UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: kā elpo māja
Autors: Rx (81.198.163.---)
Datums: 25/11/2005 03:52

Turpinājumā, kā interesantas lietas: Izlasiet: [www.zintnieks.baltic.lv] tālāk: uz Jaunumi, līdz „Koki un Mēs”. Protams visu var neņemt vērā, bet kas zin...Jāatzīmē, ka pamatā koki savērpti uz austrumu pusi, it sevišķi (vienmēr) kastaņi! Kā to domājis raksta autors, tā īsti nav saprotams, vai labais, vai kreisais. Bet kastani, cik zinu, būvniecībā nekur neizmanto!

Re: kā elpo māja
Autors: Rx (81.198.163.---)
Datums: 25/11/2005 04:06

Citāts no raksta:" šķiedra ir savērpta uz kreiso (kreisā skrūve) vai labo (labā skrūve) (skatīt foto)"(Foto ir nopērkamā žurnālā-Rx). Jāsaka ka savērpjot "stieni" uz kreiso pusi, (kā tas ir kastanim), veidojas labā vītne!!!! Un savērpjot pa labi-kreisā vītne! Tad kurš ir tas sliktais? Ja kreisā "Vītne" ir sliktā, tad kastanis ir labvēlīgs, jo tam ir labā vītne....

Re: kā elpo māja
Autors: Raimis (159.148.111.---)
Datums: 06/12/2005 19:37

Man šis jautājums arī ir aktuāls, met man šī problēma jau ir sākusies.
Mazliet pastāstīšu, apmēram pirms 10gadiem tika veikts istabas remonts. ārsienas tika siltinātas no iekšpuses, jo ārpusē ir dekoratīvais ķieģeļu apšuvums.Nesošā konstrukcijas- gāzbetons, tad tika liktas koka latas, starp tām akmens vate, vatei pa virsu, cik noprotu, ir uzlikta visparastāka plēve un visbeidzot ģipškartona plāksnes.
Nu,lūk, tās sienas, pie grīdas, ir nenormāli mitras, uz grīdas pat veidojas reāls mitrums. Tās ir vietās, kur gaiss netiek pārāk brīvi (aiz gultas, skapja).
Ko ieteiksiet darīt? Uztaisīt ventilācijas kanālu uz āru?
P.S. Nepārtraukti lieku elektr.sildītāju pie tām sienām.

Re: kā elpo māja
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 06/12/2005 21:27

ventilācija vai vēdināšana - tas pirmkārt.
bet ir jau vēl vesela čupa jautājumu - cik bieza tā vate, kā uzlikta, kādā temperatūruā pieradis dzīvot. varbūt tie ir 16 grādi; logi, durvis ciet, lai nelaistu laukā siltumu un, arī, mitrumu. tad tāda situācija varētu arī veidoties.
varbūt vajag nedaudz vairāk kurināt + vēdināt un problēmu nebūs.

Re: kā elpo māja
Autors: Raimis (159.148.111.---)
Datums: 06/12/2005 23:47

v_t Wrote:
-------------------------------------------------------
> ventilācija vai vēdināšana - tas pirmkārt.
> bet ir jau vēl vesela čupa jautājumu - cik
> bieza tā vate, kā uzlikta, kādā temperatūruā
> pieradis dzīvot. varbūt tie ir 16 grādi; logi,
> durvis ciet, lai nelaistu laukā siltumu un, arī,
> mitrumu. tad tāda situācija varētu arī
> veidoties.
> varbūt vajag nedaudz vairāk kurināt + vēdināt
> un problēmu nebūs.
>

Vate nav bieza, šķiet, ka 50mm.
Ar temperaturu ir tā, kad kurinu ar malku, centrālapkures sistēma, grādu amplitūda ir diezgan paliela, kad kurina, var uzkāpt līdz 22,23C, bet no rīta var noslīdēt līdz kādiem 17, 18C. Nu ar logiem un durvīm nav tik traki.Domāju, ka caur tiem kaut kāda gaisa caurlaidība ir, a varbūt arī nav.Tie ir koka.
Jā, bet, cik tad var ziemā vēdināt.Tā jau auksts.Nezinu...


Re: kā elpo māja
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 07/12/2005 17:37

pie 17, 18 grādiem aiz reģipša uz tvaika barjeras varētu būt vēl pāris grādu mazāk un pie paliela gaisa mitruma var veidoties kondensāts.
pie tā paša atgriežamies - bišku vairāk kurināt, vairāk vēdināt. visādā ziņā vajag pamēģināt.

Re: kā elpo māja
Autors: Raimis (159.148.111.---)
Datums: 08/12/2005 23:21

Nu paldies par to pašu.
Īstenībā tā jau arī sāku darīt.

Re: kā elpo māja
Autors: visu gribu zinaat (80.233.228.---)
Datums: 09/12/2005 05:29

Bet kaa tad sanāk? Vatenieki piedāvā šādu risinājumu-siltināšana no iekšpuses+plēve un saka viss būs OK.
KĀRTĒJAIS VATES RAŽOTĀJU BLEFS?

Re: kā elpo māja
Autors: Raimis (159.148.111.---)
Datums: 09/12/2005 15:58

Īstenībā es esmu dzirdējis tieši pretējo, ka no iekšpuses nav ieteicams siltināt.

Re: kā elpo māja
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 09/12/2005 17:00

jāizpilda visi nosacījumi, kurus jāievēro katrā siltināšanas variantā un problēmu nebūs.

Re: kā elpo māja
Autors: andziks (193.178.150.---)
Datums: 24/01/2006 17:07

man domāt, ka no ārpuses jāsiltina, jo, kad mūris izsalis, tad iekšā esošais siltinājums vairs neko daudz nelabos, bet, ja no āras ir siltināts, tad sals netiek klāt mūrim. mūris nosaka visu!
āderes, ne āderes, man domāt, ka tā sienu mitrēšanās ir stipri atkarīga no tās konkrētās vietas vējiem, kā tur parasti vēji staigā, jo, piem., mums ir dzīvoklis, kuram logi ir tikai uz A un R, un no R vējam ir baigais ieskrējiens un, kad ir liels vējš ziemā, tad R puses istabas ir aukstas un A istabas ir siltas, un otrādi, kad vējš otrāds. kad no D nāk vējš, tad sienas ir ledainas, līdz ar to, ja baigi kurina un pie tās sienas ir karsts radiators, tad veidojas kondensāts. mainās vējš un kautkā mistiski vairs nekas neveidojas... ;D āderes! :D par vēju arī vajag padomāt!

Re: kā elpo māja
Autors: Otto Krampis (---.lf.lv)
Datums: 25/01/2006 16:22

Dauz esmu skatījies dažādas mājas un es esmu pārliecināts, ka elpo tikai guļbūves un tā uzbūvētas mājas kurās apkurina atmosfēru. Dzīvoju gadu mājā no putupolistirola elementiem Termodom kuri vispār neelpo un nejūtu atšķirību no paziņu mājām, tikai par gāzes apkuri maksāju 3-4 reizes mazak. Jāieliek kārtīga hidroizolācija pamatos un grīdās, tad mitrumam nebūs kur rasties. Man gaisa mitrums ir 28-35% gan vasarā, gan ziemā.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ********   **      **  **     **  **     ** 
 **    **   **     **  **  **  **  **     **  ***   *** 
 **         **     **  **  **  **  **     **  **** **** 
 **   ****  ********   **  **  **  *********  ** *** ** 
 **    **   **         **  **  **  **     **  **     ** 
 **    **   **         **  **  **  **     **  **     ** 
  ******    **          ***  ***   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727