UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: aakk (85.10.211.---)
Datums: 12/09/2016 12:58

Laba diena. Vai kādam ir pieredze ar elektrisko pļaujmašīnu ar mulčēšanas funkciju? Man pļaujamā platība neliela, ap 550kv.m, bet sarežģīta konfigurācija un apstādījumi. Elektrisko gribu tādēļ, ka tā ir viegla, klusa, nesmirdīga utt. Pagarinātājs nav problēma. Pļaut ar grozu grūtāk manevrēt un jānes visu laikj iztukšot, nav arī īsti kur.
Interesē aizstāt esošo 1000w 32cm ar ko bišķi jaudīgāku, ap 1400-1700w un 37-42cm, bet obligāti ar mulčēšanu. Kā tur ir, cik garu zāli var pļaut lai labi samaļ utt. Ir kādi ieteikumi?
Paldies.

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 12/09/2016 13:54

Benzīns un tikai !!! ... paņem no paziņas vai izīrē un sajūti starpību ... pats nočakarējos en gadus ar vadu un bez maz ar zobu sāpēm uztvēru pļaušanu ... tagad ar baudu pļauju zāli ...
un kādas smakas? ... nomierinies ... vispār neko nejūtu,cik pie pirmā starta nedaudz izsit dūmu ... nepļauj taču slēgtā telpā ...
Pašam ir Stiga 48 ... pašām jāstumj,bet to vispār pat just nevar ... ~ 300m2 man ir plaušanas platība ... nekad dzīvē vairs nemainītu uz vadu ... ja vienīgi iespējams vēl akumulators,bet par tierm man nav komentu ...

Un ja gribi foršu mauriņu,tad būs tā zāle jāvāc ...

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: aakk (85.10.211.---)
Datums: 12/09/2016 14:37

Nu ar aķi dārgas. Tāpat kā benzīna būs divreiz dārgāka par labu elektrisko. Galvenais mīnuss ka benzīna ir arī trīs!!! reizes smagākas. Un kad mans kaimņš sāk pļaut vai trimmerēt tad tieši dēļ smakas jābēg istabā.Lielām platībām ir pļauts laukos ar benzīna pašgājēju. Protams ka forši, bet pa mazu sarežģītu gabaliņu grozīties ar 35kg pļāvēju.....diez vai.
vispār šo var arī neapspriest, vai nav vienalga kas griež asmeni pie vienādas jaudas, benzīns vai elektrība. galvenais jautājums tomēr ir par mulčēšanas efektivitāti. Vēlams no reālas pieredzes.

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: aakk (85.10.211.---)
Datums: 12/09/2016 14:48

Nu piemēram šitāda
[www.xnet.lv]

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 12/09/2016 14:52

Blakus Huša robotam nopirku krautā ryobi akumulatora mašīnīti. 36 V 4 Ah

Mulčē jau, bet tas ir jūtami smagāk, nekā ja zāli vāc grozā. Kopumā ļoti jauks izstrādājums

Ja zāle nīkulīga vai regulāri pļauta - mierīgi pietiks ar aķeni. Ja baigā leknā zāle - tad benzīners

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: SerViss (85.10.211.---)
Datums: 12/09/2016 15:40

No neapstiprinātiem avotiem atmiņā informācija, ka koptam (bieži pļaujamam) mauriņam nepieciešama kombinēta pieeja. Atkarībā no augšanas (laika) apstākļiem periodiski ir reizes, kad NEDRĪKST pārbarot vietējo mikrofloru ar jaunu mulčas slāni, jo, savlaicīgi to nepārstrādājot, var attīstīties nelabvēlīgi skābšanas, pūšanas un tml. procesi ar tālākejošām nelabvēlīgām sekām. Tādēļ optimāls esot aparāts ar abām funkcijām - gan mulčēšana, gan savākšana pēc vajadzības. Protams, ja ir divi aparāti, tad universālums nav aktuāls.

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: aakk (85.10.211.---)
Datums: 12/09/2016 15:59

Nu savākšanas grozs jau ir visām. Var jau katru trešo, ceturto reizi savākt. Es pļauju ik pa vidēji 10 dienām, kad zāle ir vidēji 10-12 cm izaugusi.pašreizējā 1kw vietām bišķi gurst, it īpaši kad mitrs, tādēļ nākamo gribu jaudīgāku.

Cik gadus varētu tādam Ryobi aķis kalpot? Ja vismaz 5 gadus, kā arī ja ar vienu uzlādi tos 600kvm var nopļaut, varbūt ir vērts apsvērt?

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: JanisJanis (85.10.211.---)
Datums: 12/09/2016 17:41

Var parastajai pļaujmašīnai nopirk mulčēšanas nazi. Man ir, nebija toreiz cita bodē, nekāda vaina. Un ja kas tagad pati labākā ir elektriskā pļaujmašīna ar akumulatoriem.

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: khe (85.10.211.---)
Datums: 18/09/2016 08:22

Vienmēr esmu pļāvis ar elektriskajām - nebrīdi nedomāju, ka 500m2 vajadzētu benzīna rucekļsmirdekli:) Liepājā droši vien vējš visu smaku izdzenā:) Pēdējos 10g iet kkāds Oleomaks, bet nākošo mēģināšu meklēt, kam lielāki apgriezieni par 2800, ja vien tāda atrodama.

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: vārds (85.10.211.---)
Datums: 19/09/2016 10:35

Ja pa to mauriņu pēc tam staigā, tad pilna māja būs ar zāli. Mulčēt uz vietas var tikai tad, ja visur celiņi un pa zāli nestaigā.

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: Didzisp (85.10.211.---)
Datums: 19/09/2016 11:26

SerViss, piecpadsmit gadus pļauju zālāju un nekad neesmu nopļauto zāli savācis, Nekas tur nepūst un jaunā zālīter tik aug vēl labāk. Vārdu sakot, mulčēta zāle kalpo kā mēslojums. Cita lieta par smalkumu ienešanu istabā, bet tas mani nekad nav uztraucis. Daru visu, lai zāle sliktāķ augtu. Pļauju vecā mēnesī, nekad neesmu zālāju laistījis un priecajos, kad izdeg, nekādus minerālmēslus nelietoju, nekādas airācijas, audzēju sūnu pa apakšu un vienalga zālājs kā tepiķis un aug griezdamies.

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: he (85.10.211.---)
Datums: 19/09/2016 14:21

vienam zāles stiebrs vējtverī ir milzu problēma. Citam suņa kaka viesistabā netraucē. Neesmu ne viens, ne otrs. Darbojos ar Huša benzīna mulčētāju 3. sezonu. Pa zāli gan es, gan sīkie pārvietojas. Problēmas ar zāles nešanu mājās nesaskatu. Vienīgā problēma pa šo laiku - jāpļauj biežāk nekā ar savācēju. Bet iet ātrāk, jo nav jāčakarējas ar grozu tukšošanu un nopļautās zāles čupām. Jo ja palaiž garāku (pacmit cm), tad mulčējot paliek zāles pļecku strīpa, parasti riteņa rajonā. Ja baigi besī - sagrābju. Tādos brīžos, kad ir garāka atlaista un vēl nesanāk sausas dienas noķert, reizēm gribas, lai būtu savācējs, kura nav.

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: Jaaniic (85.10.211.---)
Datums: 19/09/2016 16:21

No 2004. gada lietoju elektrisko STIGA multiclip (pēc šodienas piedāvājuma apmēram šādu [www.shop24.lv] ). Līdz šim nekādu problēmu: degvielu nevajag, troksnis minimāls, apkope nekāda (gandrīz nekāda, šosezon nācās nomainīt motoram kondensatoru). Aparāts viegls, jebkurā brīdi var apgāzt jebkādā virzienā, nebaidoties, ka kāds šķidrums kaut kur izlīs. Pie elektrības vada un pļaušanas paņēmieniem, ņemot vērā vada esamību, pierod ātri. Mulčēšana nekādi netraucē, vienīgi ja garāka slapja zāle, tad ideāla skata dabūšanai nepieciešama zāles pļecku savākšana, kas noteikti nav grūtāk par savācējgroza tukšošanu.

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: aakk (85.10.211.---)
Datums: 19/09/2016 16:45

Paldies, tieši tādu man piedāvāja, bet- ja nu kas, groza nav. Metāla panna Un svars 26kg!!, toties riteņi uz gultņiem!!
Vēl kā variantu ieteica universālo Stiga combi 44e. 1800w, mulčēšana, grozs, 42cm pļaušanas platums un nieka 14kg.
ja vēl būtu riteņi uz gultņiem, nedomātu ne brīdi.

Re: pļaujmašīna ar mulčēšanu
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 20/09/2016 09:34

he Wrote:
-------------------------------------------------------
Jo ja palaiž garāku (pacmit cm),
> tad mulčējot paliek zāles pļecku strīpa,
> parasti riteņa rajonā. Ja baigi besī -
> sagrābju. Tādos brīžos, kad ir garāka
> atlaista un vēl nesanāk sausas dienas noķert,
> reizēm gribas, lai būtu savācējs, kura nav.

Hmm, man kā reiz ar savācējgrozu šādos gadījumos paliek nesavāktās zāles strīpas zem riteņiem (vietām), mulčējot tādas parasti nepaliek.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **   ******    **     ** 
 **     **   **  **    **   **   **    **   **     ** 
 **     **    ****      ** **    **         **     ** 
 **     **     **        ***     **   ****  ********* 
 **     **     **       ** **    **    **   **     ** 
 **     **     **      **   **   **    **   **     ** 
  *******      **     **     **   ******    **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727