UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: VW (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2013 10:01

Labdien,

Vai kāds ir izmantojis termogrāfu, lai konstatēt trūkums mājas siltināšanā un noskaidrot vietas kur visvairāk tiek zaudēts dārgais siltums?

Vai ir vērts šo pakalpojumu izmantot, jo tas maksā no 150-200 LVL, vai sākumam labāk paņemt pa 8 LVL, pistoli, kura mēra temperatūru ar lāzeru un veikt pirmos remonta darbus pamatojoties uz vietām, kur ir būtiskas svārstības temperatūrā?

Paldies

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: rbm (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2013 10:08

www.argus.lv FLIR termogrāfs (tiesa ar mazu izškirtspēju) par 20Ls.
"pistole" kas mēra temperatūru neko nedos.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: Dzindzis (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2013 10:40

Ar termogrāfu svarīgi ir redzēt ne tikai sienas bet arī jumtu. Pa jumtu lielākā daļa siltuma aizplūst.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: jtdesign (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2013 11:12

Par simtiem ir tad, ja vajag atskaiti un vispār darbam. Ja tikai pirmās informācijas iegūšanai, tad iznomāt aparātu komplektā ar cilvēku, kas ar to prot rīkoties būs ievērojami lētāk.

Tikai vēl mērīšanas sezona nav sākusies, jāpagaida, kad ieslēgs apkuri un ārā nokritīs vismaz ap nulli.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: MW (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2013 13:48

Un vēl jāpadomā cik tu vari ieraupīt, tas protams atkarīgs arī no tā cik tu tērē. Tērējot gadā par apkuri 500Ls, ietaupot 20%, gadā tu ietaupi 100Ls ... ja tērē 2000Ls .. tad pavisam cita aritmētika.

Protams, pirmais darbs ir kritiski pavērtēt pašam (vai būvinženierim +energoauditoram) būvēšanas kvalitāti - veikt apsekošanu, daudzos gadījumos būs skaidrs kur siltums aiziet un kas jādara (un ko vispār var izdarīt) arī bez termogrāfa. Termogrāfs neparādīs cik siltums MWh aizplūst caur bēniņu pārsegumu, caur logiem, bet apsekošana kompletā ar vienkāršu energoauditora aprēķinu to spēj.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: Praktiķis (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2013 17:59

VW -ziemā būs mazāk darbu-varēšu palīdzēt.Ir personīgais termogrāfs,pārzinu arī ēku konstruktīvos risinājumus,lai saprastu kur ir problēmu cēlonis.(30Ls+ceļš),bet svarīga ģeogrāfija-pārāk tālu negribētos braukt.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 10/09/2013 20:56

Aizpagājšziem sev taisīju. Sitam gūglā termogrāfija vai termofotogrāfija un sūtam e-pastus pirmajiem 10. Man jau pēc īsa brīža atzvanīja, teicu uzreiz, ka vajag tikai un vienīgi bildes, ne atskaites, ne papīrus negribu. Tās pašas dienas vakarā man jau datorā bija vesela mape ar bildēm - cenu neatceros, ja nemaldos - 25-30 LVL. Tad gan ārā bija kaut kādi -26 grādi, kas ir pats labākais. Es neieteiktu taisīt termogrāfiju, ja ārā nav vismaz -10, jo pie lielāka delta t arī daudz labāk visu redz. Vismaz manā gadījumā no bildēm viss bija pilnīgi un galīgi skaidrs.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: VW (178.16.22.---)
Datums: 11/09/2013 12:44

Paldies, tas ir tieši tas kas man vajadzīgs. Es plānoju to veikt decembrī/janvārī, kad pēc iepriekšējo gadu statistikas man bija lielākais gāzes patēriņš.
Par gāzi maksāju konstanti 90lvl mēnesī.

aaaa Wrote:
-------------------------------------------------------
> Aizpagājšziem sev taisīju. Sitam gūglā
> termogrāfija vai termofotogrāfija un sūtam
> e-pastus pirmajiem 10. Man jau pēc īsa brīža
> atzvanīja, teicu uzreiz, ka vajag tikai un
> vienīgi bildes, ne atskaites, ne papīrus
> negribu. Tās pašas dienas vakarā man jau
> datorā bija vesela mape ar bildēm - cenu
> neatceros, ja nemaldos - 25-30 LVL. Tad gan ārā
> bija kaut kādi -26 grādi, kas ir pats labākais.
> Es neieteiktu taisīt termogrāfiju, ja ārā nav
> vismaz -10, jo pie lielāka delta t arī daudz
> labāk visu redz. Vismaz manā gadījumā no
> bildēm viss bija pilnīgi un galīgi skaidrs.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: MW (178.16.22.---)
Datums: 11/09/2013 13:07

Interesanti, vai to pašu nevarēja noteikt bez termogrāfa. Es piemēram zinu -man logi slikti, tur noteikti rādīs siltuma zudumus, bēniņos vate dažās vietās vēl jāappildina, durvis arī nav ar izcilu siltuma pretestību, ap logiem būs termiskie tilti, tāpat II stāva paneļu balstīšnas vietās un logu aiļu pārsedzēs. Pamatiem putiks, bet tika līmēts uz piķa "hidroiziolācijas" sāk krist not, tur arī uzrādīs siltuma zudumus. Sienas apmestas, un fasāde siltina'ta ar cieto vati, tapu vietās parādīsies zudumi. .... Siltuma pātēriņš man gadā ir ap 100kWh/m2, ņemot vērā ēkas konstruktīvos elementus tā tam arī jābūt. Varu skatīties termogrāfa bildes, bet tas būs tikai interesanti, no tā es ne ietaupīšu, ne kļūšu gudrāks.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: jtdesign (178.16.22.---)
Datums: 11/09/2013 15:04

MW visu zin, bet neko nedara, VW neko nezin, bet gatavs uzzināt un rīkoties. Tur tā atšķirība.

Termogrāfs uzrādīs, kur tiešām tikai "tapu vietas" un kur viena no krāsns malām pilda ārsienas funkcijas. Tad arī būs redzams, kur kavēties nav ieteicams un kur var relatīvi nesteigties, ja budžets neļauj uzreiz visu nosiltināt.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: HD (178.16.22.---)
Datums: 11/09/2013 18:43

VW, ja darīt termogrāfiju, tad tikai ar spiediena starpību, kuru var izveidot ar Blower Door vai kāda cita specīga ventilatora palidzību. Savadāk bildes, ko var dabūt ar termografa palidzību, nedošot pilnu ainu.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 12/09/2013 00:33

Protams, lielākos caumurus pat ar roku pa sienu braucot jūt, bet man tās bildes tomēr pateica ļoti daudz - vairāk kā biju gaidījis. Nu kaut vai tāds banāls sīkums kā - visi logi labi, bet vienam augšpusē zils pleķis, pie tam ne pa jokam. Tā kā to logu īpaši bieži nevirinu, nebiju pat pamanījis - izrādās blīvejošā gumija sametusies un tur pūš iekšā āra gaisu. Itkā sīkums, bet pilnīgi nevajadzīgs. Arī stūros vietām rādījās brīnumu lietas, ko ar aci nekad tā arī nebūtu uzzinājis.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: nu tā (178.16.22.---)
Datums: 12/09/2013 10:04

Jā, ir dzirdēts viedoklis, ka termogrāfija bez blowerdoor esot vējā izmesta nauda.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: Ciparins (178.16.22.---)
Datums: 12/09/2013 14:06

Fotografēts ar argusā īrētu Flir7 kametu pa 25Ls.
Vislabāk fotografēt, kad ir sals no rīta pirms saullēkta.





Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: izijs (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 16:19

Tur laikam siltās grīdas redzamas?

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: Ciparins (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 16:56

Māja celta piecdesmitajos gados. Silto grīdu nav. Siltummizolācija zem grīdas ir izdedži ~20cm. Koridoros klona grīda ir pa tiešo uz smiltīm. Šo vasaru siltināju pamatus ar 10cm putoplastu 60 cm dzļumā no pamatu augšas.un 5 cm 60-120 cm dziļumā.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: HD (178.16.22.---)
Datums: 18/09/2013 10:23

lai saprastu tas termobildes, jāredz ne tikai krasainas bildes, bet arī temperaturas lielumu konkretos punktos - lai saprastu temperaturas starpību. Ne vienmēr spilgtā krāsa uz termobildem nozime kritisku defektu un otrādi... tas bildes var uztaisīt gan "viss ir forši" gan "viss ir s...dīgi". Tāpēc vajag nelielu praksi ņemot termokameru uz nomu.

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: Māris, 27838382 (178.16.22.---)
Datums: 01/12/2014 19:00

Piedāvājam gan uzņēmumiem, gan privātpersonām veikt vienkāršotu ēkas termogrāfiju, kuras mērķis ir noteikt ēkas siltuma zuduma avotus. Termogrāfijas rezultātā tiek iegūti fotoattēli, kas attēloti atšķirīgās krāsās.Termogrāfija Jūsu mājās izmaksās TIKAI 55 EUR
Mēs piedāvājam arī iespēju iznomāt termogrāfu, un veikt termogrāfiju pašam!!!
Tas Jums izmaksās tikai 35 EUR / diennaktī.

Māris, 27838382

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: Vladimirs (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 16:21

Ja ir interese par ēkas apsekošanu ar termogrāfu - www.termobilde.lv

40,- EUR (cenā iekļauta apkopota atskaite ar komentāriem un ieteikumiem)

WWW.TERMOBILDE.LV

Re: Privātmājas “izmeklējums” ar termogrāfu
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 28/12/2014 21:38

Seek Thermal Camera - maksā tikai 200$. Šķiet ļoti vilinoša. Vajag tikai svaigu androīdtelefonu un lētā gala termogrāfs rokā. Seek Thermal savā ziņā ir apvērsums termogrāfijas pieejamībā. Šai sezonai vēl nepirkšu, nākošajai noteikti. Nav jēgas skraidīt un īrēt pie šādām cenām.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **    **   **   **   **     **  ***   ** 
 **     **      **      ** **    **     **  ****  ** 
 ********      **        ***     **     **  ** ** ** 
 **     **    **        ** **     **   **   **  **** 
 **     **    **       **   **     ** **    **   *** 
 ********     **      **     **     ***     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727