UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
spiediena tests(blower door)
Autors: Aigaritto (195.62.128.---)
Datums: 04/05/2013 07:59

Kada ir pieredze ar majas blivuma testiem ? Kas ir vinus taisijis un gadi "brinumi" kam ir izlidushi testa laika?

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: nu tā (194.8.16.---)
Datums: 19/05/2013 12:42

Mani arī interesē šis jautājums, bet skatos, ka nav neviena komentāra. :( Mēs uztaisījām testu, parādīja, ka gaisa apmaiņa ir 10x/h. Esot jābūt ap 1x. Mums nebija pielīmēta plēve ap logiem, nebija salīmēta kopā starp stāviem un 1. stāvā - grīda ar sienu. Tagad ņemamies ar līmēšanu, tad taisīsim vēlreiz testu.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: Didzisp (78.84.231.---)
Datums: 19/05/2013 16:03

Interesanti, kam to testu vajag? Lai pārbaudītu, ka pirdiens mēnesi neizvēdinasies :)? Es kautkā dzīvoji bez visādiem spiediena testiem, plēves neesmu līmējis un nekas, vējš pa sķirbām arī nesvilpo.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: nu tā (194.8.16.---)
Datums: 19/05/2013 19:57

Didzisp, mums nav jāstrīdas par "koncepciju" - katram savs. Mans mērķis ir uzbūvēt māju ar minimālu enerģijas patēriņu, pirdienu izvēdinās ventilācijas sistēma. Vai mana koncepcija strādās, to varēšu pateikt pēc laika, tad arī varēšu strīdēties vai aiziet kaktā nokaunēties.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: DsKs (81.198.138.---)
Datums: 20/05/2013 07:27

nu tā .... Var jau visu maju pleve iesiet un bus hermetiskums,bet kads talak sakars ar energijas paterinu ?

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: nu tā (194.8.16.---)
Datums: 20/05/2013 08:36

DsKs, tajās vietās, kur plēvē ir caurumi, ar termogrāfu labi redzama vairāku grādu starpība.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: DsKs (80.232.252.---)
Datums: 20/05/2013 08:43

Ar termografiju tad nepietiek ?

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: nu tā (194.8.16.---)
Datums: 20/05/2013 09:07

DsKs, termogrāfijas spečuki saka, ka ar termogrāfiju vien nepietiek. Vai tā ir tikai naudas izspiešana, nezinu. :) Mums nācās šo procesu veikt vēlā pavasarī, kad temperatūras starpība starp āru un iekšu nav tik liela, un meistari teica, ka tīro termogrāfiju nav jēgas taisīt.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: es23 (85.254.61.---)
Datums: 20/05/2013 09:46

Vai tad vispār plikai termogrāfijai ir kāda jēga? Termogrāfija ir grafisks temperatūras attēlojums, lai rēķinātu siltuma zudumus papildus jāzina iekšējās virsmas temperatūra u.t.t.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: v_t (78.84.88.---)
Datums: 20/05/2013 11:43

es mēģināju izdomāt cik stipri man jāsaspiež galva, lai taisītu blīvuma testu savā guļbūvē. jau pie neliela spiediena tā laistu cauri kā durhšlāgs caur visiem pakšiem. tajā pašā laikā man nav iemesla sūdzēties par augstām apkures izmaksām. un vēl tajā pašā laikā man principā visu laiku notiek gaisa mikropamaiņa un bez krutām ventilācijas sistēmām, tik vien kā ar skursteni.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: Aigaritto (159.148.21.---)
Datums: 20/05/2013 12:10

DsKs Wrote:
-------------------------------------------------------
> nu tā .... Var jau visu maju pleve iesiet un bus
> hermetiskums,bet kads talak sakars ar energijas
> paterinu ?

Liels sakars....panem noperc divus termosus ielej tajos varoshu udeni, bet viena panem ieurb paris mazus cauruminus un pameri temperaturu pec stundas abos...cik smuki gaisa kustiba dzese vienu saurbto :)

Ka buvnieki saki majas var but Aukstuma tilti un ari Veja tiltini...

Man viedoklis ka veja tiltini ir pat sliktaks variants

To Nu Taa: Kads kantoris tev taisa spiediena testu ? Un par kadam naudam ?

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: Viesturs470 (85.254.150.---)
Datums: 20/05/2013 12:59

Vienkāršos vārdos sakot gaiss ir slikts siltumvadītājs, ja vien tas ir nekustīgā stāvoklī,
Tautā zināmao caurvēju izmanto gan vēdiņāšanai (ātrai gaisa apmaiņai) gan atdzesēšanai.
Diez vai kādu ēku varēs " piekurināt ja tajā valdīs caurvējš.

Tai pat laikā šie "spiediena testi" ir tāda pati modes lieta, kā termogrāfija, jo būtu divaini ja piemēram būvnieki to izmantotu kā vienīgo kvalitātes kontroles metodi - kvalitāti jākontrolē visos buvniecības procesa posmos !

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: Aigaritto (159.148.21.---)
Datums: 20/05/2013 13:11

Termografija ta ir ieskatishnās acīs Būvniecības sekām
Spiediena tests ir jataisa tikai un vienigi buvniecibas stadija uzceltai majais ar pieskruvetiem regipshiem to taisit nav jegas

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: nu ta (194.8.16.---)
Datums: 20/05/2013 13:34

Aigaritto, man taisīja Irbest, cenas laikam te nav korekti rakstīt, katrā ziņā no aptaujātajiem bija viens no lētākajiem variantiem.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: HD (178.16.22.---)
Datums: 30/05/2013 12:13

nu tā, tieši tā, tīro termogrāfiju nav jēgas taisīt, jo rezultāts ir daudz atkarīgs no vēja stipruma un virziena, un vēl no tā, kāda gaisa spiediena starpība ir izveidojusies atkarībā no vēja un "dūmvada" efekta. Tapēc un izmanto to blower-door, lai spiediens būtu vairāk-mazāk vienāds pa visam ārsienām un gaisa plūsma būtu virzīta UZ operatoru ar termokameru.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: ETT (178.16.22.---)
Datums: 30/05/2013 18:45

Vai tas nozīmē, ka tiek radīti mākslīgi apstākļi, kuri ikdienā nepastāv, un sekojoši tiek novērstas problēmas, kuras principā nav kritiskas?

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: Ronalds_ (178.16.22.---)
Datums: 30/05/2013 19:14

Varu pastāstīt par savu pieredzi mājas siltumu zudumu meklēšanā.
Māja man būvēta no precīzajiem gāzbetona blokiem Ytong.

Paņēmu ziemā nomā no argus.lv termokameru - 20ls/diennakts un izstaigāju māju.

Uzreiz bija skaidrs kur siltuma zudumi. Domāju ka 20ls nav dārgi. Bet nu tik cik prasa vietējie "biznesmeņi" par "termogrāfiju"....

Par blower door - ja tas tests maksātu piemēram 50ls - varbūt arī būtu vērts. Bet nu par to ciparu ko par šo testu prasa... Un ja padomā - tests parādīs ka laiž māja gaisu ārā. Un tālāk? Pieņemsim ka noplūde kaut kur zem reģipša. Vai tests parādīs kurā vietā konkrēti? Un pat ja parādīs - lai salabotu jāplēš reģipsis nost. Kurš to darīs? Ja ir pamatīgas šķirbas kur svilpo vējš to var vienkāršākām metodēm atrast. Tautas metode - izpīpējam cīgu mājā - ja pēc stundas bez ventilācijas nevar just cīgas smaku - nav kaut kas kārtībā ar mājas hermētismu.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: Aigaritto (178.16.22.---)
Datums: 30/05/2013 22:15

Stasts ir tads...ja maju cel no fibo ka es to daru aizvilku sakuma visas poras no arpuses ari logu un durvju ailes velkam poras ciet un liekam. Liekam logus ieksha limejam ar lentam pa perimetru. Tad parsevumus Limejam ar plevi kadu nu kursh var pacelt...es izvelejos proclima intello . Un smuki limejam kopa un pa perimetru ar specialo limi orcon mana gadijum un kad tas sadarits taisam spiediena testu...varu pateikt taa...man pagaidam ir nosiltinatas tikai arsienas. Un pateicoties labam griestu blivejumam man shajas doenas kad termometrs uzkapa tuvu 30 grdiem man maja joprojam nebija vairak par 20 gradiem...bet taja pasha laika kaiminam kuram ir loti lidzigs majas projekts majas valda tashkenta ar visu 30 cm eko vates kartu griestos

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: Praktiķis (178.16.22.---)
Datums: 30/05/2013 22:45

20Ls par kameras īri protams nav daudz,bet,ja kamera ir pirmo reizi rokās,tad tāda interesanta parotaļāšanās vien var sanākt,ja nav kas noinstruē.Man gāja diezgan ilgi kamēr pilnībā iebraucu(un vai pilnībā?) Ar termokameru labi redz zudumu vietas, ja māja nav kārtu-kārtām.Jāskata gan no ārpuses,gan no iekšpuses,jo pa vieniem caurumiem siltums plūst ārā,pa citiem aukstums iekšā.Ar pārspiediena palīdzību-pa visiem caurumiem uz āru,bet ja māja ar kautko apšūta,tad diezvai precīzi varēs pateikt arī tad. Bēniņus viegli notestēt bez visiem spiedieniem-kur parasti arī ir lielākie zudumi.Zinu to,ka ar kameru noteikti var diagnosticēt lielākās problēmu vietas,kuras būtu jēga novērst.Domāju,ka spiediena testi vajadzīgi tiem,kas naktīs nevar gulēt dēļ adatas lieluma caurumiem siltinājumā,bet citi noteikti domās savādāk.

Re: spiediena tests(blower door)
Autors: karluha (178.16.22.---)
Datums: 30/05/2013 23:19

Aigaritto Wrote:
-------------------------------------------------------
> Stasts ir tads...ja maju cel no fibo ka es to
> daru aizvilku sakuma visas poras no arpuses ari
> logu un durvju ailes velkam poras ciet un liekam.
> Liekam logus ieksha limejam ar lentam pa
> perimetru. Tad parsevumus Limejam ar plevi kadu nu
> kursh var pacelt...es izvelejos proclima intello .
> Un smuki limejam kopa un pa perimetru ar specialo
> limi orcon mana gadijum un kad tas sadarits taisam
> spiediena testu...varu pateikt taa...man pagaidam
> ir nosiltinatas tikai arsienas. Un pateicoties
> labam griestu blivejumam man shajas doenas kad
> termometrs uzkapa tuvu 30 grdiem man maja joprojam
> nebija vairak par 20 gradiem...bet taja pasha


> laika kaiminam kuram ir loti lidzigs majas
> projekts majas valda tashkenta ar visu 30 cm eko
> vates kartu griestos

ja pareizi saprotu, tad kaimiņam visa problēma ir ēkas blīvumā nevis kāda vate ieklāta ?

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **              **  **               **  **    ** 
 **              **  **    **         **   **  **  
 **              **  **    **         **    ****   
 **              **  **    **         **     **    
 **        **    **  *********  **    **     **    
 **        **    **        **   **    **     **    
 ********   ******         **    ******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727