UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Berniņu siltināšana
Autors: Lauris B (62.85.79.---)
Datums: 07/09/2007 02:54

Sveicināti!

Es griežos pēc padoma attiecība uz mājas bērniņu siltināšanas.
Māja ir veca stavbaļķu, bērniņi ir lieli un diezgan ventilējami patreiz tur praktiski nav nekādas siltumizolācijas. (ļoti plāna skaidu kartiņa). No iekšas ir apmesti dēļi. Siltumizolāciju esmu domājis likt (ārpusē bērniņos), bet kas tad ir ar tām plēvēm kur kadu vajag. Siltināšu ar izklājamo vati isover. VAI VAJAG UN DRĪKST tvaika plēvi likt uz esošajam skaidam un tad vati. UN vai vatei nevajag arī pa virsu vēja plēvi. (Manās domās sādāk nav lielas nozīmes tai vatei jo viņa visu laiku vēdināsies un būs augsta)

Jau ieprieks paldies par padomiem!

Re: Berniņu siltināšana
Autors: aaaa (81.198.37.---)
Datums: 07/09/2007 04:15

Par vēju tu pareizi domā - bet pretvēja plēvi nav vērts pirkt - kā tu viņu piestiprināsi? Tad jau labāk visu vates virsmu izklāt ar kartonu - kaut vai no tukšām kartona kastēm - virs vates. Parasti pretvēja plāksnes ir tādas kā no kartona, tad kāda starpība?

Re: Berniņu siltināšana
Autors: Lauris B (62.85.79.---)
Datums: 07/09/2007 06:16

Nu plevei virsu uzmest kaut kadas latas un malas varētu ari pienaglot. Kartons man ir diezgan pieejama lieta, bet kartonu jau ar janostiprina savstarpēji varētu salīmēt bet malās švakāk nopakot.
Bet paldies!

Re: Berniņu siltināšana
Autors: td (87.110.65.---)
Datums: 07/09/2007 14:27

...vajadzētu projektētās siltumizolācijas biezumā uzaudzēt pārseguma koka sijas izveidojot siju vēdināšanu un laipas staigāšanai bēniņos.
Vecām mājām nav tvaika izolācijas no siltās telpas puses, ieklājot bēniņos vienlaidus vati, radam risku pārseguma siju trupei iekštelpas mitruma ietekmē, savukārt staigājot pa vati samazinām tās siltumpretestību.

Re: Berniņu siltināšana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 07/09/2007 15:52

Ja mājai ir malkas krāsns apkure, tad nekādas tvaika izolācijas plēves nebūtu jāliek.
Un td (87.110.65.---)7/09/2007 07:27 piezīme būtībā piemērojama tikai tad, kad zemi un nevēdināmi bēniņi. No teorijas materiālu pareizs izkārojums ārējām norobežojošām konstrukcijām ir līdzīgs 'ādai', kur iekšpusē jābūt cietam, blīvam materiālam un ārpusē- aukstā vēdināmā pusē, siltumizolācija.

Re: Berniņu siltināšana
Autors: Bārenis (193.68.66.---)
Datums: 07/09/2007 20:12

Bēniņus vēl var siltināt, bet kā ir ar BĒRNIŅIEM nezinu!
:)

Re: Berniņu siltināšana
Autors: Harijs T (83.223.151.---)
Datums: 10/09/2007 23:36

Aktuāla problēma vairākām privātmājām.
Plēve ir jāpielieto minerālām vatēm, jāskatās cik biezs un kāds ir esošais siltinājums. Iesaku sitināt ar EKOvati, to var uzpūst uz esošā mājas siltinājuma 20cm vates ietaupīsi līdz 40% no apkures. Tel 67555378 maksā 3.5Ls kv/m 20cm

Re: Berniņu siltināšana
Autors: Lauris B (62.85.79.---)
Datums: 11/09/2007 16:21

Ok es tagad ieklāju vati. A virs vates man ir kaut kas jāklāj vai nav?

Re: Berniņu siltināšana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 11/09/2007 19:02

Bēniņi, respektīvi jumta apakšpuse šad tad ir jāapskata vai arī caur bēniņiem nokļūšana uz jumta. Tad vismaz kāda aprūpes laipa būtu 'jāuzmet' virs izolācijas, jo tai nozīme tikai tad, kad tā nav samirkusi vai samīcīta.
Ja bēniņi aktīvi tiek vēdināti, tad var apsvērt domu par kartona kastu iesegumu. Tas samazinātu putekļu kārtas biezumu, ja siltumizolācija kaut kur jāatsedz.

Re: Berniņu siltināšana
Autors: Lauris B (62.85.79.---)
Datums: 12/09/2007 01:05

Es saprotu tā:
Izveidoju laipas, ieklāju vati, vati no augšas noklāju ar kartoan kartu. (nav svarīgi cik bieza ir šī kartona kārta?)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  ********   **      **  **     ** 
 ***   ***     **     **     **  **  **  **  **     ** 
 **** ****     **     **     **  **  **  **  **     ** 
 ** *** **     **     **     **  **  **  **  ********* 
 **     **     **     **     **  **  **  **  **     ** 
 **     **     **     **     **  **  **  **  **     ** 
 **     **     **     ********    ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727