UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Keramzita Siltinasana
Autors: AigariTTO (---.neonet.lv)
Datums: 02/08/2012 19:56

Labdien,


Tiek celta maja no keramzita blokiem 30 cm . Man taka viens pasivo maju specuks teica ka vajagot sakuma no arpuses aivilk visas keramzita poras lai taka ikonsevetu un pec tam kramet virsu siltinajumu ..ko jus par to sakat ? un ari vaiir jega siltinat 2*5 cm nevis uzreiz kramet 10 cm vati virsu ?

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 02/08/2012 20:39

Dubultas ārdurvis taču arī ir siltākas par vienām! Vēl siltāki būtu bloki, kas nav cauri kā siets.

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: AigariTTo (---.neonet.lv)
Datums: 02/08/2012 21:07

Bet kapec tas Fibo ir tik populars jau jau vinsh vel jaapmet no abam pusem ?
Vai tiesham tie cilveki ieskaitot mani ir tik Stulb ka cel majas no Keramzita :)

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (---.bitemobile.lv)
Datums: 02/08/2012 21:28

Vai citu materiālu - gāzbetons, keraterms sienas no iekšpuses nebūtu jāapdarina?
Runājot par keramzītu - domai par to, ka tam no ārpuses ārsienai būtu jāizvelk ciet poras zināmā mērā ir pareiza - tas var nebūt apmetums 10..15mm, bet vienkārši kaļķa vai pat māla javas uztriepums līdz ar plakni un tā nebūt nav darbietilpīga, jo neprasa ne līmeņošanu ne uzrīvēšanu. Tāds uztriepums papildus samazina gaisa infiltrācijas ātrumu caur ātsienu. Gaisa infiltrācija ir jānodrošina OBLIGĀTI, lai iekšpusē būtu patīkams mikroklimats , taču tās ātrums izmantojot keramzītblokus ir lielāks nekā minētam gāzbetonam vai keraterm vai pilno ķieģelu mūrim. Tāda pati nelaime ir fibrolīta plātnēm.
par keramzīta bloku poularitāti - es pieņemu, ka tas labāks tieši šīs lietas dēļ - sienas ātrāk izžūst salīdzinot ar māla ķieģeļiem vai gāzbetonu mūrējot javā un tas pie strauja celtniecības tempa ļauj paātrināt apdares uzsākšanu.

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 02/08/2012 21:36

Ja es būvētu no keramzītblokiem, tad no 5 MPa, kas ir blīvs materiāls. Ja es būvētu no Keraterm, es liktu javu arī vertikālajās šuvēs.

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: Hmm (213.180.114.---)
Datums: 02/08/2012 21:53

Un panāktu pretēju efektu, jo Fibo 5 MPa bloki ir ar zemāku siltumpretestību, savukārt, Keraterm pluss ir ieši tas, ka nevajag vertikālās šuves, kas arī ir ar zemāku siltumpretestību kā pats bloks.

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: AigariTTo (---.neonet.lv)
Datums: 02/08/2012 21:57

Principa man sienas ir uztasitas no Kollle beton Blokiem ...majas lapa info saka 3mp U Vertiba ir 0.18, bet 5mp ir 0.28.....bet ka ir realaja dzive nezinu jo gan jau katrs razotajs pavelk striki uz savu pusi....

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: Niks (---.neonet.lv)
Datums: 02/08/2012 22:01

Arī es būvēšu ēku no Fibo blokiem 300mm. Siltināšanai izmantošu 100mm cietās akmens vates plāksnes. Neesmu šo konsturkciju vēl līdz galam izpētījis, bet šobrīd domāju, ka apmetīšu tikai no iekšpuses. No ārpuses akmensvates līmjavai vajadzētu pildīt arī špakteļkārtas funkcijas, t.i. aiztaisīt lielāko daļu poras ciet.

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 02/08/2012 23:01

Tas vēl ir jautājums, vai sienas iekšpusei vēlama lielāka vai mazāka siltumvadītspēja & termomasa.
Ivars jau minēja pilno ķieģeļu mūri. Un ja jūs teiksiet, ka šodien nav iespējams nopirkt vai uztaisīt javu ar mazāku siltumvadāmību kā apdedzināts māls, kurā bijušas iejauktas nedaudz zāģu skaidas, es jums neticēšu. Salīdzinam kaut ražotāju doto: Keraterm 25 (cik saprotu ierēķinot tukšumus, monolītam materiālam būtu vēl lielāka) - 0,22 W/mK, SAKRET LM - 0,21 W/mK. DIY - kā saistvielu lietojam kaļķi, kā pildvielu - smalkāko keramzīta frakciju (šlaku). Bet ja vēl putustikla lodītes (es gan nezinu, kur var dabūt)...

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: raihs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 02/08/2012 23:04

Līdz šim vēl neesmu atradis nevienu-atkārtoju-NEVIENU- argumentu,kādēļ lai es celtu sev māju no keramzīta,nevis no gāzbetona! Smagāks,dārgāks, siltumefektivitāte-nekāda! Varbūt kāds man pateiks kaut vienu argumentu?

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 03/08/2012 00:26

Varbūt:
a) daudzkur redzētais (žurnālos, būvnieku faķī pie sienas utt) grafiks "Mitruma uzsūkšana atkarībā no gaisa mitruma" ķieģeļiem, Fibo un gāzbetonam:
[lv.maxit-cms.com]
Tomēr - agri vai vēlu jebkādos apstākļos stāvējis vai mūrēts gāzbetons taču izžūs...
b) "Poras jeb šūnas gāzbetonā veido speciāls ķīmisks reaģents (alumīnija pulveris vai ūdeņraža peroksīds), ko pievieno sastāvam maisīšanas procesā"
[www.fibo.lv]
Cits jautājums, cik kaitīgu vielu tur ilglaicīgi paliek. Vairumam radistu gadījies saelpot ne mazumu augšupceļošos tvaiku, kodinot iespiedplates ar sālsskābē iemestām ūdeņraža pārskābes tabletēm ...

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: raihs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 03/08/2012 00:39

Vienstāvs
Cienījams pētījums,bet tomēr nepārliecina:)
Man paziņa vienas dienas laikā 2 tonnas ar cianīda maisiem pastaipīja-uz vakarpusi esot tā jocīgi ap dūšu palicies:)

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 03/08/2012 08:00

raihs, varbut tadel,lai kadu ritu tava gulamistaba nav kads ar auto iebraucis :)

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: GL_build (---.mt.lv)
Datums: 03/08/2012 08:37

Varbūt keramzīts ir tāds materiāls, kas ir izturīgāks, cietāks, noturīgāks pret spiedes spēkiem salīdzinājumā ar gāzbetonu !?!

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: raihs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 03/08/2012 08:49

No 200mm gāzbetona var celt pat 5stāvu māju !!! Ja ieliksiet 250-300mm savai 1-2 stāvu mājai,tad par izturību tā kā nebūtu jādomā. Protams,augstāk minētais nekalpos kā arguments,ja vienmēr esat modri un gatavojaties 11.septembra tipa teroraktiem un 6 baļļu zemestrīcēm. Un nu nevajag,nevajag ar mašīnu braukt mājā:)

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 03/08/2012 09:19

Tai salīdzināmajā tabulā tak bija: starp 3 MPa (porainais keramzīts) un 2 (gāzbetons) man liela starpība nerādās. Vot 12 (keramika) jau ir citas kārtas lielums ... Bet ar mašīnu tiešām braukt nevajag pat karkasenē, kas, iespējams, atstātu tikai skrāpējumus uz bufera...

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: ruukiitis (---.telekom.lv)
Datums: 03/08/2012 09:52

Es māju no Airoca uzbūvēju.
Bet tagad piebūvīti celšu ar pagrabu, nu vaot tam gan es bomāju izmantot fibo blokus.
Es neesmu pamanījis vienkāršāk saliekamu pagrabsienas konstrukciju par dobajiem fibo, blokiem.
manuprat fibo priekšrocūba ir ka tos var samūrēt pat ar "līkām rokām"

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: AndrisL (195.13.201.---)
Datums: 03/08/2012 10:13

Līkas rokas maksā lētāk, nekā taisnas - tad jā, tā ir priekšrocība. :)
Visas priekšrocības var izteikt cenā, ko mēs maksājam par 1m2 sienas. Ja gāzbetona (materiāli + darbs) siena ar tādiem pašiem kritērijiem (siltumpretestība, gaisa caurlaidība, spiedes pretestība, mitruma caurlaide) ir lētāka nekā keramzītbetonam, tad tā ir priekšrocība.

Bet kā saka - "ljuboi kapriz za vaši deņgi". Viss pārējais ir aizspriedumi un gaumes lieta.
Mājas tek būvētas sev, lai būtu ērti un patīkami dzīvot un par savu naudu, nevis lai celtniekam būtu ērtāk vai pierastāk strādāt.

Andris.

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: raihs (81.198.178.---)
Datums: 03/08/2012 10:46

Vislabākais variants,manuprāt,būtu būvēt no 500mm Aeroc(nezinu,vai citiem ražotājiem tik biezs ir), tad siltumefektivitāte ir lieliska arī bez siltināšanas-0,17w/mk... Baigais pluss ir apstāklī,ka nav jāčakarējas ar vates,līmju,sietu, sagādi,utt, un vēl lielāks pluss-ka nav jāmocās ar kārtējo pakaļroču siltinātāju brigādi-man būvniecības laikā vislielākās mokas sagādāja tieši siltinātāji/apmetēji. Kādas trīs brigādes nomainīju.
Kaut arī uzskatu,ka manis izvēlētais ārsienas modelis ir ļoti labs- 250mm gāzbetons+150mm vate ,kas dod tos pašus 0,17w/mk, tomēr,ja celtu vēlreiz,maksātu dārgāk(jo 500mm gāzbetons noteikti sanāks dārgāk),toties ieekonomētu laiku un nervus uz papildus procesiem,un tas noteikti atmaksātos. Turklāt iegūsiet labu siltuminerci(lēnāk atdziest,lēnāk,sakarst)

Re: Keramzita Siltinasana
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 03/08/2012 10:52

Nekrenķējies, manuprāt Tev tomēr ir labāks variants par tīru gāzbetonu (ja nu galīgais fufelis nav siltinājumam) - palasi vecus postus un Krievijas Aeroc lapu, kur viņi paši atzīstas, ka reālos ekspluatācijas apstākļos ne vienmēr saglabājas ideāli sausam materiālam uzdotā siltumpretestība...
Tāpat arī pārsedzes ar palielinātu siltumpretestību nav uzražotas...

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **   ******   **    **  ********   **        
       **  **    **  ***   **  **     **  **    **  
       **  **        ****  **  **     **  **    **  
       **  **        ** ** **  **     **  **    **  
 **    **  **        **  ****  **     **  ********* 
 **    **  **    **  **   ***  **     **        **  
  ******    ******   **    **  ********         **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727