UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
rekuperators dzīvoklim
Autors: basta (212.70.166.---)
Datums: 23/09/2011 12:56

Vai LV var kaut kur nopirkt par puslīdz saprātīgām cenām kādas ventilācijas iekārtas ar siltuma atguves iespēju izmantošanai dzīvoklī?
kaut ko līdzīgu šim -
[www.ebay.de]
lai var izlikt ārā pa 20x20cm vēdlodziņu. māja veca, pirmskara, ķieģeļu, normālas ventilācijas dzīvoklim nav, vēdlodziņš kādreiz tika izmantots pieliekamā ventilēšanai.

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: lll (212.93.105.---)
Datums: 23/09/2011 13:29

Rekuperātorā nokondensējas visi tauki, ja viņš darbojas un reāli atdzesē izplūstošo līdz āra t. Šitāds tad būtu pilns pēc mēneša.

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: Edzus (92.240.78.---)
Datums: 23/09/2011 13:29

Var, iedod savu e-pastu, aizsūtīšu piedāvājumu.

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: basta (212.70.166.---)
Datums: 23/09/2011 13:36

Eddzus - epastu sk. manā profilā -pielaboju uzstādījumus, lai rāda epastu.

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: Edzus (92.240.78.---)
Datums: 23/09/2011 13:56

Basta - aizsūtīju e-pastu.

III - viņš nav domāts virtuves nosūcēja vietā, savukārt ja Tev citur dzīvoklī kā izņemot virs plīts ir pilns gaiss ar taukiem, tad jautājumu laikam jāsāk risināt cīnoties ar iemesliem...

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: basta (212.70.166.---)
Datums: 23/09/2011 14:23

Paldies! Tāds kāreiz man varētu derēt.
Virtuves tvaiks manā gadījumā nav galvenā problēma, tas tiek novadīts uz mājas kopējo ventilācijas šahtu.
Iepriekšējais dzīvokļa saimieks ir uztaisījis remontu tā ka wc+virtuves gaiss tiek novadīts uz to ventilācijas šahtu, bet viņa gaisu tikai savāc un neko nedod vietā.
Šobrīd, lai dabūtu svaigu gaisu, man ir jātur vaļā logi vai mazais vēdlodziņš.
Aukstajā sezonā līdz šim to vēdlogu taisīju ciet, lai ir siltāk, bet līdz ar to gaiss dzīvoklī ir nekvalitatīvs - rodas kondensāts, vietām pelējums uz ārsienām utt.

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: lll (212.93.105.---)
Datums: 23/09/2011 15:23

Es nerunāju par virtuves taukiem.

Tāpat arī tvaiks sasalst, ja rekuperātors reāli arī strādā. Tādā gadījumā viņš būtu aizsalis mīnuss grādos jau pēc h.

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: basta (212.70.166.---)
Datums: 23/09/2011 15:47

nu kad aizsalst, tad aizsalst - atver logu vēdinamajā režīmā un dzīvo tālāk. toties rudenī/pavasarī un ziemā, kad nav galīgi auksts, var ietaupīt uz apkures rēķina.


Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: lll (212.93.105.---)
Datums: 23/09/2011 15:54

Tā ir, tikai izmēram jābūt kā ledusskapim, lai tas darbotos, un jaudai ap 50 W, lai minimāli apmainītu gaisu.

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: saskanas centrs rulle (84.237.160.---)
Datums: 23/09/2011 16:20

sitas rekuperators decentralizetais ir prieks dzivokla
[www.ebay.de]

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: Rx (91.188.39.---)
Datums: 23/09/2011 16:37

liela izvēle līdzīgiem: [www.reitzklima.de]

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: m. (78.84.75.---)
Datums: 23/09/2011 17:08

Sastavs vinjam ir zinams kas kastee par 400 eur?

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: Garamgājējs (---.gov.lv)
Datums: 23/09/2011 17:12

Mans viedoklis par šiem rekuperatorišiem:

- Nekur nav teikts līdz kurām āra gaisa temperatūrām šie verķi strādās! Izskatas, ka Latvijas klimatam tie ir GARĀM ;=)))
- Nekur nav teikts ar kādu troksni dBA tie strādā, īpaši tas ir svarīgi guļamistabās!
- īpaši jāuzmanās no viencauruļu (veingaitas) rekuperatoriem, jo par šiem e-netā ir baigi negatīvās pieredzes informācija...

Normālie vācu rekuperatori istabai (sienas tipa), kas stādātu Latvijas bargajās ziemās, maksa sākot ar 1100.- LVL un tā ir tikai iekārtas cena... ;=))
...ir pārāk daudz nianses, par kuriem būtu jāpajauta šo rekuperatoru ražotājus pa tiešo, bet to jau neviens kārtīgs latvietis nedara, vai nē? ... ;=)))

Bet, protams, tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis, bet arī tam ir tiesības būt...

Ar cieņu
Garamgājējs

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: lll (212.93.105.---)
Datums: 23/09/2011 17:16

Var jau arī bērnu trīsriteni saukt par transporta līdzekli un piedalīties satiksmē...

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: DsKs (87.110.149.---)
Datums: 23/09/2011 19:34

Garamgājējs,pastulbi butu privatmaja ( nerunasim par sabiedriskam ekam ) nobrunot rekuperacijas iekartu,lai ta stradatu pie kaut kadiem tur minus 30 ( mes runajam par ierobezotiem budzetiem ),ja vienkarsak ir taja laika iekartu nedarbinat,jo tads sals ir pie mums ir islaicigs ... mana skatijuma vispar tadu lietu ka piesildisanas kaloriferi var nelikt ptivatnamelim,cik reizes esmu jau rakstijis,ka ofisa ventmasina ar rotejoso rekuparatoru iet uz pilnu ari pie minus 15 gradiem un tem stapiba ir divi gradi ... nav ko aiziet galejibas ... ka redzams,cilvekam resursi ir ierobezoti un kaut izstiepies,nu nepirks vins ne Paulu ne Goldu ... labaka gadijuma Systemair jaunas serijas panems ar 85% atgusanu kura maksa ~ 1000 latiem ...

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: lll (212.93.105.---)
Datums: 23/09/2011 20:01

Rotējošais mazāk aizsalst, jo pūš daļu mitruma atpakaļ.

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: rbb (217.199.119.---)
Datums: 27/09/2011 09:56

Ieliec mājas Co2 mērītāju un ātri sapratīsi ir vai nav vajadzīga ventilācija.
Ļoti interesanti ir sabiedriskas telpas kā bērnudārzā, skolā un t.t.
sk [www.rbb.lv]
[www.rbb.lv]

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: Garamgājējs (---.gov.lv)
Datums: 05/10/2011 15:26

To DsKs:

Vislētāk neko nedarīt un lamāt citu viedokli...

Vislētāk BŪS NEKO NEPIRKT, bet likt logu ziemas vedināšanas režīmā un elpot ar vēsu gaisu, bet nebūs sperta gaisa sajūtas un kondensāta uz logiem...

Systemair kopā ar uzstādīšanu arī velk uz kādiem 2000.- LVL... ;=))

Par ventilāciju ar vai bez rekuperācijas bija jau 100-reizes runāts iepriekšējos tematos... ;=))

Personīgi es pagaidām eksperimentēju ar čehu piesūces ventilācijas iekārtu MARTA - tā ir ar ventilātoru, filtriem un elektrisko sildītāju, ar gaisa plūsmas 3-režīmiem. Bet pagaidām tā strādā neieslēdzot motoru - pati par sevi velk svaigu gaisu, kuru padeves apjomu es regulēju pēc čuja ar žaluzijām atkarībā, kā es jūtos...

Protams, ja būtu daudz naudas, labāk liktu rekuperatoru, bet liktu decentralizētās vācu iekārtas - katrā guļamistabā pa vienu, kas strādās arī pie ziemas saliem... Jo kopumā ar klimata regulēšanu tieši pa katru istabu tie maksās lētāk nekā viena uz visu māju... Un vēl decentralizētām nav simtiem metru vadu, kuri jau pēc 1-2 gadiem būs ar putekļiem, kurus Jums neviens neiztīrīs... ;=)))

Šeit es nelieku nekādu vācu firmas nosaukumu, lai kāds gudrenieks nepateiktu par reklāmu... Katram savs... ;=))

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: JanisJanis (81.198.211.---)
Datums: 13/10/2011 17:25

Interesējies pie manis un Viļa Krūmiņa. Mēs strādājam pie ventilācijas aparātiņa ar klusinātājiem, Co2, mitrumu, mitruma pilnīgu atgriešanu telpā, automātiku utt. Cipars ir lielāks par 500 Ls. Toties rekuperators nevar sasalt jo visu mitrumu atgriežam telpā izmantojot nanomembrānu, kas CO2 laiž cauri, bet mitrumu ne. Rakstiet man privāti uz janis (punkts) sipkovs (at) gamail (punkts) com. Pāris eksemplāri iet internetā online režīmā. Varu nodemonstrēt. Pagājušajā gadā līdz -17'C gāja rūkdams. Klusinātāji mums mitrumu neuzsūcošie un nedegošie un bez smakām. Rekuperators arī uguns drošs.

Re: rekuperators dzīvoklim
Autors: joh (212.93.105.---)
Datums: 13/10/2011 18:50

Tad jau uz tās membrānas pelējums un visi toksīni pa otru pusi tvaicējās atpakaļ?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **     **  **    **  **     **  **     ** 
 **        **     **  ***   **   **   **   ***   *** 
 **        **     **  ****  **    ** **    **** **** 
 **        **     **  ** ** **     ***     ** *** ** 
 **        **     **  **  ****    ** **    **     ** 
 **        **     **  **   ***   **   **   **     ** 
 ********   *******   **    **  **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727