kurināts 1 sezonu, malka nepilnu gadu kā žuvusi, kurināšanas, temperatūra 3/4 no kurināšanas laika ir ~70-75grādi, tikai beigās 1/4laika kurās uz kādi 80-85C.
Tīru ar līdzi iedoto skrāpi- varbūt ir kāds labāks risinājums kvalitatīvākai iztīrīšanai?

Re: malkas katla tīrīšana
Autors: agrais (77.219.1.---)
Datums: 26/09/2023 13:44

Man nav tāda darva,tīru apmēram reizi mēnesī. Bet man kuras uz pilnu jaudu,uzregulets uz 90 grādiem,akumulators 2,5t. Kad tas uzladejies,tad ar katls pats piever gaisa padevi. Kāda jēga kurināt uz 70 grādiem? Kā tad akumulatoru normāli uzladesi? Nē,nu jā akumulators 300 litri,tad varbūt...

Re: malkas katla tīrīšana
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 26/09/2023 19:08

Ar kādu malku kurini, priede egle izskatās? Svarīgi sausu malku,ja dzirdi ka čūkst,tas nekam neder.Cik nez tev tas trisgaitnieks atpakaļgaitā uztaisa grādus?Man škiet bija 55 vai 60.. tas nozīmē mazajā lokā būs tie grādi un katls nesvīdīs.. Aizejošais piem 70-80 un atpakaļgaida 55-60.Iekurinu parasti no augšas,tas ir vislabākais veids visam pasākumam. Tad kad pirmā porcija iet uz beigām,tuvojas izdegt,tad liekam atkal malku iekšā.. ar šo es gribēju teikt,ka nav efektīvi mest malku tad,kad pirmā porcija vēl nav izkurējusies,efektīvāk ir ja pirmā porcija iet uz beigām,tad atkal speram iekšā koksni..

Re: malkas katla tīrīšana
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 26/09/2023 19:10

vēl tikko Grobiņas katlam izdomāju apakšā to čuguna resti apgriezt otrādi-ar līdzeno pusi uz leju un rupjāko jeb ribām uz augšu=ir labāk.Pelni vnk paši labāk izbirst uz pelnu nodalījumu,kamēr iepriekš pie līdzenās puses uz augšu tie negribīgi bira lejā,attiecīgi traucējot gaisa piepldi katlam... un svarīgi-iekurinām no augšas nevis tipiskā latvieša no apakšas.

Re: malkas katla tīrīšana
Autors: ETT (95.68.0.---)
Datums: 26/09/2023 19:30

Dažādi var kurināt, bet, man domāt, šoreiz atslēga vārdi būs " malka nepilnu gadu kā žuvusi"...

Re: malkas katla tīrīšana
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 26/09/2023 19:41

reizēm pa gadu nevar izžūt malka,it īpaši šķūnī. Vējainā vietā mierīgi beŗzs izžūst pa sezonu,pavasarī agri nozāģē,saskaldi un sakrauj-ziemā ir laba.

Re: malkas katla tīrīšana
Autors: Grobiņa (90.133.95.---)
Datums: 26/09/2023 21:05

Par restēm augšpēdus- būs jāpamēģina.
Par malku- alksnis un blīgzna, pa starpai vilkābe, ieva, apse un lazda. Ir diezgan daudz sprunguļi diam līdz ~7cm, neskaldīti, līdz ar to varētu būt mazāk izžuvuši kā skaldītā malka- dabūšu mitruma mērītāju.
Par iekurināšanu no augšpuses- interesanti, nekad tā nav darīts- pamēģināšu.
Problēma ir temperatūras pacelšanai līdz tiem +85C- pieregulēšu termostatu, lai šams vēlāk sūkni ierubī.
Trīsgaitnieks- nemāku teikt kā tur ir ar viņu- jāpapēta, kur viņa var iestatīt temperatūru.
Sistēma ir grobiņas 32kw, 1t akum un 300l ūdens dušai- siltās grīdas.
Ar bērzu, priedi un egli praktiski netiek kurināts- labi ja kāda pagale 1x mēnesī trāpās.

Re: malkas katla tīrīšana
Autors: Vidzeme (213.226.141.---)
Datums: 26/09/2023 22:10

Sūknis mazajā lokā man personīgi slēdz pie 70grādiem un arī tvertni uzsildu līdz 70,ziemā nedaudz vairāk.. Vēl par ko domāju,ir kā Tev saregulēts tas vilkmes regulators...? Gaisa klape man sāk vērties pamazām pēc tiem 70grādiem vai pa 80... Vnk ja nav gaisa vai tas ir maz,tad tur iekšā gruzd nevis pilnvērtīgi sadeg... Malkas katlam ir "jādzied",lai intensīvi deg koksne un sūknis mazajā lokā uz max. Ātrāka cirkulācija=ātrāk iedzīs aķī. Iztīri arī katlu un pelnus gan augšā gan apakšā. 85grādus reti kad esuma sasniedzis,jo pie cirkulācijas to grūti sasniegt,visu laiku ņem klāt auksto no aķa,tāpēc man ap 70-75grādi visā darbības laikā un necenšos 85grādus dabūt..

Re: malkas katla tīrīšana
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 27/09/2023 07:30

Ta isti nesaprotu to Vidzemes problemu ar gaisa padevi...varbūt tev vilkme nav ka vajag? Man katls iet rugdams, pat rudenos turbulators jaliek, sadek loti labi...Bet noperkot maju, skurstenis jau bija-kartiga biezsienu truba, kādi 30cm resnuma.Vilkme ne pa knapu. Yutube daudzi video ka noregulet gaisa padevi, tas svarīgi....autoram varbūt vajag uzmest aci. Man jautajums kurinatajiem ar lielaku pieredzi...ir iespeja na haļavu tikt pie paris t labu ogļu.Ir viena maja ar oglu katlu, bet ir arī doma pasam nedaudz piemest pie malkas...Ka uzvedas metala katls kurinot ar oglem.Ogles gan ka neliela piesprice domata, ne ka pamata kurinamais...

Re: malkas katla tīrīšana
Autors: Grobiņa (90.133.95.---)
Datums: 27/09/2023 12:46

Malkas mitrums vidēji 17%, pa kādai pagalei arī 15%
Katla sūkņa ieslēgšanās termostatu uzliku uz +70C, gasa padeves klape saregulēta uz +90C - 1.5h pēc iekurināšanas katla temp.uzkāpa līdz +75C, šoreiz iekurināju no augšas. Vēl jāpatestē, bet uz pirmo reizi radikālu starpību neredzēju.

Vēl tāda doma, ka par mazu gaisa pieplūde.

Kā arī krāsns savienojums ar pašu skursteni nav tas labākais risinājums- to pilnveidot- šobrīd ir divi līkumi katrs pa 45grādi līdz skurstenim, jo pietrūkst vilkmes. Skursteņa garums 6m, diam 160mm, keramiskais. Tai pat laikā, laikam atkarībā no gaisa spiediena, ik pa laikam dzirdu krāsni "dziedam"- strādā rūkdama, tik temp. nekāpj augšā, tomēr biežāk ir tā, ka, atverot malkas padeves durvis vaļā, iesit telpā dūmus iekšā.

Vēl- sistēma ir uzbūvēta tā, ka pirmo silda lielo akum un tikai tad ūdens boileri caur viņu uzsilda, un pirmais uzsilst tieši ūdens boilderis 300l, nelaižu vairāk par 70 -80C, tad atslēdzu viņam paredzēto cirkulācijas sūkni, un uzsildu lielo tvertni līdz 80C- gan augšu, gan apakšu. Kopējais kurināšanas laiks no ~35-80C ir 3.5-4h.

Varbūt ir vēl kādi ieteikumi?
Kā arī tas pats jautājums- kā un ar ko jūs tīriet savas malkas krāsnis?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **     **  **     **  **    **  ********  
       **  **     **  **     **   **  **   **     ** 
       **  **     **  **     **    ****    **     ** 
       **  **     **  *********     **     ********  
 **    **   **   **   **     **     **     **     ** 
 **    **    ** **    **     **     **     **     ** 
  ******      ***     **     **     **     ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727