UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 5
Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 12/01/2023 23:52

Cogito rakstīja:
-------------------------------------------------------
> > nav jēgas čakarēties
>
> Balonu mainu vienu reizi 3,5 - 4 mēnešos. Pie
> šodienas cenas tas sanāk ap 10 eiro mēnesī par ēst
> gatavošanu. Nu vai 2 eiro uz cilvēku.
>
> Es no sirds būtu pateicīgs liktenim, ja šī
> čakarēšanās un šie izdevumi citu starpā būtu tie
> trakākie, kā te pēc dažu komentāriem varētu
> padomāt.. ;)
gāzes siltumspēja 12.87 kW/kg; 50litru balonā iepildītais gāzes svars -21kg jeb ~270kwh, jeb~15centi/kwh, bet jāņem vērā, ka daudz siltuma aizskries katliņam garām. Tas tā nebūs indukcijas plītij, jo tiks sildīta visa katliņa apakša, nevis tikai ārmala.
Šobrīd (12.01.2023) elektrības biržas tarifs +pārvade un sadale ir lētāk. Jā bija periods, kad elektrība bija dārga, bet ar visu to, izmaksas eletrībai būtu aptuveni tās pašas kā gāzei, jo indukcijas plīts nesildīs lieki kosmosu..

Galvenais jau ir tas gandaījums sirdī- var iepriecināt sievu reizi trijos mēnešos ar jauno gāzes balonu, kurā mājo spiediens un tādejādi pierādīt ģimenei savu neaizvietojamību, :)

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 13/01/2023 07:14

Pilnigi piekritu Aldiss. Nu varbut, varbut vel ja liela gimene, ja zupas katli litriem tiek gatavoti katru dienu,un kadreiz elektrības pazusana var izradīties katastrofa....jo japaliek bez pustdienam.Man pasam indukcijas plīts, liekas ka nekas labāks no zinamā nav izdomats.Vienīgi rudenos, kad liela konservēsana, sterlizešana...tad tie paterini tadi lielaki. Bet arī pie ša rudeņa cenam nekāds kosmoss nebija. Bet man jau sen bija kads nodoms kuru sogad meginasu realizet-kaut kas plits veidigs ar cepeškrāsni terase. Tur arī rudenos var darboties, arī kadu zosi var izcept...Bet ir arī kazans, tas gan vel nav izmeginats...Tadas manas alternativas elektrības neesamības pārdzīvosanai...:) Bed gazes plīti vairs virtuve nekad negribētu....

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Jānis654 (159.148.20.---)
Datums: 13/01/2023 08:34

Galvenais iemesls gāzes virsmai ir tieši ēdiena pagatavošana. Diemžēl elektriskās virsmas ierobežo uz gatavošanas iespējām, kā arī ja gāze beidzas var uzlikt elektrisko un zupu pasildīt, vai iemest mikrenē, bet ja elektrības navtad sēdi un sūkā ķepu.

Te nav runa par to vai varēs stipri ietaupīt, bet gan par ēdiena pagatavošanas īpašībām.

Lai vai kā paldies visiem par viedokļiem un padomiem.

Agrais - es nemāku PM nosūtīt, uzraksti man PM savu tel nr, lai varam sazināties, varbūt aizskrienu pakaļ kādam balonam :)

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: agrais (77.219.8.---)
Datums: 13/01/2023 09:02

29702295. Zvani. Bet nu balonus nopirkt jau galīgi nav problēma,gan SS,gan FB,gan visādos citādos sludinājumos. Vienīgi ka dažs labs uzliek baigos ciparus.ieliec SS ka pērc,gan jau piedāvās un vēl klāt pievedis.
Bet ja nu galīgi vajag,tad nav problēmu,brauc pakaļ.... Atrodos Grobiņā.

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: agrais (77.219.8.---)
Datums: 13/01/2023 09:04

Kļūda...29702195 šis pareizs.

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Jozhix (90.139.78.---)
Datums: 13/01/2023 10:32

"Diemžēl elektriskās virsmas ierobežo uz gatavošanas iespējām"

Par sho luudzu siikak, jau gadus 10 lietoju indukcijas pliiti un elektrisko cepeshkraasni, kaa es esmu ierobezhots? Gatavoju es daudz. Eediens garsho identiski, necep jau uz atklaatas udens. Wok pannas uzparikte gan kosmosu maksaa, tas gan.
Shashliku uz gaazes cept? :)
Toties uudeni var 3x aatraak uzsildiit un nav taukauno noseedumu virtuvee kas bija gatavojot uz gaazes.

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Vidzeme (85.254.74.---)
Datums: 13/01/2023 10:45

Jozhix rakstīja:
-------------------------------------------------------
Eediens
> garsho identiski, necep jau uz atklaatas udens.
> Wok pannas uzparikte gan kosmosu maksaa, tas gan.
> Shashliku uz gaazes cept? :)
> Toties uudeni var 3x aatraak uzsildiit un nav
> taukauno noseedumu virtuvee kas bija gatavojot uz
> gaazes.

Pamēģini uzcept kartupeļus,garšīgāk būs uz dzīvās uguns vai gāzes.Bet tas neatsver manu izvēli par labu elektrībai,jo tā ir vik vienkāršāk un ērtāk.Ar gāzi visi trauki nokvēp melni,saimnieces nebūs priecīgas.
Otra lieta ir taska telpā tiek sadedzināts skābeklis un es to jūtu kā nesvaigu gaisu,elpot gāzes sadegšanas izgarojumus manuprāt nav laba lieta.Sprādzienbīstamība,ja kautkas notek ar ventīli,šļauku,reduktoru,bērni,risks tur zināms ir.. Vēl ik pa noteiktam laikam brakt un mainīt un tie tad,kad saimniecei "vajag uzreiz"":D
Principā Vietnam patīk māte,vienam kleita,kas uztver sev ērtāko variantu,izteicu savu subjektīvo viedokli.
Malkas apkure un dzīvā uguns tā gan ir tūkstošiem gadu laba štelle,es varu lietot saules paneļus,bet dzīvā uguns būs vienmēr,balanss visā:)



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 13/01/2023 10:50, labojis Vidzeme.

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Jānis654 (159.148.20.---)
Datums: 13/01/2023 10:58

Nu kā, lai Tev atbild nezinu... Vairākas reizes laboju šo komentāru, lai tas maksimāli neaizskartu jūtīgu lasītāju sirdis:

Ja Tev pietiek ar elektrisko virsmu tad turpini gatavot uz tās, es gadus 4 esmu uz tādām gatavojis, bet prims tam gadus 15 uz gāzes, pagatavot var uz abiem, bet atšķirība ir liela un es zinu, kas MAN der un patīk labāk. Ja kāds sajutās aizskarts par komentāru ka elektriskā virsma ierobežo ēdiena pagatavošanas iespējas tad jāsaka kā ir nevajag būt tik jūtīgam (facts don't care about your feelings). Elektriskai virsmai ir tikai viens bonuss ēdiena gatavošanā - ūdens vārīšanas laiks, kas ir būtiski mazāks un MAN tas nav svarīgi. Tai pat laikā es varu uzdot jautājumu, kāpēc šefpavāri neizmanto elektriskās virsmas? Kāpēc lielā daļa šefpavāru lieto čuguna pannas nevis teflonētās? Kāpēc ēdiens ko pasniedz labā restorānā garšo labāk nekā lielākajā daļā mājsaimniecību pagatavotie? Detaļām ir nozīme un to var saprast tikai katrs pats pēc savas pieredzes.

Par kvēpšanu - kvēpst lielākoties tad ja neuzliek plītij pareizās dīzes, t.i. nepareiza gaisa/gāzes attiecība. Kad auto tiek padots pārāk trekns maisījums arī ir slikti.

Man jautājums par to tauku nosēšanos - te prasās plašāks skaidrojums...

Ceru ka nevienu neaizskaru!



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 13/01/2023 11:02, labojis Jānis654.

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 13/01/2023 11:19

Kāpēc tev ir viedoklis, ka šefpavāri neizmanto elektriskās, tajā skaitā indukcijas plītis?
Un čuguna pannu nevar izmantot uz elektriskās virsmas?

Re: Pareizi uzstādīt gāzes balonu
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 13/01/2023 11:22

Nav labāka ne gāze ne elektrība. Katrai savas priekšrocības. Ja skatās piemēram no BTU viedokļa, tad gāze var uztaisīt daudz lielāku čadu kā analoga indukcja uz visu ručku. Indukcija protams to darīs ar mazākiem zudumiem, bet tos BTU viņa tik un tā nesasniegs. Ja tur pasterizē bieži, tad gāze būs ātrāks variants piemēram.
Kvēpi nekādi gāzei nav, ar vai bez dīzēm.
Tauki gan, bet ja virs plīts ir širmis ar sietu, tad tur 95% arī viss paliek pat ja neslēdz iekšā ventilatoru.

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **      **  **     **  **    **   ******  
 **     **  **  **  **  ***   ***  ***   **  **    ** 
 **     **  **  **  **  **** ****  ****  **  **       
 **     **  **  **  **  ** *** **  ** ** **  **       
 **     **  **  **  **  **     **  **  ****  **       
 **     **  **  **  **  **     **  **   ***  **    ** 
 ********    ***  ***   **     **  **    **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727