UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Joks ar noplūdnieku
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 26/01/2022 13:03

Situācija.
Skapī 4 grupas. Uz katru grupu pa noplūdniekam.

Grupā bariņš drošinātāju. Daļa drošinātāju ieslēgti. Daļa stāv izslēgti, jo nav vēl pievienotas rozetes/slēdži/gaismas.

Tad nu tā - ķimerējos ap rozetēm un sit ārā noplūdnieku, ja savieno zemi ar nulli (drošinātājs, kas uz fāzes, tas izlēgts, protams).

Ir kāds gudrāks, kas šito var paskaidrot? Cik saprotu, noplūdnieks darbojas uz principu ka mēra tur kautkādas potenciālu starpības starp fāzi un nulli, bet pričom tur zeme?

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 26/01/2022 13:09

Vēl iedomājos - nesen mājsaimniecībā iemainīju plīti pret indukcijas dēļ šitās energokrīzes. Varētu būt tā, ka zemes vai nulles vadā kautkas no tā indukcējas? Intkā, pirms tam neko tādu neatceros, ka būtu tā noplūdnieks jokojies.

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 26/01/2022 14:11

Opā, tu nullē rozetes? Es tev to neieteiktu darīt - dzīvībai bīstami.
Ja tev nullētā rozetē iesprausta kāda ierīce, kurai rūpnieciski uz korpusu ir kondensators vai nu kas tur ir, tad tur uz korpusa ir neliels spriegums un tas pilnīgi mierīgi tavu noplūdnieku var izslēgt. Šādas lietas mēdz būt daudzām iekārtām. Man piemēram trauku mašīnai tā ir. Ir dzirdēts, ka datoriem arī mēdz būt. Da daudz kam tā var būt.

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: sqq (85.254.75.---)
Datums: 26/01/2022 15:18

Rozetēs to joku nevajag darīt, vai tad tavai rozetei nav zemējums? ja nav, bet vajag vilkt zemējumu tālāk, tas zemējuma vads ir jāsavieno atsevišķi nevis pie nulles klāt.
Nullēšana ir obligāta sadales skapī cik es atceros.

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 26/01/2022 15:18

pārpratums. Iespējams ne tā uzrakstīju.

vadi savilkti kā pie cilvēkiem, 3 dzīstlu (fāze, nulle, zeme). Tik brīnos kapēc noplūdnieks nostrādā pie atslēgtas fāzes. Vienīgais, kas pie noplūdnieka ir pieslēgts - tas ir fāze un nulle starp kuru tas kautko mēra, tapēc nesaprotu to joku, ka nulli savieno ar zemes vadu, tā noplūdnieks izslēdzas (tā savienošana nav saskrūjvēšana - ķimerējoties ap rozešu savienošanu, gluži nejauši tie kādā brīdī saskaras).

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 26/01/2022 15:20

...saskaras un tad noplūdnieks atslēdz visu grupu - a man gaisma uz tās pašas grupas :D

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: kubiks (81.198.215.---)
Datums: 26/01/2022 15:22

Aizsargneitrāle (PEN) kādā sadalnē sadalās neitrālē (N) un zemējumā (PE). Savienot tās kopā vēlreiz aiz šī punkta NEDRĪKST, jo tiek izveidots dublējošs nullvads. Noplūdes automāts nostrādā, jo tajā grupā ir ieslēgts kāds patērētājs un daļa strāvas aiziet pa nullvadu, daļa pa zemējumu.

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 26/01/2022 15:24

Par zemējumu. Mājas zemējuma vadi visi aiziet uz skapi un tad tālāk iesprausti zemē. Nulle netiek sazemēta mājas skapī. Nulle tiek sazemēta skapī uz ielas, kādus 50m no mājas.

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 26/01/2022 15:30

kubiks

Man tagad jādomā, kurš patērētājs laiž kautkādas strāvas pa zemējumu, kurām būtu jābūt nullvadā?

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: kubiks (81.198.215.---)
Datums: 26/01/2022 15:34

Nevajag tik daudz domāt.
Noplūdnieks nostrādā pareizi.

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: Mr. (77.219.7.---)
Datums: 26/01/2022 16:51

Ar noplūdnieku viss kārtībā, ja savienojot nulli ar zemi tas nostrādā, tā tam jābūt.

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: binary (90.133.117.---)
Datums: 29/01/2022 08:42

Jampadracis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Par zemējumu. Mājas zemējuma vadi visi aiziet uz
> skapi un tad tālāk iesprausti zemē. Nulle netiek
> sazemēta mājas skapī. Nulle tiek sazemēta skapī uz
> ielas, kādus 50m no mājas.

Jampadracis Wrote:
-------------------------------------------------------
> ...saskaras un tad noplūdnieks atslēdz visu grupu
> - a man gaisma uz tās pašas grupas :D

Man identiska situācija - skapis 35m no mājas, uz skapi aiziet piecu dzīslu vads, mājas sadalnē uz katru grupu pa 30mA noplūdniekam.

Kad liku rozetes, nostrādāja noplūdnieks. Piezvanīju sencim (elektriķim), pastāstīju, kā man te savienoti noplūdnieki un drošinātāji, un pavaicāju, vai drīkstu ar ieslēgtu noplūdnieku likt rozetes. Teica, ka "jā, drīkst, viss droši, vienīgi neērti, ka gaisma pazudīs, kad kniebsi nost vadu". Tieši tas man arī bija noticis, tik nebiju viņam pateicis.

Ja kaut kādi vienfāzīgie patērētāji ir ieslēgti, tad nulles vadā arī ir strāva. Līdz skapim viņai vieglāk tikt pa diviem vadiem (nulle un zeme), nevis pa vienu (tikai nulle), tāpēc tad, kad savieno nulli ar zemi, rodas noplūde no nulles vada un izsit noplūdnieku. Tā es to saprotu…

Tev 30mA noplūdnieki? Vai 300mA (vai citi)?

Re: Joks ar noplūdnieku
Autors: Enkoderis (165.225.193.---)
Datums: 14/02/2022 21:44

Ar noplūdnieku viss OK, jo tas atslēdzas, ja fāzi ar zemi savieno. Fāzi ar neitrāli savienojot, pa taisno, izbliezīs drošinātāju. Tātam jābūt. Palsi par Kirhofa likumu.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **     **  **    **  **      ** 
 **     **  **        **     **  **   **   **  **  ** 
 **     **  **        **     **  **  **    **  **  ** 
 **     **  ******    **     **  *****     **  **  ** 
 **     **  **         **   **   **  **    **  **  ** 
 **     **  **          ** **    **   **   **  **  ** 
 ********   **           ***     **    **   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727