UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 5
Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: m. (---.dialup.triatel.lv)
Datums: 08/01/2007 01:16

Divine heat company Maija ielaa. 220m2 maaja, ss ar visu kontuuru un apsaisti 6800 Ls. Bez apkures trubaam/radiatoriem protams.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 08/01/2007 03:37

man iznaca mazliet pari pa 7000 par visu ... 2 meneshi atpakalj uzstadits thermia diplomat optimum 12.

Ja nemaldos thermiai ir vienigajiem integrets udens uzsildes katls sukni ieksha
vismaz Nibe fighter nak tas atsevishki

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: azors (159.148.204.---)
Datums: 08/01/2007 07:07

KVAZI - kurā firmā ņēmi???

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: azors (159.148.204.---)
Datums: 08/01/2007 07:22

Kurā brīdī vispār ir jāsāk ievilkt SS - pirms iekšējās un ārējās apdares???

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: Daaa (---.ultranet.lv)
Datums: 08/01/2007 18:48

Pasūtīju Narts AG vācu SS. Man sanāca laikam viss dargākais spriežot pēc augstāk minētām cenām, bet tā ir cena par visu komplektu. 250 kv.m māja. Cenā - 11 kw siltumsūknis,el,tenu un citu apsaisti, ūdens boileris 300L ar alternatīvo siltumsūkni ūdens ražošanai vasarā (lielo ss vasarā neizmanto), zemes VERTIKĀLĀS zondes 2gab 150m (ar visu pieslēgumu aprīkojumu un materiāliem zemes kolektoram), cirkulācijas škirdums, materiāli sūkņa telpas apsaistei un silto grīdu materiāliem visai mājai (trubas un tt). Var to grīdas sildīšanas sistēmu likt sienā neviss uz grīdas. Viss kopā 8800 Ls. Pavasarī jāsamaksā tikai par ierīkošanu, tobish cilvēkiem par darbu. Cena ir atkarīga no tā ko pats izvēlies, pirk ierīces standarta komplektācijā, vai ar papildus «navarotiņiem» (kā mašīnu pirkt).
Jāpiebilst, ka vertikālās zondes ir nedaudz dārgākas par horizontālo sistēmu, bet manuprāt ērtākas ekspluatācijā un efektīgākas. Ja kas, izvelk no kolektora un salabo, nav jāuzārda viss ierīkotaijs zālajs un jāsaldē visa apkārtne.Tur klāt vairāk uzticos vāciešiem, kuri izdomā tās pašas lietas ko citi, tikai ērtākas ekspluatācijā (kaut vai to pašu regulēšanu) un kvalitātes garantījām. Narts AG mājaslapaspusē var apskatīties labus salīdzinājumus.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 08/01/2007 21:19

to azors: ņēmu firmā siltumsūknis. respektivi thermia siltumsūkņi. Vari uziet google un paskatīties thermia majas lapa angliski par sūkņiem. Man ir viņu jaunākais brīnums privātmājām: ar A klases cirkulācijas sūknīšiem.
man liekas ka viņi uzstād visu laiku. sūkni arī ziemā var uzstādīt tikai jautājums vai kontūru varēs sarakt. Kaut gan kamēr zeme nav sasalusi kontūru var rakt cik saprotu.

Sūknis ir jāvelk tad kad visa apkures sistēma ir uzstādīta un uzpildīta. ātrāk tev viņu nevilks. 'tur ir noteikti kritēriji kuri vēl ir jāizdara. Elektrības kabelis samērā resns. katlamājs telpai ir jābūt apdarinātai. u.t.t

izvēloties firmu skatgies kuras firmas sukņiem ir labākie COP koificienti (lietderības koificients)
Lai veicas

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 09/01/2007 15:57

Daaa
Tu to vācu (tiešām vācu? Viņi piedāvāja Earthlink amerikāņu sūkņus) sūkni darbībā esi dzirdējis? man viņš likās ļoti skaļš - kad ieslēdzās, visa māja vibrēja - un nepatika tas, ka visa katlu telpa pilna ar dažādām trubām. Mans Thermia ir kompakts skapītis, kā ledusskapis un trubu arī nav tik daudz. Lai gan protams tam nav lielas nozīmes, kā tā katlu telpa piehlamota. Ja nu vienīgi viņš stāv kaut kur atklātā vietā, tad gan. Bet man tomēr patīk labāk Thermia. Tie salīdzinājumi jau arī godīgi sakot atkarīgi no tā, kura firma viņus pasūta.... Es esmu redzējusi tādus, kur Thermia pārāka...
Cena vertikālajam kontūram protams augstāka, toties efektivitāte arī lielāka. Un ja nav vietas, tad tas ir labs risinājums. Tā kā man vietas diezgan, tad to nemaz neapspriedu. Bet par to, ka sasaldē zemi - pilnīgs fufelis. Vismaz man līdz šim neko nav sasaldējis.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: Daaaa (---.ultranet.lv)
Datums: 09/01/2007 17:12

Inesei
Tiešām vācu «Hautec» ss. Tā ir tiesa,ka agrāk Narts tirgoja amerikāņu sūkņus, bet jau kādu laiciņu viņi pārstāv vācu Hautec, tas izrādijās labāks. Hautec ražo pilnībā Vācijā. Tie amerikāņu bijā pārāk sarežģīti regulēšanā (cik sapratu) un ne viss tur bija no Amerikas (šis tas no Holandes un šis tas no Igaunijas). Tas Hautec arī izskatās kā maza izmēra ledusskapis (apmērām 1,20 m augstumā), var stāvēt pat virtuvē, vai priekštelpā (man gan tas nepatiktu, bet ja nav citas vietas, tad var). Arī silto grīdu sistema un ūdens boileris ir Hautec - pilns komplekts no viena ražotāja. Viņi pie viena piedāvā arī Vācijā ražotus šamota un metāla skursteņus, kuri arī atšķiras no citiem piedāvājumiem (it kā tas pats kas visiem, bet ar labiem knifiņiem). Ieej mājas lapā - gribumaju@#$%&narts.lv, pārliecinies. Par cik paši strādājam ar vācu produktiem ir iemesls uzticēties vācu ražotājiem. Tagad jau piedāvājam lietas, kas Latvijas ražotājiem ilgu laiku nebūs sasniedzamas un pēc kāda 1,5-2 gadiem varēsim piedāvāt lietas, kuras pat priekš pašas Vācijas būs revolucionāras. Cik meklēju materiālus mājai, tik pārliecinos, ka daudzas labas lietas ja'būtu tik iespēja jāmeklē ārzemēs. Cenas daudz neatšķiras, bet kvalitāte un piedāvājums gan. Protams, ka ir materiāli, kurus ir vērts pirkt tikai no vietējiem ražotājiem (no tiem kuri māk strādāt un domā pāris gadus uzpriekšu vai ir sasnieguši augstu kvalitātes līmeni). Kā rāda mūsu paziņu un klientu pieredze pārlieku ekonomija mājas būvniecībā,izmantojot ne pārak labas kvalitātēs, totiesm lētākus materiālus galu galā noved pie zaudējumiem dēļ to materiālu īsā ekspluatācijas laika.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 09/01/2007 19:31

Nu jā, izklausās labi un kāpēc lai tā nebūtu...

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 09/01/2007 23:45

> Jāpiebilst, ka vertikālās zondes ir nedaudz dārgākas par horizontālo sistēmu,
> bet manuprāt ērtākas ekspluatācijā un efektīgākas. Ja kas, izvelk no kolektora
> un salabo, nav jāuzārda viss ierīkotaijs zālajs un jāsaldē visa apkārtne.

Daaa,

kas tā pa maģiju? Vertikālās zondes taču betonē zemē iekšā. Tur neko vairs pēc tam nevar izvilkt ārā. Es gan nesaprotu kāpēc kolektorā kaut kas būtu jālabo, bet tas tā.
Skatoties kā te daudziem piesit kolektoram filtru pilnu rodas jautājums vai viņi trubas zemē liekot galus ciet neaiztaisīja. Un pēc instrukcijas vispār, pirms pilda antifrīzu ir jāizskalo trubas ar ūdeni zem liela spiediena.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: Daaa (---.ultranet.lv)
Datums: 10/01/2007 01:59

kļuda mājas lpp www.narts.lv (ja kāds grib paskatīties)

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 10/01/2007 05:38

to pow

laikam es tev vareshu atbildet par firmas siltumsuknis darbu runajot par trubu ieklashanu. vinji sadarbjas ar firmu elko kura gulda trubas un vinji aiztaisa galus ciet, ka ari parbauda spiedienu pirms dzeseshanas shkidruma ielaishans. bet ir viens bet....

netirumi ari i udeni un tapec ari filtrinji nosprostojas jo ipashi ja uden njem no akas :))

prieka un lai labi lietojas

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: chechens (87.110.102.---)
Datums: 14/01/2007 05:38

Nu nezinu gan,kur jums tik lēti tie siltumsūkņi man uz 220m2 lētākais sanāca uz 8100ls līdz pat 11000ls. Tikko redzēju vienu nesen uzstādītu Thermia Diplomat, nu nezinu, ja šitajā siltajā laikā menesī aiziet 35-40 Ls, kas būs pie -20. (platība uz 170m2).

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 15/01/2007 01:55

Nu man sanaca 7,3 tukstoshi ja namldos .. ligums tika noslegts pagajusha gada vasara .... jasaka ir viens cenas nekam nestav uz vietas ... reka cenas pacela paroc un rockwool.
Nupat uzzinaju ka fibo taisas cenas celt pa saviem 30%
Rekini ka es fibo pirku 2005 gada vasara par 42 Ls/m3. tagad maksa jau ap 70 Ls/m3 (un japasuta). sola pacelt vel 30% ta ka bus ap saviem 90 Ls ...

cenas nekam nestav uz vietas un ari malkai nestaves ... izvelies apkuri kuru velies dzivo ar to kuru izvelejies

prieka...

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 15/01/2007 21:59

izskatās, ka cenas aug - es pirms gada kopā ar uzstādīšanu samaksāju 6000 Ls par Thermia Diplomat 8.
Starp citu, tikko sarēķināju patēriņu par pagājušo gadu - visa elektrība kopā ir bijusi vidēji 36 Ls mēnesī. Tas rēķinot gan pagājušā gada auksto janvāri, gan arī pagaidāmnetipiski silto ziemu. Vidēji.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: JanisJanis (195.13.255.---)
Datums: 16/01/2007 17:12

RTU studensts nesen pieradiija ka Latvijaa pie esoshaas elektribas un citu apkures veidu cenu attieciibas SS neatmaksajaas nekad.

Janis
-30% energijas ar Honeywell CM-Zone
www.siltumnieks.lv

P.S. Zviedrijaa shii attieciiba ir savaadaaka.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: JanisJanis (195.13.255.---)
Datums: 16/01/2007 17:13

Pilns info:
[www.siltumnieks.lv]


Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: ZAQ (62.84.4.---)
Datums: 16/01/2007 19:22

Varbūt ir kāds kas var padalīties savā pieredzē. Esmu izvēles priekšā kādu apkures veidu izvēlēties savai mājai. Mājas platība 150 m2. Man ir jāizvēlas viens noi trim apkures veidiem:
1) Zemes siltums - par kuru esmu dzirdējis dažādas atsauksmes
2) gaisa siltums - kas liekās par kura efektivitāti gan gandrīz neko nezinu
3) gāzes apkure - tikai cik tas ir izdevīgi, ja ņem vērā ka gāzes cenas celsies

Varbūt kāds var padalīties savā piredzē vai ar objektīvu informāciju, un varbūt kāds zina cik daudz izmaksā katra apkures veida uzstādīšana un izmantošana?

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 16/01/2007 19:40

ZAQ
vai pirms jautājuma ielikšanas nevarat izlasīt to, kas jau ir rakstīts? Jo tieši par izmaksām ir viss šis topiks....

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: ZAQ (62.84.4.---)
Datums: 16/01/2007 19:47

Esmu visu izlasījis, un tomēr laiks uz vietas nestāv, cenas mainās, un iespējams arī viedokļi, jo ar laiku var atklāties daudz un dažādas sistēmas nepilnības, vai ne?

Ja man tas viss ļoti neinteresētu un nebūtu tik svarīgi, tad nemaz nejautātu!

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  ********  ********   **     ** 
 **        **        **    **  **     **  **     ** 
 **        **            **    **     **  **     ** 
 ******    ******       **     ********   **     ** 
 **        **          **      **          **   **  
 **        **          **      **           ** **   
 ********  ********    **      **            ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727