UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: slēpnis (178.16.22.---)
Datums: 21/02/2015 10:21

Ok, vēlāk Tevi sazināšos, vispār man laikam ir nozaudējies Tavs t numurs, tā, ka varbūt uzraksti man uz mail. Vai arī pajautāšu Intam, aizsūtīju arī viņam linku uz šo diskusiju, varbūt viņš ar ko paņems.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 21/02/2015 15:35

Edmunds Zalite Wrote:
-------------------------------------------------------
> man jau kaadu gadu staav eksperimentaalais
> variants 3x300w saules panelji ar off-line
> invertoru/regulatoru un veciem auto akumulatoriem.
> sisteema straadaa lieliski, visu sarazoto energiju
> pateereeju pats, (..)

Optimists… Lādējot auto aķi, līdz pat 50% enerģijas aiziet nebūtībā.


Edmunds Zalite Wrote:
-------------------------------------------------------
> jarekina protams ka reiz 4 gados jamaina arii akumulatori,
> kas ir veel 240eiro papildus izdevumi.

Kā paveicas + kā lieto. Ja visu laiku moka aķus (par daudz izlādē), tad, protams, ātri vien nobeigsies.


Edmunds Zalite Wrote:
-------------------------------------------------------
> ir variants izmanot lietotos akumulatorus, kuriem starta
> strava nepietiek auto vajadziibaam, par luuznju
> cenu. to ari pagaidaam daru un esmu apmierinats.

Lietotam aķim ir 2 trūkumi - starta strāva un ietilpība. Šoziem Bosch pievīla, pie veikala nevarēju iedarbināt auto. Kad mēģināju pie lādētāja palādēt, tad izrādījās, ka tam aķim ietilpība palikusi vien kāda 1/8 no sākotnējās. Lieki piebilst, ka starta strāva tam 8-10 gadus vecajam aķim bija pietiekoša, lai ziemā grieztu 2.8 benzīna starteri…


P.S. Nē, es nesaku, ka tā ideja pilnīgi un galīgi nekam neder. Es tikai piekasos pie atsevišķām detaļām, pie reizes arī paplašinu zināšanas kaut kādās jomās, kurās man to nav, ir nepietiekamas vai nepareizas.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Edmunds Zalite (178.16.22.---)
Datums: 21/02/2015 16:51

binary Wrote:
> Optimists… Lādējot auto aķi, līdz pat 50%
> enerģijas aiziet nebūtībā.
jaa, zudumi uzlaades/izlaades ciklaa ir liidz 50% ja dziljaa uzlaade/izlaade. variants ir apmierinaaties ar 30% no ietilpiibas jo tad gan zudumi mazaaki gan ciklu skaits lielaaks.

paslaik buuvejam akumulatoru kontroles ieriici kura skatiisies cik katrs akumulatos sanjem un atdod energiju, atjaunos to ietilpiibu tos ar iisajiem impulsiem, un atsleegs no kjeedes ja akumulatoram radiisies nopluude. peedeejais ir iipasi svariigi jo ja sleegumaa staav piem 8 akumulatori un vienam no tiem sekcija saiet uz iiso tad paareejie akumulatori to uzspridzina gan pieskjaidot ar skaabi visu akumulatoru telpu gan var pat izraisiit ugunsgreeku.

> Kā paveicas + kā lieto. Ja visu laiku moka aķus
> (par daudz izlādē), tad, protams, ātri vien
> nobeigsies.
ja akmulatorus tur +10 graados un izlaade ne vairaak par 30% tad ciklu skaits pieaug dramatiski un akumulatori kalpo 10+ gadus. japameklee internetaa precizi dati, bija peetiijums.

>
> Lietotam aķim ir 2 trūkumi - starta strāva un
> ietilpība. Šoziem Bosch pievīla, pie veikala
piekriitu. taadeelj arii taisam regulaatoru/meeriitaaju/atjaunotaaju lai redzeetu kursh akumulators veel ir labs un kuru tiesaam jaadod uz srotu. piedevaam veel precizi redzeesim cik ir lietderiibas koeficients atdota/panjemto energiju

>
> P.S. Nē, es nesaku, ka tā ideja pilnīgi un
> galīgi nekam neder. Es tikai piekasos pie
> atsevišķām detaļām, pie reizes arī
> paplašinu zināšanas kaut kādās jomās, kurās
> man to nav, ir nepietiekamas vai nepareizas.
he he. es jau arii taapeec te taa izrunaajos ka diskusijaas rodaas gan jaunas idejas gan kaadreiz taas ir deriiga bremze manam optimismam :D

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: plumber (178.16.22.---)
Datums: 21/02/2015 18:25

Ja vel ir tad kādus 10 varetu panjemt... Experimentiem. Cik tur 10 EUR par vienu? Edmunds Zalite Wrote:
-------------------------------------------------------
> manupraat interesanta iespeeja apdares materialam
> - lietoti saules panelji no Eiropas saules
> parkiem, cenas saakot no 10euro/m2. ja no taadiem
> uztaisa piem dienvidu sienas apsuvumu maajai tad
> apdare atpeerkas dazu gadu laikaa uz elektriibas
> ekonomijas reekina :)
>
> panelis parasti ir melns stikls aluminija
> ramitii. biezums 8-10mm, ja ar lenkji malaa tad
> 20-50mm, izmeeri (1200-2000)x(400-1000)x(8-50)mm
>
> no paneliem var arii taisiit zogus, un automasiinu
> nojumeem paarsegumu.
>
> vieniigaa probleema ka, lai ieguutu zemo cenu, ir
> jaanjem paliels daudzums uzreiz, un nav paraak
> ilgs laiks atveeleets domaasanai, jo par zemo cenu
> aatri kaads piesakaas.
>
> risinaajums ir savlaiciigi apvienoties
> interesentiem un tad kopiigi panjemt piedavaajumu
> un sadaliit. taadejaadi arii transporta izmaksas
> buus zemaakas.
>
> uz doto briidi mees esam Vacija atradusi 35w
> 1200x600x8mm saules paneljus, un reekinam ka cena
> Latvijaa buus 10euro/gab ar visu nomonteesanu un
> atvesanu. veel 230gab paneli ir pieejami. ja ir
> interese tad var piedaliities.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Edmunds Zalite (178.16.22.---)
Datums: 21/02/2015 19:08

jaa, izmaksas par paneli ir 10euro/gab ar nomonteesanu vaacijaa un atvesanu lidz riigai.
emails saraxtei un pasuutiijumiem ir edmunds.zalite at gmail.com

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 21/02/2015 22:46

Lētie paneļi ir plāno kārtiņu, uzputinātie. To lietderības koeficients ir ļoti zems, mūžs arī- tāpēc jau maina, met laukā. Prakse rādīs vai lietotie paneļi ir tā vērts. Vācijā tos jaunus pakaļ met stikla cenā, nevajag nemaz pagalmus slaucīt. Es nēesmu gatavs čakarēties ar desmitiem paneļu normālas jaudas iegūšanai. Pašam stāv mono/poli kristālu paneļi, 190-255W no tās paša platības. Ar tiem reāli 1,5-2,0 kW jauda neko lielu neaizņem un darba mūžs 20+ gadi ir reāls. Arī baumas ka putinātie ražo vairāk pie slikta apgaismojuma ir muļķības. Kopējais ieguvums gadā no 1kW jaudas mono/poli paneļiem ir lielāks. Pa 3-jiem gadiem saviem paneļiem nekādas veiktspējas izmaiņas nejūtu. Vecajiem plāno kārtiņu moduļiem novērojama strauja parametru novecošanās, tā sagooglēju.Pie paneļu uzstādīšanas ļoti būtisks daļējs apēnojums. 5% apēnojums var pilnīgi apturēt paneļa enerģijas ieguvi. Tuvu zemei un krūmos nekas labs nav gaidāms. Ir savi spēles noteikumi paneļu savienošanai un apēnojumam. Nezinu kā uz apēnojumu reaģē "dunnschicht" moduļi, svarīgs ir paneļu gaismas jūtīgo ceļļu novietojums un savienošanas kārtība. Laukums vajadzīgs bezjēgā, Tāpēc savulaik no tiem atteicos. Mans viedoklis- vidējai privātmājai vajag 2,0+kW jaudu. Arī tad ja ir Latvenergo un gāze.. Ūdens sildīšanai, apkurei martā, 220V mikroģenerators utt. Pilnīga autonomija ir cits jautājums, lielākas jaudas.
Lai eksperimentētu varbūt viss ok. Jauda 1kW ar 'lētajiem' vai 'dārgajiem' paneļiem izmaksās vienādi, tikai montāžas čakars 8X lielāks lētajiem ''dunnschicht''. Kur loģika???

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Edmunds Zalite (178.16.22.---)
Datums: 21/02/2015 23:17

Eziss Wrote:
> iegūšanai. Pašam stāv mono/poli kristālu
> paneļi, 190-255W no tās paša platības. Ar tiem

hmmm. 1200x600mm izmeera mono vai poli panelju jauda skjiet ir ap 120-150w

> atteicos. Mans viedoklis- vidējai privātmājai
> vajag 2,0+kW jaudu. Arī tad ja ir Latvenergo un

piekriitu. es likshu ap 3kw paneljus. pasalik staav 900w un tas ir par maz.

> vienādi, tikai montāžas čakars 8X lielāks
> lētajiem ''dunnschicht''. Kur loģika???

jau raxtiiju ka es pats nonaacu pie siem mazaak efektiivajiem paneljiem apzinaati, jo veelos uzbuuveet auto nojumi, un ja es izveeleetos efektiivos, jaunos paneljus tad 1. es nevareetu atlajuties nosegt visu jumtu deelj cenas, 2. ja es gribeetu izvietot mazaak paneljus nekaa visam jumtam tad man buutu jaataisa skaarda vai plastikaata apakshjumts un uz taa jaanovieto paneljiu, kas juutami sadaardzina konstrukciju.

ar leetajiem un neefktiivajiem paneljiem es varu atljauties nosegt visu jumtu vienmeeriigi, panelji reizee sanaak kaa jumta materiaals, tatad izmaksas mazaakas, un arii kopeejaa panelju jauda ir manam elektriibas pateerinjam optimaalaaka.

savukaart mans skolasbiedrs pareekjinaaja ka vinjam atjaunot nopuvuso seetu izdeviigaak un skaistaak ir ar saules paneljiem nekaa ar deeljiem.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: vilnis slars (178.16.22.---)
Datums: 26/02/2015 11:06

Labdien
\Gribu eksperimenta dēļ pieteikties uz paneļiem Kādu 100Eur cenā, sanāk 10 gab?
Vilnis

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 26/02/2015 14:21

Tos paneļus, gab. 5-10, vajadzētu notestēt- strāva un spriegums pie isslēguma/tukšgaitas. Jāzin parametru izkliede. Ja paneļu parametru izkliede lielāka par 5%, tad jāgrupē. Pretējā gadījumā būs lieli jaudas zudumi /pat 20-30%/ . Slēdzot daudzus paneļus virknē/paralēli tie darbosies nesalāgoti. Pie tik mazām jaudām daudzu paneļu kopslēgums ir neizbēgams, aizņemtā platība milzīga. Oponēt- būs labi, gaisma no visām pusēm, var tikai tas kurš ar pv nav reāli darbojies un iepazinies ar to ekspluatācijas īpatnībām. Rezultātā šie "lētumi" neko arī nedos, izmesta nauda un laiks.

Šādu lietotu, nepārbaudītu paneļu iegāde un uzstādīšana ir samērā apšaubāms pasākums, uz robežas "bezjēdzīgs". Ja runājam par enerģijas ražošanu. Jumti un sētas ir gaumes jautājums. Labāk 1-2 utt. normāli paneļi un nav ko čakarēties. No lietotiem varētu skatīties uz poli/mono šūnu variantiem un tikai.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Eziss (178.16.22.---)
Datums: 26/02/2015 14:42

Vēl nedaudz matemātikas. 1kW=30 paneļiX10= 300€. Vēl vajag stiprinājumus- vidēji 2 skrūves+fiksatori+1,5m pamatlīstes=2-3€X30=60-100€. Kopā 300+100= 400€. Vēl darbs 30X5-10€.

Normāls 250+- panelis maksā 150-160€X4= 600-700€.
Kopējās izmaksas kilovatam vienādas. Darba apjoms nesalīdzināms, ilgtermiņa garantija nekāda. Kāda būs jaudas atdeve kokteilim arī nav zināms. Doma par pilošu jumtu un mistisku sētu/ elektrību tā neražos/ arī nav nemaz tik peļama. Galvenais lai būtu nauda un laiks.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Edmunds Zalite (178.16.22.---)
Datums: 03/03/2015 16:42

Eziss: paldies par skepticismu, dazreiz tas arii ir konstruktiivs un tatad noderiigs.

par panelju ilgmuzibu/nolietosanos var palasiit so raxtinju, videeji 0.5-1% gadaa samazinaas efektivitaate, [energyinformative.org]

jumts domaju ka nepiles un seeta noteikti razos elektriibu, konkreetos datus ieposteesu domaju ka jau uz vasaras vidu.

kopeejo panelju raziibu neietekmees viena panelja sabojasanaas vairaak nekaa par pasa panelja iztruukumu, jo izejosaas straavas summeejas caur atdalosaam diodeem, tatad nospraagusais, ja nu kas, panelis vienkaarshi atsleegsies.

prieksrociiba amorfajiem paneljiem ir to paaugstinaataa speeja izmanto arii dienas gaismu, ne tikai tieso sauli kaa tas ir mono vai polisilicija suunaam. cik taadejaadi es iegusu vairaak to redzesu praksee, jo piem 900w mono panelji man bez saules paslaik dod 30-70w.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Eziss (85.10.211.---)
Datums: 03/03/2015 23:05

Paneļu ilgmūžība. Viens ir skaistas teorijas- teorētiskā novecošanās. Ar to viss ir ok. Bēdīgāk ir ar konstruktīvo novecošanos. Ūdens nokļūšana starp lamināta slāņiem, mikroplaisas, pusvadītāju slāņu destrukturizācija, strāvu vadošo slāņu oksidācija utt. Un te jau 5-10 var būt panelim liktenīgi. 5-10 gadus atpakaļ ražotiem paneļiem tā bija problēma. Tāpēc jāveic paneļu kā vizuāla, tā elektriska pārbaude un klasificēšana pa jaudas grupām. Nākotnes degradācijas reālais temps var būt ļoti straujš, tāpēc jau vācieši rauj nost. Jauni līdzīgi maksā ap20-25€, ieguvums nekāds dižais.
Elektrības ražošana. Kāda jēga savienot paneļus šuri-muri, ja ceram tikai uz viena vai nedaudzu paneļu ražotspēju? Pašizmaksa iegūtajam vatam būs fantastiska, divi paneļi no desmit ko ražos- kur var rasties tik absurdas idejas. Dotajā gadījumā katram panelim jāpieslēdz mppt modulis ar kopēju jaudas summēšanu. Tāds štrunts pat 35W jaudai izmaksās 20-50€ uz vienu paneli / un 200W panelim tikpat /. Šāds jaudas optimizētājs katram panelim atsevišķi, ja novietojam kur pagadās un kas pagadās. Atdalošās diodes paneļos ir pavisam citam mērķim, ne slodzes balansēšanai. Diožu ieslēgšanās strāvas/sprieguma pārdalīšanā ir avārijas situācija, bet ne normāls darba režīms. UN tas notiks arī faktiski nenosprāgušu, bet dažādi ražojošu paneļu gadījumā. Nevelti paneļus klasificē ar max5% parametru izkliedi.
Pie šadas filozofiskās un materiālās bāzes pasākums nenesīs nekādus praktiskus augļus. nav ko musināt tautu par ātru un vieglu uzvaru.....
Amorfo priekšrocības. Nez kāpēc daudzu firmu tehnoloģiskajā dokumentācijā gada ievākumi amorfajiem zemāki nekā mono/poli paneļiem, pie vienādas uzstādītās jaudas. Vispār diskutēt par 35W spējām- šodien tas ir atavisms.
Kādu jauda plānota nojumes jumtam? Uzlikt normālu jumtu un dažus normālus paneļus pareizos leņķos būs lētāk un ātrāk. Vismaz ko ražos.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Eziss (85.10.211.---)
Datums: 04/03/2015 01:10

GS Solar - GS-50 . Tirgo 1.96€+pvn, Berlīne, sapakoti. Vienīgais sīkums- jāpērk 1100 gab. Var jau pakaulēties, bez garantijas, transports cenā.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 04/03/2015 08:30

Eziss, vai pareizi saprotu, ka tie ir 50W paneļi ar kopējo jaudu 55kW par €2600? Izklausās traki lēti un traki daudz…

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: arre (85.10.211.---)
Datums: 04/03/2015 08:58

Atzīšos, ka saules paneli dzīvē neesmu redzējis, bet zinot mūsu rietumu draugu izveicību ... vai nav tā, ka nolietotajiem saules paneļiem tur ir kaut kādas specifiskas utilizācijas prasības, tobiš izmaksas?

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Eziss (85.10.211.---)
Datums: 04/03/2015 10:29

A-Si mēsli Vācijā biezā slānī. Tieši tāpēc jau neko nemaksā un arī neražo un utilizācijas izmaksas. Turpat pārdevējs raksta- atlikusī jauda 35-40W. Tie amorfie ir miskaste, tāpēc jau cepjos. Kas Edmundam iestāstījis, ka tie sūdi jāvelk uz Latviju?

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Eziss (85.10.211.---)
Datums: 04/03/2015 10:43

Iesitiet googlē- GS Solar - GS-50 . Taps skaidrārākas tās lietas, arī par cenām. Veiksmi visiem šajā miskastes biznesā.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Edmunds Zalite (85.10.211.---)
Datums: 04/03/2015 21:29

eziss: ooo. tiesam labs piedavajums, paldies! panelis jaudiigaaks un apjoms arii nav nepaceljams, tikai domaju ka transports diez vai ir cenaa jo taa ir gandriiz viena fuura peec svara, un bez maksas to uz Latviju neviens nevediis.

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Edmunds Zalite (85.10.211.---)
Datums: 04/03/2015 21:32

eziss: piedod, bet par panelju sasleegsanu un to jaudas optimizaaciju tev veel jaapamaacaas. apgalvot ka no 10 paneljiem stradaas divi tas ir paarmeeriigs pesimisms :D

Re: lietoti saules paneļi kā apdares materiāls un elektrības avots reizē
Autors: Eziss (85.10.211.---)
Datums: 04/03/2015 22:43

Tas nav pesimisms, tā būs realitāte. Paneļi ar nenormētiem parametriem, nevienmērīgi apgaismoti, kā būtu jāsaslēdz maksimālās jaudas iegūšanai? Kam ko jāmācās? Edmund, esi apskatījies paneļu VA un apgaismojuma raksturlīknes utt.. Secinājumi? Neredzu pamatu optimismam.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  ********  **    **  ********  
  **   **      **     **        ***   **  **     ** 
   ** **       **     **        ****  **  **     ** 
    ***        **     ******    ** ** **  **     ** 
   ** **       **     **        **  ****  **     ** 
  **   **      **     **        **   ***  **     ** 
 **     **     **     ********  **    **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727