UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 5
Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 12/01/2023 13:27

Hmm, vai doma par balonu kurinātavā ir laba? Varbūt ir vērts padomāt par gāzes detektoru? Balongāzei tie ir tie, kuri izvietojami apakšdaļā nevis augšā pie griestiem kā dabasgāzei. Es vismaz sev tādu esmu uzlicis drošībai. Ja nemaldos, tad ir noteikumos rakstīts cik m balonam ir jābūt atstatus no atkātām liesmām.
Caurule derēs tā, kura paredzēta gāzei. Tur izpildījumi ir dažādi, ir prastākas gumijas ar žņaugiem un ir bišķi nopietnākas, kurām ir cietais apvalks, lai mehāniski nevar sabojāt.
Ar reduktoriem ir tā, ka tas jāpērk atbilstošs šlaukai. Principā tur derēs visi ~ 30-50mbar. Lielākoties balonu reduktori paredzēti šļaukām ar žņaugu, tāpēc ja vien nemklēsi ko īpašu, tad tās šļaukas ar cieto apvalku un abiem galiem kskrūvējamas nederēs.
Es neesmu pievērsis uzmanību, bet man šķiet, ka balonam ir jābūt tomēr tai ļipai ar LPG logo. Ja nopirksi šrotu lūžņos bez nekāda marķējuma var arī nesamainīt. Bet ja izdodas iemainīt, tad tā nebūs tava problēma, bet gan LPG. Viņi ir tie, kuri tos balonus pilda un pārbauda.
Es personīgi esmu tomēr pārgājis uz 27L baloniem no tiem padomju sarkanajiem, jo tomēr tizli viņus cilāt un vadāt un turu tikai vienu uz maiņu. Neredzu baigo jēgu mājās glabāt vēl balonus. Nav jau tā, ka uz pilsētu brauc 1 reizi gadā.

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Jānis654 (159.148.20.---)
Datums: 12/01/2023 13:38

Man kačigarka apvienojumā ar trenažieru zāli un noliktavu uz saviem 20kvm, attālums no granulu katla būtu 1,5-3m atkarībā no novietojuma.
Tad sanāk ka principā man jābrauc uz Depo jāprasa attiecīga garuma šlauka kam pieskaņots reduktors.
Jā, par detektoru es arī iedomājos, ka vajag.

Agrais paldies par piedāvājumu, bet tad man pusei Latvijas jāpārbrauc... Lai vai kā kungi, paldies par info :)

P.S. Kā var PM nosūtīt kādam? :D Gribēju Agrais paprasīt kas par baloniem un kādās cenās.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 12/01/2023 13:40, labojis Jānis654.

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 12/01/2023 14:10

Es sapratu,ka leišos lēta propāna gāze krievu sarkanajos balonos.Radinieks uz LT brauca,autiiņā sev un kaimiņiem līdzi,uzreiz vairākus paņem.. Ja nemaldos vai tik neteica cenu starpība uz pusi...

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Zzz (90.160.144.---)
Datums: 12/01/2023 16:05

Jānis654 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Paldies par informāciju!
> Jautājums - ja es nopērku balonu ss.com kā es varu
> zināt ka tas nav bojāts? Protams, tur nav liela
> iespēja ka būs bojāts, bet tāpat. Kad dod uz maiņu
> tur neviens neskatās kāds viņš ir?

Uz balona augsa pie skruves ir kkadi parbaudes info. Vinjus regulari teste, varbut ir kkadi nelegalie kantori kam ir bojata prece???

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: ETT (81.198.205.---)
Datums: 12/01/2023 17:11

"...un, lai bērni netiek padarboties". Tagadiņās bērniem tieši atvieglosi "padarbošanos" - ne jau katru reizi, izslēdzot plītsvirsmu, skriesi uz kurtuvi aizgriezt balonam krānu. Lai tiktu pie atrakcijām, bērneļiem vairs nebūs jāpārvar divi šķēršļi, bet tikai viens...

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 12/01/2023 17:45

Leisu halava beigusies...Vismaz pagajuso gadu tur bija kadi dazi eiro atskiriba. Autoram...Baloni ka baloni, vienkarsi man viņi iekrajusies diezgan daudz, vairs nevajag. Par cenu nezinu, neesmu domajis. Nu kāds 10 eiro naudas gabals jau bus...

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: chrs (212.3.216.---)
Datums: 12/01/2023 18:02

Piemetu ka balonu gāzes kWh izmaksā ~15 centi (ja pieņemam ka 100% siltuma aiziet ēdiena gatavošānā), vai tiešām ir tā vērts?

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 12/01/2023 18:31

chrs rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Piemetu ka balonu gāzes kWh izmaksā ~15 centi (ja
> pieņemam ka 100% siltuma aiziet ēdiena
> gatavošānā), vai tiešām ir tā vērts?

Jēga ir, ja dzīvo ar 1f 16A pieslēgumu nekurienē, kur vajadzība darbināt boileri, veļas mašīnu, tējkannu, plīti ir vienlaikus un elektrības padeve ar traucējumiem. Citādi elektriskā indukcijas plīts ir labākais variants, pat daudzdzīvokļu mājai ar gāzesvadu. Elektrības cenu trakumi, vismaz pagaidām, ir beigušies.
Tīrāk, drošāk, ātrāk; var precīzāk regulēt karstumu. Nevajag ievērot ierobežojumus nosūcēju pieslēgšanai, saglabājot dabiskās ventilācijas kanālu.

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 12/01/2023 19:37

chrs rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Piemetu ka balonu gāzes kWh izmaksā ~15 centi (ja
> pieņemam ka 100% siltuma aiziet ēdiena
> gatavošānā), vai tiešām ir tā vērts?

Pilnīgi pareizi,nav jēgas čakarēties ar gāzes baloniem,to var lietot tikai totālā offgrid,gāze vai malkas plīts.
Bet nākas atzīt,ka ēdiens gatavots uz gāzes vai dzīvās uguns ir garšīgāks nekā tas gatavots uz el.plīts,daudzi to ir ievērojuši,bet es izsverot visu arī esmu par labu el,indukcijas plītij,arī fakts,ka daudziem saules enerģija nāk palīgā:)



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 12/01/2023 19:38, labojis Vidzeme.

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Cogito (78.84.154.---)
Datums: 12/01/2023 22:46

> nav jēgas čakarēties

Balonu mainu vienu reizi 3,5 - 4 mēnešos. Pie šodienas cenas tas sanāk ap 10 eiro mēnesī par ēst gatavošanu. Nu vai 2 eiro uz cilvēku.

Es no sirds būtu pateicīgs liktenim, ja šī čakarēšanās un šie izdevumi citu starpā būtu tie trakākie, kā te pēc dažu komentāriem varētu padomāt.. ;)

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **        **   *******         ** 
 ***   ***        **        **  **     **        ** 
 **** ****        **        **  **     **        ** 
 ** *** **        **        **   ********        ** 
 **     **  **    **  **    **         **  **    ** 
 **     **  **    **  **    **  **     **  **    ** 
 **     **   ******    ******    *******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727