UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Politika un cenu pieaugumi
Autors: squeakyclean (80.89.75.---)
Datums: 12/07/2022 12:53

Gribētu redzēt ļaužu pārdomas saistībā ar materiālu izmaksu pieaugumu.

Kā vispār Jūs skatāties uz steidzamību realizēt projektus vai remontus tagad un negaidīt, kamēr cena visiem materiāliem sāk augt pa stundām? Jēga skriet un gāzt ārā naudu par jau tā absurdām mat. cenām, vai labāk gaidam ziemu-pavasari, kad "lācis" aiziet pagulēt un viss nomierinās?

Ko meistari, celtnieki, speciālisti saka? Saprotu, ka visiem būs jāpelna arī tagad un būs, kas saka negaidīt ar darbiem. Bet piemēram ar kurināmo izskatās bijis nosacīts aplauziens tiem, kas stāvējuši rindās uz briketēm, granulām utt. Jo tāpat valsts lielu daļu uz šo ziemu sponsorēšot.

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 12/07/2022 13:02

Vai valsts kadam malkas iegadi sponsores, nu tas stipri apsaubāms apgalvojums...Bet ka EU un ASV sponsores Ukrainas atjaunosanu,tas gan saubas nerada.Kaut kad jau tas kars beigsies, un tur sagrautas veselas pilsetas. Materiali, darba speks bus vaijadzigs nejegā...Kads iemesls būtu domat ka materialu razotaji metīs cenas zemē? Pielauju ka visdrizak var sanākt taisni otradi...

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: LaurisV (91.193.65.---)
Datums: 12/07/2022 13:11

Materiālu cenas ir augšā dēļ pieejamības problēmām. Nav piedāvājuma-aug cenas. Kad pieejamības problēmas beigsies, un atkal uzradīsies konkurences apstākļi, cenas būs lejā. Un tas notiks, kad beigsies karš un tirdzniecības ceļu blokādes. Pieļauju, ka no rašistiem šajā desmitgadē neko nepirksim, tirgus adaptēsies jauniem piegādātājiem.

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 12/07/2022 13:37

Varbut vari pastastīt, kadi tiesi tirzniecības ceļi tad no Eiropas ir bloķēti?Nu iznemot krieviju un baltkrieviju...

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: zzz (78.84.205.---)
Datums: 12/07/2022 14:22

Es uzticos zinatnei nevis zinjam

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: Cogito (78.84.173.---)
Datums: 12/07/2022 14:26

squeakyclean rakstīja:

> tāpat valsts lielu daļu uz šo ziemu sponsorēšot.

Teorētiski jā. Bet lai mani ieinteresētu pirkt malku ar "tīriem papīriem" lai būtu ko iesniegt kompensācijas saņemšanai, tai kompensācijai jābūt lielākai par pusi cenas.
Tā kā tikai teorētiski.

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: Libau (195.13.247.---)
Datums: 12/07/2022 15:45

Lielākajai daļai homosapienam,atmiņa ir kā zivīm.. Pričom te karš.. Cik maksāja koksne gadu atpakaļ salīdzinot ar 19 gadu? Četras reizes dārgāk, dzelzis reiz 3, puķiks vispār bodēs nebija..utt..
Vertaļota nauda, kura ir saprintēta nejēgā štatos un arī eiropā ir pie vainas šim visam vājprātam. Arī šitais pasākums- kompensēt apkuri, ir turpinājums no daudzstāvenes sviest naudu pa vējam.. jeb alkoholismu ārstēt ar lāpiņu no rīta.. Karš ir tikai kā papildus faktors, kurš vairāk iesper pa valstīm ,kuras ir tuvāk konflikta vietai un kurām ir tuvākas ekonomiskās saites ar kādu no karošjošajām pusēm, un tikai...

Beigsies tas viss ļoti sikti. Pirmie ziediņi jau ir.. eribro vairs nav 0. Un daudziem jau tagad hipotēka ir izaugusi par 100eu+, bet cels vēl... Plus vēl katram otram ir otrs kredīts, plus vē enregoresursi, pārtika...

Ja paskatamies cik mēs tagad esam konkurētspējīgi un interesanti investoriem,.. nu mēs vairs vispār neesam ne interesanti un apšaubāmi spējīgi... Pirms tam tie izejmateriāli no RU, kaut kā kompensēja to, ka varam kaut ko uztaisīt lētāk nekā kaut kur citur eiropā, bet tagad mums viss ir dārgāks nekā citur reģionos.. Tas novedīs pie bezdarba.. Nu un investors ar diezva ieguldīsies reģionā, kur visi analītiķi, prognozē, ja būs kipišs starp NATO un Krieviju, tad te būs karalauks..., kur zēni izplēsīsies..
Ta kā palielam, nekas labs nebūs.
Tiem, kuriem nav kredīti un ir vismaz kaut kādi iekrājumi, nu viņi var mierīgāk gulēt,.. nu ir dārgāk, nu un sūdrallā.

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: jozhix (90.128.13.---)
Datums: 12/07/2022 16:48

Es gan nezinu nevienu privatpersonu, kam jau tagad buutu audzis kreditmaksajums. Toties algas gan visiem pazinjaam pieaug.

Prognozee, ka 2023.gada beigaas eurobor izaugs liidz 1.6%. Tad (citaats):
"Piemēram, ja hipotekārais kredīts ir 50 000 eiro uz 25 gadiem ar bankas pievienoto likmi 2% + 3 mēnešu mainīgā EURIBOR, ikmēneša maksājums ir 212 eiro. Ja 2023.gadā mainīgā EURIBOR likme tiek prognozēta 1,6% apmērā, šī kredīta ikmēneša maksājums pieaug līdz 253 eiro jeb par 20%. Savukārt, ja kredīta summa ir lielāka, piemēram 110 000 eiro, ikmēneša maksājums pieaug par 91 eiro (no 466 līdz 557 eiro)."

Treknajos gados njeema vairaakus krediitus, un pirka vairaakus iipashumus. Tagad bankas nemaz taa neaizdod naudu kaa toreiz. Bet nu nekljuudas tas, kas neko nedara.

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 12/07/2022 17:52

Kredīta maksājumi pieaugs līdz ar *boriem, par to tā kā nevajadzētu šaubīties. Izejmateriālu un energoresursu cenām pieaugot, pieaug preču cenas veikalā. Lai cilvēķi nopirktu šīs dārgākās preces, tiek palielinātas algas. Lai palielinātu darba algas, ir jāprasa vairāk par saražotajām precēm/pakalpojumiem. Ja arī samazināsies energoresursu cenas, produkcijas cenas īpaši nekritīsies, jo ir jāmaksā darbiniekiem paaugstinātās algas. Atšķirībā no gāzes vai naftas cenām, algu samazināšai ir jānotiek patiiešām kaut kam milzīgam. Tātad - iInflācijas spirāle ir iegriezta, apstādināt to nav vienkārši un varbūt arī nevajag - valdībām ir jātiek vaļā no vecajiem parādiem. Inflācija parādu nodeldēs.

Toties par visu mūžu kāto krāto pensijas kapitālu varēsim uzaicināt draugus pensionēšanas dienā padzert kafiju. Šogad plānu "ienesīgums" ir ap -10%, ja pierēķinām inflāciju 20% , tad esam pakāsuši -30% ...

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: ETT (84.237.255.---)
Datums: 12/07/2022 20:08

Paprasiet kādam 100gadniekam ar labu atmiņu, vai kādreiz kaut kas ir palicis lētāks.
Kompensācijas par apkuri, ja būs, tad tikai daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem un tad tikai līdz vēlēšanām...

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: Vecpils (92.49.31.---)
Datums: 12/07/2022 21:03

ETT rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Paprasiet kādam 100gadniekam ar labu atmiņu, vai
> kādreiz kaut kas ir palicis lētāks.
> Kompensācijas par apkuri, ja būs, tad tikai
> daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem un tad tikai līdz
> vēlēšanām...

Nu ar esošo ekanomikas sistēmu fiziski nav iespējams, ka kaut kas ilgtermiņā paliek lētāks. Naudas apjoms palielinās, tā kļūst nevērtīgāka. Bet nu tas kas šobrīd notiek ir burbulis. Viss paliek dārgāks, bet Latvijā cenas jo īpaši strauji kāpj. Tie, kuri pabraukā pa valstīm var pakomentēt, LV no baltijas valstīm izceļas, bet nu tā jau nabagiem ir, vajag palikt bagātiem līdz pusdienslaikam! :D

Es matereālu šobrīd nepirktu, cenas kritīs, atcerieties 2008. gadu! Bet ja domā ko būvēt un nav projekts izstrādāts, tad drīz būs labs moments, kad to pa lētām naudām to izdarīt!

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: Praktiķis (80.89.73.---)
Datums: 13/07/2022 07:49

Ja metāls,kā izejmateriāls sadārdzinājies 3x- tad kāpēc, piemēram, melnā dūmvada caurule pirms 2 gadiem maksāja 20 eur- bet tagad 60 eur? Metāls tur ir 5 kg. Lielākā daļa sanāk pvn.
Tā ir sadrukātā nauda un reālā inflācija. Sūdi sāksies tad,kad pārtikai cena būs 3x jo patreiz pārtikas ražotāji cieš zaudējumus. Process tiek veidots mākslīgi- Ukraina ir tikai skatuve- kur novērš cilvēku uzmanību.
Plāns ir iznīdēt privātīpašumu un izveidot atkarīgu īrētāju sabiedrību...... Sūdi būs- cik lieli? rādīs laiks.

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 13/07/2022 10:28

>>Ja metāls,kā izejmateriāls sadārdzinājies 3x- tad kāpēc, piemēram, melnā dūmvada caurule pirms 2 gadiem maksāja 20 eur- bet tagad 60 eur? Metāls tur ir 5 kg. Lielākā daļa sanāk pvn>>

Metāllūžņi pirms diviem gadiem maksāja 100EUR/t, tagad 300EUR/t/; PVN tur nav. Caurule maksā tik, cik maksā tādēļ ka tā ir jāsaražo, jāatved un jānoliek veikalā. Kādreiz tirgotājs zināja, kur tādas var dabūt un atvest uz veikalu. Tās varēja iepirkt Krievijā , Baltkrievijas vai Ukrainā. Tagad šie virzieni ir ciet. Ķīnā var dabūt visu, bet tur ir milzīgi minimālie apjomi, ilgi piegādes laiki, priekšapmaksa nezināmam partnerim, kurš var izrādīties krāpnieks. Protams, kaut kādā brīdī piegādes no Ķīnas sakārtosies, bet pa to laiku inflācijas cipars būs jau tā ieskrējies, ka veikalā cauruļu cena diez ko lētāka nebūs.

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: pašdarbnieks (195.13.247.---)
Datums: 13/07/2022 11:19

jozhix rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es gan nezinu nevienu privatpersonu, kam jau tagad
> buutu audzis kreditmaksajums. Toties algas gan
> visiem pazinjaam pieaug.
>
> Prognozee, ka 2023.gada beigaas eurobor izaugs
> liidz 1.6%. Tad (citaats):
> "Piemēram, ja hipotekārais kredīts ir 50 000 eiro
> uz 25 gadiem ar bankas pievienoto likmi 2% + 3
> mēnešu mainīgā EURIBOR, ikmēneša maksājums ir 212
> eiro. Ja 2023.gadā mainīgā EURIBOR likme tiek
> prognozēta 1,6% apmērā, šī kredīta ikmēneša
> maksājums pieaug līdz 253 eiro jeb par 20%.
> Savukārt, ja kredīta summa ir lielāka, piemēram
> 110 000 eiro, ikmēneša maksājums pieaug par 91
> eiro (no 466 līdz 557 eiro)."
>
> Treknajos gados njeema vairaakus krediitus, un
> pirka vairaakus iipashumus. Tagad bankas nemaz taa
> neaizdod naudu kaa toreiz. Bet nu nekljuudas tas,
> kas neko nedara.

Prognozes..., ziniet pagājušo gad neviens neprognozēja šādu inflāciju un ar visu to izrietošo. Tik pat labi tie procenti var būt stipri lielāki.. 3.5, 10 cik vajag. Un palielam ir tikai trīs varianti. Klusi ciešot maksāt, ja ir ar ko maksāt. Otrais- pārplēst savu dir.u trīs darbos un izmaksāt ātrāk to krītu, tā maksājot mazāk procentus. Nu un trešais nobankrotēt. Principā tas arī viss.
Es esmu pārliecināts, ka ar procentlikmju celšanu viņi lauzīs lejā inflāciju. Jo tagad ir slikti laiki netikai nabagajiem, kuri domā par to,kurā dienā ēdīs, kurā izlaidīs... ,bet arī naudas makiem-naudiņa kontos vienkārši izgaro..tutūū.. Jādabū takš atpakaļ kāposts.. un izbraugs uz vidusslāni-jeb tipisko kredītņēmēju, kuru dēļ arī tas piķis ir sadrukāts nejēgā, lai var trīs kaklos rīt un dzīvot "sapņu dzīvi"vismaz līdz pusdiens laikam..:))

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: Jampadracis (212.3.194.---)
Datums: 13/07/2022 11:20

Papļāpāju ar kociniekiem. Tie sākuši samazināt tempus, atlaist darbiniekus un tā. Ziņās ziņo, ka bezdarbs ļoti mazs. Man domāt, ka tas tikai pagaidām, īstā bilde parādīsies ziemā. Es atkal nezinu nevienu paziņu, kuram alga būtu pacelta.

Pirkt vai nepirkt materiālus. Tas laikam atkarīgs no tā, kādā situācijā esi. Es nepirktu.

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: pašdarbnieks (195.13.247.---)
Datums: 13/07/2022 11:24

Jampadracis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Papļāpāju ar kociniekiem. Tie sākuši samazināt
> tempus, atlaist darbiniekus un tā. Ziņās ziņo, ka
> bezdarbs ļoti mazs. Man domāt, ka tas tikai
> pagaidām, īstā bilde parādīsies ziemā. Es atkal
> nezinu nevienu paziņu, kuram alga būtu pacelta.
>
> Pirkt vai nepirkt materiālus. Tas laikam atkarīgs
> no tā, kādā situācijā esi. Es nepirktu.

Tieši tā, es arī nezinu nevienu. Tagad darba devēji sola, ka darbs būs un centīsies algas saglabāt iepriekšējā līmenī vismaz līdz rudenim... Drošvien jožiks no valsts pārvaldes, tie jau sev visu nokompensēs:))

Re: Politika un cenu pieaugumi
Autors: janka55 (208.113.133.---)
Datums: 14/07/2022 22:36

nezinu kā jūs veči, bet es ieeju veikalā un paņemu polšu par to pašu naudu kā pirms gada. tagad pat beluga maksa mazāk (atlaide, paši zināt kapēc@!). kad polšu izrauju, tā man vairāk par materiālu sadardzinājumu vairāk nav jadomā! priekā!



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   ********  **     **  **      ** 
 **     **  **     **  **    **  ***   ***  **  **  ** 
 **     **  **     **      **    **** ****  **  **  ** 
 ********   ********      **     ** *** **  **  **  ** 
 **         **           **      **     **  **  **  ** 
 **         **           **      **     **  **  **  ** 
 **         **           **      **     **   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727