UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 8
Re: Nav cirkulācijas pašteces sistēmā.
Autors: Venta (213.226.141.---)
Datums: 26/11/2023 14:37

Te viens komentētājs minēja, ka nav ielikts katlam automātiskā atgaisošana, bet kāpēc tad katls kā paceļas temperatūra 70-80 grādi tā izdod skaņu reizēm met burbuli, nevaru iedomāties, ka ja būtu 90 grādi.Pirmais radiators karsts bet nākamie ne tādi neiet tā kā siltums tālāl, ja iet tad lēnām, tijai stojaku trubas arī karstas

Re: Nav cirkulācijas pašteces sistēmā.
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 26/11/2023 15:41

Nu par to atgaisotaju Aldis taisnība, pasteces sistema jau savadaka. Kau gan drosi vien pa lieku nebūtu....

Re: Nav cirkulācijas pašteces sistēmā.
Autors: Aldiss (81.198.220.---)
Datums: 26/11/2023 15:42

Varbūt jaunajam katlam vilkme pa serpu, varbūt vajag pieregulet šībera atveri un gaisa padevi. Ar sausu, smalku malku ar lielu liesmu kurinot gar plānajĀm katla sienām ūdens vārās arī pie 50 grādiem, gluži kā elektriskajai tējkannai.

Re: Nav cirkulācijas pašteces sistēmā.
Autors: protuprotu (46.109.157.---)
Datums: 26/11/2023 20:46

Es pamēģinātu kādā nesilstošajā radiatora korķi izurbt mazu caurumiņu un iegriezt vītni mazai skrūvītei., vismaz redzētu vai ir gaiss un sāk silt. Ja sistēmā nav spiediens, lieliem plūdiem nevajadzētu būt. Tam darbam arī nevajadzētu meklēt baigo santehniķi.

Re: Nav cirkulācijas pašteces sistēmā.
Autors: Aldiiss (81.198.220.---)
Datums: 26/11/2023 22:45

protuprotu rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es pamēģinātu kādā nesilstošajā radiatora korķi
> izurbt mazu caurumiņu un iegriezt vītni mazai
> skrūvītei., vismaz redzētu vai ir gaiss un sāk
> silt. Ja sistēmā nav spiediens, lieliem plūdiem
> nevajadzētu būt. Tam darbam arī nevajadzētu meklēt
> baigo santehniķi.

Daudz vienkāršāk ir paskrūvēt korķi uz āru, sagaidīt pirmās melnā ūdens piles (ja būs gaiss, tas izskries pirmais) un skrūvēt korķi atpakaļ. Lai izurbtu centimetru biezo čugunu, vajag nopietnu urbi, vītņgriezi, plus vēl noplūdinas māju. Vai tiešām tādi laiki pienākuši, ka nav neviena, kas prot korķa skrūvi pagriezt?

Re: Nav cirkulācijas pašteces sistēmā.
Autors: Ivara Godmaņa vārdabrālis (213.226.141.---)
Datums: 27/11/2023 10:08

Tieši tā Aldiss! Kā teica mans nelaiķa tēvs: “Pats grūtākais darbs pasaulē ir pareizi domāt” Mēs esam ar mieru viena gaisa burbuļa dēļ apkurē uzstādīt cirkulācijas sūkņus, ierīkot automātisko atgaisošanu, urbt korķos caurumus un iegriežot vītni likt visādus verķus, tikai ne paskrūvēt korķi. Mani par šis pasaules meisteru nejēdzībām pārliecināja ceturtais ūdensvada “meisters”, kurš sitot dūri pa krūtīm stāstija, ka tam esot sešpadsmit gadu liela pieredze, bet nezināja, ka pretgaisa vārsts jāliek spices tuvumā, nevis aiz uzsūcošā sūkņa. Vispār Alsiss – paldies vismaz par centību apgaismot tos idiotus, kuri nesaprot, ka savu četru vai piecu radiatoru sistēma diviem cilvēkiem, kuriem rokas neaug no pakaļas, var tikt pārskrūvēta un iztīrīta vienas darba dienas laikā, pieņemu pat ieliekot vajadzīgos krānus.

Re: Nav cirkulācijas pašteces sistēmā.
Autors: Venta (85.254.74.---)
Datums: 27/11/2023 11:36

Jā nu te man pārmet, ka es te nedēļu varu ņemties ,bet nu man tiešām nav izpratnes .Sistēma veca ir jā, bet viņa strādāja labi kamēr sāka tecēt vecais katls, nu slikti sildīja 13 ribu lielais radiators, citreiz labāk citreiz sliktāk bet iztikt varēja, pieļauju, ka viņš ir aizsērējies, un viņš ir otrais pēc tā kurš visu siltumu paņem, bet vakar vakarā stiprāk pakurināju un viņš drusku silts bija un 3 radiators leja auksta bet pēdējie 3 gana labi silda un arī pēdējais, bet ūdens burbuļoja gan katlā gan trubā līdz izplešanās traukam .Meistars vai nu kratās no manis vai tiešām aizņemts nevaru spriest, bet nožēloju, ka esmu norēķinājusies ar viņu, nu protams te jau nāks jaunas izmaksas, jo kā jau teicu viņa versija--likt cirkulācijas sūkni un ventili pie pirmā radiatora

Re: Nav cirkulācijas pašteces sistēmā.
Autors: DsKs (92.49.17.---)
Datums: 27/11/2023 11:39

protuprotu rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es pamēģinātu kādā nesilstošajā radiatora korķi
> izurbt mazu caurumiņu un iegriezt vītni mazai
> skrūvītei., vismaz redzētu vai ir gaiss un sāk
> silt. Ja sistēmā nav spiediens, lieliem plūdiem
> nevajadzētu būt. Tam darbam arī nevajadzētu meklēt
> baigo santehniķi.

Nav nekas jāurbj, tajā pašā Akveduktā ir standarta čuguna korķi ar atgaisošanas vītni ... korķis, atgaisotājs, pareizs instruments un pārskrūvē
[www.akvedukts.lv]

Re: Nav cirkulācijas pašteces sistēmā.
Autors: Venta (85.254.74.---)
Datums: 27/11/2023 11:55

Vai nevarēja ko ietekmēt vītņu pievienojuma diametrs--jaunajam katlam ir 32 mm bet vecajam bija50 mm un arī trubas ir 50 mm?

Re: Nav cirkulācijas pašteces sistēmā.
Autors: Cogito (81.198.219.---)
Datums: 27/11/2023 12:12

Venta rakstīja:
-------------------------------------------------------
> bet pēdējie 3 gana labi silda un arī pēdējais

Pirms dažām dienām gan rakstīji, ka silst tikai pirmais.
Tātad lēnām paliek aizvien labāk? Ja tā, tad var gadīties, ka tā katla un trubu burbuļošana liecina par pakāpenisku gaisa iznešanu no sistēmas.
Jau teicu, ka principā šai situācijā šobrīd var nedarīt neko. Ja pēc nedēļas - divām, kļūs vēl labāk, tad varēs neko nedarīt vispār. Ja ne, tad tomēr nāksies kaut kad atrast kādu vīru, kas visu saved kārtībā. Kā jau te pareizi norādīja, tas ir vienas dienas darbs bez astronomiskām izmaksām.

> Vai nevarēja ko ietekmēt vītņu pievienojuma diametrs--jaunajam katlam ir 32 mm bet vecajam bija50 mm un arī trubas ir 50 mm?

Varēja. Arī savienojumu vietas maiņa varēja. Bet lai tas būtu tik principiāli, ka paštece apstātos, tur jābūt īpaši neveiksmīgām sakritībām un vārgi strādājošai sistēmai jau pirms tam. Un katrā ziņā gaisu radiatoros tas neienesa ;)
Vēlreiz un pēdējo reizi. Forums te jau ir gana daudz sakarīga ieteicis un neredzot situāciju uz vietas vairāk neko jaunu neieteiks. Vai nu tomēr jāatrod kāds, kurš nevis par to runā, bet dara, vai arī jāliekas mierā un jādzīvo, kā ir.

Pašreizējā: 4 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  ********   ********  **     ** 
 **   **   **   **   **     **  **        ***   *** 
 **  **    **  **    **     **  **        **** **** 
 *****     *****     ********   ******    ** *** ** 
 **  **    **  **    **         **        **     ** 
 **   **   **   **   **         **        **     ** 
 **    **  **    **  **         ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727