UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
siltuma skaitītāji
Autors: maāris (159.148.52.---)
Datums: 12/10/2004 09:42

Vai kāds kaut ko sīkāk var pastāstīt par siltuma skaitītājiem, kas liekami pie radiātoriem dzīvoklī

Re: siltuma skaitītāji
Autors: ando (80.232.217.---)
Datums: 12/10/2004 14:10

zinu to, ka maniem radiņiem tādi ir uzlikti un ziemā par palielu 2-istabu dzīvokli ar augstajiem griestiem maksā par apkuri apm 5 ls!!! Tikai prasīju, kāda attieksme no siltumtīklu uzņēmuma puses, tad noskaidroju, ka viņi vēl esot paspējuši uzlikt, bet nu tā lieta esot piegriezta, jo kādam taču ir jāmaksā arī par zudumiem siltumtrasēs.

Re: siltuma skaitītāji
Autors: Ta luuk (159.148.150.---)
Datums: 13/10/2004 08:34

Ptiesiiba jau laba lieta tikai prasa zinamas investiicijas bvisa maja un ari apkures sistemas rekonstrukciju ! Jo :
- lai buutu individualie siltuma skaitiitaji radiatoriem jabuut ar "peremičku"lai aizgriežot termostatu ciet citi nesaltu.
- ir majas kuras ir uzstadiits 100% visos dzivokljos shada sistema ar iespeju nolasit radiijumus koridora (kautkada radio ieriice kas nolasa radiijumus no katra radiatora
- ir ljoti liela iespeja blediities uzliekot mitru dvieli uz shi skaitiitaja un tad jau sanak maksaat 5Ls ;-)

Un runajot par zudumiem majai jamaksaa tikai par saviem iekshejiem zudumiem t.i. starpiba starp ienakosho skaitiitaju un radiatoru skaitiitajiem ! Neviens nekad nav prasiijis lai maksa par tiem zudumiem kas rodas cauruljvados kas ir zemee.

Ta luuk

Re: siltuma skaitītāji
Autors: ando (80.232.217.---)
Datums: 13/10/2004 09:49

Nu ja, maksu jau neprasa tikai attiecīgi paaugstina tarifus, bet tie 5 lati ir bez šmaukšanās (klāt gan neesmu stāvējis:))

Re: siltuma skaitītāji
Autors: Ta luuk (159.148.150.---)
Datums: 13/10/2004 10:03

Nu varjau buut bet cik zinu riiga ir tikai viena maja kur ir 100% shada sistema ieviesta ! Un veel njemot vera iedziivotaju nostaju nav iespejams veikt shada veida projektus 100% jo neviens negrib maksaat pat par majas zudumiem un vispaar nav spejiigi vienoties par elementaram lietam ja speetu tad neviens nevareetu piespeiest maksaat par to kas nav muusu zudumi.

Cik zinu tad siltum ražotāji saak pelniit tikai no -5 lidz -10 gradiem lidz tam ir tikai 0 variants !


Ta luuk

Re: siltuma skaitītāji
Autors: veezitis (195.13.175.---)
Datums: 16/10/2004 18:31

Gribu teikt dažus vārdus par siltuma skaitītājiem un siltuma uzskaiti.
Vispirms jāievēro, ka siltums, tāpat kā jebkura prece, tiek ražota un piegādāta, ne tikai nepieciešamības pēc, bet arī, lai gūtu peļņu, vai vismaz būtu pa nullēm. Pretējā gadījumā siltuma piegādātājs bankrotēs. Tāpēc patērētājam jāsamaksā par visu, tai skaitā arī par iekšējo un ārējo siltumtrašu zudumiem, lietderīgiem un nelietderīgiem tēriņiem uzņēmumu administrācijās, banku aiņēmumu kredītprocentiem utt. Par visu ! Un tās izmaksas ir iekļautas siltuma tarifā !
Tāpēc būtība ir tāda, ka siltuma piegādātājam jāsaņem noteikta summa no katra patērētāja, lai uzņēmums varētu pastāvēt.Šī nauda nosacīti dalāma 2 daļās-par resursiem siltumenerģijas ražošanai vai iepirkšanai no cita ražotāja un piegādei līdz Jūsu mājām un otra daļa siltumuzņēmuma fiziskai pastāvēšanai-darbinieku darba apstākļi,algas, tehniskais nodrošinājums utt. Ja 1. daļa ir atkarīga no laika apstākļiem, t.i. cik barga ir ziema, tad otrā daļa ir daudzmaz konstanta ar tendenci pieaugt. Un patērētājam obligāti jāsedz abas šīs daļas.
Uzstādot siltuma skaitītājus dzīvojamās mājās, tiek radīti priekšnoteikumi objektīvākai maksas sadalīšanai starp patērētājiem. Siltumskaitītājs parāda mājas kopīgi patērēto siltumenerģiju, t.sk.arī nelietderīgos siltuma zudumus mājā. Savukārt uz radiatoriem uzstādāmie skaitītāji rāda konkrētās istabas siltuma zudumus. Ja visā mājā uz radiatoriem būs lokālie siltuma skaitītāji, tad iedzīvotājam ir iespēja taupīt siltumu. Bet maksa par siltuma vienību, piem. kWh, katru mēnesi atšķirsies, jo jāsamaksā par visu mājas siltuma patēriņu, ko rāda ievada siltuma skaitītājs. Būtībā sasummējot individuālo skaitītāju rādījumus, iegūsim skaitli, ar ko dalīt visas mājas patērēto siltumu. Un, jo šis skaitlis mazāks, jo kWh cena lielāka. Tāpēc teikt, ka uzstādot individuālos skaitītājus, ļoti samazinās maksa par siltumu, nozīmē pateikt, ka ir noteikta nepareiza cena par siltuma vienību. Tātad, ja atsevišķā dzīvoklī ir individuālie skaitītāji un tarifs ir tāds pats kā visas mājas skaitītājam, bet kaimiņiem nav šo skaitītāju, tad viņi maksā par Jums. Būtībā uzskatu, ka ir aplami tērēt naudu individuālai dzīvokļu siltuma uzskaitei, labāk to ieguldīt ēku siltināšanā.

Re: siltuma skaitītāji
Autors: maāris (159.148.52.---)
Datums: 18/10/2004 08:52

Mani šajā skaitītāju sakarā interesē šāda lieta
- mājas apkures sist. paredzētā udens plūsma ir 6 kub.m./h bet komunālie regulāri ierodas un pa kluso uzgriež uz max.-9.5 kub.m/h.Vai tas nepalielina MW par kuriem līdz ar to vairāk jāmaksā.

Re: siltuma skaitītāji
Autors: maāris (159.148.52.---)
Datums: 18/10/2004 08:52

Mani šajā skaitītāju sakarā interesē šāda lieta
- mājas apkures sist. paredzētā udens plūsma ir 6 kub.m./h bet komunālie regulāri ierodas un pa kluso uzgriež uz max.-9.5 kub.m/h.Vai tas nepalielina MW par kuriem līdz ar to vairāk jāmaksā.

Re: siltuma skaitītāji
Autors: veezitis (195.13.175.---)
Datums: 18/10/2004 18:02

Jautājums ir- vai mājai ir automātiskais siltummezgls? Vai Jūs runājat par plūsmu mājas apkures sistēmā, t. i. sekundārajā pusē, vai primārajā, t. i. ienākošajā?

Re: siltuma skaitītāji
Autors: maāris (159.148.52.---)
Datums: 19/10/2004 09:23

Siltums ienāk no katlu mājas, nav nekāda siltummaiņa, vienkārši uzlikts skaitītājs elkora b34, kurš rāda mw, ienāk. un izejošo temp, un plūsmu cik kub m iet cauri apkures sist. un šo plūsmu var ar ventili regulēt.

Re: siltuma skaitītāji
Autors: v t (195.13.178.---)
Datums: 19/10/2004 11:28

jebkurš pārdevējs ir ieinteresēts pārdot vairāk.
un viņam gluži vienalga ko tu ar to pasāc - izmet pa logu vai ko citu.

Re: siltuma skaitītāji
Autors: Rx (---.ardi.lv)
Datums: 19/10/2004 13:52

Mārim. Ja ienākošais apsildes ūdens ari tiešā veidā cirkulē sistēmā, tad tā vienkārši ar krāna aizgriešanu viss labi nebūs- ūdens cirkulācijas ātrums kritīsies, pirmie rindā būs ar siltumu, pārējie - aukstumā, jo plūsmas ātrums būs par mazu lai visiem būtu vienāda temperatūra! Atverot vaļā krānus- viss jau notiks straujāk- pieaugs plūsma, un tās sadales vienmērīgums! Tapēc, lai efektīgi regulētu siltumu patērētāju pusē, vajag vietējo cirkulācijas sūkni, un tam klāt atbilstošus plūsmas regulatorus, tas ir jābūt siltuma Mezglam!!! Un cik siltuma padot uz dzīvokļiem būs pašu ziņā!

Re: siltuma skaitītāji
Autors: veezitis (195.13.175.---)
Datums: 19/10/2004 15:21

Rx ir taisnība. Teorētiski aprēķinātā plūsma 6 kub.m /h acīmredzot nenodrošina vajadzīgo cirkulāciju visā mājas apkures sistēmā, tāpēc komunālie šo plūsmu palielina. Domāju, ka tas notiek pēc iedzīvotāju sūdzībām. Lai nodrošinātu pareizu plūsmu mājas sistēmas stāvvados, jāveic sistēmas balansēšana.
Siltuma skaitītājs siltumu skaita, reizinot plūsmu ar temperatūras starpību starp padevi un atpakaļgaitu reiz ūdens blīvuma koeficients pie darba temperatūras.
Palielinot plūsmu, samazinās delta t, tāpēc Jums nevajadzētu uztraukties, jo lai arī teorētiski tā nav, praksē izskatās, ka lielāka caurplūde ar mazāku delta t dod mazākus siltumskaitītāja summāros rādījumus, bet tiešajā slēgumā lielākas caurplūdes nodrošināšanai nepieciešamo elektroenerģiju sedz siltuma piegādātājs, t.i. visi siltuma saņēmēji kopā.

Re: siltuma skaitītāji
Autors: sola (159.148.3.---)
Datums: 03/08/2006 16:55

Ta luuk Wrote:Ja jau irneizdevigi uzstadit siltuma skaititajus viena dzivokli,tad ka lai savadak pieradaka netiek pietiekami padots spiediens un lidz ar to biezi vien radiatori ir knapi silti.kad sudzos-tad kadu bridi jau padod to siltumu,bet tas tik uz bridi.
-------------------------------------------------------
> Nu varjau buut bet cik zinu riiga ir tikai viena
> maja kur ir 100% shada sistema ieviesta ! Un veel
> njemot vera iedziivotaju nostaju nav iespejams
> veikt shada veida projektus 100% jo neviens negrib
> maksaat pat par majas zudumiem un vispaar nav
> spejiigi vienoties par elementaram lietam ja
> speetu tad neviens nevareetu piespeiest maksaat
> par to kas nav muusu zudumi.
>
> Cik zinu tad siltum ražotāji saak pelniit tikai
> no -5 lidz -10 gradiem lidz tam ir tikai 0
> variants !
>
>
> Ta luuk



Re: siltuma skaitītāji
Autors: Ilvars (87.110.8.---)
Datums: 27/10/2010 09:17

Man par siltuma skaitītājiem interesē cita lieta - to darbības princips. Dzīvoju jaunā daudzdzīvokļu mājā, labi siltinātā, tiešām labi, to var ļoti izjust + manam dzīvoklim ir atsevišķs siltuma skaitītājs. Tā kā man uz dzīvokli no kāpņutelpas (kur arī ir skaitītājs) ienāk atsevišķas siltuma trubas pa grīdu uz radiatoriem un man nenāk caurs stāviem, tad sev nogriežot pilnībā radiatorus citiem neko neietekmēju. jautājums ir tāds - ko siltuma skaitītājs skaita, temperatūras starpību starp ienākošo dzīvoklī un izejošo? respektīvi, man dzīvoklī ir 5 radiatori, šobrīd darbojas tikai viens, jo māja tiešām labi nosiltināta un citus radiatorus griest vaļā nav nepieciešams. Agrāk es atvēru katrā istabā, vai vismaz pāris istabās radiatoru uz paša mazākā, respektīvi, lai tajā ieplūst minimāli siltums, bet tas nozīmē, ka atpakaļejošā truba jau ir faktiski auksta, līdz ar to vai nesanāk, ka man ir milzīgs siltuma zudums, jo ienāk karsts, bet iziet auksts. tagad turu vienu radiatoru iesleegtu liidz galam valjaa, tad karsts ienaak un gandriiz karsts iziet, taču caurplūde ir protams daudz lielaaka. no rēķiniem sāku secināt, ka tureet radiatorus uz mazu atgrieztu nav izdeviigi, tad tagad eksperimenteeju, lai darbojas viens un uz pilnu klapi. Turklāt, ja ir saulaina diena, tad, kaut aaraa ir -30, man radiatori jaasleedz nost vispaar, jo saules siltums pilniibaa uztur siltumu dziivoklii (logi pa visu sienu) un atkal jautaajums, vai ir labi uz dienu nogriezt un peec tam uz nakti atveert, jo man radiatoraa siltums atdzisiis un uz skaitiitaaju aizies pilniibaa auksts..... respektiivi es veelos saprast kaa ir ar to atsleegsanu un piesleegsanu..... man no kaapnjutelpas liidz dziivolja radiatoriem ir sameeraa taals cels, liidz ar to uudens daudzums kas trubaas + 5 radiatoros atdziest ir sameeraa liels... vai ir kaads profesionaals skaidrojums?

Re: siltuma skaitītāji
Autors: Viesturs470 (85.254.150.---)
Datums: 27/10/2010 10:07

To ILvars: Siltumskaitītājs saskaita to caurplūdošā ūdens dauzdumu kas izplūst caur tavu dzīvokli un to temperatūras starpību, kas veidojas starp padeves un atpakalģaitas cauruļvadiem.
ši iemesla dēl tam vai temperatūra atpakaļgaitas cauruļvadā ir auksta vai zema nav īpašas nozīmes, jo attiecīgi palielinās vai samazinās siltumnesēja plūsma.

Pietiekoši liela temparatūras starpība ir svarīga no kopējas sistēmas efektivitātes viedokļa, jo tēlaini sakot ja siltumnesējs tiks dzenāts turp atpakaļ tad pie viena un tā paša siltumpatēriņa palielināsies izdevumi par šo dzenāšanu.
Tāpēc temperatūras starpībai būtu jābūt pēc iespējas lielākai

Re: siltuma skaitītāji
Autors: Ilvars (87.110.8.---)
Datums: 27/10/2010 11:22

Paldies!

Ja pareizi sapratu, tad nav nozīmes, vai man iet pilniibaa atgriezts radiators ar lielu pluusmu, jeb atveerti triis radiatori mazliet ar mazu pluusmu, rezultātam būtu jābūt vienam, ja? Tacu taa gluzi it kaa nav, es paslaik eksperimentaaju lai saprastu kaa man izdeviigaak, tacu atskiriiba reekinos ir no taa kaa es grozu, un man skiet, ka esot mazai pluusmai un aizejot atpakalj aukstam es maksaaju vairaak....

Re: siltuma skaitītāji
Autors: Viesturs470 (85.254.150.---)
Datums: 27/10/2010 12:06

to Ilvars: Var jau eksperimentēt, taču jārēkinās, ka kaut kādi korekti secinājumi var tikt izdarīti tikai pie korekta eksperimenta, bet lai to uztaisītu baidos ka Tev izdevumi būs lielāki, nekā poetnciālais ieguvums !
Siltuma patēriņa pamatā ir tā zudumi un tie var būt konstanti tikai konstantos apstākļos, bat dabā jau tādi nepastāv - ārgaisa temperatūra nepārtarukti mainās, atvēri logu vai durvis un plūsmas pavisam citas, kostrukcijām ir siltuminerce u.t.t. u.t.j.p.

Re: siltuma skaitītāji
Autors: rbm (62.85.20.---)
Datums: 27/10/2010 13:32

Pašam dzīvoklī tāda sistēma stāv plus uz radiatoriem ir termoregulatori.
Izpētot to siltuma skaitītāja specifikāciju secināts ka nav īpašas starpības ko un kā groza, jo rēķina tas ļoti precīzi - tiek rēķināta caurplūde un temperatūru starpība turp un atpakļcaurulēs, pie tam intervāls starp mērījumiem ir 6 vai pat mazāk sekundes, kas nozīmē ka praktiksi nereāli plūsmu grozīt tā lai kautcik manāmi ietekmētu patēriņu.

No paša pieredzes par patēriņu - man visefektīvāk apkure darbojas, kad visās telpās stāv konstanta iestatītā temperatūra uz termogalvas ir nedaudz zem 3. Rezultātā caurplūde ir samērā maza, un radiatora izeja ir manāmi vēsāka par ieeju. Zinu ka kaimiņš mēģina grozīt - pa dienu ciet, pa nakti vaļā bet īpašas jēgas no tā nav un patēriņš tik un tā ir liels (varbūt ja pasākumu sapāro ar kādu automātiku tad gan var iegūt ekonomiju).
Lielāks efekts ir no leilajiem logiem uz Dienvidiem, kas nodrošina to ka pie -10 grādiem apkure gandrīz atslēdzas, jo pietiek ar saules siltumu lai uzsildītu dzīvokli līdz +23-24 grādiem.


Vēl paskaties vai tik nav tā ka dzīvoklī apkures loks ir noslēgts un laiž cauri apkuri arī ja radiatori ir aizvērti - rezultātā zem grīdas notiek visu laiku cirkulācija pat ja radiatori ir noslēgti.

Re: siltuma skaitītāji
Autors: na (---.pcabc.lv)
Datums: 27/10/2010 17:06

Man visvairāk nepatīk pie šādas individuālas regulācijas tas, ka būs tādi, kas uz to parazitēs.
Protams ir tikai godīgi, ka katrs maksā par to ko apēdis. Ģimenēm ar maziem bērniem lielas taupības nesanāks - ir jāsildās, pa to laiku kaimiņš, kurš ideālā gadījumā dzīvo visiem dzīvokļiem pa vidu (sliktākās vietas 1. stāvs virs pagraba, māju galos, zem bēniņiem, virs kāpņu telpas ieejas) saņem apkārtējo dzīvokļu noplūdušo siltumu (siltums izstarojas uz aukstāko vietu). Pašam ir nācies būt dzīvokļos, kur apkure tjip nogriezta, bet nu ar džemperīti paplānu tok varētu dzīvot.

Ideālā gadījumā jāsiltina visa māja kopmleksi + katrs dzīvoklis atsevišķi no to iekšpuses, tad būtu GODĪGA uzskaite un maksāšana. Šobrīd to panāk ar samaksas balansēšanu individuāliem skait un kop.skait. piem. 30+70% vai 50+50%, kā māja vienojas.

Tā jau skaitītāji liekas ideāls varianc, aizbrauc atvaļinājumā un griez nost, nemaksā pārspīlēti.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **   ******   ********  **    ** 
 ***   **  **     **  **    **  **    **   **  **  
 ****  **  **     **  **            **      ****   
 ** ** **  *********  **           **        **    
 **  ****  **     **  **          **         **    
 **   ***  **     **  **    **    **         **    
 **    **  **     **   ******     **         **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727